0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Погледнах грубо проекто-правилника на Фонда.
И малко се разочаровах.

"Фондът не извършва финансиране извън ал. 1 и 2, включително:
.......................
7.   PGD;
8.   Ин витро матурация;
9.   овоцитна донация;
10.   ембриодонация;"

"Чл. 27. Не се извършва финансиране по реда на този правилник, независимо от наличие на индикациите по чл. 26 в следните случаи:
...........................
2. лицата са извън репродуктивна възраст.
3. наличие на яйчников резерв:ФСХ не повече от 12.0 mIU/l или АМХ по-малко от 1.0 ng/ml."


Ще ми е интересно да видя коментар на темата.
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: дискриминация или предпазване от ненужни разходи
« Отговор #1 -: Февруари 04, 2009, 15:30:52 pm »
В интерес на истината го очаквах и не съм хранила големи надежди за помощ от този фонд към нас с донорските яйцеклетки, но се питам след като имам 2 опита финансирани с наши средства защо да нямаме право поне на един поет от фонда или поне на безплатно икси,което е примерно 2800 ,другото пак ще си го поемем ние. Ако забременея и родя по-различно ли ще е моето дете?
« Последна редакция: Февруари 04, 2009, 15:33:03 pm от altea »
Re: дискриминация или предпазване от ненужни разходи
« Отговор #2 -: Февруари 04, 2009, 15:59:59 pm »
Освен това лимитът на отпусканите средства е 5000лв.
Аз не бих могла да се побера в тази сума, но дори да ми финансират процедурата,
без лекарствата, би ми помогнало да направя още 1 опит.
Все пак съм си платила сама 3 опита. :(
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: дискриминация или предпазване от ненужни разходи
« Отговор #3 -: Февруари 04, 2009, 16:05:01 pm »
 Мисля, че си е чиста дискриминация!!! Какви ти ненужни разходи, аз съм на 30 години с ИЯР заради ендометриоза, това значи, че нямам право да се възползвам от фонда!!! Ако това се окаже единстеният ни шанс за детенце, какво е разумното обяснение, че не заслужавам финансиране? Имам вече 4-ри силни стимулации, финансирани от нас и от много добри хора, които са ни помагали!!! Абсурдно е, в абсурдна държава, това е истината!!!


*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: дискриминация или предпазване от ненужни разходи
« Отговор #4 -: Февруари 04, 2009, 16:23:06 pm »
Напишете доводите си в съседната тема, за да ги предоставя на работната група.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: дискриминация или предпазване от ненужни разходи
« Отговор #5 -: Февруари 04, 2009, 16:34:40 pm »
Правилно ли разбрах, че няма смисъл да кандидатстваме заради това:

3. наличие на яйчников резерв:ФСХ не повече от 12.0 mIU/l или АМХ по-малко от 1.0 ng/ml."



Все пак съм си платила сама 3 опита. :(


Как сама бе, половинката не плаща ли? :lol:
« Последна редакция: Февруари 04, 2009, 16:36:52 pm от eganeva »
*
Re: дискриминация или предпазване от ненужни разходи
« Отговор #6 -: Февруари 04, 2009, 17:24:52 pm »
И моята стойност на ФСХ е висока, макар и да варира!  :( Мисля, че при подготовката на документите ще ни помогнат нашите лекари.

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: дискриминация или предпазване от ненужни разходи
« Отговор #7 -: Февруари 04, 2009, 18:04:41 pm »
  Ултра, в темата Няколко въпроса относно прокета на фонда ли да изложим доводите си?
« Последна редакция: Февруари 04, 2009, 18:09:18 pm от kiara »


*
Re: дискриминация или предпазване от ненужни разходи
« Отговор #8 -: Февруари 04, 2009, 18:31:49 pm »
Това с ФСХ-а ми звучи абсурдно. Тези стойности варират.
*
Re: дискриминация или предпазване от ненужни разходи
« Отговор #9 -: Февруари 26, 2009, 20:47:14 pm »
Това си е чиста дискриминация.Според мен даже всички,независимо дали имат нужда от донорска яйцеклетка,дали проблема е тубарен и т.н трябва да имат безплатен опит.проблема си остава ,но щом чрез инвитро може да се постигне резултат трябва да се класират всички които имат стерилитет.как можеда се прави разлика в диагнозитеБезобразие!!!
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат
*
напълно съм съгласна с казаното от ruru, не само защото аз попадам в тази категория, но освен това има още много семейства, които няма да имат достъп до безплатните опити
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Момичета нали ви казах:това е прах в очите.В НАЧАЛОТО преди да се приеме фонда се говореше че държавата ще поеме до 3 безплатни опита на всеки който се нуждае от инвитро.А какво се оказа на КРАЯ? Аз съм сигурна че,за всички ограничения си знаем само ние-нуждаещите се.Останалата част БЪЛГАРИ ВЯРВАТ ЧЕ ФОНДА ПОМАГА НА ВСИЧКИ.ТОВА Е ТЪЖНО НАЛИ? :(
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
И ОЩЕ НЕЩО КОЕТО ЧУХ ВЧЕРА :застраховка инвитро в Алианц България.при неуспешно инвитро застраховката ти покрива 3 опита инвитро където пожелаеш без сащ.ако някои има познати в тази област нека поразпита ще е много хубаво ако можем да застраховаме неуспехите си.
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
И ОЩЕ НЕЩО КОЕТО ЧУХ ВЧЕРА :застраховка инвитро в Алианц България.при неуспешно инвитро застраховката ти покрива 3 опита инвитро където пожелаеш без сащ.ако някои има познати в тази област нека поразпита ще е много хубаво ако можем да застраховаме неуспехите си.
Това ми звучи меко казано абсурдно 8O Едва ли покриват риск от неуспешна процедура. Та нали знаем, че са нужни средно по 3 опита на двойка за успех? Ами излиза, че компанията ще се саморазори или другият вариант е самата застраховка да е доста скъпа за да покрива този риск. :?

*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
и аз това си мисля. за пръв път чух че има такова нещо застраховка за инвитро. нищо не ни пречи да поразпитаме и сумата ми казаха даже 400 евро
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
*
Айде стига бе.това ако наистина се окаже вярно ще бъде супер.имам една колежка която работи към тази фирма и още в понеделникще я разпитам
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат
*
Добре де ФСХ по принцип варира всеки месец.Аз по принцип съм с ИЯР,но този месец като пуснах хормони ФСХ ми е 9.28.Това означава ли че и аз мога да кандидатствам за тоя фонд.Пациент съм на д-р Стаменов и от него ли зависи дали ще ме включат? Какво трябва да направя според вас?
*
Добре де ФСХ по принцип варира всеки месец.Аз по принцип съм с ИЯР,но този месец като пуснах хормони ФСХ ми е 9.28.Това означава ли че и аз мога да кандидатствам за тоя фонд.Пациент съм на д-р Стаменов и от него ли зависи дали ще ме включат? Какво трябва да направя според вас?

Доколкото четох, Фондът ще изисква много подробен отчет за успеваемостта и за хода на самата процедура. Клиники, които се съгласяват да правят процедури на пациенти, за които знаят, че са с намален яйчников резерв, може да отчетат по-ниска успеваемост от такива, които отказват процедури и си подбират пациентите. Освен това намаленият резерв ще "лъсне" от по-малкия брой получени яйцеклетки. Учудваха ме изказвания във форума преди време в духа на това, че може да се преодолее изискването за ФСХ - нали лекуващият те лекар е напълно наясно със състоянието ти.

Не ти остава друго, освен да поискаш от лекаря да те включи.  Все пак, имаш актуално изследване, което е в норма. Успех!!!
*
Благодаря за отговора bril. Пуснах едно писъмце на моят лекар и сега не ми остава нищо друго освен да чакам отговор.Последният ми опит беше миналия месец и сега ме е яд,че не го попитах.Ама то тогава не ми беше до такива неща нали знаете... И аз си мисля , че няма да ме включи , но поне да опитам , за да не ме е яд после.
*
Аз на твое място бих говорила лично с доктора, не с писма и не по телефона. Просто едно момиче беше споделило, че са му отказали включване в програмата в друга клиника,което изобщо не означава и на тебе ще ти откажат.