0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Преднизолон F
« -: Февруари 28, 2009, 18:01:54 pm »
Здравейте.От 2 месеца пия Преднизолон,поради високи стойности на 17 ОН прогестерон и андростендион.Преди това пиех Сиофор ,но стойностите не се понижиха.Някоя от вас постигнала ли е успех с това лекарство.Всички други изсл. са ми наред.Споделете.
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Преднизолон F
« Отговор #1 -: Април 16, 2009, 23:52:05 pm »
Здравей! Доста късно се включвам и предполагам, че вече и сама си си отговорила на въпроса! :)
При мен още на втория месец от приема всички андрогени влязоха в референтни граници! Успех!
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
Re: Преднизолон F
« Отговор #2 -: Април 23, 2009, 18:30:20 pm »
Здравей .Спрях Преднизолона по настояване на Орбецова.Сега ми назначи Метформин .Мислиш ли,че той също действа добре на тези хормони.Но ще видим,аз го пия едва от 10 дни.Може би ,ако се вкарат в норма тези хормони,нещата ще се получат,най-накрая(От 7,5 години).
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Преднизолон F
« Отговор #3 -: Април 27, 2009, 17:24:21 pm »
Дони, аз много вярвам на Орбецова! Щом така е преценила, действай! Дай Боже да доведе до желания резултат!
При мен за съжаление още резултат няма- перфектни андрогени, а бременност- йок! :( Случай Орбецова и успех!!!!
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Преднизолон F
« Отговор #4 -: Декември 27, 2009, 20:02:07 pm »
Темата е стара, но се нуждая от помощта ви! Тъй като спряха производството на Преднизолон Ф, а този който все още се намира по аптеките е със срок на годност до края на годината искам да питам: някой знае ли случайно дали Преднизолон Ф се продава в съседните страни -Гърция, Турция....Направо съм в чуденка какво ще правя без лекарството! :( Достъпът до лекарката ми в момента е силно затруднен...
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
Re: Преднизолон F
« Отговор #5 -: Декември 28, 2009, 00:14:37 am »
В началото на 2010 се очаква да започне производството на Преднизолон Ф, но трябвва да излезе разрешението за производство от ИАЛ.
*
Re: Преднизолон F
« Отговор #6 -: Декември 28, 2009, 01:29:49 am »
alimania, аз си набавях преднизолон от Турция и преди, защото там се предлага в по-пречистен и с по-малко странични ефекти вариант. Казва се Делтакортрил на Phizer и дори мисля, че е по-евтин. Дано съм ти била полезна.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Преднизолон F
« Отговор #7 -: Декември 28, 2009, 20:15:59 pm »
:P Ах, вие сте златни!!!!!

В началото на 2010 се очаква да започне производството на Преднизолон Ф, но трябва да излезе разрешението за производство от ИАЛ.
Alia_alia,пак ли "актавис" ще са производителите!?
"Преднизолон F се спира от производство и отпада от номенклатурата на лекарствените продукти.

Фармацевтичната компания "Актавис" не е продължила регистрацията на продукта Prednisolon F/Преднизолон еФ таблетки.

Препаратът е на изчерпване в аптечната мрежа, като наличностите по складовете привършиха още към средата на октомври 2009 година.

Преднизолон F съдържа 0,5 мг активна субстанция дексаметазон. Дексаметазонът е кортикостероид. Това лекарствено вещество се съдържа също така в регистрираните в България препарати: Dexagel, Dexamethason KRKA, Dexamethasone Adipharm 0.1 %, Dexapolcort, Dexavenum, Dex-Tobrin, Maxidex, Maxitrol, Spersadex Сompositum, Tobradex и Unidexa 0.1% Unimed Pharma.

Лекарите следва да се съобразят с този факт и да насочат пациентите си към лечение с други препарати, подходящи за всяка една конкретна ситуация."

това е от тук:http://eruditabg.com/?pid=7&NewsID=286

alimania, аз си набавях преднизолон от Турция и преди, защото там се предлага в по-пречистен и с по-малко странични ефекти вариант. Казва се Делтакортрил на Phizer и дори мисля, че е по-евтин. Дано съм ти била полезна.
Olivia, а това Преднизолон, или Преднизолон Ф е!?

При всички случай информацията ви мноооооого ме окуражи!!!!! :D
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*
Re: Преднизолон F
« Отговор #8 -: Декември 29, 2009, 08:54:30 am »
На мен след ИКСИ ми назначиха Преднизолон Ф и след като вече не се намраше по аптеките ми го смениха с Преднизолон, но коригираха дозата....Не съм сигурна колко взаимно заместими са двата препарата.


*
Re: Преднизолон F
« Отговор #9 -: Декември 29, 2009, 16:35:14 pm »
момичета, доколкото си спомням на мен ми предписаха Преднизолон, но след това го сменихме на Преднизолон Ф, защото е по-добър продукт. После минах на Декортин - още по-добър, а накрая пиех Делтакортрил поради липсата на Декортин в БГ, но се оказа че това е най-пречистената форма на активната съставка, която се намира на пазара по онова време 2005. Но и досега не съм чувала за нещо по-добро. За всеки случай се консултирайте с лекаря си.

"Product trade name: Deltacortril

Pharmaceutical active ingredients:

Prednisolone

Forms:

Tablet; Oral; Prednisolone 2.5 mg
Tablet; Oral; Prednisolone 5 mg


Destination / Category:

Human

Companies:

Pfizer "




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Преднизолон F
« Отговор #10 -: Януари 04, 2010, 09:58:48 am »
Таблетките Преднизолон Ф, Преднизолон, Дехидрокортизон и Метилпреднизолон ще се произвеждат в "Балканфарма-Разград" АД по поръчка на Актавис. Не знам дали ще са с регистрация на Актавис, но вече ги обезпечаваме с материали.Очакваме да получим официалното разрешение на ИАЛ за производство и стартираме.
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Преднизолон F
« Отговор #11 -: Януари 04, 2010, 19:22:57 pm »
Таблетките Преднизолон Ф, Преднизолон, Дехидрокортизон и Метилпреднизолон ще се произвеждат в "Балканфарма-Разград" АД по поръчка на Актавис. Не знам дали ще са с регистрация на Актавис, но вече ги обезпечаваме с материали.Очакваме да получим официалното разрешение на ИАЛ за производство и стартираме.
:youwoman: Дай Боже да е скоро!
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
Re: Преднизолон F
« Отговор #12 -: Януари 05, 2010, 13:44:55 pm »
Щях да ти подаря 3 кутии с Преднизолон ф,но уви,преди малко погледнах годността-до 12.2009г.Бях се запасила октомври месец с 4кутии ,защото чух ,че ще ги спират от производство,но впоследствие разбрах ,че съм бременна и ги спрях.Съжалявам,дано се намери решение на този проблем.
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Преднизолон F
« Отговор #13 -: Януари 06, 2010, 12:45:38 pm »
Щях да ти подаря 3 кутии с Преднизолон ф,но уви,преди малко погледнах годността-до 12.2009г.Бях се запасила октомври месец с 4кутии ,защото чух ,че ще ги спират от производство,но впоследствие разбрах ,че съм бременна и ги спрях.Съжалявам,дано се намери решение на този проблем.
:bighug: Прекрасна новина! Спокойна бременноста от мен!!!!
За съжаление всичко по аптеките беше с такъв срок! :( Самата аз пия от таблетките с изтекъл срок, но нямам особен избор в момента...
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*
Re: Преднизолон F
« Отговор #14 -: Януари 06, 2010, 12:46:55 pm »
Търговско име:   Prednisolon F  
 0.5 mg tablets x 30Преднизолон F0.5 mg таблетки х 30  
    Межд.непат.име:   Dexamethasone  
    Производител:   Балканфарма - Дупница АД  
   Държава:   Bulgaria  
   Съставки:   1   .   Dexamethasone   -   .5   mg  
АTC кодове:   1   .   H02AB 2  

http://www.bda.bg/images/stories/documents/register/drugs/details/lf4505.htm

Потърсете Дексаметазон в аптеките
Re: Преднизолон F
« Отговор #15 -: Януари 06, 2010, 12:57:58 pm »
Според информацията, която имам, все още има складови наличности от Преднизолон Ф.
Потърсете.
Re: Преднизолон F
« Отговор #16 -: Януари 21, 2010, 21:50:03 pm »
Сега вече няма и Преднизолон от 5мг на Актавис по аптеките. Някой има ли идея от къде може да се набави?
Re: Преднизолон F
« Отговор #17 -: Януари 21, 2010, 23:12:37 pm »
И аз търся, но без успех... Навсякъде е свършил  :(

Re: Преднизолон F
« Отговор #18 -: Юни 17, 2010, 12:25:48 pm »
момичета, спешно се нуждая от информация дали  Преднизолон Ф  се произвежда и ако не дали има заместител
*
Re: Преднизолон F
« Отговор #19 -: Юни 18, 2010, 07:55:26 am »
Преднизолон Ф и Преднизолон имат вече производство.