0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #160 -: Юни 10, 2009, 17:03:49 pm »
elist, не се притеснявай. В началото е трудно да различиш от къркорене в корема. Възможно е просто да не можеш да го разграничиш. Също значение има и плацентите къде са закрепени. По задна стена по-рано се усещат. Моите бяха и двамата по задна стена и ги усетих към  16 г.с. беще нещо като мравучкане. Вечер обикновено са по-активни. Не се притеснявай скоро всички ще те питат как спиш при тази активност :lol:

« Последна редакция: Юни 10, 2009, 17:06:01 pm от *vera »
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #161 -: Юни 11, 2009, 17:20:03 pm »
Здравейте мами имащи/очакващи две чудеса :D. Аз в момента съм бременна след инвитро с близначета и съм едва в 9 г.с.
Въпроса ми е кога спряхте да работите? Някои казват,че най-рискови са първите три месеца, но то при нас след дълг. стерилитет и след инвитро не е ли все рисково (може би много се притеснявам, но предполагам ме разбирате).
Намирам много полезна информация от тази тема и вече ще се включвам по-често.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #162 -: Юни 11, 2009, 18:25:21 pm »
Малко новини от нас. Днес бяхме на ЖК и се оказа, че бебка се е обърнала и вече е седалищно.  :D Може би от тези гимнастики са ми били и повечето контракции. Те не, че са спрели, де, но вече им посвикнах. А вчера бяхме на първия запис на тонове и съответно нямаше никаква активност на матката. 8O Та даже се зачудих да не полудявам вече от вманиачаване и днес питах доктора. По описанието той ми потвърди, че са си контракции. Не съм луда.  :lol:
Момичета, сигурно си знаете, но и аз да предупредя - внимавайте с тия жеги. Аз вчера едва не колабирах. Обикаляхме по магазините и в един момент всичко отвътре ми се разтрепери и ми причерня. Та като казах магазини, ние горе-долу се ориентирахме вече. За шишетата не съм взела окончателно решение. Казаха ми, че на Авент имало някаква химическа съставка, която била вредна и ми препоръчаха Томи Типи. Били нова марка и евтини и никак не лоши. Ако някой ги е ползвал, моля да сподели мнение.
За дробчетата на бебетата вчера говорих с анестезиолога и каза, че друго освен еднократно Флостерон не се поставя.
Калимера, добре дошла сред нас. Пожелавам ти лека бременност и незабравима среща накрая. Относно работата, всеки сам си усеща нещата. Мен лично първите месеци ме беше по-скоро страх отколкото да съм имала някакъв проблем и не ходех на работа. Ползвах болничен. После малко поработих и може би от началото на седми месец вече си взех отпуск докато стане време за последния болничен. Аз лично ползвам отпуск защото се оказа, че болничния намалява размера на майчинството след това,а пък отпуска имам предостатъчно.

Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #163 -: Юни 11, 2009, 21:28:58 pm »
....и ми препоръчаха Томи Типи. Били нова марка и евтини и никак не лоши. Ако някой ги е ползвал, моля да сподели мнение.


След използване на няколко марки шишета, се спряхме на Томи Типи. Във Варна ги взимам от Премаман.

Резервните биберони се продават по два в кутия, шишетата са по отделно, различни милилитри.
Единственото, което не ми харесва, че всички шишета, независимо от вместимостта си се продават с биберон първи номер. Иначе съм доволна и нямам забележки. Пък и Мартин сам се спря на тях и нямаше отказ при ядене, защото в началото се мръщеше на адаптираното мляко, но с тях прояде.
Едно шише струва около 9 лева....комплект биберони не си спомням точно.
« Последна редакция: Юни 11, 2009, 21:32:59 pm от Black_rose »
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #164 -: Юни 11, 2009, 22:44:11 pm »
Аз ползвам на Авент шишета и стерелизатора ми е такъв,но въпрос на избор.За работата от края на 6 тия месец излязох в болнични така или иначе накрая се налага да се лежи то друго няма как да се прави поне в началото не виждам защо да не се ходи на работа.
Първите три месеца са по рискови при всяка една бременост,но това си е и божа работа въпроса е какво работиш да не се натоварваш да не се преуморяваш да не вдигаш тежко и т.н.
« Последна редакция: Юни 11, 2009, 22:46:44 pm от asi73 »
*

    elist

  • **
  • 57
  • Ерфурт,Германия/Варна
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #165 -: Юни 12, 2009, 11:24:36 am »
АЗ още по време на процедурата излязох в отпуска,а после направо в болничен.Ама то работата ми е такава,че въобще не искам да рискувам.Работното ми време е до 12 през ноща,а пък тука в Германия бременните нямат право да работят след 20 часа.Ако работодателя не може да ти осигури друго работно време и по лека работа получаваш забрана за работа.Та тъй че си седя в къщи.Всичко си правя и ако питаш мене по добре си работи ако не ти е много натоварено,защото  е голяма скука.Всеки си решава сам за себе си.Всяка бременност е индивидуална.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #166 -: Юни 12, 2009, 12:17:29 pm »
След първото прокървяване в 7 г.с спрях работа и се отдадох на спокойствие и почивка. По МКБ има код двуплодна бременност, която само по себе си позволява болничен.
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #167 -: Юни 12, 2009, 12:20:02 pm »
Аз от началото на 5тия месец бях в болничен. Няма такова нещо, че болничния намаля майчинството. Ако е непрекъснат до 410те дни които ти се полагат, майчинството се изчислява на базата на която е изчислен боничния, т.е.болничния се изчислява на база 6 месеца напред, а майчинството вече на база 1год.преди болничния. Шишета ползвам на Чико физиологичните и на Авент.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #168 -: Юни 12, 2009, 13:32:11 pm »
От 8 г.с. излязох в болничен. Накрая се наложи да ползвам и 5 дни отпуска, защото достигнах лимита от 180 календарни дни. Болничните не ми намалиха майчинството, има промени в закона, според които за база на изчисленията се взима осигурителния доход, а не сумата, преведена по болничния. Тоест няма нужда дори да е непрекъснат.

Шишета имам на Авент, доколкото разбрах вредните съставки се освобождават ако се нагреят шишетата до 300 градуса, което няма как да стане в домашни условия.

Елист, вероятно вече ги усещаш, просто не знаеш, че са бебетата. Първите усещания са като погалване с перце отвътре, чак после започват ритничетата. При мен първи дивжения усетих в 17 г.с., а ритничета към 19-20 г.с. В началото не бях сигурна даже, че са ритничета, чудех са какви са тези нови усещания ниско долу, а то били крачетата на едната бебочка, която беше седалищно.
  09.11.2007
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #169 -: Юни 12, 2009, 20:11:15 pm »
Благодаря ви момичета. Жабче и mimi26  ме изненадаха за болничния, защото и на мен ми казаха че намалял базата за майчинството. Аз си удължих болничния след пункцията с комисия и ходя по няколко часа в офиса колкото да пооправя нещата, но се чудех как да продължа. Със сигурност ще питам и лекаря си и разбирам,че всичко е индивидуално.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #170 -: Юни 12, 2009, 21:39:06 pm »
Отчет и от нас вече имаме дата за секциото живот и здраве на 24.06 ще се срещнем с мойте така чакани бебета :D
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #171 -: Юни 12, 2009, 22:50:08 pm »
Ей,Лора то не останало.За болничния се намалява базата само ако си пуснете болничен после се върнете на работа и после пак болничен тоест ако искате да излизате в болнични не трябва да се връщате повече,а да си карате докрая така.
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #172 -: Юни 14, 2009, 13:03:30 pm »
asi73 да мила то не остана още мъничко кога мина времето въобще не усетих  :lol:
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #173 -: Юни 14, 2009, 15:07:41 pm »
Ние вчера бяхме на преглед. Моите малчовци са понамалили малко темпа си на растеж. Бебка за две седмици е качила 130г и е вече 1740г, а малчо е +200г и е вече 1670. Явно вече им е доста тясно, а и не е изключено да съм достигнала предела на разтягане на матката и затова да се получават и контракции. Шийката е започнала леко да се размеква и сега заедно с гинипрала, изоптина и магнерота ще прибавим и добрия стар утрогестан заради нея. Док каза, че положението не е критично, но просто ще се следим изкъсо. И дори да спрат да растат в даден момент, най-добре е да си стоят където им е мястото за да съзреят всички органи. Та вчера малко се поошашках, но сега се поокопитих. То не, че мога да направя нещо по въпроса така или иначе.  :D

Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #174 -: Юни 15, 2009, 20:44:35 pm »
Златулка, нормално е да намалят темпото дребосъците, тесничко им е вече. Както и ти казваш, сега важното е да си седят на топло за да са напълно готови за големия свят навън. Моите в 32 г.с. бяха по 2 кг като д-р Сигридов също ми каза, че вече ще растат по-бавно и че няма повече място. Даа, обаче на следващия преглед в края на 34 г.с. беше изненадан да ме види с огромен корем и бебета 2*2500. Намерили си бяха още малко местенце шушулките. Накрая се родиха по 2800 и 2850 и 49 см в първия ден на 38 г.с.
Шийката ми не помня колко беше, но около 2,3-2,5 см ще да е била въпреки контракциите.
Не остана! Сигурно ти е трудно да повярваш и да си го представиш (поне на мен ми беше), но само след около месец ще гушкаш двете съкровища.
Мен направо си ме гони носталгията, имам чудесни спомени от прегледите при д-р Сигридов, затъжила съм се, така бях свикнала да ходя в клиниката.
Лора, успех! Герой си ти, че устиска дотук. Нека е незабравима срещата с дребосъчковците.
« Последна редакция: Юни 15, 2009, 20:49:11 pm от Жабче »
  09.11.2007
*

    elist

  • **
  • 57
  • Ерфурт,Германия/Варна
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #175 -: Юни 17, 2009, 10:38:07 am »
Здравейте,
и аз да се отчета.Вчера бяхме при Док.Ще си имаме шарени гащи.Ураааааа...Всичко е наред,вървим перфектно за сега.Тя за пола все ми казва,че още не е 100 процента сигурно,ама за трети пътвече си помислих,че мога да се хваля,а и да пазаря.Вчера вече се развихрих,досега едва се здържах,Как се прибрах с торбите не ме питайте.Откога го чакам този момент с купуването на малки сладки неща.Голям кеф.
*
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #176 -: Юни 17, 2009, 11:39:05 am »
Елист, честити шарени пантофки и дано да си останат такива  :wink: Моите шаренееха до началото на 8мия месец, но единия мъж мошенник излезе  :lol: Добре, че имах едно наум с пазаренето  :lol:
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #177 -: Юни 17, 2009, 13:23:56 pm »
Само да споделя, че шишетата за които говорихте ги видях в магазина на Чиполино в София.
Елист, честити шарени гащи  :wink:
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #178 -: Юни 18, 2009, 01:58:24 am »
Елист честити шарени гащи  :bori_002: :bori_016:

Момичета ние в петък живот и здраве ще правим секциото доки така реши каза че няа смисъл повече да чакаме.А какъв страх ме тресе  :(
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Близнашка тема - 6 част
« Отговор #179 -: Юни 18, 2009, 10:47:48 am »
Лорче - ти си голям герой!!!
Как остиска до тук - БРАВО !!!
Сега, от нас имаш много стиснати палци, всичко да мине бързо и безпроблемно и да преживееш най-прекрасния миг в живота - срещата с малките човечета!!!
Желая ти спокойствие, увереност, сила и енергия!
Ще бъдеш страхотна мама!

 :goodluck: :bighug:
и бързо да се връщате при нас!