0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Спермограма в развитие
« -: Март 14, 2006, 17:29:08 pm »
Преди няколко дни ходих при доктор Стаменов да планираме смесено донорските ми инсета. По тоя случай разгледахме спермограмите на мъжа ми от 2000 година до днес. Пиша резултатите заедно с провежданите лечения, може пък на някого да са му полезни. Още повече, че ще видите, че има едно чувствително подобрение след акупунктура. Преди резултатите искам да отбележа,че ще пиша само подвижност на сперм. и морфологията, защото при нас бройката и другите показатели винаги са били ОК. Та:

Юни 2000 - Д-р Станиславов- АГ – Майчин дом
Нормокин. - 10.% морфология – 7 %
Открити хламидии и трихомони. Лечение с антибиотици

Септември 2000 - Д-р Станиславов- АГ – Майчин дом
Нормокин. - 10.% морфология – 7 %

Декември 2000 - Д-р Заимов – Медицинска Академия
Установи варикоцеле,без доплеров апарат,  назначи ден за операция

Април 2001- Д-р Филип Куманов – Клиника по Ендокринология – София
Нормокин. – 13 %, морфология – 10 %
Категорично отрече наличието на варикоцеле ,без доплеров апарат. Каза че всичко му е наред. Изписа геритамин и витамин С

Септември 2001 - Д-р Филип Куманов – Клиника по Ендокринология – София
Нормокин. – 10 %  морфология – 7 %

Август 2002 - Д-р Милен Кацаров спермограма в Кандиларов
Нормокин. – 2 % - пълен крах
Категорично отрече наличието на варикоцеле , след преглед с доплеров апарат.
Изписа антиоксиданти

Декември 2002 - Д-р Милен Кацаров  спермограма д-р Тачева
Нормокин. – 8 %
Хормонални изследвания – екстра. Заключение – неизяснен стерилитет

Февруари 2003 -
Лечение с акупунктура – Два цикъла от по един месец
Резултат- Нормокин. – 22 % морфология - 9%

Септември 2003 - спермограма д-р Тачева
Нормокин. – 21 % морфология – 8%
Лечение с Клостил бегит

Февруари 2004 - Мед. Център София  д-р Владимиров д-рТачева
Нормокин. – 36 % морфология - 9%

Декември 2004 - Мед. Център София  д-р Владимиров д-рТачева
Нормокин. – 22 % морфология - 8%
За съжаление ефекта от клостила е бил краткотраен

От тогава до сега – спермограмите се движат в порядъка
Нормокин. – 18 - 22 %
морфология - 8%
В очакване ....
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Спермограма в развитие
« Отговор #1 -: Март 14, 2006, 17:33:28 pm »
Фуси, всичките морфологии ли са по Крюгер?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Спермограма в развитие
« Отговор #2 -: Март 14, 2006, 17:39:30 pm »
Fussii, а концентрацията не е ли варирала и каква е?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Спермограма в развитие
« Отговор #3 -: Март 14, 2006, 17:45:46 pm »
ако при тия показатели за подвижност и морфология имате добра бройка - става и за обикновено инвитро даже.
ама ти не щеш...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Спермограма в развитие
« Отговор #4 -: Март 14, 2006, 18:13:29 pm »
морфологите са по Крюгер да
Бройката сега в момента не ми е под ръка, ама общо взето е постоянна и варира около

Концентрация: 52*1000 000 /ml
Общ брой на сперматозоидите в еякулата : 140,400,000 /ml


След инсетата, Тачева категорично рече ИКСИ, а не Ин витро и аз не съм оспорвала нъобще, щото хората си занят работата.
А пък ИКСИ не ща, Джамче, или поне не засега, защото аз такъв психически срив след неуспеха на първото не помня да съм преживявала. Колкото и да надувах бузи и да виках нищо ми няма - просто беше ужасно. Не съм се виждала такава и не искам да се видя втори път.
Не съм готова да го преживея втори път, или поне не сега.
Докато се подготвям са смесеното инсе мъжо пие пак Клостил (по твои директиви намали цигарите рЕзко) т ада го видим докъде ще го докара.
Стаменов рече че, ако пак го докара до 36%,  може за последно да пробваме обикновено инсе
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Спермограма в развитие
« Отговор #5 -: Март 14, 2006, 19:01:40 pm »
ааа, много добре, че е намалил цигарите, бравос!
Фуси, ти нали ходеше при наш док, що премина към Стаменов?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Спермограма в развитие
« Отговор #6 -: Март 14, 2006, 19:31:24 pm »
С голямо прискърбие преминах при Стаменов (от който също съм много доволна, а и явно не само аз) поради една твърде прозаична причина - финансова.
Иксито много ни опоска, поради допълнителните кинти за лекарства и други екстри, така че на практика нямам избор, макар че страшно харесвам Владимиров и мисля, че той и екипът му са перфектни.

Просто разликата в цените е много осезаема, та затова.....
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Спермограма в развитие
« Отговор #7 -: Март 14, 2006, 20:31:30 pm »
и двамата да добри лекари, важното е да има резултат!!! успех, Фусси!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Спермограма в развитие
« Отговор #8 -: Март 14, 2006, 21:08:39 pm »
Цитат на: Fussii
... такъв психически срив след неуспеха на първото не помня да съм преживявала...  Не съм се виждала такава и не искам да се видя втори път... може за последно да пробваме обикновено инсе


Фуси, аз след първото неуспешно инвитро получих спазъм на дишането плюс разни други по-дребни "екстри". С помощта на мъжа ми и приятелките лека полека подадох глава от дупката. Забравяй бързо всичко лошо и дано късмета е с теб, какъвто и да е следващия ви опит. Стискам ти палци :)
*

    minikky

акупунктура
« Отговор #9 -: Март 15, 2006, 08:44:42 am »
Здравейте,

прочетох за ползвана от вас акупунктура / акупресура?? Къде мога да прочета повече за нея. Къде в София правят такава. И при мъже и при жени ли се прилага? Благодаря ви!
*
Спермограма в развитие
« Отговор #10 -: Март 15, 2006, 17:20:50 pm »
Ами мисля, че в нета достатъчно има изписано за акупунктурата.
Важното е да не попаднеш на шарлатани, което за съжаление в тая област е твърде вероятно. Например почти всеки китаец тъврди, че разбира от източна медицина. Аз те съветвам да отидете при проверен  дипломиран лекар, който е специализиралакупунктура.
Ако се интересуваш ще ти дам телефона на нашата лекарка, от която сме много доволни. Както се вижда и от спермограмите има защо.
В очакване ....
Спермограма в развитие
« Отговор #11 -: Март 16, 2006, 11:26:49 am »
Само да кажа, че за първи път виждам спермограма от Станиславов в Майчин дом с различни от отлични показатели, а после едва ли не потвърдено и от други лекари  8O  8O  Също сефте чувам Станиславов да прави морфология по Крюгер 8O

Фусинка, успех Мила :D
Благодаря ти, Бени!







*
Спермограма в развитие
« Отговор #12 -: Март 16, 2006, 11:35:23 am »
Ами Фрешче мила, аз тогава бях още нова в жанра  :lol:
Де да знам....

Сега да беше......каквато съм образована   :balk_172:
В очакване ....
*

    cveta74

Спермограма в развитие
« Отговор #13 -: Март 20, 2006, 11:47:28 am »
Опиши ако не те затруднява как протича ИКСИ.На всеки етап как се чувстваш физически и психически.При кой лекар прави икси .