0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ICSI v LONDON
« -: Март 07, 2009, 01:32:41 am »
Zdraveite momi4eta.Vuprosut mi kum vas e ima li nqkoi ot vas, koito da e pravil invitro ili Icsi v London?Az sega zapo4vam tazi procedura tuk, no vsi4ko e dosta oburkano i se 4aka ujasno mnogo. :( 6te se radvam da si pi6em tuk i da si spodeljme opita!Kazah na Dj-pito si za problema ni i toi kaza da 6te vi napravj apitment za specializirana klinika...taka 4akahme 3 meseca dokato ni priemat. Prez tova vreme nie smenihme adresa si i suotvetno Dj-pito si ..i kogato otidohme na purva sre6ta v spec.klinikata sled 3 meseca 4akane ni kazaha, 4e poneje sme smenili li4nij lekar , sega trjbva da 4akame da se re6i koi ot dvata lekara 6te zadviji procedurata...Oh nemoga da gi ponasjm, tolkova sa mudni i  osi_7.ta sega 4akame ve4e 2-ri mesec li4nite lekari da se razberat kakvo da pravqt..  :balk_198:Mnogo bih se radvala ako spodeljt s nas opita si momi4eta, koito ve4e sa minali po tozi put! :hangclothes: :hangdry:

Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Март 07, 2009, 09:31:25 am от evro »
*
Re: ICSI v LONDON
« Отговор #1 -: Март 11, 2009, 12:09:35 pm »
Здравей, сестра ми прави процедура в Лондон през май/юни 2008. Тя дълго чака личния лекар да й задвижи процедурата, но това така и не стана, и в крайна сметка тя и съпруга й си покриха сами разходите. Иксито беше в Лондон Уиминс клиник, където /може би знаеш/ работи Българският ембриолог д-р Матей Андонов. Всичко мина добре, а съвсем скоро се появи и резултата - две чудесни бебенца, момиченце и момченце  :D
Успех  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: ICSI v LONDON
« Отговор #2 -: Март 18, 2009, 00:37:54 am »
Zdravei Siyana!

Smqnata na adres i GP v UK, oznachava i smqna na Primary Care Trust (PCT), osven ako ne ste v ramkite na sashtiq council (obshtina). Razlichnite PCT imat razlichni iziskvaniq za otpuskane na sredstva za IVF ili ICSI, a sashto taka i za broq na opitite po liniq na NHS. Moq savet e da proverish dali staroto i novoto ti GP sa kam edin i sashti PCT. Ako sa v edin PCT togava ne bi trqbvalo da imate problem, no ako sa v razlichni, shte trqbva da minete otnovo po patq na dalgoto chakane.

Nie sashto minahme po toq pat i znam kak se chuvstvash. Za sajalenie nashiq PCT a dokolkoto znam i vsichki ostanali otpuskat sredstva samo za edno ICSI (koeto pri nas zavarshi s BPN  :balk_145:). V momenta sme na krastopat - ne znam kakvo da pravim tochno. Cenite tuk sa strashno visoki - mojem da si pozvolim samo edin opit. Ili pak da se varna v BG i da opitam tam.

Za vseki sluchai smqtam da zapochnem prez July - Avgust vtoriq opit. Shte se radvam da spodelqme opit, radosti, trevogi tuk. Az polzvam tukashni forumi, v koito sashto ima dosta info.

Good luck! x x x

Napravih prouchvane
The life is too short! Let's enjoy it!
Re: ICSI v LONDON
« Отговор #3 -: Април 13, 2009, 01:06:51 am »
zdravei Cookie, sorry, 4e 4ak sega ti otgovarqm, no sum dosta zaeta tuk (u4a, rabotq , tancuvam i vaob6te :))))purvo da ti kaja , 4e ti blagodarq, za otgovora i dobrata informaciq , naistina mi posluji!BLAGODARQ! I tova 4e iska6 da si spodelqme opitnostite v tova na4inanie e strahotno!Sujelqvam, 4e purviqt vi opit e bil neuspe6en, no tova nebiva da te ot4aiva.Naprotiv trqbva da te stimulira o6te pove4e da produlji6 putq kum postigane na me4tanoto bebe ili bebeta :wink:!Pojelavam ti ot surce skoro da se pohvali6 s uspeh!
moqt telefonen nomer v Angliq e 07846197019 6te se radvam da se 4uem!
bb.

Моля, пиши на кирилица! (бел. мод.)
« Последна редакция: Май 04, 2009, 12:39:19 pm от Osiana »
Re: ICSI v LONDON
« Отговор #4 -: Април 16, 2009, 17:18:04 pm »
Здравейте момичета! Аз също живея в Лондон и бих се радвала да споделите опит с мен. Със съпруга ми правим опити за бебе от около 1 година и резулатата е никакъв.Незнам каква е причината,но преди около 10 години бях бременна 2 пъти от съпруга ми,но прекаснахме бременностите пожелание. Сега опитваме ,но не се получава. Правих си TSH тест и беше в норма.Следя си овулацията с тестове, но пак няма бебе.Може проблема да е в съпруга ми :? Дайте съвет ...GP-тата тук наистина са доста мудни...Пишете 
Re: ICSI v LONDON
« Отговор #5 -: Май 01, 2009, 01:26:44 am »
Hi girls!
Radvam se, che nai-posle mojem da si sformirame malak club tuk na ostrova i da spodelqme radosti i trevogi za nelekiq pat, pred koito sadbata ni izpravq.

Siyana, radvam se che infoto, koeto postvah ti e pomognalo! Good luck! Ako imash drugi vaprosi ili pritesneniq - az sam nasreshta, e stiga da imam otgovor. Kak varvqt neshtata pri pri vas, na kakav etap ste?

Nsn79, moqt savet - otidete pri GP-to i mu kajete 4e opitvate za bebcho ot 2g i ne se poluchava (tuk ti obrashtat vnimanie ako ste opitvali pone 2g - idiotshtini). Poiskaite da vi preporacha da si napravite izsledvaniq v nai-blizkiq centar po reprodukcia. Pri tova polojenie vsichki izsledvaniq shte sa vi bezplatni i ako ima problemi (dano da nqma) - bi trqbvalo tozi centar da vi predloji posledvashto lechenie, IVF, ICSI ili kakvoto te reshat, che e nai-dobro za vashiq sluchai.

x x x


Cookie, моля пиши на кирилица. Има кредор или ползвай бутончето в ляво до кредора с което може да пишеш на фотенична кирилица. (бел. мод)
« Последна редакция: Май 04, 2009, 12:38:24 pm от Osiana »
The life is too short! Let's enjoy it!
Re: ICSI v LONDON
« Отговор #6 -: Май 22, 2009, 15:23:40 pm »
Благодаря за отговора! В събота сме при GP-to. Ще пиша какъв е резултата :wink:
*
Re: ICSI v LONDON
« Отговор #7 -: Септември 28, 2010, 20:07:57 pm »
Как сте момичета,има ли напредък?
   
*
Re: ICSI v LONDON
« Отговор #8 -: Декември 01, 2010, 13:10:31 pm »
Момичета може ли някой да каже колко горе-долу струва едно инвитро в Англия?
И възможно ли е ако нямаш адресна регистрация там и се самофинансираш? 10x
*
Re: ICSI v LONDON
« Отговор #9 -: Декември 01, 2010, 14:33:58 pm »
Dsd, възможно е да се самофинансираш дори да нямаш адресна регистрация.
Цените варират според клиниката:
http://www.lfc.org.uk/pricelist
http://92harleystreet.com/price5.html
http://www.ivfhammersmith.com/prices.html
това са само част от по-известните клиники, сигурно има и по-евтини.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: ICSI v LONDON
« Отговор #10 -: Декември 22, 2010, 15:08:38 pm »
Здр момичета! Реших да споделя опита си- след дълго лутане, смяна на адрес, GP-та и клиники по стерилитет, вчера преминах лапароскопия. Установиха лява тръба- запушена, дясна- проходима. Пуснаха ме веднага да се прибера у дома.За сега се чувствам добре. Ако има някой в Лондон, а изобщо в Англия с такива проблеми нека пиши. Ще се радвам да обменим опит.
Re: ICSI v LONDON
« Отговор #11 -: Юни 08, 2011, 13:15:08 pm »
Здравей, сестра ми прави процедура в Лондон през май/юни 2008. Тя дълго чака личния лекар да й задвижи процедурата, но това така и не стана, и в крайна сметка тя и съпруга й си покриха сами разходите. Иксито беше в Лондон Уиминс клиник, където /може би знаеш/ работи Българският ембриолог д-р Матей Андонов. Всичко мина добре, а съвсем скоро се появи и резултата - две чудесни бебенца, момиченце и момченце  :D
Успех  :D
Grace, можеш ли да ми дадеш по-подробна информация за тази клиника? Аз съм на 41, скоро ще са 42, и вече трябва да си плащам сама за тези процедури. Ходих в една клиника, но ми иска да събера проверена информация и за други клиники.
*
Re: ICSI v LONDON
« Отговор #12 -: Юни 08, 2011, 13:21:08 pm »
Здравей, сестра ми прави процедура в Лондон през май/юни 2008. Тя дълго чака личния лекар да й задвижи процедурата, но това така и не стана, и в крайна сметка тя и съпруга й си покриха сами разходите. Иксито беше в Лондон Уиминс клиник, където /може би знаеш/ работи Българският ембриолог д-р Матей Андонов. Всичко мина добре, а съвсем скоро се появи и резултата - две чудесни бебенца, момиченце и момченце  :D
Успех  :D
Grace, можеш ли да ми дадеш по-подробна информация за тази клиника? Аз съм на 41, скоро ще са 42, и вече трябва да си плащам сама за тези процедури. Ходих в една клиника, но ми иска да събера проверена информация и за други клиники.
Здравейте и от мен Grace бях чувала,че ако си здравно осигурена имаш право на една процедура безплатно икси.
Re: ICSI v LONDON
« Отговор #13 -: Юни 08, 2011, 13:32:18 pm »
bekii,
доколкото знам имаш право само ако си под 40 г.
*
Re: ICSI v LONDON
« Отговор #14 -: Юни 08, 2011, 14:32:54 pm »
bekii,
доколкото знам имаш право само ако си под 40 г.
carra не съм много запозната много с процедурите в Англия,но много често слушам от мъжа ми,че всички изследвания там са безплатни докато тука и да си здравно осигурена си плащаш всичко.Но  ми се е случвало да срещна мнения на момичета във форумите ,които идват в бг.да правят инвитро .Би ми било интересно да науча повече и аз как стоят там нещата ще се поинтересувам и ако научна конкретни неща ще напиша.
*
Re: ICSI v LONDON
« Отговор #15 -: Юни 08, 2011, 16:14:34 pm »
carra, ето няколко линка които може да ти помогнат като за начало

http://www.thisislondon.co.uk/standard/article-23505191-london-hospital-is-top-of-ivf-success-league.do

http://guide.hfea.gov.uk/guide/



*
Re: ICSI v LONDON
« Отговор #16 -: Юни 08, 2011, 16:34:22 pm »
Да така,всичко ти е безплатно ако се осигуряваш,иначе не.Мисля,че шанса за такива процедури е до 35г.Над 35г не се съгласяват да правят ин-витро,мисля че това важи и за икси.Моите  проблеми започнаха през 2008г,сега съм на 34г,ако не дай си Боже се стигне(при мен за ин-витро),вече ще съм на 35 и ще ми го направят,з-то съм започнала лечението и да ходя по болници от 2008,но ако започвах от сега(трябва да се чака ред 1г и щях да стана на 35г тогава)-и нямаше да се съгласят да ми го правят ми казоха.Аз се осигурявам и в такъв случай си плащам само рецептата-тя има една цена(не знам колко иначе струват лекарствата).Цветната снимка,лапароскопията,инсеминациите,изследването на хормоните(много пъти)-всичко това ми беше безсплатно,и все още си нямаме бебенце.Успех ви желая и скоро да си гушним по едно сладко бебче                                               Също и за ин-витрото,зависи от района в който живееш те могат да бъдат 1 безсплатно,2 или 3(незнам обаче дали това важи и за икси-то)
« Последна редакция: Юни 08, 2011, 16:36:09 pm от zyza »
   
*
Re: ICSI v LONDON
« Отговор #17 -: Юни 08, 2011, 17:10:14 pm »
Момичета, ето в този линк може да се информирате за условията на съответната община, в която живеете:
http://www.infertilitynetworkuk.com/FundingforFertility/?id=6680

само да уточня, че информацията не е обновявана за 2011 година и може да има някои разминавания. Например за Лондон - Brent, Ealing, Hammersmith and Fulham, Harrow, Hillingdon, Hounslow, Kensington and Chelsea and Westminster от 1 Април се обединиха с общи условия:
Number of cycles
NHS NW London will fund 1 Full cycle of IVF with or without ICSI at any accredited provider unit in London which accepts to deliver the service at NHS tariff. The Full IVF cycle will consist of one fresh cycle and one frozen blastocyst transfer cycle. One treatment cycle will ideally be followed by the other, but a successful fresh cycle (in terms of a live birth would make the couple ineligible for a frozen cycle. Similarly a spontaneous conception while on the waiting list will make the couple ineligible for further IVF treatment. NHS NWL will not fund IVF treatment where a woman has a history of 3 or more previous privately funded fresh cycles. Where a woman has previously privately funded one or two cycles, NHS NWL will still fund one full cycle or only one fresh cycle as appropriate under this policy, until a maximum of three fresh cycles has been completed after which the chance of success decreases substantially.

Definition of a treatment cycle
A cycle of IVF/ICSI includes ovarian stimulation, egg recovery, fertilisation and single fresh blastocyst or embryo transfer. This includes the provision for further transfer of one frozen blastocyst where the initial procedure does not result in a viable pregnancy and the subsequent storage of blastocyts. A frozen cycle is one which starts when a cryopreserved embryo or blastocyst is removed from storage in order to be thawed and then transferred.

Age criteria
IVF treatment will not be funded for couples where the female partner will be more than 40 years or less than 23 years by the time the treatment commences (defined as the start of the stimulating phase of the IVF cycle). It is the responsibility of service providers to ensure that eligible couples have commenced their frozen of treatment before their 40th birthday.
 




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: ICSI v LONDON
« Отговор #18 -: Юни 08, 2011, 22:55:47 pm »

[/quote]
Grace, можеш ли да ми дадеш по-подробна информация за тази клиника? Аз съм на 41, скоро ще са 42, и вече трябва да си плащам сама за тези процедури. Ходих в една клиника, но ми иска да събера проверена информация и за други клиники.
[/quote]
Carra може и да си прочела тези мнения ,но това срещнах  във форума и се препокрива общо взето с темата затова прилагам линк.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=8124.msg160252#msg160252
Re: ICSI v LONDON
« Отговор #19 -: Юни 09, 2011, 10:12:26 am »
carra, ето няколко линка които може да ти помогнат като за начало

http://www.thisislondon.co.uk/standard/article-23505191-london-hospital-is-top-of-ivf-success-league.do

http://guide.hfea.gov.uk/guide/



Благодаря!