0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Преди седмица, в една друга тема, Мели подхвърли идеята за създаването на раздел или част във зачатие, в който чужбинските момичета да споделят как се провежда тази процедура по света.
Аз подкрепям идеята си мисля, че това ще е много полезно и за българските "опитващи", защото все още различията в подхода са огромни.
Също така, момичетата в чужбина биха могли да дават информация за клиники, цени, впечатления.
Ние, които живеем далеч от България не сме малко в този сайт. :D
Е, това. Може пък да излезе нещо :D
*
За чужбинските проблемно забременяващи
« Отговор #1 -: Март 14, 2006, 12:11:25 pm »
Нина, това всъщност да се разглежда като предложение за нов подфорум ли? Или само отделна тема? Давайте предложения :)
*
За чужбинските проблемно забременяващи
« Отговор #2 -: Март 14, 2006, 12:15:00 pm »
Здравей Сигнус,
ами не знам, кое ще е по-удачното. Може би момичетата ще се включат и ще дадат предложения. Аз просто реализирах идеята на Мели - пускам предложение.
Може би като за начало да е само подтема в Дългоочаканата бременност например, а ако има много включили се с информация или обсъждане, след време да стане подфорум.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
За чужбинските проблемно забременяващи
« Отговор #3 -: Март 14, 2006, 14:07:10 pm »
идеята е много добра наистина.Аз лично много се интересувам от такъв форум.Скоро ще ходим в Белгия за 2-3г. и имам много големи страхове относно проблемите със забременяването и лечението в чужда страна.
<br />
За чужбинските проблемно забременяващи
« Отговор #4 -: Март 14, 2006, 14:10:51 pm »
Наистина има нужда от такъв под-форум, както и трябва да се популяризира сайта сред българките в чужбина...

И пак пример от личен опит - една приятелка, която е в UK, след като й споделих какво смятам да правя ми писа

Цитат
BRAVO! Organizaziata moje da zasrami niakoi kliniki tuk.  Nas ziala godina ni muknaha po izsledvania kogato oshte ne biahme
mnogo v chas s neshtata.  Edno izsledvane, konsultazia s doktor. ne bilo tova - haide sega drugo izsledvane i pak konsultazia s
doktor.  togava ne biahme bezplatno i dosta ni odraha s konsultaziite.  V Sofia mi dadoha edin kratuk spisuk (kato po-dolnia) i mi
kazaha kato svurshim vsichko da se iavim na konsultazia.


Дадох й адреса на сайта, и вече чете ли чете, макар че още не се е регистрирала.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
За чужбинските проблемно забременяващи
« Отговор #5 -: Март 14, 2006, 17:05:32 pm »
Цитат на: z22
идеята е много добра наистина.Аз лично много се интересувам от такъв форум.Скоро ще ходим в Белгия за 2-3г. и имам много големи страхове относно проблемите със забременяването и лечението в чужда страна.


Къде тръгнахте бе Зори? Нали уж си търсеше работа и аз стискам ли стискам палци!  :( Дано като заминете да не те загубим като потребител.
  А иначе по темата за под форум и аз съм за. На мен също ще ми е много интересно да разбера как работят клиниките и лекарите по света по проблемите на безплодието.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
За чужбинските проблемно забременяващи
« Отговор #6 -: Март 14, 2006, 17:31:58 pm »
Добре, ама дайте предложения как да се казва подфорума :)
Ето от мен едно макар че е доста дълго:
опити за забремненяване и асистирана репродукция в чужбина
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
За чужбинските проблемно забременяващи
« Отговор #7 -: Март 14, 2006, 17:48:04 pm »
Чуждестранен опит


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
За чужбинските проблемно забременяващи
« Отговор #8 -: Март 14, 2006, 17:52:15 pm »
Цитат на: cygnus
Добре, ама дайте предложения как да се казва подфорума :)
Ето от мен едно макар че е доста дълго:
опити за забремненяване и асистирана репродукция в чужбина


Може за по-кратко "АРТ в чужбина" :roll:
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
За чужбинските проблемно забременяващи
« Отговор #9 -: Март 14, 2006, 18:07:02 pm »
ART в чужбина-много ми хареса.Подкрепям боровинка.
Ще бъде интерес форум,момичета.
УСПЕХ



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
За чужбинските проблемно забременяващи
« Отговор #10 -: Март 14, 2006, 18:35:38 pm »
Цитат на: Starlet
Къде тръгнахте бе Зори? Нали уж си търсеше работа и аз стискам ли стискам палци!  :( Дано като заминете да не те загубим като потребител.


Ми свекъра го пращат там за 3г. и цялото семейство ще ходим.Ма ние с мъжлето ще заминем чак след държавните изпити-значи чак след около година.Та през това време ще работя.
 А иначе хич и не се надявайте,че може да изчезна от форума :P ,тая работа няма да стане. :kiss:
<br />
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
За чужбинските проблемно забременяващи
« Отговор #11 -: Март 14, 2006, 22:48:21 pm »
Цитат на: z22
А иначе хич и не се надявайте,че може да изчезна от форума :P ,тая работа няма да стане. :kiss:


Поуспокои ме!!!  :grouphug2:  :bighug:  :balk_21:  :balk_21:  :balk_21:

За името на форума подкрепям Мели!!!  :D
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
За чужбинските проблемно забременяващи
« Отговор #12 -: Март 15, 2006, 11:16:13 am »
на мен ми хареса "АРТ в чужбина". Кратко, ясно и всеобхватно.
*
За чужбинските проблемно забременяващи
« Отговор #13 -: Март 15, 2006, 11:26:03 am »
Само да не кажете че се заяждам , ама вие като почнахте опитите знаехте ли какво е АРТ ? :)
Аз викам да е малко по-ясно за новичките заглавието :) :wink:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
За чужбинските проблемно забременяващи
« Отговор #14 -: Март 15, 2006, 12:14:11 pm »
да Дони е права,пък и няма да се говори само за АРТ все пак.
 Може да е нещо като: "Зачатие в чужбина" или "А как стоят нещата в чужбина" ....
<br />
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
За чужбинските проблемно забременяващи
« Отговор #15 -: Март 15, 2006, 15:24:12 pm »
СиГНУС,права си за асиstираната репродукция.Някои момичета,може и да не стигнат до ART.Чуждестранен опит,по приляга като заглавие.
Сигнус,можеш ли да ми кажеш по какъв начин мога да си пускам ноvи темички,защото имам проблем от около седмица.И когато натисна прати и не ми изпраща темата,а пък мога да отговарям.Поставих въпроса си преди 5-6 дни,но никoй не ми отговори,знам че не му е мястото тук,но моля да ме извините.Дайте ми съвет,до сега не съм имала такъв проблем.Благодаря ви



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
За чужбинските проблемно забременяващи
« Отговор #16 -: Март 15, 2006, 15:28:19 pm »
Eleonor, за никаква друга причина не се сещам в момента освен да е проблем с кеша. Какво ти дава като натиснеш нова тема? Пробвай след като ти зареди това, което ти зарежда да натиснеш няколко пъти ctrl+F5.
Или пък от Tools - Internet options - Delete files.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
За чужбинските проблемно забременяващи
« Отговор #17 -: Март 15, 2006, 16:03:57 pm »
МЕРСИ,СИГНУС
Получи се, като използвах-ctrl F5,толко лесно било ама като незнам



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ