0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Има ли Успели да забременеят с висок ТАТ и МАТ!?
« Отговор #20 -: Март 01, 2009, 20:53:52 pm »
На мен след вливания на имуновенин МАТ влезе в норма, ТАТ е около 5 пъти над нормата. Ще видим по нататък как ще се движат нещата.
Re: Има ли Успели да забременеят с висок ТАТ и МАТ!?
« Отговор #21 -: Март 01, 2009, 22:36:29 pm »
Момичета наистина ми помагате. Някак си в главата ми се беше изградила една картина, че борбата с ТАТ и МАТ е безсмислена, но ето че излиза че не е съвсем така. Вярно че дотук моето ТАТ държи първенството (4000), но с ваша помощ вече имам надежда... Вчера направих първото си вливане след 30 дена контрола и отново при докторката. След това - дай боже да има промяна - ще видим какво следва. Хайде прекръдки на всички ви и успех.Много, много успех и КЪСМЕТ ви желая.
*
Re: Има ли Успели да забременеят с висок ТАТ и МАТ!?
« Отговор #22 -: Март 02, 2009, 16:59:41 pm »
Аз съм една от успешно износили бременност с висок ТАТ преди вливанията бяха 5 пъти над референтните стойности.След вливанията станаха 2 пъти над референтните стойности и така в продължение на цялата бременност.Едва в началото на деветият месец бяха в норма.
Бременноста ми е инвитро но в случая това няма значение.Вливките започнаха преди трансфера и бяха общо 4 на всеки 30дни.След като не се отчиташе повишаване в стойностите на ТАТ прекратихме вливанията но продължихме контролните изследвания всеки месец.
Успех момичета.
ПС:Преди да се открие проблемът ми с ТАТ имам два спонтанни аборта и една извънматочна при която също не се видя сърдечна дейност.
« Последна редакция: Март 02, 2009, 17:01:12 pm от DESI2 »
Re: Има ли Успели да забременеят с висок ТАТ и МАТ!?
« Отговор #23 -: Март 02, 2009, 22:53:01 pm »
Аз съм с 2 спонтанни аборта,като след втория направих изследвания и излязоха доста неща-имунолог.и генетични проблеми,както и много високи стойности на ТАТ и МАТ.Преди не съм имала проблеми със зъбременяването,но сега правим опити за бебче от около 7-8 м. и не се получава.ТАТ ми спадна почти до нормата,но МАТ така и не спада... :ask:
Re: Има ли Успели да забременеят с висок ТАТ и МАТ!?
« Отговор #24 -: Март 23, 2009, 14:44:42 pm »
Ох не знам,моите са:ТАТ-352,а МАТ-3543.Много са високи.
Re: Има ли Успели да забременеят с висок ТАТ и МАТ!?
« Отговор #25 -: Декември 04, 2011, 17:07:19 pm »
Здравейте момичета, аз съм една забременяла с високи нива на ТАТ /458/ ,МАТ/646/ и TSH /5.6/,като никога не съм знаела ,че имам такъв проблем ,тъй като имам по-голяма дъщеря.По време на втората бременност ми откриха този проблем,предписаха ми еутирокс,но никога не съм го приемала,приемала съм само хомеопатични лекарства за поддържане.Бременноста ми премина без никакви проблеми,родих си нормално в 9-ти месец. След 6 месеца като родих реших да си пусна контролни изследвания ТАТ и МАТ бяха се увеличили пак и ендокринолога ме посъветва задължително да подложа детето на изследвания-TSH.Говорих с моя лекар хомеопат и той ме увери,че е сигурен,че на детето му няма абсолютно нищо,защото през цялата бременност ме е поддържал с хомеопатични лекарства.На детето всичко му беше в норма.
Re: Има ли Успели да забременеят с висок ТАТ и МАТ!?
« Отговор #26 -: Март 20, 2012, 16:28:39 pm »
Здравейте момичета и аз има същия проблем с висок ТАТ и МАТ. Като отидох при ендокриноложката тя ми каза, че проблема да не мога да забременея е точно това и аз много се отчаях. След година и половина отидох при друг ендокринолог в чужбина и той ми каза, ТАТ и МАт не са причината за безплодието и да търся причината другаде.
*
Re: Има ли Успели да забременеят с висок ТАТ и МАТ!?
« Отговор #27 -: Март 20, 2012, 16:33:45 pm »
ТАТ и МАТ могат да повлияят върху износването, но не и върху забременяването. Много лекари не им обръщат внимание, а други пък много се вглеждат в тях и в крайна сметка не знам къде е истината.
Имам вече две ангелчета на небето

Re: Има ли Успели да забременеят с висок ТАТ и МАТ!?
« Отговор #28 -: Март 21, 2012, 09:31:29 am »
Аз също съм сред успешно забременелите с високи ТАТ и МАТ, плюс TSH  3.9.
Не съм предполагала, че това може да е пречка за забременяването, и не беше. Не съм имала проблеми и с износването.

Мисля, че лекарите преувеличават значението на тези фактори.
Re: Има ли Успели да забременеят с висок ТАТ и МАТ!?
« Отговор #29 -: Март 21, 2012, 10:58:37 am »
има,има  :lol:
Аз съм с много високи ТАТ=от 1000 до 3000 и МАТ вариращ от 200 до 1000 :x
Аз не успях без помоща на докторите и с вливания на Киовиг.Мисля, че точно тоя киовиг ми е помогнал да се задържи бременноста,защото преди имаше само положителни тестове и спонтанни аборти :? Уточнявам, че моите вливания са правени 28дена преди започването на стимулацията и на 4-ти ден от стимулацита 2 х 10гр Киовиг.Не съм доктор и не знам на 100% дали успеха се дължи на тях, но според мен успяха да ми изчистят от лошите антитела,защото се рестартира цялата имунна система.
Успех на всички с този проблем! :crossfingers:

« Последна редакция: Март 21, 2012, 11:00:13 am от Ваня:) »