0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

PLA
« -: Февруари 25, 2009, 09:47:52 am »
Момичета, може ли и в София да се изследват PLA или има само в Плевен ?


*
Re: PLA
« Отговор #1 -: Февруари 25, 2009, 12:24:44 pm »
Какво е PLA?
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: PLA
« Отговор #2 -: Февруари 25, 2009, 13:23:38 pm »
Какво е PLA?
Тромбоцитно-левкоцитни агрегати, ако не се бъркам.
Re: PLA
« Отговор #3 -: Февруари 25, 2009, 13:32:31 pm »
не се бъркаш, но не зная дали в София го правят
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: PLA
« Отговор #4 -: Февруари 25, 2009, 13:56:56 pm »
Щом не се бъркам, аз го правих в Плевен. Моето е положително и ще се налага да го проследявам да видим дали не намалява. Заради това знам, че кръвта не може да се изпраща с куриер до Плевен, само на място. Защото се изследва веднага иначе докато пристигне с куриера тя вече ще се е съсирила.
А за София нямам инфо къде се прави, но предполагам в лабораториите на клиниките по стерилитет.
Re: PLA
« Отговор #5 -: Февруари 25, 2009, 15:54:32 pm »
Аз също ходих и го правих в Плевен, но просто ми е много далечко за да отскачам и да го правя често.
Чудя се дали не може в София да се прави, иначе става доста сложно.


*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: PLA
« Отговор #6 -: Февруари 25, 2009, 16:02:05 pm »
Аз също ходих и го правих в Плевен, но просто ми е много далечко за да отскачам и да го правя често.
Чудя се дали не може в София да се прави, иначе става доста сложно.

Аз също съм от София, но съм решила когато се наложи да го правя в Плевен. Виждала съм доста стресиращи разлики на резултати от различни лаборатории. И за да си спестя поне тези нерви предпочитам да пътувам. А и не е чак толкова далече 1.30 час.
Иначе ми се върти в главата, че някой беше написал, че го правят в центъра по паразитология на "Янко Сакъзов", но това само по спомен. Тя главата вече ми е бръмнала от информация :? :lol:
Re: PLA
« Отговор #7 -: Февруари 26, 2009, 07:48:48 am »
и аз в Плевен съм го правила. Не съм чувала някой да е правил точно това изследване някъде другаде.
Re: PLA
« Отговор #8 -: Февруари 26, 2009, 12:27:20 pm »
Кофти, е ако го правят само в Плевен, ако ти се наложи често за го изследваш, ще се разбиеш от път  8O


*
Re: PLA
« Отговор #9 -: Април 09, 2009, 12:38:14 pm »
Аз да побутна темата, че и на мен ми предстои контрола на тези PLA. Наистина дали в центровете по хематология в София не ги изследват?
*
Re: PLA
« Отговор #10 -: Април 15, 2009, 15:57:57 pm »
Аз също съм с повишени PLA и знам,че изследването се прави само в Плевен.В момента съм бременна и трябва да правя контрола,но именно за да избегна пътуване,смятам от другата седмица да се срещам редовно с хематолог,който да следи показателите на кръвта ми(което е по-важно от PLA) и да корегира дозата Фраксипарин,ако е нужно.Имаше отделна тема за повишени тромбоцитно-левкоцитни агрегати,там има повечко инфо.