0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Каква беше първата храна, с която захранихте
« Отговор #20 -: Април 02, 2009, 20:32:18 pm »
Последователност на въвеждане на храните:

6 навършени месеца:
ябълка (печена) - суровата не му хареса
оризово брашно
круша
картоф

7 навършени месеца
праскова, кайсия - домашно приготвени пюрета (обелени, пасирани и стерилизирани)
чушка, тиквичка  - домашно приготвени пюрета (бланширани, обелени, пасирани и стерилизирани)
морков
жълтък - въведен на 7м. и 13 дни
тиква
елда - безмлечна, безглутенова каша
зехтин
банан

8 навършени месеца
пиле
печена червена капия
спанак
ориз и рожкови - безмлечна, безглутенова каша
копър

Само каша с мляко не съм давала до сега. Тя винаги е прибавена към някакъв плод или зеленчук.
Не съм давала готови пюрета. Старая се продуктите да са екологично чисти (е, поне повечето от тях, на банана няма как да му зная произхода).
Не засипвам детето с няколко нови храни наведнъж.
Новата я въвеждам към позната вече стара храна. Например, ако  съм давала до момента круша + оризова каша + кърма, то при въвеждането на банана давам круша + парченце банан + оризова щаша + кърма. На следващия ден увеличавам количеството на бабана, а намалям крушата.

Поне при нас тази схема действа много добре. Детето проявява интерес към храната. Не се молим, не се правя на мечка. За около 15 мин. се наяждаме (около 120гр.).

Важното е всеки са се вслуша в детето си и то да го води.

« Последна редакция: Април 02, 2009, 20:38:42 pm от Abloy »

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Каква беше първата храна, с която захранихте
« Отговор #21 -: Септември 25, 2009, 22:58:31 pm »
http://evrozia.snimka.bg/baby/bebeta.93460.15055187

Захранвам с буркан (90% Хип) и после давам домашно.
Обожава зеленчуково/месно готвени, мръщи се на плод или каша.
Каши Милупа, Хумана.
« Последна редакция: Септември 28, 2009, 17:52:11 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Каква беше първата храна, с която захранихте
« Отговор #22 -: Септември 27, 2009, 09:20:11 am »
Иска парола! :P
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Каква беше първата храна, с която захранихте
« Отговор #23 -: Октомври 04, 2009, 15:01:35 pm »
Полезна тема. Особено при голямата липса на време при мен. Добре, че се позахлади и излизаме по-малко та да мога и тук да прочета нещо. Нашата педиатърка ни препоръча от навършване на три месечна възраст да започнем със сокчета, което на мен ми се стори рано и крайно съмнително предвид на четеното за соковете. Така че ви благодаря за информацията и ще си чакаме да навършим 5 месеца нищо, че сме основно на АМ и малко кърма. Ще следя с интерес. :D

Re: Каква беше първата храна, с която захранихте
« Отговор #24 -: Октомври 04, 2009, 20:42:05 pm »
zdraveite :hello:ami i nie sme na 3meseca i onzi den za parvi pat opitahme 3laji4ki qbalkov sok.I men vse o6te me e strah da mu davam kakvoto i da e bilo,vapreki 4e pediatarkata ni o6te ot 2riq mesec ni kaza da zapo4nem.Mn se 4udq kakvo da pravq dali da zapo4na zahranvane ili da si ostanem na karma :ask:

От Модератор: Пиши на Кирилица или ползвай КРЕДОР!
« Последна редакция: Октомври 10, 2009, 16:42:54 pm от rally_pat »
:)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Каква беше първата храна, с която захранихте
« Отговор #25 -: Октомври 04, 2009, 21:04:11 pm »
1. пиши на кирилица
2. дали ще му даваш на тази възраст нещо освен кърма е лично твое решение
3. аз не бих дала сок, бих захранила на поне 5 навършени месеца със зеленчуково или плодово пюре, сокове като стане на 20 с водката  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Каква беше първата храна, с която захранихте
« Отговор #26 -: Октомври 04, 2009, 23:22:09 pm »
Момичета, ето мнението на бърди за соковете: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=27519.msg457537#msg457537

*
Re: Каква беше първата храна, с която захранихте
« Отговор #27 -: Октомври 09, 2009, 15:14:50 pm »
много е изписано по въпроса за соковете, четете, мислете и след това давайте каквото и да е на децата си, особено на 3м.
захраних и двете си деца на 5 навършени месеца, едното с плод, другото с оризова каша, предвид стомашни проблеми. Сок дадох за първи път на 1г. и 1м., прясно изцеден, не се прие, пробвах около месец и спрях да опитвам. Вече е на 3г. и до сега не пие, иска като види някое детенце да пие, изпива 5-6 глътки и толкова.
Лично мнение, нищо полезно няма в соковете, давайте плодове, повече от добре и достатъчно е :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Каква беше първата храна, с която захранихте
« Отговор #28 -: Октомври 09, 2009, 15:55:03 pm »
и аз като Стефито - захраних на 5,5м. с оризова каша (след това въведох картоф,после моркорков,тиква и тиквичка;след това ябълка и круша и после започнах да редувам ту нов плод ,ту нов зеленчук).Сок дадох и аз на 13м. - фреш от ябълка,но не се прие.Предлагах в последствия през месец два,но така и не пропи сок.Пие само от купешките сокчета със сламките,дето са боя и захар,но не му купувам - не виждам полза.Щом яде плодове,сокове не му трябват.
<br />
*
Re: Каква беше първата храна, с която захранихте
« Отговор #29 -: Декември 13, 2009, 18:36:59 pm »
Реших и аз да включа:
4 месеца-плод ябълка,после круша и т.н.без праскова,кайсия тъй като е предразположен към алергии
5мес.-морков,картоф,после смесвах 2 познати зеленчука и така въвеждах всеки нов
6мес-пилешко,пуешко/като посвикне ще въведа другите меса/
Сокове ще въведа живот и здраве 7 месец,попара 8 месец,жълтък 9 месец,риба 11 месец, праскова и кайсия ще пробвам след годинка.

Re: Каква беше първата храна, с която захранихте
« Отговор #30 -: Декември 13, 2009, 19:15:34 pm »
На почти шест навършени месеца първо въведох сурова, пасирана ябълка. После сурова, пасирана круша, пъпеш, сливи и почти всички плодове, които имаше свежи в момента. След плодовете захраних със зеленчуци: картофи, морков, тиква, тиквичка, спанак, пащърнак. Месо въведох след всички зеленчуци, първо заек, пиле, пуешко, агнешко. Свинското и телешкото ги въведох сравнително късно / над 1 г./, защото нямахме домашно. Другото месо ми беше от безценното стопанство на дядо на село. Готови пюрета съм купувала инцидентно, ако пътуваме.
*
Re: Каква беше първата храна, с която захранихте
« Отговор #31 -: Януари 30, 2010, 23:14:11 pm »
Първата храна на Андрей беше тиква - на 4 и половина месеца. След около две седмици - картоф към тиквата. После карфиол, царевица. После започнахме и плодовете. Първо разхлабващите, че все се запича малчо - круша, слива (от сливата на Семпер винаги му се оправя запека). После ябълка, праскова, кайсия - готови на Семпер. От месото, засега е опитвал само телешко - преди няколко дни. Не му харесва особено. Мисля следващото да е пилешко - дано му хареса повече, че и аз се измъчвам да го храня.
*
Re: Каква беше първата храна, с която захранихте
« Отговор #32 -: Януари 31, 2010, 08:17:25 am »
Аз захраних оризова каша на почти 6 месеца, по схемата която z22 е описала. Сокове от какъвто и да е вид и до сега не приемаме. Пие си водичка.

[/url]
Re: Каква беше първата храна, с която захранихте
« Отговор #33 -: Март 16, 2010, 11:30:24 am »
Аз захраних с оризова каша на Милупа на 5м и 14 дни. След това въведох :
тиква
морков
картоф
на 6м:
тиквичка
броколи
карфиол
след това въведах плодовете: ябълка,круша,банан,синя слива.
На 7 м: месо-пуешко,пилешко,заек,грах по много малко,праскова,кайсия
на 8 м: спанак,пъпеш,телешко,праз,копър, в края на осмия месец въведох сиренето в зеленчуковото пюре
на 9 м : глутен със сухар на Хип, овес, жълтък по много малко,грозде,извара
на 10 м: зелен фасул, боровинки,малини
на 11 м: лук,магданоз,сметана,дадох и половин парче портокал
това е за сега, все още се кърмим основно, твърдата храна между другото.
Сок не пие, давам сурови плодове, с двата зъба гризе ябълка,морков, яде банан. Първо правех ябълката на пара, не се прие. До сега обича само сурови плодове, термично обработени не ги харесва. Всички плодове с изключение на кайсията, боровинката и малината са били пресни, някои замразени от лятото.
*
Re: Каква беше първата храна, с която захранихте
« Отговор #34 -: Юни 05, 2010, 02:47:10 am »
Захраних със зеленчуково пюре, като най-напред дадох картоф, после тиква, морков и нататък не помня. Помня, че последно дадох плодово пюре.

*
Re: Каква беше първата храна, с която захранихте
« Отговор #35 -: Юли 26, 2010, 22:24:38 pm »
Ние започнахме на 4 месеца и една седмица с картоф,после морков,тиквичка,броколи,ябълка,праскова.

*
Re: Каква беше първата храна, с която захранихте
« Отговор #36 -: Юли 30, 2010, 21:27:11 pm »
Започнахме захранването на 5 м. и 10дни с оризова безмлечна каша на Милупа, която правих къде с кърма, къде с вода, но като цяло хич не се хареса. Това една седмица После въведох картоф дом.; морков дом.; тиква ХИП; пащърнак ХИП; тиквички дом.; броколи Гербер; круша Гербер - това не се яде хич и не настоях. Сега сме на сини сливи Гербер, но понеже са сладки ги разреждам с вода и така се поемат. Мисля да продължа с круша (отново разредена с вода), после ябълка и каша ориз с рожкови. Това засега, нататък ще му мислим. Всяка храна я "тренирам" по 4 дни, после минавам на следващата, а от въведените правя различни комбинации и давам с новата.
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

Re: Каква беше първата храна, с която захранихте
« Отговор #37 -: Юли 31, 2010, 00:06:55 am »
Аз захраних с оризова каша на Хип на 5 навършени месеца,много добре я прие,след това картоф-първия ден му се мръщи,че беше направен с вода,но след това сложих АМ и си го хапна :DСлед това морков,тиквичка,тиква на Хип,след това ще е пащърнак на Хип и започвам с плодовите пюрета-ябълка,круша и т.н.Всяка нова храна я въвеждам по 5 дни в различни комбинации с вече предложена,само оризовата каша давах седем.

Re: Каква беше първата храна, с която захранихте
« Отговор #38 -: Декември 03, 2010, 00:16:20 am »
И ние се захранихме с безмлечна оризова каша, харесваше я . Отначало безмлечна , а след две седмици и млечна оризова. След това вече елда, ориз и царевица, овесена и т.н.
Re: Каква беше първата храна, с която захранихте
« Отговор #39 -: Януари 22, 2011, 00:45:03 am »
Захраних на 6 месеца с круша пюре, по схемата на Бърди. Сокчета не съм давала. Опита ги на почти 2г.