0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Асансьорен тестис
« -: Март 09, 2006, 12:54:02 pm »
Новинки от нас вече в правилния подфорум:
След лошата спермограма при прегледа лекаря откри, че единия тестис на мъжа ми е асансьорен. Предстои "лека" стимулация с клостилбегит и л-карнитин за около месец.
Само дето не разбрах причината за лошата спермограма. Винаги се панирам при лекар и чак като изляза и мине половин час ми светва какво е трябвало да попитам :(
Ever tried? Ever failed? No matter! Try again. Fail again. Fail better!
*
Асансьорен тестис
« Отговор #1 -: Март 09, 2006, 13:30:59 pm »
Направете и втора консултация при друг.Търсете причината за лошите показатели.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Асансьорен тестис
« Отговор #2 -: Март 09, 2006, 14:01:36 pm »
Цитат на: Sulzica
Само дето не разбрах причината за лошата спермограма.


Асансьорният тестис е достатъчна причина за лошата спермограма. което не значи, че не трябва да се търсят и други причини.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Асансьорен тестис
« Отговор #3 -: Март 09, 2006, 19:25:22 pm »
а какво е асансьорен тестис - нещо като частичен криптохизъм ли?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Асансьорен тестис
« Отговор #4 -: Март 09, 2006, 19:37:49 pm »
Нещо такова - тестисът е по - силно подвижен и понякога се "качва" нагоре в ингвиналния канал. А там му е топло, което е лошо.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Асансьорен тестис
« Отговор #5 -: Март 09, 2006, 19:40:21 pm »
Цитат на: lady_11
а какво е асансьорен тестис - нещо като частичен криптохизъм ли?

Лейди, тва е че понякога е в скротума, а понякога горе в ингвиналния канал. Тоест ту слиза ту се качва. А нали знаеш, че като е при телесна температура не е хубаво за сперматогенезата. Мястото на тестисите е в скротума, където температурата е с няколко градуса по-ниска. Крипторхизъм е, когато тестистът е горе в ингвиналния канал, казва се още задържан тестис.

Цитат на: Meli
Нещо такова - тестисът е по - силно подвижен и понякога се "качва" нагоре в ингвиналния канал. А там му е топло, което е лошо.

Иии изпревари ме !  :?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Асансьорен тестис
« Отговор #6 -: Март 09, 2006, 19:50:18 pm »
Цитат на: cygnus
Иии изпревари ме !  :?


Извинявай!  :balk_21:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Асансьорен тестис
« Отговор #7 -: Март 30, 2006, 21:32:15 pm »
Изтупвам праха от темата, не защото имаме новини, а защото проследявайки историите на другите момичета тук осъзнах, че доста информация съм пропуснала да предоставя. Отдавам го на шока от неприятния развой на събитията.
Но през последните седмици осъзнах, че бих искала да споделям с вас радостите и болките по пътя към постигане на така желаната цел, защото тук откривам подкрепа и разбиране. Ето защо искам да споделя кратката история до тук.
Та така - година-две с малки прекъсвания правихме опити за забременяване без резултат. Реших, че е време да се обърна към специалисти. Избрах Майчин дом - Варна - д-р Сариев.
Последва гинекологичен преглед, вагинален ехограф за проследяване на фоликулите и постокоитален тест. Тъй като беше отрицателен, докторът направи спермограма, постави диагноза, прегледа мъжа ми и назначи терапия. След месец предстои втора спермограма и оттам нататък изследванията стъпка по стъпка.
Все още сме много в началото, но все отнякъде се тръгва.
Не срещнахме разбиране сред хората около нас и се чувстваме малко самотни в борбата си.

Пожелавам на всички вас и на себе си - успех и късмет!
Ever tried? Ever failed? No matter! Try again. Fail again. Fail better!
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Асансьорен тестис
« Отговор #8 -: Март 31, 2006, 10:24:06 am »
Сълзица, тук сте сред приятели :D  готови винаги да подадат ръка при нужда от помощ и да подложат рамо, когато ти е тежко.
С вас сме - не се предавайте :bighug:
Намерихме нашето синче.
Асансьорен тестис
« Отговор #9 -: Март 31, 2006, 12:08:04 pm »
След тази стимулация обаче не трябва ли да минат поне 3 мес, за да се проявят резултатите?
Ако имаш възможност можеш ли да напишеш какви точно са резултатите от спермограмата, за да можем да сравняваме? Нашите са доста доста зле тъй като мъжа ми е с 1 асансьорен тестис - десен, а преди месец го оперираха от варикоцеле 3-та степен в левия. Ще чакаме резултати поне 6мес.
Благодаря предварително.
*

    kamii

Асансьорен тестис
« Отговор #10 -: Март 31, 2006, 15:55:27 pm »
Наистина ли никога не трябва да се качва нагоре - мислех че е нормално при страх или студ да се прибират понякога. Пък и ако е за кратко 1-2мин примирно 1 път в месеца може ли да навреди?
*
Асансьорен тестис
« Отговор #11 -: Май 09, 2006, 19:43:12 pm »
Добри новини!
Втората спермограма е нормозооспермия - малко на границата, но все пак нормо -
Предстоят изследвания при мен - като начало хламидии.

Успех на всички, на които им предстои втора спермограма след терапия!  :balk_103:
Ever tried? Ever failed? No matter! Try again. Fail again. Fail better!