0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1020 -: Февруари 24, 2012, 23:00:16 pm »
 mimasbg нямам търпение да цъфнат ще ви пусна снимки обаче искам да събудя всички цветарки СТАВАЙТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ИДВА ПРОЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕТ  :D :D :D
Тази година засадих 400 луковици на лалета минзохари зюбюли нарциси ириси и нямам търпение да започне да ми цъфти тази разноцветна градинка. Ако се появи това което съм сяла ще е голяма красота и ще е цъфнало доста дълго време.
И за да ви събудя съвсем намерих една статия за размножаване от семена има много интересни неща и сега ще ви я пусна: http://flowersnet.info/a590/%D0%A0%D0%B0%D0%B7%D0%BC%D0%BD%D0%BE%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BE%D1%82-%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B0

Сега се измъчвам с една лавандула правя и студена стратификация /бая и от няколко дни/ накиснах я във вода с пясък и сега я сложих в хладилника да видим дали ще ми се получи  :D :D :D Хайде събуждайте се да си обсъждаме разни цветни и пролетни неща да ме светнете по някой въпроси, че може да съм цветарка от скоро, но за сметка на това съм ентусиазирана повече отколкото трябва.  :D :D :D
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1021 -: Февруари 25, 2012, 15:20:21 pm »
 :D Вики, чакаме снимки от теб! :D
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1022 -: Февруари 26, 2012, 23:15:51 pm »
baracuda с удоволствие ще ви покажа снимки  :D Хайде няма ли друг луд да сади расади от сега да си споделяме, че всичките ми познати ме гледат с един поглед все едно съм полудяла  :? а какво по хубаво от това да се грижиш за нещо от една семчица да го гледаш как расте цъфти и краси двора ти  :D
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1023 -: Февруари 26, 2012, 23:48:53 pm »
Не всички си имаме дворове.
Дано не забравя утре да снимам орхидеите в офиса и вкъщи, които са цъфнали.  :)

Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1024 -: Февруари 27, 2012, 10:18:39 am »
Вики, трябва ти да ни учиш  :D Аз нямам двор, но правя първи стъпки в отглеждането на стайни цветя и разни цъфтящи по балкона.
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1025 -: Февруари 27, 2012, 10:23:34 am »
Момичета, имам розичка в саксия (мини).Подариха ми я преди месец, но пъпките извехнаха и цветовете изсъхнаха.Беше на терсата, която е слънчева, топла и остъклена.В големите студове я прибрах в стаята, поливах я на 2 дни по много малко, за да не е суха.
Мисля да я присадя в по-голяма саксия и да подрежа коренчетата с около 2 см, но дали трябва и да и подрежа клонките по това време на годината???
Благодаря ви предварително за отговорите  :)
Всичките ми опити да отгледам мини-розичка в саксия са били нуспешни - и в стая и навън, с присаждане в по-голяма саксия. Не става. За сметка на това, присадени в градината на двора - полудяват. Издръжливи са и не са капризни. Преплолагам, че самите им корени се развиват по-добре в градината и за това. Може би има нькакъв трик при отглеждането в саксия, но аз не съм то разкрила за сега. Дано някой даде съвет.
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1026 -: Февруари 27, 2012, 18:08:19 pm »
 :cheerleader: :cheerleader: :cheerleader: успях да ви събудя много се радвам. Днес ходих в Бриголажа да си търся от тези обръчи да си направя тунелче за расад. Леле пуснали са луковице семена цветя и аз като полудях не си купих от тези пръчки то и нямаше де чакаха да докарат обаче си купих две рози пълзящи, далии, момина сълза, дамско сърце тези така вкоренени но без листа, на семки марули микс най различни, мента, едни почвопокривни и това е защото имам самоконтрол излязох с три торби семена и растения леле ако нямах контрол не ми се мисли ... хихихихих
Да докладвам тиквичките ми вече са по 10см чери доматчетата пуснаха по 4 листа много съм доволна ще пусна снимки после  :D а как се радвам че се пробуждате всички цветарки  :D :D :D :D :D :D
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1027 -: Февруари 27, 2012, 18:22:50 pm »
hope-love Присадих си розичката в по-голяма саксия, скъсих корените с около 2 см и подрязах клончетата до 3 та пъпка(ГОРЕ-ДОЛУ)))
Сега е свежа, вече 2 ра седмица върви добре, няма окапали клонки и листа, дано се съвземе и даде и цвят !!!  :lol:

viktoriq838 Вики, ентусиазма ти наистина е зареждащ  :D
Пожелавам ти една прелестна градина, с която да радваш и нас  :wink:
Интересно ми стана за лавандулата , незнаех, че се сади в пясък и вода  8O
Аз също съм си купувала семена, но ги сях директно в кашпа с пръст  - нищо не излезе  :?

Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1028 -: Февруари 27, 2012, 18:36:07 pm »
И моята розичка нещо и стана и незнам дали ще я спася.Ако някои помогне много ще се радвам.

Ако посоката, в която си се запътил ти носи радост, не питай какъв ще е пътят, просто върви!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1029 -: Февруари 27, 2012, 19:13:18 pm »
sunnynevi и аз не го знаех това и миналата година ги сях директно като за расад и нищо не излезе и си викам сигурно има някакъв трик и наистина се оказа, че има. Дори в този форум някой беше обяснил подробно за студената стратификация. Измислила съм им място на лавандулките вече си ги представям как са цъфнали и си мисля около тях да насадя разни мънички бели цветчета и си мисля че може това да е и лайка, но ще видим само да ми покълнат.

Моите мини розички са ми в градината повече цъфтят отколкото имат зелени листа дори едната бялата ми цъфна декемри което беше странно обаче пък ме зарадва много  :D

Скъпи съфорумци тази година съм решила да направя това http://www.domigradina.com/%D0%B7%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BC%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0/ диван от трева. Ще ми трябва и мъжка сила да видим кой ще е но твърдо съм решила и понеже нямам намерение да купувам чимове, а и няма от къде да взема наоколо реших да ползвам червена детелина а може и бяло да е по шарено /нали знаете луд на шарено се радва хиххих/ незнам това за тревата ще го измисля как ще го направя  :D
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1030 -: Февруари 28, 2012, 10:47:05 am »
Sunny, дано цъфне розичката след толкова грижи от твоя страна:)Че да я снимаш и ни я покажеш!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1031 -: Февруари 28, 2012, 11:01:18 am »
Вики с този диван  от трева направо ме смая  :D Ще бъде доста интересно да се види
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1032 -: Февруари 28, 2012, 14:16:56 pm »
Ей цветенца да знаете луда съм по цяла нощ сънувам семена расади градини ... Вчера си купих микс от зелени салати най различни и снощи ги сънувах. Някой може ли да ми каже от къде да си купя от тези "обръчи" им казвам аз, че не знам как се казва за да си направиш тунелче за расад. Днес ходих до пазара да видя там дали няма пак се върнах с една торба пръст и две кори за пикиране. Днес ще присъдя доматчетата и ще ви пусна една снимка  :D
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1033 -: Март 01, 2012, 12:51:28 pm »
Вики наистена разбуди цветарския ми дух!
Уморих се от тази зима наистена трябва ведрина и като прочетох твоя пост(че си засадила 400 луковици), представям си какво райско кътче ще се оформи! :)
А аз дори бях забравила че засадих есента луковиции на фрезии,дали ще стане нещо незнам?
Хайде да става топло и да се разцъфтяват цветятя,че покрай и тях и настоението ми!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1034 -: Март 03, 2012, 12:40:23 pm »
Ей цветарки да ви покажа моите бебета  :D
http://viktoriq838.snimka.bg/flowers/cvetya-zelenchuci-podpravki.658598.26515452

сяла съм още няколко нещо, но не са ми изникнали и не са интересни за снимки. Дървото е богенвилия за която всяка пролет се караме с мъжа ми той иска да я изкарва рано аз не искам и винаги я попарва слана после лятото се оправя почва да цъфти до есента когато всичко се повтаря аз искам да я прибираме той не иска а саксията много голяма и сама не мога да се справя пак я попарва сланата и я прибирам само на пръчки и това всяка година да се побъркаш малко е хахахахха
« Последна редакция: Март 03, 2012, 12:44:04 pm от viktoriq838 »
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1035 -: Март 04, 2012, 14:15:31 pm »
Така, скъпи цветарки преглеждам си пак кутията със семената и открих семена за цветето наречено "Гордостта на Мадейра" или Massaroco Azul
http://cvetq.info/forum/viewtopic.php?f=6&t=749 така изглежда някой знае ли как се сеят семената и как се отглежда?
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1036 -: Март 06, 2012, 16:58:33 pm »
hope-love Благодаря ти, розичката ми засега е много свежа и се развиха много добре доста нови клончета, щастлива съм, че я спасих  :lol:
Сега я чакам с нетърпение да изкара нови пъпчици и да цъфне  :D
Ще я снимам и ще се похваля непременно!!!
Вики, при теб е истински рай, явно си имаш двор с градинка  :D
Охх, как си мечтая и аз за такава , един ден, може би ще започна и аз да творя на воля  :lol:

Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1037 -: Март 10, 2012, 16:56:26 pm »
Здравейте,
Имам нужда от вашата помощ. Имам малко място на двора 2м на 2м и мислч да си направя градинка. Дайте ми съвете, какви цветя да си насадя. Сега ли е моментът ?
Намам представа , но имам доста свободно време и мисля, че с грижата за цветя ще бъде добре запълнено :)
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1038 -: Март 11, 2012, 11:51:10 am »
tsvetinapavlova сега е момента да си насееш семенца за расад. Продават в навсякъде такива в Пикадили, Бриколаж, дори по супермаркетите, можеш да си поръчаш от сортави семена. Наръсваш семенцата поливаш внимателно покриваш с един наелон и чакаш да поникнат. Ако не ти се занимава април месец отиваш в някой разсадник и си купуваш готови цветенца каквито си харесаш.

А за какъв вид цветя можеш да го направиш розова градина само рози най - различни или други еднотипни цветя или много различни, а зависи местенцето на слънце ли е на сянка ли. Да повече информация за това какви цветя ти се иска да посадиш горе долу  :D успех.

*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1039 -: Март 11, 2012, 15:03:32 pm »
Момичета, дайте ми идея за растения който могат да се гледат в къща на студено през зимата и топло през лятото. Имам предвид в стоя където отоплението е около 5 градуса до 10 без отопление през зимата. Имам семейно щастие , индрише и други чийто имена незнам но ми се иска нещо по различно за повече зеленина  :wink:
Пускам снимки дано да се видят на тези чийто имена незнам  :P