0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #60 -: Март 08, 2009, 18:17:51 pm »
Честит осми март на всички!
Девойки , понеже Бърди го няма да питам тук. Бихме втора доза Превенар на 06.03. Първия ден - нищо, втория се зачерви и се образува бучка на мястото на убождането. педиатърът ме посъветва загряващ компрес със риванол за да се разнесе по-бързо. Удачно ли е според вас?
*
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #61 -: Март 08, 2009, 18:41:47 pm »
По-добре изстудяващ - риванол с вода. Ще намали отока и болката.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #62 -: Март 08, 2009, 19:11:10 pm »
По-добре изстудяващ - риванол с вода. Ще намали отока и болката.

Оток има, болка не. Моята здрава логика ми подсказва да оставя детето на мира, но под давление на педиатърката майка ми само ме пита за пустия компрес дали съм го направила...
*
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #63 -: Март 08, 2009, 19:50:58 pm »
Абе досега компреси не съм правила на детето след ваксиниране или лечение с инжекции. Сега при последното боледуване, измъчих детето с болезнени инжекции, някои се зачервиха доста, но незнам защо реших, че ще го травмирам още повече с компресите и не направих, мина си без проблеми. Иначе педиатрите всичките, ме съветват да правя, както и много майки, майка ми и макайта на бащата на детето ми.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #64 -: Март 08, 2009, 22:28:59 pm »
Аз винаги след ваксинация правя компрес от риванол с памук и голяма лепенка отгоре. Докато не се отлепи де. Не знам доколко и помага, но на мен ми помагаха тези компреси покрай инжекциите с ношпа. Зтова го правя и на дъщеря ми.