0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    marteo

  • ***
  • 156
  • ЩАСТЛИВА МАМА
Здравейте, момичета!
Преди 2дена ми излязоха резултатите на имунологичните изледвания (правени в клиника "Надежда"). Те са:

ИМУНОФЕНОТИПИЗИРАНЕ
Клетъчна популация                             % от лимфоцотите      Реф. Граници

T cells (CD3+)                                    65% –––––––––––––––––––– 61 - 85 %
Helper T cells (CD3+CD4+)                         36 % ---------------------- 34 - 59 %
Suppressor / cytotoxic T cells (CD3+CD8+)         28 % -------------------- 19 - 36 %
B cells (CD19+)                                  19 %  ----------------- 6 - 15 %
Total NK cells (CD3-CD16+56+)                     12 % ---------------- 7 - 26 %
CD16+56+NK cells                                  11 % ---------------------- < 12%
NKT CELLS ( CD3+CD16+56+)                         5 %------------------------ 2 - 10 %
   
АВТОАНТИТЕЛА                                     Резултат           Реф, Граници
Антинуклеарни антитела (ELISA)                7.17 U/ml  -------------- до 10 U/ml
Антифосфолипидни антитела (ELISA)             IgG 3,19 U/ml ------------ до 10 U/ml
                                              IgM 2,67 U/ml ------------ до 10 U/ml
                     
Серумен IgA (RID)                             2,91 g/l -------------- 0,8 - 2,85 g/l

ЗАКЛЮЧЕНИЕТО НА ИМУНОЛОЖКАТА БАЛТАДЖИЕВА:
Повишен релативен брой на В лимфоцитите. Останалите изследвани показатели са в референтни граници. Препоръчва се имуномодулация с интравенозен имуноглобуоин преди ЕТ.

След консултация с моя лекар той каза, че повишението на В лимфоцитите не е много фрапиращо и препоръчва вливане на имуновенин само ако се реяим на инвитро. Ако решим да правим пак инсе препоръчва вливане на интралипид.
Аз имам 2 неуспешни инсета, третото го правихме на 05.02 и след 4 дена ще си правя теста.

МОЛЯ по-компетентните за мнение относно тези повишени В лимфоците, за което предварително благодаря!
"Това, което не ни убива ни прави по-силни" Ницше
 Сега , след положителния тест , обсъдете с твоя док. терапията - с Имуновеунин или без.
 Успех ти желая!
*

    marteo

  • ***
  • 156
  • ЩАСТЛИВА МАМА
Fatalwoman, аз не съм много на "ти" с имунологичните причини за безплодие, но долколкото разбрах от моя лекар може да правим терапия с имуновенин само ако ще правим инвитро. (За инсе беше казал, че е достатъчна терапията с интралипид). Щом сега ми е положителен теста мислиш ли, че трябва да правим някакава терапия?
Той ми беше казал, че този резултат не е фрапантен, защото имало жени с много по-голям брой В лимфоцити, които забременяват без проблеми.
Мерси предварително за отговора!
"Това, което не ни убива ни прави по-силни" Ницше
Щом сега ми е положителен теста мислиш ли, че трябва да правим някакава терапия?

Според мен трябва да се консултираш с имунолог . Предполагам , че той по - точно ще прецени необходима ли ти е терапия. Кой е твоят док. ?
*

    marteo

  • ***
  • 156
  • ЩАСТЛИВА МАМА
Моя док е Бойчев (от Тутракан), но той пред мен говори с имуноложката Балтаджиева (от клиниката Надежда) и стигнаха до консенсус, че само ако се прави инвитро да ми вливат имуновенин.
При следващия преглед ще го питам пак дали има нужда от някаква терапия. Мерси все пак за насърченията!
"Това, което не ни убива ни прави по-силни" Ницше