0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бихте ли коментирали и моите резултати
« -: Февруари 18, 2009, 22:53:39 pm »
Момичета бихте ли коментирали и моите резултати. Изследванията са правени в Плевен при доц. Конова и днес ги получих, сега чакам генетичните и коментара. В червено оцеветявам тези, които бяха и в червено и в самите резултати.

Флоуцитометрична ДКК: Ly   16.30    %    Mo   2.33   %     Gr   77.67   %   Eo        %

Лимфоцитни субпопулации     CD маркер   Резултат (%)     Референтни стойности (%)
Общи Т-лимфоцити             СD3+    57.04%                 67 – 76
Субпопулация  NK-клетки     CD3-CD16+56+        26.81%           2 - 11

Заключение:   От направения флоуцитометричен анализ се установява:

1.   Обща популация на Т-лимфоцити – значително понижена;

2.   Субпопулация на NK-клетки (CD3-CD16+56+) – значително повишена;

3.    Лимфопения с гранулоцитоза..   

AНТИФОСФОЛИПИДНИ АНТИТЕЛА
Анти-кардиолипин IgG   6.25 (-)   (N<10, Low pos. 10-20,
Med. pos. 20-80, High>80)
Анти-кардиолипин IgM   6.10 (-)   (N<10, Low pos. 10-20,
Med. pos. 20-80, High>80)
Aнти-β2GPI - IgG, IgA, IgM   0.39 (-)   (Cut off 0.656)

ХОРМОНАЛНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ
FT3   ----   (3.67 - 10.43 pmol/l)
FT4   ----   (7.5 - 21.1 pmol/l)
Тирeотропен хормон (TSH)   2.41   (0.34 - 2.5 μIU/ml)
Анти-тиреоглобулин (ТАТ)     41.62 (-)   (N<75, Low pos. 75-100 Pos.>100
Анти-ТРО (МАТ)     14.13 (-)   (N<40, Low pos. 40 - 100,   Pos.>100)


За НК клетките ми е долу-горе ясно там четох предварително, но за лимфоцитите и Флоуцитометрична ДКК \където са в червено\ не ми е ясно. Другите виждам, че са в граници и заключението е че са си отрицателни. Благодаря ви предварително! :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Бихте ли коментирали и моите резултати
« Отговор #1 -: Февруари 18, 2009, 23:09:33 pm »
    
Re: ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ

Цитат
   
Здравейте момичета днес получих резултатите си от Плевен , но нищо не разбирам от тези стойности. Някой може ли да ми каже какво означават.
Aнти-β2GPI - IgG, IgA, IgM   0.79 (+)   (нормални стойности0.588)
Общи Т-лимфоцити-63.34%   - нормални стойности 67 – 76
Субпопулация  NK-клетки   -17.54%   -нормални стойности 2 - 11
Флоуцитометрична ДКК: Ly   14.48%    Mo   2.08   %   Gr 80.46% 
Заключението, което ми е написано е:
1.Обща популация на Т-лимфоцити – понижена;
2.Субпопулация на NK-клетки (CD3-CD16+56+) – повишена;
3. Лимфопения с гранулоцитоза.   
Термини които нищо не ми говорят и ми звучат страшно.
Благодаря предварително!
Цитат
имаш повишени антифосфолипидни антитела - свързват се по-скоро с абортите, отколкото с имплантирането. Повблияват се добре от лечение с аспирин и фраксипарин или други подобни. Не е страшно!
НК клетките са завишени - те се свързват както с абортите, така и с не имплантирането. Обикновено се повлияват добре от вливания на имуновелин или интралипид, но понякога има и обратен ефект.
Т-лимфоцитите са обвързани нс НК клетките, ако нормализираш последните и Т-лимфоцитите ще влязат в норма.
Цитат
до колкото виждам това са резултати от имунологичните ти изследвания. 17.54% НК не е кой знае колко висока стойност, но по всяка вероятност и на теб ще ти предпишат вливания. Доктора ти ще прецени. Ние тук каквото и да ти кажем е само предположения.
    При мен имулогичните бяха добри, но въпреки това започнах да пия Омега -3 на Aquasorce. Имат и комплекс есенциални масни киселини.

Радостинка,това е което успях да намеря  :oops: Дано поне мъничко съм ти била от полза,но до колкото аз разбрах всичко се оправя с лекарства,така,че няма да се отчайваш,ей! :bighug:
Дано в най-скоро време всичко да влезне в норма и да ни зарадваш! :crossfingers: yahoo_17

Re: Бихте ли коментирали и моите резултати
« Отговор #2 -: Февруари 18, 2009, 23:26:23 pm »
Плами мерси за инфото :wink:, и аз търсих, но това май съм го пропуснала :oops:. А за отчайване не става и дума, просто искам да съм по-добре запозната с това, което ме очаква :)  :bighug:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Бихте ли коментирали и моите резултати
« Отговор #3 -: Февруари 19, 2009, 00:04:45 am »
  Четох някъде,че, лимфопенията се свързва с бактериална инфекция или имунодефицитен процес от вирусна инфекция/може и от стрес или депресия/.
Re: Бихте ли коментирали и моите резултати
« Отговор #4 -: Март 23, 2009, 11:50:40 am »
Имам един въпрос, който май не е много по темата :? и се извинявам предварително.
Момичета, колко време чакахте да получите резултатите от генетичните изследвания?
Правих ги на 13,02, имунологичните ги получих, както се вижда :wink:, но генетичните още ги няма. Вече се притеснявам и незнам какво да направя... На 13,03 звънях до клиниката в Плевен казаха, че са готови и до седмица ще получа заключението си от доц. Конова. Писах и мейл на доц. Конова, сложих си ID-то ( миналия понеделник), но така и нямам отговор. Дали да чакам още малко, все пак и те сигурно са притрупани с работа или вече е време да звънна да понастоявам малко по-сериозно да си получа резултата?!
Не искам да съм нахална и да звъня постоянно, затова моля който е правил скоро да сподели колко е чакал за заключението си?! И ако имам основание тогава вече да ги притеснявам по-упорито.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Бихте ли коментирали и моите резултати
« Отговор #5 -: Март 24, 2009, 18:02:20 pm »
Имам един въпрос, който май не е много по темата :? и се извинявам предварително.
Момичета, колко време чакахте да получите резултатите от генетичните изследвания?
Правих ги на 13,02, имунологичните ги получих, както се вижда :wink:, но генетичните още ги няма. Вече се притеснявам и незнам какво да направя... На 13,03 звънях до клиниката в Плевен казаха, че са готови и до седмица ще получа заключението си от доц. Конова. Писах и мейл на доц. Конова, сложих си ID-то ( миналия понеделник), но така и нямам отговор. Дали да чакам още малко, все пак и те сигурно са притрупани с работа или вече е време да звънна да понастоявам малко по-сериозно да си получа резултата?!
Не искам да съм нахална и да звъня постоянно, затова моля който е правил скоро да сподели колко е чакал за заключението си?! И ако имам основание тогава вече да ги притеснявам по-упорито.
Здравей. И при мен положението беше същото. Чаках си заключението 2 седмици и въртях на регистратурата, от там все ми казваха, че ще предадът на Конова. Но това така и не се случи. Накрая ми писна едно момиче от форума ми даде личният и номер и аз и се обадих. До 2 часа имах заключението :wink:. Така че ако искаш ще ти дам номера. Пиши ми на лични.
« Последна редакция: Март 24, 2009, 18:04:33 pm от Nataly* »
Re: Бихте ли коментирали и моите резултати
« Отговор #6 -: Март 26, 2009, 14:55:31 pm »
Натали благодаря още веднъж за помощта, но нищо не се получи.
Звънях два пъти, първия път никой не ми вдигна, после заето, накрая ми се обади няккава жена да провери защо звъня на доц. Конова, защото била заета и накря пак стигнаме до там " Ще предам". Днес звънях пак на регистартурата и им вдигнах скандал, но отговора беше " Доц. Конова е много заета, разберете, при първа възможност ще ви ги прати". Нямам думи вече, това е голямо безобразие! Май ще си чакам, докато накря даже забравят, че имам резултати, които трябва да ми пратят :x :(
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Бихте ли коментирали и моите резултати
« Отговор #7 -: Март 27, 2009, 14:37:19 pm »
Натали благодаря още веднъж за помощта, но нищо не се получи.
Звънях два пъти, първия път никой не ми вдигна, после заето, накрая ми се обади няккава жена да провери защо звъня на доц. Конова, защото била заета и накря пак стигнаме до там " Ще предам". Днес звънях пак на регистартурата и им вдигнах скандал, но отговора беше " Доц. Конова е много заета, разберете, при първа възможност ще ви ги прати". Нямам думи вече, това е голямо безобразие! Май ще си чакам, докато накря даже забравят, че имам резултати, които трябва да ми пратят :x :(

Е за какво ми благодариш, след като не съм успяла да помогна с нищо?!
Ето такива неща ме влудяват :x :x :x!
Ако трябва звъни на всеки час на Конова или на регистратурата докато не си получиш назначената терапия. Те не осъзнават май, че за нас всеки един ден е важен, защото с правилната терапия се приближаваме, стъпка по стъпка към така желаната МЕЧТА.
Наистина, ако трябва карай се, но бъди много настоятелна, ако трябва дори досадна!!!
Успех :)
Re: Бихте ли коментирали и моите резултати
« Отговор #8 -: Март 27, 2009, 15:49:09 pm »
Радостинка и аз се възмущавам, като чета как те размотават. И аз миналата година доста пъти се наложи да им звъня, имейли пращах, какво не беше докато си получа резултатите. Все пак сме си платили съвсем коректно и би следвало в указаните срокове да си получаваме резултатите. Още повече, че доста момичета ги чакат с нетърпение за започване на процедури.
Re: Бихте ли коментирали и моите резултати
« Отговор #9 -: Март 27, 2009, 17:51:39 pm »
Натали как няма да ти благодаря, ти го направи с най-добри чувства, това че не се получи няма значение, аз пак ще опитам :wink:
Snow-white аз се надявах да не е практика това да бавят резултатите, но явно не е така...Днес пак писах мейл, утре пак ще звънна, надявам се скоро да си ги получа
.
Още повече, че доста момичета ги чакат с нетърпение за започване на процедури.
Точно за това ме яд най-много, защото ако при мен не се бяха объркали малко нещата сега през Април трябваше да започнем с първото инсе и всичко беше пресметнато да е готово до тогава...Както и да е, няма да се откажа и ще продължавам да им звъня.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!