0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    inski

  • ***
  • 150
  • Моля,пишете ГРАМОТНО!Използвайте буквите "Ъ" и "Й"
Притеснена съм,биха ми прегнил,пия утрогестан,нутри маг,но шпа,но продължавам да имам кафяво зацапване!Дали е нормално или вече трябваше да е спряло напълно?В 7та седмица съм,а зацапването започна след 5тата.Ту спира,ту се появява!
« Последна редакция: Март 01, 2009, 10:55:09 am от inski »
Вече съм при мама!!!Името ми е Гергана и тежа 3,900г и съм висока 52см

 http://www.facebook.com/photo.php?pid=30400192&l=8a99371c23&id=1167931675

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30839992&l=87d3c78751&id=1167931675
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
inski, много пъти сме обсъждали това състояние в начална бременност.
Ще се повторя от една друга тема, че се случва по-често, от колкото ни се иска.

Дали е нормално или вече трябваше да е спряло напълно?
В 7та седмица съм,а зацапването започна след 5тата.Ту спира,ту се появява!

При мен до 8 гест. седм. периодично се появяваше, след това спря изведнъж.

Почивай пълноценно и не се натоварвай!

Успех!
« Последна редакция: Март 01, 2009, 11:20:48 am от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    inski

  • ***
  • 150
  • Моля,пишете ГРАМОТНО!Използвайте буквите "Ъ" и "Й"
БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРА!ДОСТА СЕ РОВИХ ИЗ САЙТА,НО ЯВНО НЕ НАМЕРИХ ЗАДОВОЛИТЕЛЕН ОТГОВОР,ЗАТОВА РЕШИХ ДА ПУСНА НОВА ТЕМА,АКО ПРЕЦЕНИТЕ ЗАКЛЮЧЕТЕ Я!ПОЗДРАВИ!
Вече съм при мама!!!Името ми е Гергана и тежа 3,900г и съм висока 52см

 http://www.facebook.com/photo.php?pid=30400192&l=8a99371c23&id=1167931675

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30839992&l=87d3c78751&id=1167931675
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРА!ДОСТА СЕ РОВИХ ИЗ САЙТА,НО ЯВНО НЕ НАМЕРИХ ЗАДОВОЛИТЕЛЕН ОТГОВОР,ЗАТОВА РЕШИХ ДА ПУСНА НОВА ТЕМА,АКО ПРЕЦЕНИТЕ ЗАКЛЮЧЕТЕ Я!ПОЗДРАВИ!

Ински, не се засягай не това ми беше целта а напротив да те успокоя, поне до колкото е възможно.

Истината е, че няма задоволителен отговор при кървене, зацапване в ранна бременност. Зная за случаи, при които къвенето е много силно, лекарите нямат надежда за продължаване на бременността но все пак плода оцелява и обратното.

Обади се на лек. лекар педполагам той ще ти даде най-адекватния за теб отговор!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Сега  погледнах графиката ти, значи има установен проблем - леко отлепване на плодния сак.

Моят съвет е да почиваш и да си приемаш лекарствата!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    inski

  • ***
  • 150
  • Моля,пишете ГРАМОТНО!Използвайте буквите "Ъ" и "Й"

Ински, не се засягай не това ми беше целта а напротив да те успокоя, поне до колкото е възможно.

Истината е, че няма задоволителен отговор при кървене, зацапване в ранна бременност. Зная за случаи, при които къвенето е много силно, лекарите нямат надежда за продължаване на бременността но все пак плода оцелява и обратното.

Обади се на лек. лекар педполагам той ще ти даде най-адекватния за теб отговор!

[/quote]
Не съм се засегнала,сигурна съм че никоя от нас не е влязла в този сайт с целта да се сърди и заяжда :bighug:,а да намери някакъв отговор и най-вече подкрепа от жени преживяли същите неща като тях!Не исках предният ми отговор да прозвучи така сякаш съм се засегнала,а просто наистина търсих отговори в сайта, но те бяха или стари и никой вече не ги четеше,или не дотам изчерпателни!Благодаря ти за отговорите,но вече се побърквам,все си мислех,че при всичките тези лекарства и 2ве инжекций,не трябва да има и спомен от зацапване и всичко вече трябва да е наред,но уви!Явно трябва да лежа и само да чакам,но всеки път когато отида до тоалетна направо ми става лошо!Едва ли не всеки момент очаквам,че ще ми потече кръв както при цикъл,слава богу до сега не ми се е случвало!Приеми моите извинения!
Вече съм при мама!!!Името ми е Гергана и тежа 3,900г и съм висока 52см

 http://www.facebook.com/photo.php?pid=30400192&l=8a99371c23&id=1167931675

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30839992&l=87d3c78751&id=1167931675
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Имах абсолютно същия проблем, зацапването ми продължи малко повече от 4 седмици, като първите две лекуващия ме уверяваше че проблем няма, докато не се стигна до обилен кръвоизлив в 7 г.с. и спешното ми постъпване в болница. бяха ми поставени около три-четири прегнила периодично и така спря. Отдавам бавното спиране на кървенето най-вече на това че пиех аспирин протект, но така или иначе след упорито лежане и лечение резултата се вижда в подписа ми.
Лежи повече и си пии лекарствата, както ти е казала дийп! Хубаво е да си под лекарско наблюдение!
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    inski

  • ***
  • 150
  • Моля,пишете ГРАМОТНО!Използвайте буквите "Ъ" и "Й"
и на мен ми изписаха аспирин протект.
Вече съм при мама!!!Името ми е Гергана и тежа 3,900г и съм висока 52см

 http://www.facebook.com/photo.php?pid=30400192&l=8a99371c23&id=1167931675

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30839992&l=87d3c78751&id=1167931675
*

    Aubergine

inski, аз бях постоянно със зацапване - още от деня на положителния тест, после отлепване на единия плоден сак, кръвоизлив, после пак кафеникаво течение, та почти до 9-10 г.с. Бях се отписала, а ходенето до 00 се превърна в кошмар. Не съм слагала Прегнил, само Утрогестан, Но шпа и лежане. И аз пиех Аспирин Протект.
Така че - много сме, което колкото и различни да сме, би трябвало поне малко да те успокои.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
inski, желая ти преодоляване на проблема и да се наслаждаваш на една прекрасна бременност и здраво дете да напълни дома ви, но кой е този АГ смелчага дето ти е казал че в 7 седмица бебето има плацента?
Пази се, спазвай полегнал режим  се приемай лекарствата по рецепта!
 :crossfingers:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
inski, желая ти преодоляване на проблема и да се наслаждаваш на една прекрасна бременност и здраво дете да напълни дома ви, но кой е този АГ смелчага дето ти е казал че в 7 седмица бебето има плацента?
Пази се, спазвай полегнал режим  се приемай лекарствата по рецепта!
 :crossfingers:
Може би се е объркала и има предвид отлепяне на плодното сакче,поне аз така си мисля.Успех дано бързо преодолееш проблема.
*

    inski

  • ***
  • 150
  • Моля,пишете ГРАМОТНО!Използвайте буквите "Ъ" и "Й"
Здравейте,може би докторът ми е казал правилното наименование,но аз бях токлова притеснена и изплашена,че да съм го разбрала и запомнила грешно.В смисъл-плацента съм запомнила,а не плодно сакче!
Но както и да е,днес засега зацапващият проблем все още не се е появил(надявам се да не се появи никога повече),така че за момента съм спокойна и в добро настроение!Пия си хапчетата,не излизам никъде,впрочем от 4 седмици не съм излизала,само до доктора!Както се казва"Надеждата крепи човека",ама не е честно,защото тъкмо забременях след 1на година опити и взех че прокървях! osi_7  Благодаря за отговорите на всички Ви!
Вече съм при мама!!!Името ми е Гергана и тежа 3,900г и съм висока 52см

 http://www.facebook.com/photo.php?pid=30400192&l=8a99371c23&id=1167931675

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30839992&l=87d3c78751&id=1167931675
*
Здравей! Аз бях точно така: отлепване на плодния сак в 6-та седмица, прокървяване и кафеникаво течение до около 10-та седмица при 12 дни на но-шпа инжекции, утрогестан, магнерот и още нещо, но в момента не помня :oops: Мястото на отлепванеъто зараства бавно и докато се изчисти напълно си има кафеникаво зацапване. Дори е нормално няколко дни нищо да няма и пак да се появи... Но ако ссе усили кървенето незабавно се търси помощ и преглед. Късмет!


*

    Asia_8181

         Zdraveyte momi4eta! Az imam sa6tiya problem. Prodaljava da mi idva kato normalen menzis a dnes mi e sedmiya den na cikala vapreki 4e parvite 2-3 dni imah samo kapki i kafenikavo zacapvane. Napravih si test izleze +,doktorite go potvardiha,no ne mojaha da kajat ni6to za bremennosta poneje e bila pod 4 sedmici. 4etvartiya den prez cikala mi mi doye normalno kakto si idva6e predi s ne mnogo malki par4enca sasireci ili po to4no neznam kak da gi nareka,togava hodihme na barza pomo6t i doktorat kaza 4e ima dve vazmojnosti -  da sam vse o6te bremenna ili da sam napravila abort. Sega 4akam 4etvartaka za da raberem koe ot dvete e, napravo 6te se pobarkam. Dano rezultatat da e +.S maja mi ne sme v BG i tuk ne sa mi dali nikakvi lekarstva za tazi krav,samo fol.kis,nito pak sa mi kazali da si po4ivam. Tryabva li da leja pove4e?Nekamkoyto ima podoben slu4ay da mi pi6e, molya Vi. Mnogo zdrave i kasmet na vsi4ki!

Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Март 22, 2009, 18:10:16 pm от evro »
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Asia_8181  да трябва да лежиш повече и да не се натоварваш.Дано всичко се оправи.Успех :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*

    Asia_8181

Blagodarya Denisa12251, dano vsi4ko da e nared vapreki 4e me e strah!
*

    Asia_8181

Здравейте момичета!
За съжаление обаче се оказа, че съм направила спонтанен аборт! Решихме да изчакаме един редовен цикъл, и пак почваме да работим по въпроса. Иска ми се следващият път да нямам никакво ама никакво зацапване, а да не говорим за кървене, защото при мисълта че след зацапването ми дойде кръв, направо... И знам че винаги вътре в мен ще съществува страха, като видя двете чертички в теста за бременност (да се надявам да е скоро).
Успех на всички!!!
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
за да не пущам нова тема, ще попитам в тази. какво озанчава "отлепване на плодния сак" и какви сиптоми го придтужават. питам, защото съм в 5 г.с., миналата седмица (в четвъртък) получих кафяво зацапване, което в събота следобяд (към 15 ч)  прерастна в кървене, съпроводено с болки. вечерта не издържах и се обадих на док да ме прегледа (притеснявах се от извънматочна, защото още не го бяхме видели). е, видяхме го, на мястото си е. док ми исписа дуфастон и но шпа, за болките. само, че вчера, в неделя, пак имах болки и кървене, което ми се струваше малко по-силно от предишния ден. обадих се на док и го питах за прегнил. той каза, ако си намеря, да си бия 10000 единици. сега чакам да ми донесат и да го направя. днес нямам болки и кървенето, до момента ми е като зацапване.
възможно ли е да имам отлепване на плодния сак и бебчето ми има ли шанс?
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Аз и при първата и сега при втората си бременност получих такова кървене придружено с болки към 7-8г.с. обаче.След прием на нош-па и утрогестан,както и с предимно лежане със ставане само до тоалетна да чукна на дърво и при двете овладяхме положението :).Успех!

*

    inski

  • ***
  • 150
  • Моля,пишете ГРАМОТНО!Използвайте буквите "Ъ" и "Й"
за да не пущам нова тема, ще попитам в тази. какво озанчава "отлепване на плодния сак" и какви сиптоми го придтужават. питам, защото съм в 5 г.с., миналата седмица (в четвъртък) получих кафяво зацапване, което в събота следобяд (към 15 ч)  прерастна в кървене, съпроводено с болки.
Здравей,честно да ти кажа немога да формулирам точно обяснение,за това какво означава"отлепване на плодния сак",но бих се опитала да ти обясня по начина по който аз го разбирам(ако греша,моля,някой да ме поправи):тъй като бременността е във все още твърде ранна фаза и е много рано да се говори за плацента,тъй като такава все още не се е развила и не е действаща,затова говорим за плоден сак.Та при отлепване на плодния сак симптомите лично при мен бяха:първо леко  кърваво зацапване,а когато се стигна да ми сложат прегнила тогава вече си имах направо кафяво течение!А болки в корема си имах и преди да прокървя!Слава Богу до кръвоизлив не се стигна,но аз си намерих прегнил още същия ден,в който кафявото ми течение вече беше много силно.След това кървях още 4-5 дни и спря.Да чукна на дърво повече не се е и появило!Сега съм бременна в 15 седмица и бебето си се развива нормално!Надявам се лекарят ти да се окаже същият професионалист както моя!Благодарение на него сега се наслаждавам на бременността си!Късмет :goodluck:   
п.п.Още от самото начало на бременността ми започнах да пия утрогестан,а когато прокървих пиех ударни дози плюс прегнила.
Вече съм при мама!!!Името ми е Гергана и тежа 3,900г и съм висока 52см

 http://www.facebook.com/photo.php?pid=30400192&l=8a99371c23&id=1167931675

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30839992&l=87d3c78751&id=1167931675