0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #100 -: Февруари 22, 2009, 11:40:25 am »
Елфи ако наистина много мирише най добре  е да не го дишаш и да се преместиш.

*
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #101 -: Февруари 22, 2009, 13:05:12 pm »
Момичета, аз не съм недоволна от вида си много-много, даже си се кефя,както казва племенника ми тийнейджър.Ама понеже съм висока 1,62 и изглеждам доста смешно, като някакво мече.
Елфи, аз съм 1,56 и изглеждам по същия начин :D Но карай, да сме здрави, пък в името на децата!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #102 -: Февруари 22, 2009, 13:25:20 pm »
Момичета, не съм писала до сега тука. Може ли да ви попитам на някоя случвало ли се е такова нещо? Като се протегна сутрин и се получава една остра болка в основата на бедрото - все си мисля, че е далече от бебетата и не им пречи. Като разтегнато сухожилие, вече не смея да се протягам чак  :P
А иначе четох за болничните и осигуровките и до колкото разбрах - ако искаме да си вдигнем малко майчинството, може да плащаме по-големи осигуровки някой друг месец преди раждането - все ще е файда. Ние поне така действаме сега, пък ще видим докато се родят бебоците дали няма да измислят някоя друга "мъдрост" законотворците ни... Само живи и здрави да сме всички и всички бебчета :)


*
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #103 -: Февруари 22, 2009, 13:29:17 pm »
И аз съм доста наедряла,но и аз и мъжът ми много се радваме на вида ми :P preggo

пп:Патладжанче,лентичката ти е номер 1  :lol:

бебе,на мен ми се е случвало 1-2 пъти,но по принцип гледам да не се протягам още от трансфера.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #104 -: Февруари 22, 2009, 14:05:08 pm »
Аз много не се протягам сутрин, но самото ставане от леглото прилича на протягане, че вече е на два етапа: подготовка и същинско ставане  :D.
Но миналата вечер като ходих до тоалетната и много ме заболя и мен крака, с който тръгнах да ставам.Може би сме малко обездвижени и отвреме  на време липсва кръвообращение в някой мускул от притискане, знам ли.
*
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #105 -: Февруари 23, 2009, 01:06:54 am »
Момичета с диоптър, аз ходих на очен лекар и си казах, че съм бременна и искам да ми мери налягане, диоптри и прочие и в крайна сметка той каза, че нямало показания за секцио - добре си ми било налягането. За справка - моите диоптри са -3,75.

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #106 -: Февруари 23, 2009, 09:25:18 am »
Деси, и аз нямах показания за секцио, мойте са 2.5, не че някой ми е мерил
налягането :D Доколкото знам, показания е над 6 диоптъра.
*

    tancheto

  • ***
  • 199
  • Всичко е възможно!
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #107 -: Февруари 23, 2009, 10:59:38 am »
power добре дошла!!!Леко бременеене и сладко бебче :)

Виждам, че сте разисквали за болничните..много полезно и за мен, тъй като смятам от средата на март да помоля докторката да ми пусне.Много се обездвижвам на работа, цял ден съм на стол пред компютъра, гърба ми се схваща ужасно много, а за костите около опашката няма да ви казвам..не мога да стана на моменти :( Незнам шефа как ще го приеме, но..това си е мое право.

parsi
и аз много се кефя като се погледна в огледалото..преди и аз все си представях как ще изглеждам :) особено като ми се издуваше корема преди цикъл си умирах от кеф :)

Проблемите със зъбите се обострят през бременността..аз имах една единствена пломба(и то няколко месеца преди да забременея ми я сложиха)..преди месец както си стоях и ми се счупи зъб, като отидох на зъболекар се оказа, че имам и още един кариес..та сега съм вече с три пломби..това да е, да няма друго.

Хубав ден ви желая и цунки по тумбаците :)

*

    eveishan

  • ***
  • 373
  • Напред и нагоре!
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #108 -: Февруари 23, 2009, 13:01:31 pm »
Привет момичета!Добре дошли на новите мами!Много здраве и усмивки през бременността!Пожелавам ви приятна седмица изпълнена с много положителни емоции!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #109 -: Февруари 23, 2009, 13:09:51 pm »
Аз да докладвам от съботния преглед. Бебетата са добре. Всичко си им е наред. Развиват се спрямо седмицата, в която съм. Вече са по 130грама. При мен, обаче, има леко притеснение. Едната плацента е доста ниско разположена и явно притиска шийката, която се е поскъсила. Преди месец беше 3,5 см, а сега е вече 3,1. :( Сигридов каза да отида след 10-ина дни да ми я премери през влагалишето защото има вариант да е нагъбната и всъщност да е по-дълга от проекцията си, която се вижда с коремния ехограф. Ако не е така, обаче, ще се наложи серклаж, от което не съм много очарована, но ако трябва, няма как..
А, щях да забравя  :D момче и момиче ще са. Точно както си ги исках  :D

*

    tancheto

  • ***
  • 199
  • Всичко е възможно!
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #110 -: Февруари 23, 2009, 13:15:53 pm »

А, щях да забравя  :D момче и момиче ще са. Точно както си ги исках  :D
Честито шарени гащи!!! :bori_007: :bori_004:

*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #111 -: Февруари 23, 2009, 13:30:41 pm »
Здравейте бъдещи мами !
Май ще се престраша и аз да се разпиша в темичката.
Толкова дълго време съм искала да пиша тук, а сега само ви чета и не смея, но....поемам дълбоко въздух...ами...след повече от 10 години чакане - бременна съм. Чакаме две шушулки - момченце и мома. За сега вървят много добре - пу пу...
Пиша и пак не мога да го повярвам, чета го...и пак не вярвам...

Желая прекрасна бременност на всички, носещи в себе си живот !
*
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #112 -: Февруари 23, 2009, 13:38:08 pm »
Златулка и Миним,ех че хубава новина.Да са ви живи и здрави бебоците и спокойна бременност :)

*
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #113 -: Февруари 23, 2009, 13:42:03 pm »
Златулка, Миним, честито!!! Да си ви живи и здрави разноцветните бебоци!
*
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #114 -: Февруари 23, 2009, 13:54:51 pm »
Златулка и Миним, честити ви шарени бебенца  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #115 -: Февруари 23, 2009, 14:08:13 pm »
Ех, че хубави новини днес! Честито на шарените бъщещи мами zlatulka и minim. Да са живи и здрави бебоците и като дойде време да се запознаете - много да ви радват! :D
*
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #116 -: Февруари 23, 2009, 14:31:23 pm »
Честито на новите мами! Желая ви лека и безпроблемна бременност с щастлив край и прекрасно начало!
*
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #117 -: Февруари 23, 2009, 14:35:53 pm »
Честито на Zlatulka и Minim. Леки  :cloud9: и много усмивки. :D
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #118 -: Февруари 23, 2009, 14:37:52 pm »
Здравейте момичета! Мене още ме мъчи такава ужасна хрема чак имам чувството, че не съм изкарвала по тежка хрема до сега  :oops: Момичета след две седмици съм записала час за ранния БХС и ФМ. Някой знае ли дали БХС се прави на гладно, имат ли някакви изисквания... Днес звънях на някакъв телефон там, ама никой не ми се обади  :? Вие по колко пъти гледате бебоците? Аз едвам се устисквам да не отида на ехограф, лъжа се с ФМ след две седмици  :lol: ама много ми се иска да отида да си го видя...
:hello: на новите и честито за хубавите новини...
[
*
Re: Тема на бременните № 37
« Отговор #119 -: Февруари 23, 2009, 14:46:17 pm »
mam_ma, при ранния БХС се измерват нивата на два хормона в кръвта - PAPP-A /плацентарен протеин/ и Free-bCG/бета - хорионгонодотропин/, които едва ли имат нещо общо с храната. Аз лично трудно започвам деня си без кафе и почти винаги пия, дори и да ми вземат кръв :oops: За тогава със сигурност не бях закусвала, но едва ли и да бях щеше да окаже някакво влияние. Аз отначало също имах желяние постоянно да ходя да гледам бебето, да не би нещо да се е случило, а аз да не съм разбрала...Е, слава богу, с напредването на бременността тази параноя отшумя :D