0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« -: Март 02, 2009, 08:46:05 am »
Баба Марта пристигна, донесе прекрасни мартенички и много усмивки. Дано донесе още прекрасни здрави дечица и усмивки на родителите им.
Идва и денят на мама. Един прекрасен празник. Да прегърнем тези които ни обичат и са дали всичко от себе си да сме хора и да сме здрави и щастливи. Разбира се друга като мама няма   :)
Приятна седмичка и от нас, без болести и хубави празници  :)

« Последна редакция: Март 02, 2009, 08:51:30 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #1 -: Март 02, 2009, 09:29:09 am »
Здрава и слънчева мартенска седмичка и от нас!
Да има послушни дечица и спокойни майки, много нови бременни попълнения  :)

На мен вече ми се планува почивка - след това слънце вчера се размечтаах...
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #2 -: Март 02, 2009, 12:17:48 pm »
Да е слънчева и тази седмица за всички! Да няма болни деца!  Майките да са спокойни и да празнуват! 
ЗА жалост днес при нас прехвърча сняг! Поне не е студено и ще се разходим!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #3 -: Март 02, 2009, 14:40:03 pm »
Хубава и здрава седмица, нека всички болни малчовци оздравяват.
Цвети, пиши как е Наско когато имаш време.
При нас е хладно и ще си стоим у нас заради дребоса, надявам се утре да напече, защото татито ни ще почива и да можем семейно да се разходим.
Да похваля Двете фукли- торите са супер, поръчах във вторник, в събота по автобус ми я изпратиха, съответно автобуса си имаше в багажното отделение и хладилен сектор и я получихме в перфектно състояние. Много съм доволна от избора си, поръчах от сайта и директно през него платих с кредитна карта, обадиха ми се почти веднага с потвърждение и доуточняване на детейлите.
ето я и тортата:


И да ви напомня да си купите и списание Мама, пълно е с нашите прекрасни момичета, естествено отново заслугата е изцяло на Касси.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #4 -: Март 02, 2009, 15:23:55 pm »
Топла, здрава и усмихната седмица на всички...

Мини  ::cake:: е много хубава, а предполагам и вкусна,
а и цалата с адашчета  :wink: -прекрасен избор!
И аз ги мисля Насето и Цвети, дано са добре и пише скоро.
Списание "Мама" по нашия вилает трудно се намира, ей са ще го поръчам от центъра.

 :thankyousign: за напомнянето Мини!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #5 -: Март 02, 2009, 16:00:37 pm »
Прекрасна седмичка и от нас.

Еййй Мини, страхотно изглежда тортата. Значи може и за друг град да се поръча, това е много добре, защото както на Зори рождения ден й се пада лятото и ние сме на морето, а там няма никакъв избор. Ще го запомня и ние да поръчаме така.

Нека в тази хубава празнична седмица да има много нови мами и здрави дечица.


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #6 -: Март 02, 2009, 16:06:41 pm »
Тортата е страхотна  :D Мини.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #7 -: Март 02, 2009, 18:40:38 pm »
Мини...на едни други снимки доста гледах и се чудех защо на детето тортата не е цяла като сте го снимали:)Там под друг ъгъл е снимката и сега разбрах...мишките са виновни:)
Страхотна е:)
Пожелвам на всички ви прекрасна седмица и здрави дечица:)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #8 -: Март 03, 2009, 06:44:05 am »

Весела здрава и усмихната седмица и от нас.
Много положителни тестове, здрави бебета и щастливи родители!
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #9 -: Март 03, 2009, 11:10:40 am »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #10 -: Март 03, 2009, 11:34:06 am »
Честита баба Марта и честит празник днес!
Много здраве и хубави новини да има тази седмица!
*
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #11 -: Март 03, 2009, 13:04:21 pm »
Честита баба марта! :D
Много весела и приятна седмица.Всички болни да оздравяват бързо ,а другите да се пазят.
Мини много ви е хубава тортата.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #12 -: Март 03, 2009, 13:05:36 pm »
Честит 3-ти Март! Честита Баба Марта много усмихнати, здрави и весели деца  :D.
Ха сега да помоля, който има опит в миенето на "най-големия" зъб :lol: първолашкия да споделя как става, и с кое средство и паста за зъбки е най-добре?
Успешна, ведра и пълна с положителни тестове седмица пожелавам.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #13 -: Март 03, 2009, 13:27:49 pm »
Нахич- Ненедент е пастата, има си силиконов накрайник най-бебешката
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #14 -: Март 03, 2009, 13:37:13 pm »
Нахич- Ненедент е пастата, има си силиконов накрайник най-бебешката

Потвърждавам - от първия зъб. Само да подметна нещо, ако потърсиш по детските магазини накрайник само и отделно да си купиш паста без флуор (пак Ненедент), ще ти излезе по-евтино. Накрайниците вървели около 2 лв, ме светнаха, със закъснение. Пастата е около 2,50-2,80. Иначе комбинирано, с една много по-малка пастичка е около 7 лв.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #15 -: Март 03, 2009, 19:02:16 pm »
Аз да се оплача, че след 4 дни уж здрави, сега пак сме с кашлица. Направо ми иде да се гръмна вече :(
*
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #16 -: Март 03, 2009, 22:49:44 pm »
Докато не е минала датата 03.03, да пожелая на всички Честит празник!

За рождения ден на Рони няма да разказвам, понеже бяха две празнувания и ще стане доста дълго. Всичко мина много добре, надявам се от снимките да си личи :)

Ето я първата ни торта:

и софийската (малко я посмачкахме по пътя):


Други снимчици ще намерите тук:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=348883
« Последна редакция: Март 03, 2009, 23:01:50 pm от ani4ka »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #17 -: Март 03, 2009, 23:24:40 pm »
Честит празник!

ani4ka ,много сте красиви с Рони !Много ми хареса и плаката,браво на теб!

Марито ,бързо да се оправя сладурката!

Жорко май се пооправя,но кашлицата още го мъчи.
<br />
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #18 -: Март 04, 2009, 11:38:39 am »
Да са здрави децата,
а Стелияна и Наско, и други болни, ако има - бързо да оздравявват!

мини,
и аз много харесах тортата на Стефи. :) догодина ще поръчам и аз торта с Мишки за нашата Мишка. :) ние и без това така си и казваме, то името и е такова. :wink:
тази година аз направих тортата и стана много вкусна, макар и не толкова красива. Бях решила всичко да приготвя сама.

Сп. мама не го пропускам. :wink:

новалекса, леко раждане и живо и здраво бебе!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #19 -: Март 04, 2009, 12:42:58 pm »
Mini, забравих да кажа, че тортата ви е много хубава! Аз също бях харесала тези мишоци, но ме разколеба питанката как ще я нарежем  :lol: Иначе Фуклите нямат грешка - виждала съм и друг път техни торти, стават 1:1 с каталога! Не, че ги рекламирам, но нашата торта от Росита, първо трябваше да е квадратна, а се оказа кръгла, второ ...хайде няма да изреждам ;)
« Последна редакция: Март 04, 2009, 12:44:31 pm от ani4ka »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #20 -: Март 04, 2009, 12:58:23 pm »
Аничка, нищо де, мен ми харесват тортите ви, клоуна особенно, много настроение съдава.
И аз с първата си поръчка към сладкарници НЕДЕЛЯ бях много разочарована, ама като няма къде пак поръчвам от време на време при тях.
Важното е, че си имала една красива и щастлива рожденничка, която се е веселила с приятелчета.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #21 -: Март 04, 2009, 13:03:47 pm »
Честито на всички пораснали дечица и техните майки. Тортите ви са страхотни. Ние бяхме поръчали от Неделя - голямо разочарование. Има обаче една шоколадова с ягоди, която им  е от обикновените и е много хубава. Обаче за празник никога повече няма да поръчам от тях.

Аничка, страхотна ти е рожденничката. Пък и виждам сте празнували в любимото клубче на много майки и дечица от Зачатие "Таласъмчетата".

Здрави майки и дечица, а болните бързо да оздравяват и да атакуват градинките!
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #22 -: Март 04, 2009, 15:05:13 pm »
Аничка, прекрасна е рожденничката. На патерици както се казва - да е много здравичка и весела и да има мнооого късмет.

Новалеха - леко раждане. Толкова хубава е тази първа среща с бебчо.  :D




*
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #23 -: Март 04, 2009, 15:07:30 pm »
Здравейте и от нас с чичо ви Кольо  :lol:
Здрави и весели дечица, спокойни майки, това ви пожелавам аз. На празнуващите честито, на навършилите 1 годинка миналата седмица юбиляри  :lol: да са живи и здрави на мама и татко.

Ето ви поредния бисер на моя син... Прибирам се аз последна миналата седмица - заварвам ги скарани с баща му. Никола се тръшкал, цупил се накрая ритнал баща си  :lol: :lol:. Взимам аз детето в другата стая, гушкаме се, обяснявам аз напоително, накрая той отива при баща си и казва, пиша буквално, не ми е лош правописа, просто правоговора на Колето още куца малко  :win:
 "Изнивявай тати, повече няма да павам така ... и ти не се пави на интеиесен повече"  :lol: :lol: :lol:

Не знам откъде го е чул, ама ние паднахме от смях
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #24 -: Март 04, 2009, 16:04:25 pm »
много се вторачвате в тия пусти торти, но аз да си кажа, че тортата на Аничка с клоуна лично на мен много ми допада и ми се струва идеална като дизайн за първи детски рожден ден.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #25 -: Март 04, 2009, 16:13:27 pm »
Хаха, Fussii, този ми ти Кольо е голема работа. На мен за сега само ми вика: "Маш тука, мамоооо". Подозирам, че е заради "марш от тука", отправено към котката, което ме навежда на мисълта, че трябва да си преосмислим обръщенията към нея. Ще намаже с култура и тя покрай детето  :lol:

Вече 4-5 дена сме без биберон-залъгалка. Мился, че това означава 99% победа над него. Заспива все по-спокойно вечер, а и днес на обяд. През ноща се буди еднократно за вода, което е облекчение. От биберона явно и е пресъхвала повече устата. Радвам се, че го махнахме, въпреки, че първия ден насмалко да и го дам, за да видя щастието в очичките й /лигава ми работа/.
Днес бяхме доста време навън, добре и се отрази, още спи. Дано се оправи вече времето.

Много хубави торти показахте всички :)

Бъдете здрави!
« Последна редакция: Март 04, 2009, 16:15:04 pm от Nina »
*
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #26 -: Март 04, 2009, 19:10:37 pm »
jam, това с тортите май не толкова е за самите торти, колкото за изпълнението им. Иначе и аз на клоуна много му се кефя - перла в короната за 16 лв  :lol:
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #27 -: Март 05, 2009, 14:35:21 pm »
Привет и от нас. Вече сме си в къщи :D Ще продължим да пием още 10 дни АБ, но се надявам че вече всичко ще е наред.
Благодаря на всички за милите думи :bighug:
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #28 -: Март 05, 2009, 14:40:40 pm »
Браво, Цвети! Много се радвам за вас. Бързо оздравяване на Насето!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #29 -: Март 05, 2009, 14:42:36 pm »
:hug2:Цвете, браво на Насе, юначе е той!Бързо възстановяване!

Пуснах ти смс вчера, ама като видна блондинка не написах от кого е :oops:!



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #30 -: Март 05, 2009, 14:45:28 pm »
Цвети, това е чудесно. Голямо гуш на юначето


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #31 -: Март 05, 2009, 15:54:57 pm »
браво Цвети,радвам се,че сте вече  у дома!
<br />
*
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #32 -: Март 05, 2009, 16:02:11 pm »
Браво на Насето! Цвети, кажи ти как си след това приключение...
В очакване ....
*
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #33 -: Март 05, 2009, 16:06:49 pm »
Здравейте Сладурки
Цвете,много се радвам че при вас всичко е наред вече.
Аз днес бях на първото си тържество за празника на мама в яслите на Борето.Много мила картинка бяха всички деца.Аз умишлено се крих по време на програмата,защото всички деца се разстроиха за майките си,но понеже Борето не ме видя,та се разминахме със сълзите.Накрая се видяхме защото ми подари цвете миличката,почерпихме се и понеже си падаме хигиенистки,тя се зае да съберем от пода листата паднали от букетите и мама се измъкна успешно.Сега ще си я взема след час дано да е спокойна.
*
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #34 -: Март 05, 2009, 16:11:47 pm »
Делика, винаги ми е интересно да прочета как се справяте с яслата.Поздравления за първото ви тържество :).
А за Колето думи нямам,все ще изтърси някой бисер :lol:.
Цветелина,радвам се,че вече сте си вкъщи.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #35 -: Март 05, 2009, 16:35:55 pm »
Много благодаря за препоръките  :D.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #36 -: Март 05, 2009, 17:42:04 pm »
искам да питам мамите на деца родени през първите 3 месеца от годината - кога пуснахте децата на ясла?
Аз (незнайно защо )бях решила,че има прием и през Март,а се оказва че е само септември.И си седя спокойно и хич не се интересувам от приеми и т.н.,а то каква стана. :oops:
Искаше ми се да пусна на ясла Жорко на 2г. и аз да започна работа другата година Март.Сега ако го пусна септември,ще е на 1,5г. и ми се струва много малък,иска ми се да може да говори и тогава.Ако пък тръгне чак 2010 септември,вече ще е на 2,5г. и то си е за градина.Дали обаче ще го вземат като няма да има 3г.Да не говорим,че ако не работя до тогава,никак няма да е розово финансовото положение.
<br />
*
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #37 -: Март 05, 2009, 21:01:30 pm »
Имаше яслен прием и март и юни дори, освен септември, но от тази година се пормениха правилата при това навсякъде. Същото е и с градините, стана такава идиотщина, че не ми се пише и говори :x.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #38 -: Март 05, 2009, 21:12:55 pm »
що си мисля, че в чистите ясли приемът е целогодишен... стига да има места, разбира се. трябва да се подаде молба предварително.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #39 -: Март 06, 2009, 08:37:24 am »
Добро утро

По въпроса с яслите,при нас периодично се освобождават места,ние например януари тръгнахме на мястото на едно напуснало дете.Вчера на тържеството разбрах,че в групата има момиченце на 3ги3м и днес и е последният ден,почти в същото положение са оше едно момче и едно момиче.От тези три деца едното отива в частна градина,второто е прието в държавна градина,а третото не е прието в държавна градина а и нямат средства за частна такава.Но мисълта ми е,че в групата има едно свободно място вече от понеделник,а съвсем скоро и още две,така че прием има възможност да стане през цялата година.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #40 -: Март 06, 2009, 09:03:53 am »
Зори, и аз съм в чуденка като теб, какво ще си правя каката, при условие че сме родени през такова време на годината. Много ми се искаше да пропуснем яслата, но просто нямам какво да я правя от догодина февруари до септември чак, когато ще е на 3 и половина. Тук имаме частна детска градина, която е около 200 лева на месец, но предвид че няма конкуренция, не съм чувала особенно добри отзиви за нея. Та в крайна сметка май май ще ходя да й подам документи за ясла на есен /ако мога и по-късно, да речем към декември да я пусна/, за да мога да си подсигуря детско заведение докато стане време за градина.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #41 -: Март 06, 2009, 09:16:36 am »
Когато в началото на Януари подадохме документи за чиста ясла (Лозенец, ясла 46 - води се седмична), ни дадоха чакащ номер 40 за прием от Септември...Най-добре е да се отиде на място и да се говори. Не чакайте последния момент за подаване на молба.
*
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #42 -: Март 06, 2009, 10:09:54 am »
Нашият татко и още един съквартален баща пък се редиха на 5.01. тази година от 04ч сутринта.Но това е за ясла само,а не ОДЗ.За там  е по интернет.
*
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #43 -: Март 06, 2009, 10:48:13 am »
Привет и от нас! :)

Цвети, много се радвам, че Наско си е вече при вас!

Вчера водихме Стефко на невролог и за момента всичко си му е наред на детето. :) След месец, два ще ходим на контролен преглед.

За яслите, аз затова кандидатсвах за Ели да е в ОДЗ и добре, че имахме късмет да я приемат, сега докато не стане за училище няма да я мисля. А това че тръгна на година и един месец, мисля че беше предимство защото колкото са по малки толкова по бързо свикват. Ще видим с яслата на Стефко как ще е я караме, но и за него ще се пробваме за същото ОДЗ, ако не ще трябва да търсим обикновена ясла.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #44 -: Март 06, 2009, 12:48:16 pm »
Цвети, радвам се, че Наско вече у дома, дано повече да не боледува така момченцето. Ние миналия уикенд ви гостувахме в Таласъмчетата два пъти.  :D И разбира се, беше много хубаво.

Гери, да нацелуваш малък Стефан от нас.  :)

Ние тръгваме на ясла след две седмици, днес ходих да проверявам на място, какво, защо, как и живот и здраве с първа пролет сме там. Сега ще правя изследванията. Разбрах, че спяли по нощници и момчетата  :lol:. Попитах за шишетата, хм, трябвало от чаша да пият вече, ти да видиш. Хриси без шише не заспива на обяд, не знам кво ще го правят.
Мисля обаче сутрин да си пият АМ вкъщи, защото закуската там кой знае каква ще е.

Хубав уикенд, днес времето е супер, дано се задържи така, напук на прогнозите.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #45 -: Март 06, 2009, 13:39:01 pm »
kassi, къде се загуби ти?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #46 -: Март 06, 2009, 13:51:39 pm »
Ааа, тук съм, ама нещо ме мързи.  8)
Вие ходите ли на ясла, Джам? Дай нови впечатления.  :)


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #47 -: Март 06, 2009, 14:21:49 pm »
Гери, във вашия случай би трябвало Стефко да е с предимство. Не ги следя много нещата за софийските ясли и градини, че не ме вълнуват. Но преди в Пловдив поне беше така. А и отделно като са с такава малка разлика.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #48 -: Март 06, 2009, 15:30:13 pm »
kassi, ходим на ясла уставно. почти се е адаптирал вече, само спането е трудно и кратко. хремите не ги броя вече...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #49 -: Март 06, 2009, 16:09:34 pm »
Благодаря ви отново :D
Наско все още е отпаднал, не се храни и има диария, но пък вече няма влажни находки в дробовете. Освен видните неразположения ще трябва и по никакъв начин да му помогнем да преодолее и страха който изпитва в момента, след приживяното в болницата. Надявам се в къщи да се възстанови по-бързо.
Това което приживях там, не го пожелавам на никой. Да гледаш как детето ти страда и да не можеш да му помогнеш... Направиха го на решето, първият път когато му сменяха абоката, го бодоха 7 пъти за да му улучат вена :x Беше пълно с деца като Наско, като чели е някаква епидемия. Докато бяхме там починаха две дечица :(
Пазете си децата, вирусът който върлува в момента е много страшен.
Бъдете здрави!
*
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #50 -: Март 06, 2009, 16:59:39 pm »
За яслата ние чакаме новия регламент и се надявам да ги приемат за да тръгнат на есен с песен.
Сега на дневен ред е първия рожден ден.
« Последна редакция: Март 06, 2009, 17:03:45 pm от asi73 »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #51 -: Март 06, 2009, 17:12:40 pm »
Уф, Цвети, така е... и това с абоката е много травмиращо и за тях, и за нас. За другото оставам безмълвна. Дано по-скоро забравите и двамата това изпитание, и Наско да се възстанови напълно. След нашия престой в болница, по друг начин гледам на настинките и другите дребни неразположения, просто не се шашкам толкова и съм благодарна за всеки един ден с децата си.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #52 -: Март 06, 2009, 19:55:45 pm »
Докато бяхме там починаха две дечица :(

Е това направо не е истина, и то в болница в София. Нямам думи просто, реве ми се. Дано всички дечица да са здрави и да не попадат на тези места, че положението е трагично.

*
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #53 -: Март 06, 2009, 21:18:01 pm »
Цвети, бързо възстановяване ви пожелавам и на двамата и повече да нямате такива изживявания.
*
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #54 -: Март 06, 2009, 23:08:05 pm »
Цвети, дано Наско бързо забрави преживяното. Ели още има страх от хора с медицински престилки, сега на изписването на Стефко такъв рев му дръпна като видя лекарките и акушерките...

wassilena, и тук така беше за предимството в яслата, но от тая година са измислили нова точкова система та по нея не е много ясно дали би се класирал, но пък до догодина кой знае какви "умни" неща ще им родят главите на софийските управници.

Разбрах, че спяли по нощници и момчетата  :lol:. Попитах за шишетата, хм, трябвало от чаша да пият вече, ти да видиш. Хриси без шише не заспива на обяд, не знам кво ще го правят.

Каси, при нас ние си им носим пижамките в понеделник и ги прибираме в петък за пране. Шише казаха, че мога да занеса, но на първата седмица ми го върнаха и Ели вече пие вода само от чаша (друг е въпроса, че се и улива ;) ). А за обедния сън и занесох гушкалото и биберон залагалка - не са ми ги връщали, но като попитам дали спи ми отговарят, че в повечето случаи си играе тихо в креватчето.
Хремите и аз вече не ги броя ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #55 -: Март 08, 2009, 11:55:35 am »
Честит празник на всички дами  :D

Цветелина, много се радвам че Наско е по-добре и си е у дома. Дано и двамата с детето бързо се отърсите от неприятните спомени.

Аз в края на седмицата се записвам с болест. Аз съм с хрема, а Боян с температура.
Тази сутрин рано, обаче, детето ни изкара акъла. Събудих се, защото го чух да се задавя. Опитваше се да повърне, а не можеше :? Температурата падна до 35,1  :?
Звънях на бърза помощ, те казаха че едва ли не е висока за тях - трябвало под 35 да падне. Е, успяхме да го затоплим и да вдигнем температурата, но аз съм изплашена. Детето - също. Сега пак започва да качва температура, а мен ме е страх да я свалям  :?

Джам, спомням си че ти имаше премеждия с ниска температура, но не можах да издиря случката. Можеш ли да споделиш, ако обичаш.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #56 -: Март 08, 2009, 12:04:22 pm »
да, имахме такива истории. беше стигал до 35 градуса ректално. така и не се установи причината. чела съм, че понякога след вирусни инфекции с повишена температура, следва период на понижена телесна Т.
вероятно е ефект на недоразвита нервна система и по-конкретно, центъра за терморегулиране. на мен така ми разправяха.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #57 -: Март 08, 2009, 12:09:52 pm »
Мда и Тони след висока температура, после прави между 35.6-36.2. Питах Бърди, но така и не ми отговори. Коки мила , следи детето и не сваляйте ако може много температурата. В смисъл, че ако Боян вдигне 39 например, смъкнете я до 37.5-38.
Незнам защо, за първи път при нас от оцета и водата нямаше дълготраен ефект с понижаването на температурата, както преди. Хексалгина ни спаси само.
Бързо оздравяване на болен Боянчо и на всички дечица.

Честит празник Мами на Зачатие. Бъдете здрави и обичани.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #58 -: Март 08, 2009, 12:19:12 pm »
да, имахме такива истории. беше стигал до 35 градуса ректално. така и не се установи причината. чела съм, че понякога след вирусни инфекции с повишена температура, следва период на понижена телесна Т.
вероятно е ефект на недоразвита нервна система и по-конкретно, центъра за терморегулиране. на мен така ми разправяха.

Благодаря ти за включването, Джам. Подобно нещо ми обясни и педиатърката.

Перде, при него всъщност много бавно пада температурата. След свещичка ефералган, например, трябва да минат около 2ч, за да има спад. А вода с оцет изобщо никаква работа не върши  :?
Надявам се, Тони е здрав вече?
*
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #59 -: Март 08, 2009, 12:49:11 pm »
Ох, Тони пие 3-ти пореден АБ, храни се добре, спи, щурее, абе добре е вече, тепърва ще стане ясно какви са последствията от многото антибиотици. :x :(

П.П. Абе не стана ли вече Десита на Стефи, КАКА?
« Последна редакция: Март 08, 2009, 12:51:15 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #60 -: Март 08, 2009, 18:17:51 pm »
Честит осми март на всички!
Девойки , понеже Бърди го няма да питам тук. Бихме втора доза Превенар на 06.03. Първия ден - нищо, втория се зачерви и се образува бучка на мястото на убождането. педиатърът ме посъветва загряващ компрес със риванол за да се разнесе по-бързо. Удачно ли е според вас?
*
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #61 -: Март 08, 2009, 18:41:47 pm »
По-добре изстудяващ - риванол с вода. Ще намали отока и болката.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #62 -: Март 08, 2009, 19:11:10 pm »
По-добре изстудяващ - риванол с вода. Ще намали отока и болката.

Оток има, болка не. Моята здрава логика ми подсказва да оставя детето на мира, но под давление на педиатърката майка ми само ме пита за пустия компрес дали съм го направила...
*
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #63 -: Март 08, 2009, 19:50:58 pm »
Абе досега компреси не съм правила на детето след ваксиниране или лечение с инжекции. Сега при последното боледуване, измъчих детето с болезнени инжекции, някои се зачервиха доста, но незнам защо реших, че ще го травмирам още повече с компресите и не направих, мина си без проблеми. Иначе педиатрите всичките, ме съветват да правя, както и много майки, майка ми и макайта на бащата на детето ми.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Още прекрасни празници 2.03-8.03.09г
« Отговор #64 -: Март 08, 2009, 22:28:59 pm »
Аз винаги след ваксинация правя компрес от риванол с памук и голяма лепенка отгоре. Докато не се отлепи де. Не знам доколко и помага, но на мен ми помагаха тези компреси покрай инжекциите с ношпа. Зтова го правя и на дъщеря ми.