0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Високо ФСХ
« Отговор #20 -: Април 08, 2009, 00:21:05 am »
след неуспешенопит инвитро, пуснах хормони заради фонда и бяха в норма. притесняваше ми ФСХ, но като видях 4.95 се израдвах. явно си зависи от организма, за протокола съм на 33 г.  :)
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Високо ФСХ
« Отговор #21 -: Април 15, 2009, 16:04:50 pm »
Здравейте,
Извинете ме, че се намесвам в темичката, но днес ми излезнаха и моите резултати от изследванията и съм много притеснена. FSH -18.87 при допустими 4.0-13.0., а LH -6.73 при 1.00 - 18.00. Правим опити за бебе от 3 години, успех 0. Аз сама си назначих изследванията. Направени са на 3 ден от МЦ. Моля ви за  коментар, колко е зле положението?
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Високо ФСХ
« Отговор #22 -: Април 15, 2009, 16:10:29 pm »
Здравейте,
Извинете ме, че се намесвам в темичката, но днес ми излезнаха и моите резултати от изследванията и съм много притеснена. FSH -18.87 при допустими 4.0-13.0., а LH -6.73 при 1.00 - 18.00. Правим опити за бебе от 3 години, успех 0. Аз сама си назначих изследванията. Направени са на 3 ден от МЦ. Моля ви за  коментар, колко е зле положението?
това може да ти каже само доктор след обстоен преглед и евентуално още някое изследване. не губи време а посети спецалист по стерилитет.успех
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: Високо ФСХ
« Отговор #23 -: Април 16, 2009, 18:15:35 pm »
Моля ви за  коментар, колко е зле положението?

Отиди в специализирана клиника при специалист по стерилитет. Ние тук можем само да гадаем. Аз лично бих повторила изследванията в следващия цикъл, защото стават и лабораторни грешки.
Една от възможните причини за повишено ФСХ е тенденцията към изчерпване на яйчниковия резерв. В този случай трябва бързичко да се предприемат дейсвия по въпроса със забременяването (каквито лекарят препоръча). Затова не отлагай прегледа!!!