0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Dessi

кюртаж
« -: Декември 27, 2004, 14:08:34 pm »
Какво знаете за кюртажа - какво преставлява и в какви случаи се прави ?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
кюртаж
« Отговор #1 -: Декември 27, 2004, 14:51:09 pm »
Деси, това е вътрематочна манипулация, при която под наркоза с инструмент (кюрета) се прави "остъргване" на маточната лигавица (ендометриум). Прави се по различни поводи като диагностична или терапевтична процедура (напр. при атипични маточни кръвотечения, нарушения в менструалния цикъл, аборти, полипи, съмнения за карцином).


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Dessi

кюртаж
« Отговор #2 -: Декември 27, 2004, 15:23:50 pm »
Нормално ли е след кюртаж да има кръвотечение и колко време ще продължи ?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
кюртаж
« Отговор #3 -: Декември 27, 2004, 15:34:46 pm »
Е това вече са въпроси, които ще трябва да зададеш на гинеколога си. Не знам нищо за тебе, нито в какво здравословно състояние си, нито по какъв повод е правено абразиото, нищо, а и не съм врачка, за да предвидя колко време ще продължи кървенето.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
кюртаж
« Отговор #4 -: Декември 31, 2004, 16:27:18 pm »
mislia 4e e normalno malko da ima6 kravote4enie, vse pak tova e hirurgi4na intervencia