0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Спермограма в КИРМ Плевен
« -: Февруари 26, 2009, 22:35:30 pm »
Здравейте!Съпругът ми трябва да си направи спермограма и сме се насочили към Плевен,но искам да попитам как стоят нещата там!Трябва ли да си запишем някакъв час или направо да отидем и да кажем,че искаме да направим изследването?Моля ако някой има повече информация нека ми пише!
*
Re: Спермограма в КИРМ Плевен
« Отговор #1 -: Февруари 26, 2009, 22:39:10 pm »
Трябва да се обадите за час предварително.Успех!
Re: Спермограма в КИРМ Плевен
« Отговор #2 -: Февруари 26, 2009, 22:49:25 pm »
Да но за кой лекар трябва да си запишем час?
Re: Спермограма в КИРМ Плевен
« Отговор #3 -: Февруари 27, 2009, 00:06:26 am »
Да но за кой лекар трябва да си запишем час?
В андрологичния сектор работи д - р Рилчева.
 С последната ни спермограма тя се занимава.
http://www.ivfpleven.com/index.php?l=85
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Спермограма в КИРМ Плевен
« Отговор #4 -: Февруари 27, 2009, 04:06:44 am »
8O 8O 8O
специалист Вътрешни болести
 8O 8O 8O
личната ни лекарка е специалист Вътрешни болести, да съм знаела за толкова години, че тя може да ни прави спермограмите да не обикаляме по Пловдив  8)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    adi456

Re: Спермограма в КИРМ Плевен
« Отговор #5 -: Февруари 27, 2009, 08:19:19 am »
8O 8O 8O
специалист Вътрешни болести
 8O 8O 8O

да, д-р Рилчева има доста богат опит - натрупан в Бърза помощ - гр. Левски, а след това в РЗОК - Плевен
явно доц. Конова обича да се работи със "специалисти"
Re: Спермограма в КИРМ Плевен
« Отговор #6 -: Февруари 27, 2009, 10:07:43 am »
мила adi, спермограми се правят от молекулярни биолози. Разчита се от лекар, също и микробиологите.
*
Re: Спермограма в КИРМ Плевен
« Отговор #7 -: Февруари 27, 2009, 11:34:28 am »
Ние правихме разширена спермограма в КИРМ.Съжалявам, че не бях прочела предварително какъв лекар да търсим.Съветвам те да направите спермограма в друг репродуктивен център. Не ми се навлиза в подробности, защото още ми е прясно и съм много ядосана.Ще ти кажа,само че съпруга ми пи антибиотици две седмици без да има нужда, тъпка се с още една камара хапове по препоръка на д-р.Рилчева. При втората спермограма направена в Пловдив при д-р Даскалова проблема излезе на съвсем друго място. Отделно никой не ни посъветва да направим хормонални изследвания , а явно трябва. Мога само да благодаря на форума,чрез него открих д-р.Даскалова. 
« Последна редакция: Февруари 27, 2009, 11:36:52 am от radost_I »

Благодарим ви от сърце др. Владимиров!
Re: Спермограма в КИРМ Плевен
« Отговор #8 -: Февруари 27, 2009, 12:32:01 pm »
Ние правихме разширена спермограма в КИРМ.Съжалявам, че не бях прочела предварително какъв лекар да търсим.Съветвам те да направите спермограма в друг репродуктивен център. Не ми се навлиза в подробности, защото още ми е прясно и съм много ядосана.Ще ти кажа,само че съпруга ми пи антибиотици две седмици без да има нужда, тъпка се с още една камара хапове по препоръка на д-р.Рилчева. При втората спермограма направена в Пловдив при д-р Даскалова проблема излезе на съвсем друго място. Отделно никой не ни посъветва да направим хормонални изследвания , а явно трябва. Мога само да благодаря на форума,чрез него открих д-р.Даскалова. 
Радост, според мен нормално е след проведено лечение да няма следи от инфекция :)и резулатите от изследванията ще бъдат други.
*
Re: Спермограма в КИРМ Плевен
« Отговор #9 -: Февруари 27, 2009, 14:40:15 pm »
Радост, според мен нормално е след проведено лечение да няма следи от инфекция :)и резулатите от изследванията ще бъдат други.
Абсолютно съм съгласна, че е нормално след проведено лечение да няма инфекция. В нашия случай обаче не е имало никаква инфекция. Става дума за замърсяване. Наистина нямам желание да споря. Всеки сам избира къде да направи изследванията си.Споделих мнението си, като не обвързвам никой с него. 
svetla83_petrova късмет и само хубави резултати ти желая.

Благодарим ви от сърце др. Владимиров!
Re: Спермограма в КИРМ Плевен
« Отговор #10 -: Февруари 28, 2009, 14:38:30 pm »
Не знам какво да правя!Дали да не запишем час за д-р Коцев,който е  уролог-за него съм чела само хубави неща.А не е ли възможно да направим спермограмата там и после да ни я разчете някой друг лекар!Не знам,но ако моят мил прочете написаното дотук сигурно ще се откаже, а тъкмо го бях навила.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Спермограма в КИРМ Плевен
« Отговор #11 -: Март 02, 2009, 17:45:13 pm »
Не знам какво да правя!Дали да не запишем час за д-р Коцев,който е  уролог-за него съм чела само хубави неща.А не е ли възможно да направим спермограмата там и после да ни я разчете някой друг лекар!Не знам,но ако моят мил прочете написаното дотук сигурно ще се откаже, а тъкмо го бях навила.
Какво имаш предвид под "да направим спермограмата там"? Уролог ням да ви направи спермограма. А и за нея не е важно само кой ще я разччете, а кой ще я направи.

*
Re: Спермограма в КИРМ Плевен
« Отговор #12 -: Март 02, 2009, 19:49:29 pm »
Не знам какво да правя!Дали да не запишем час за д-р Коцев,който е  уролог-за него съм чела само хубави неща.А не е ли възможно да направим спермограмата там и после да ни я разчете някой друг лекар!Не знам,но ако моят мил прочете написаното дотук сигурно ще се откаже, а тъкмо го бях навила.
Виж сега Светле,решението си е твое и то не би трябвало да се влияе от негативни мнения целящи единственно да подронят авторитета на тази клиника.Това се случва вече за кой ли път в този форум и не мога да си обясня какъв е проблема?В КИРМ спермограмите се правят от молекулярен биолог и са достоверни/говоря от личен опит/Колкото до д-р Рилчева,моето мнение е че независимо каква и е специалността е доста наясно с въпросите касаещи мъжкият фактор.Лично на нас много ни помогна относно подобряване на спермограмата.
Каквото и да решиш ти желая успех!
Re: Спермограма в КИРМ Плевен
« Отговор #13 -: Март 02, 2009, 20:16:26 pm »
Зачетох се в темата и ми направи впечатление следното - когато ние правихме спермограма м.09/2008г в КИРМ, беше направена от Николай Ненов-молекулярен биолог и д-р Данаил Личев. Не ги ли правят все още те? Поне, когато стана дума за спермограма при нас, доц.Конова повика тях за консулт.
*
Re: Спермограма в КИРМ Плевен
« Отговор #14 -: Март 04, 2009, 18:41:47 pm »
Зачетох се в темата и ми направи впечатление следното - когато ние правихме спермограма м.09/2008г в КИРМ, беше направена от Николай Ненов-молекулярен биолог и д-р Данаил Личев. Не ги ли правят все още те? Поне, когато стана дума за спермограма при нас, доц.Конова повика тях за консулт.

При нас също.

[/url]
*
Re: Спермограма в КИРМ Плевен
« Отговор #15 -: Март 04, 2009, 21:01:42 pm »
Не виждам проблем да си направите спермограмата в КИРМ Плевен.
Ние имаме няколко спермограми правени там, и няколко в София- (д-р Владимиров)
Единствената фрапираща разлика беше, че при Владимиров, морфолофията беше от 2 до 4%...а седмица по-късно направената спермограма в Плевен показа 10% морфология...
Но този параметър се изчислява от човек (биолог), така че е нормално да има отклонения...

Аз съм ЗА да правите там, пък ако нещо много ви притесни- повторете в Пловдив, София...
*
Re: Спермограма в КИРМ Плевен
« Отговор #16 -: Март 05, 2009, 09:56:36 am »
Зачетох се в темата и ми направи впечатление следното - когато ние правихме спермограма м.09/2008г в КИРМ, беше направена от Николай Ненов-молекулярен биолог и д-р Данаил Личев. Не ги ли правят все още те? Поне, когато стана дума за спермограма при нас, доц.Конова повика тях за консулт.

При нас също.


И при нас, но вече на мястото на д-р Личев работи д-р Рилчева, а самите спермограми си ги прави Николай Ненов, a той е точно молекулярен биолог. Ако все пак имате съмнения, винаги можете да повторите на друго мястно, но аз лично не мисля, че е необходимо. Аз също съм на мнение, че д-р Рилчева е доста наясно с мъжкия стерилитет и въпреки че сме с мъжки фактор никога не ни е изписвала лекарства просто ей така, за да има какво да се пие.
 
*

    Марина и Калин

Re: Спермограма в КИРМ Плевен
« Отговор #17 -: Март 06, 2009, 23:22:36 pm »
Ние,също сме доволни от д-р Личев ако отидете там ще останете доволно срещу 50 лв. с пълни подробности и при взимане на резултата обяснение за всеки един компонент и какво да се предприеме след това!Успех!
Re: Спермограма в КИРМ Плевен
« Отговор #18 -: Март 07, 2009, 17:07:12 pm »
Ние,също сме доволни от д-р Личев ако отидете там ще останете доволно срещу 50 лв. с пълни подробности и при взимане на резултата обяснение за всеки един компонент и какво да се предприеме след това!Успех!
Къде е д - Личев в момента?
*
Re: Спермограма в КИРМ Плевен
« Отговор #19 -: Март 07, 2009, 18:20:41 pm »
Д-р Личев вече не работи в центъра.