0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, имам обърната матка и от няколко месеца с моя любим правим опити за бебе, : но нищо не става следя овулации и не мога да разбера дали просто заради матката става по трудно. Ако някоя от вас има същия проблем и вече има бебе нека сподели опита си .. Благодаря ви. :)
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: има ли проблеми при забременяване с обърната матка
« Отговор #1 -: Февруари 23, 2009, 18:12:56 pm »
Пусни търсачката вече имаше пусната такава тема.Успех
обърната матка
« Отговор #2 -: Февруари 23, 2009, 21:12:45 pm »
Прегледах написаното в търсачката за обърната матка ,но не разбрах много има ли проблеми при забременяване или не.Би ми се искло да видя и графики на потребители.
 :)Ако някои може да даде по прясно инфо ше съм много благодарна.
*
Re: има ли проблеми при забременяване с обърната матка
« Отговор #3 -: Февруари 23, 2009, 21:37:06 pm »
Обърнатата матка не е причина за незабременяване.
Когато няколкото месеца станат година, а ако си над 35 г. - опитите нека продължат 6 месеца и после потърсете помощ! Желая ти да не се стига до там!

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: обърната матка
« Отговор #4 -: Февруари 23, 2009, 21:49:20 pm »
Прегледах написаното в търсачката за обърната матка ,но не разбрах много има ли проблеми при забременяване или не.Би ми се искло да видя и графики на потребители.
 :)Ако някои може да даде по прясно инфо ше съм много благодарна.
Графиките имат общо с овулацията , а не с позицията на матката, така че графиките на момичетата с обърнати матки ( в числото съм и аз , но последната ми графика е много странна ) биха могли да бъдат най-различни т.е. всякакви. Това, което аз знам за обърнатата матка е , че просто един вид сперматозоидите трябва да прескочат някакъв праг, който им се явява обърнатата назад позиция на матката. Но общо взето навсякъде се твърди, че УЖ не е проблем, понеже някои забременяват дори от първия път и без лежане по корем и т.н. В същото време съм чувала и то от лекари, че по-трудно се забременява, други такива пък са ми казвали, че не е абсолютно никакъв проблем. Така, че вечната мистерия за обърнатата матка - продължава ... :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: има ли проблеми при забременяване с обърната матка
« Отговор #5 -: Февруари 23, 2009, 22:18:02 pm »
Никакъв, ама абсолютно никакъв проблем. Моята освен, че е обърната се намира и от дясно, е по време на бременноста червата вместо отгоре ми бяха отляво, но това не е никакъв проблем. И мен лекари ме успокояваха, че това трябва да ми е последна грижа.
Иначе ние бяхме с мъжки стерилитет.

*

    Десита

Re: има ли проблеми при забременяване с обърната матка
« Отговор #6 -: Февруари 24, 2009, 18:32:08 pm »
Благодаря ви за отговорите хубаво е човек да чуе окуражаващи думи, а сега наистина имам нужда от подкрепа .. :)напоследък само за това мисля и имам чувството, че от много мислене и чакане нищо не става :(
Re: има ли проблеми при забременяване с обърната матка
« Отговор #7 -: Февруари 25, 2009, 13:52:47 pm »
И аз съм с обърната матка и когато забременявах преди 9 години една приятелка ме посъветва след половия акт да лежа с вдигнати крака- опряни на стената- така около 10-тина минутки. Дали затова незнам, но още същия месец в който го направих забременях  :D
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: има ли проблеми при забременяване с обърната матка
« Отговор #8 -: Февруари 25, 2009, 16:31:57 pm »
Аз съм с обърната матка забременявала съм 4 пъти за съжаление 3 от тях приключиха със спонтанен аборт,но това няма нищо общо с позицията на матката.Успех
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: има ли проблеми при забременяване с обърната матка
« Отговор #9 -: Февруари 26, 2009, 13:25:19 pm »
И на мен докторката ми каза че матката ми е малко обърната, което незнам какво значи, тя беше първата, която ми го каза и то може би месец-два преди да забременея, така че не мисля че представлява проблем за забременяване.
Пожелавам ти успех и всичко най-хубаво!!!
Стискам палци да имаш успех!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: има ли проблеми при забременяване с обърната матка
« Отговор #10 -: Февруари 26, 2009, 14:30:38 pm »
И на мен докторката ми каза че матката ми е малко обърната, което незнам какво значи, тя беше първата, която ми го каза и то може би месец-два преди да забременея, така че не мисля че представлява проблем за забременяване.
Пожелавам ти успех и всичко най-хубаво!!!
Стискам палци да имаш успех!

Момичета не се притеснявайте за това. Обърната матка има така да се каже всяка 3-та жена. Ако имаше чак такъв огромен проблем населението на Замята нямаше да е 6 милиарда души.  :D Тоест искам да кажа че добрите гинеколози като го кажат това нещо "обърната матка" трябва и да разясняват че това като цяло не се счита за проблем при забременяването. И аз съм с такава матка. Така че не се шашкайте прекалено. Някои лекари препоръчват колянно лакътна поза по време на секс или вдигане на краката след полов акт, това само спомага за по-бързото предвижване на сперматозоидите до заветната цел яйцеклетката. Просто почти няма с идеално разположена матка жени. Дали ще е леко в ляво, дясно или обърната винаги има по нещо.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: има ли проблеми при забременяване с обърната матка
« Отговор #11 -: Февруари 26, 2009, 19:50:57 pm »
И аз съм чувала за че за обърната матка за да се забремнее по лесно се правят по спесифични пози които момичета по горе са описали.Пробвай няма да сгрешиш поне в това няма нищо страшно така че няма да е проблем да опитате .
*
Re: има ли проблеми при забременяване с обърната матка
« Отговор #12 -: Февруари 27, 2009, 17:26:11 pm »
Аз разбрах, че съм с обърната матка след като родих, на контролния преглед. Просто дотогава никой не е сметнал за нужно да спомене този факт. Така че не сме правили и специални пози. Проблема беше висок пролактин и след като го овладяхме си забременях без проблем.
Ако нещо те притеснява, по-добре пусни хормонални изследвания и една спермограма на мъжа ти. дано да няма проблем, но не отдавай незабременяването на обърнатата матка. Може пък просто да не сте улучили момента досега.
Успех!
Re: има ли проблеми при забременяване с обърната матка
« Отговор #13 -: Февруари 27, 2009, 21:26:07 pm »
 :hello2: И на мен ми казаха,че съм с обърната матка,но не съм имала проблеми със забременяването!  :goodluck:

*

    naomi

zdr. iskam da pomogna na vsi4ki koito jadyvat za detence.Az imam su6tiq problem s oburnata matka sum ,probvax mnogo ne6ta vdigax si krakata na gore stoqx s minyti taka ,oba4e vse ne stava6e 1 godina se mu4ixme i xodix po lekari no nikoi ne mi pomogna,dokato edin den mi xrymna ideqta da se dypq.Kogato pravim seks preklu4vame na (zadna)nali se se6tate :oops: i taka si stoqx okolo 15 minyti i samo ot mojebi 3 puti taka i nai nakraq i az vidqx dvete 4erti4ki.Stana bog i na men dade da vidq 4e moga :wink:Taka 4e pite folieva kiselina po vreme na opitite i preklu4vaite na zadna povqrvaite 4e tova e vul6ebna poza :wink:


Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Май 18, 2009, 14:17:08 pm от Pesheck »
И аз съм съм с обърната матка,доки ми каза ,че понякога дори и да ти е нормална при раждане може да се обърне.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*

    victorita

  • ****
  • 531
  • Моето малко слънце КРИСТИАН се роди на 21/01/2010
и аз съм в клуба ретро матка. :lol:
знам че повече от 20% от жените са с такова и че това се сметя за нормално-не би трябвало да има проблеми при забременяване-скоро се надявам и аз да допълня положителната статистика
*

    baby_galq

  • **
  • 63
  • Мечтите се сбъдват!
Имам две познати с твоя проблем-едната има 13 год.син ,а другата ще ражда след 3 месеца.И на двете са казвали,че ако не са забременели щели са да предполагат почти нищожен процент за успеваемост.Затова,че дерзай.Желая ти успех и не се вманиачавай да мислиш за това.
*
Някои лекари препоръчват колянно лакътна поза по време на секс...
Моя позната със същия проблем миналото лято ми сподели този съвет от нейния лекар. Не зная дали са го спазвали, но вече си има малък юнак. Нали знаеш, че дори при двама ви всичко е ок (дано е така), не е сигурно че ще стане от първия път. Ако дай боже е така,  не мисля че ше имаш проблем със забременяването, затоа си правете секс както ви е кеф.  :goodluck: