0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #60 -: Февруари 20, 2009, 17:00:56 pm »
Сега като чета какво отношение имат лекарите в ЖК аз съм ударила джакпота. Моят лекар е много готин,всеки път си гледа всичко и ми пуска всички изследвания. Когато се налага да ги пускам сама понеже не съм ходила при него ми се кара, че не съм му искала направление. Аз си ходя и на частно, но от д-р Тотев не мога да се оплача, просто е страхотен. Понеже знае , че ходя при д-р Даскалов и си ме пита дали да ми пуска БХС, за феталните , абе всичко както си му е реда. А за болничните, аз също съм в болничен от септември, база се взима предходните 6 месеца ,когато болничният е непрекъснат. И ако не е за бременност и раждане, сумата е 80% от нетната заплата, а не от осигурителният доход. Само самоосигуряващите се получават 80% от осигурителният си доход. Та това е, да са живи и здрави мъжете , а пари се печелят, по важно е да сме добре с бебчо. Нашият момък е застанал напречно и му е много удобно. Вчера го гледахме в ЖК и си е в норма. Поне не съм отслабнала този месец. За два месеца съм качила само 2кг и трябва да наваксам.
« Последна редакция: Февруари 20, 2009, 17:04:41 pm от elora_cat »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #61 -: Февруари 20, 2009, 17:29:05 pm »
Злати, докато си в болнични не ти се внасят т.нар. социални осигуровки, само здравни и то от работодател
болничния ти би трябвало да е чистата заплата, която си получавала- вземаш 12 месеца назад чистите суми, които си получавала, делиш на броя работни дни за тези дванадесет месеца и получаваш среднодневното си обезщетение
това обезщетение ти превеждат всеки месец умножен по броя работни дни за периода, за който ти изплащат
т.е ако СДН е 20 лева и месец януари има 20 работни дни, февруари месец ще ти преведат 400 лева, но ако е 22 работни дни ще ти преведат 440 лв.
надявам се си ме разбрала
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #62 -: Февруари 20, 2009, 17:46:33 pm »
 :D някак странно прозвуча с работните дни, незнаех че има почивни дни когато си майка.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #63 -: Февруари 20, 2009, 17:54:23 pm »
събота и неделя ги пращаш по бабите  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #64 -: Февруари 20, 2009, 18:17:52 pm »
... надявам се си ме разбрала
Абе знаех си аз, че все ще се намери някой, който да го обясни като за мен. :lol: Аз съм инженер човек и хал хабер си нямам от счетоводство.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #65 -: Февруари 20, 2009, 18:23:47 pm »
пфу, аз еколог бакалавър, трудеща се като прост мърчандайзер ми трябваше второ, за да схвана схемата  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #66 -: Февруари 20, 2009, 18:37:50 pm »
...мърчандайзер...

ей тва ми е трудно даже да го прочета  :balk_160:

*
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #67 -: Февруари 20, 2009, 18:43:34 pm »
Браво Мини, много хубаво си го обяснила! :lol: Аз уж счетоводител, ама хич ме няма по обясненията! Та вместо да кажеш"90% от БТВ, но не-повече от среднодневното нетно възнаграждение за 12 месеца назад" си го казала много добре - нещо около реалната ти нетна заплата за 12 месеца назад, но в зависимост от броя на дните :youwoman:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #68 -: Февруари 20, 2009, 19:01:30 pm »
...мърчандайзер...

ей тва ми е трудно даже да го прочета  :balk_160:

ай хубу де, хамалин
зареждам стоката на една фирма по рафтовете на големите магазини  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #69 -: Февруари 20, 2009, 19:16:00 pm »
  Момичета,много ви благодаря за полезното инфо за болничните!...То и аз досега бях във неведение. :thankyousign:
*
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #70 -: Февруари 20, 2009, 19:20:53 pm »
Ха така, тва инженерите сме прости хора и някои неща трябва да ни се обясняват, а други да ни се повтарят по наколко пъти  :lol: (колегите ще ме подкрепят).

А за измененията от 01.04.2008г. - въможно е, аз болничните съм ги ползвала преди този период и за това са влезнали в изчислението.



*
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #71 -: Февруари 20, 2009, 19:51:16 pm »
И за изчиление на болничните ли се взима вече 12 месеца назад?
*
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #72 -: Февруари 20, 2009, 20:02:03 pm »
И за изчиление на болничните ли се взима вече 12 месеца назад?
Не, за болнични се взимат 6 месеца :D
*
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #73 -: Февруари 20, 2009, 20:07:52 pm »
Аха,то и аз така знаех,но си помислих,че сега и това са сменили. :thankyousign:
*
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #74 -: Февруари 20, 2009, 21:23:56 pm »
Привет, момичета!

Аз за болничните незнам и няма да коментирам  :? , но имам друг въпрос. От седмица съм с кръвно 80/40  8O нормално ми е 120/80 без вариации. Интересното е, че не ми е лошо, отпаднало, без виене на свят, абе нищо необичайно... На доктор съм началото на март и се чудя трябва ли да му звъня да го информирам и разпитвам или да си чакам прегледа  :ask:

Добре дошли на всички нови бъдещи мами и още много бременни да има в новата тема!

Хубава вечер и приятна събота и неделя ви желая!
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #75 -: Февруари 20, 2009, 21:31:35 pm »
Няма страшно от ниското кръвно.
 Бях решила, че не се храни добре бебето и още какво ли не - Сигридов ми се изсмя.
Аз съм още по-трагична - 72/50 засякох одеве, какво да ти разправям.
Айран със сол. Шоколадът не е решение, колкото и да ни се иска, защото го вдига за кратко.
 :kiss:
« Последна редакция: Февруари 20, 2009, 21:33:12 pm от Aubergine »
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #76 -: Февруари 20, 2009, 22:14:47 pm »
Честита ни нова темичка!
Много полезна информация за болничните.Аз миналата седмица през няколко безсънни нощи, си убивах времето с изчисленияи накрая реших , че ще изчакам преводите от НОИ :D. Аз също като разбрах, че съм бременна реших да се доосигурявам, ама правителството ми излезе с "трети номер" така да се каже.Защото в 12 месеца стаж имам шест с доста ниски осигуровки.И аз си казах живи и здрави да сме , пък другото...
elora_cat, ние може да сме се засичали на ЖК, аз също ходя при Д-р Тотев.
Аз като работих в системата 8 години и половина, не очаквах кой знае какво от ЖК по каса.Само дето се оказа, че д-ра е  много съвестен, на мен ми е направил вече две МК, вчера ми пусна и чревно, още в началото кр. група, два пъти токсоплазмозаза да проследи титъра, хеп Б, СПИН, Васерман, абе всичко.
Понеже съм с анемия, ме прати на хематолог, а вчера на очен, аз много не исках, той настоя, макар да ми е малък диоптъра.
« Последна редакция: Февруари 20, 2009, 22:27:41 pm от _Elfita_ »
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #77 -: Февруари 20, 2009, 22:20:41 pm »
Ха така, тва инженерите сме прости хора и някои неща трябва да ни се обясняват, а други да ни се повтарят по наколко пъти  :lol: (колегите ще ме подкрепят).

Off topic: Аааа, чак па да сме тъпи, не съм съгласна. Недей така да говориш, че аз съм университетски преподавател. Какво ще си кажат студентите ми?  :lol: Те и счетоводителите не разбират от нашите науки, нали?

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #78 -: Февруари 20, 2009, 22:31:14 pm »
Ха така, тва инженерите сме прости хора и някои неща трябва да ни се обясняват, а други да ни се повтарят по наколко пъти  :lol: (колегите ще ме подкрепят).

Off topic: Аааа, чак па да сме тъпи, не съм съгласна. Недей така да говориш, че аз съм университетски преподавател. Какво ще си кажат студентите ми?  :lol: Те и счетоводителите не разбират от нашите науки, нали?

Изчисляването на болничните е тъпотия на НОИ, дори някои счетоводители не могат да се оправят, майка ми е счетоводител с 40 години стаж вече и пак не е наясно.Те си имат там програма и като си въведат данните к'вото излезе.Дано някой не ми се обиди , мнението си е лично мое.
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #79 -: Февруари 21, 2009, 08:56:49 am »
Здравейте,момичета!

Дойде ред и аз да се запиша във вашите редици :) Аз съм още в самото начало-тази седмица си видях точицата, а началото на март ще ходя и сърчицето да чуем. Надявам се всичко да е наред.

На всички желая лека бременност и здрави бебета!
07.10.2009