0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте,
преди около седмица моя колежка пусна жалба за това че около кошовете им пред блока е много мръсно на интернет адрес:
http://www.sofia.bg/virtdelovodstvo.asp
Като на страницата избра:
Вид на документа:
Жалба
До кого ще изпращате документа:
Заместник кмета по зелена система, екология и земеползване

След пускането на жалбата получи известие и входящ номер на жалбата на емейла си.
Наколко дни по късно ни се похвали че мизерията е оправена, а една седмица по късно и се обадиха по телефона да потвърди че всичко е чисто.

От служителката която се свърза с нея тя разбра че на жалбите се реагира веднага, защото нямало как да знаят къде е чисто и къде мръсно и поради това ако няма жалба се приема че е чисто, ако има жалба се пращат хора да почистят.
Нормалната човешка логика ми подсказва че сме намерили начин да понатиснем общината да се погрижи за мизерията.
Та какво да направим ние сега за да блесне столицата ни.
Ако имате подобен проблем - непочистено около кошовете, погазени и неподдържани градинки, дупки разкопани от някой "строителен предприемач", в последствие забравени да бъдат оправени ... пуснете жалба на адреса и опишете тук какъв е случая, като при положителен ход от тяхна страна не забравяйте да ги похвалите - пак тук за добре свършената работа.
Оказва се че чистотата трябва също да се изиска и това е начина да се направи.

Поздрави и успех на начинанието :-)
*
Re: Ранно пролетно почистване на Столицата ни
« Отговор #1 -: Февруари 03, 2009, 13:42:17 pm »
Много ти благодаря Добри.
Точно това ми тряваше - пред блока всички тревни площи се превърнаха в паркинг. Сега калта около блока е направо до коленете. Ще снимам и ще пратя, въпреки, че не виждам как ще спрат хората да паркират там. При резултат ще докладвам. :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ранно пролетно почистване на Столицата ни
« Отговор #2 -: Февруари 03, 2009, 13:44:33 pm »
много благодаря за тази информация.
макар че, оправданието не е правилно - общината е наела фирма да чисти и следва да има механизъм за контрол на това дали фирмата си изпълнява задълженията...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ранно пролетно почистване на Столицата ни
« Отговор #3 -: Февруари 03, 2009, 14:20:54 pm »
Бийсте, ти си слънце  :lol: :lol: :lol: Ама дали ще могат и на бабите да разхвърлят храна по улицата за помиярите?

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Ранно пролетно почистване на Столицата ни
« Отговор #4 -: Февруари 03, 2009, 15:15:56 pm »
Темата е много сериозна.
Не знам за вас, но аз винаги съм си мислел че има процес който валидира дали дадена услуга е изпълнена според очакванията на поръчителя. Пример:
Отивам да се подстригвам - след като фризьорката ме е обикаляла 20 минути тя хваща огледалото и ми показва какво е станало - аз казава - Ок е или не е Ок. Така до тук добре, но се оказва че ДА не действа по този начин. Там се прави така:
1. Пуска се поръчка - Кой иска да почиства улиците от кучешки фъшкии?
2. Кандидатстват 5 фирми
3. ДА избира едната (Фирма "Пролет" да речем) и им възлага задачата, която е:
 - да се изчистят улиците А, Б и Ц от кучешките фъшкии по тротоарите.
 - да се почисти градинките Г, Д, Е и Ж от наличните кучешки фъшкии.
4. Всчико това да се направи до дата Х и за това ще заплатим цената У.

След което хората от фирмата "Пролет" започват изпълнението, кат периодично ДА им захранва сметките с договорената сума.

Сега идва въпроса - кой обаче и кога ще извади огледалцето да се види дали ДА е доволна от изпълнението на услугата.
Винаги съм си мислел че има една армия инспектори в ДА, чиято работа е да проверяват за правилното изпълнение на договорите и да не се плаща ако не са правилно изпълнени.
Но уви действителноста не е така.
Армията от инспектори си седят на топките а липсата на оплаквания и жалби от страна на засегнатите - в случая хората които по цял ден газят из кучешки фъшкии - означава че работат е Ок.
Но когато постъпе жалба - иначе тромавия административен апарат се задвижва. Никой не иска жалбата да остане нерешена на неговото име, защото издаването на входящ номер в деловодството гарантира проследяването кой чиновник е отговорен и колко време е отнело решаването на посочения от човека проблем.

Така че сега се оказва ние симислим че играем "без коз", но правилата се оказаха други - от администрацията са сигурни че ние играем на "всичко коз" с контра.
Т.е. с този постинг се опитвам да обясня малко от малко какви са правилата - и как да накараме кашината да работи. Аз лично не вярвах до днес, като се обади жената от кметството и каза че проблема е разрешен и поиска да затвори жалбата.

Поздрави и дано това че са ни взели асото с девятката преди малко да ни е достатъчно да разберем че правилата всъщност са други.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Ранно пролетно почистване на Столицата ни
« Отговор #5 -: Февруари 03, 2009, 15:37:04 pm »
Благодаря ти много за ценната информация, Бийст.
Току-що пуснах моята жалба!
Да видим дали ще има резултат.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ранно пролетно почистване на Столицата ни
« Отговор #6 -: Февруари 03, 2009, 16:10:58 pm »
оффтопик - бийст, вий бридж шляпате ли?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ранно пролетно почистване на Столицата н&
« Отговор #7 -: Февруари 03, 2009, 17:20:03 pm »
оффтопик - бийст, вий бридж шляпате ли?
шляпаХ аз преди, Стефуто шляпше сварка, сега шляпаме Десито от време на време :D
*
Re: Ранно пролетно почистване на Столицата ни
« Отговор #8 -: Февруари 03, 2009, 18:16:36 pm »
Бийст, темата е сериозна, ама дано ви почистват по-често!
Днес ми е особено приятно да те чета  :lol: :lol: :lol:
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Ранно пролетно почистване на Столицата ни
« Отговор #9 -: Февруари 03, 2009, 19:04:40 pm »
Абе няма начин ако ние се поразмърдаме и се почудим какво трябва да направим за да ни обърнат внимание, да не ни обърнат. Просто е време да се поразбудим малко. Аз имам позната, която е много дейна по подобни въпроси и непрекъснато пращаше снимки с разни нередности до кмета и с жалби. Сега не знам дали причината беше, че скоро идваха избори, но мисля, че всички посочени проблеми се решаваха.
Абе искам да кажа, че има надежда. Няма надежда обаче да накарам съседите си да не си изхвърлят боклука през прозорците.. :(

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Ранно пролетно почистване на Столицата ни
« Отговор #10 -: Февруари 05, 2009, 06:51:53 am »
Темата е много сериозна.
Не знам за вас, но аз винаги съм си мислел че има процес който валидира дали дадена услуга е изпълнена според очакванията на поръчителя. Пример:
Отивам да се подстригвам - след като фризьорката ме е обикаляла 20 минути тя хваща огледалото и ми показва какво е станало - аз казава - Ок е или не е Ок. Така до тук добре, но се оказва че ДА не действа по този начин. Там се прави така:
1. Пуска се поръчка - Кой иска да почиства улиците от кучешки фъшкии?
2. Кандидатстват 5 фирми
3. ДА избира едната (Фирма "Пролет" да речем) и им възлага задачата, която е:
 - да се изчистят улиците А, Б и Ц от кучешките фъшкии по тротоарите.
 - да се почисти градинките Г, Д, Е и Ж от наличните кучешки фъшкии.
4. Всчико това да се направи до дата Х и за това ще заплатим цената У.

След което хората от фирмата "Пролет" започват изпълнението, кат периодично ДА им захранва сметките с договорената сума.

Сега идва въпроса - кой обаче и кога ще извади огледалцето да се види дали ДА е доволна от изпълнението на услугата.
Винаги съм си мислел че има една армия инспектори в ДА, чиято работа е да проверяват за правилното изпълнение на договорите и да не се плаща ако не са правилно изпълнени.
Но уви действителноста не е така.
Армията от инспектори си седят на топките а липсата на оплаквания и жалби от страна на засегнатите - в случая хората които по цял ден газят из кучешки фъшкии - означава че работат е Ок.
Но когато постъпе жалба - иначе тромавия административен апарат се задвижва. Никой не иска жалбата да остане нерешена на неговото име, защото издаването на входящ номер в деловодството гарантира проследяването кой чиновник е отговорен и колко време е отнело решаването на посочения от човека проблем.

Така че сега се оказва ние симислим че играем "без коз", но правилата се оказаха други - от администрацията са сигурни че ние играем на "всичко коз" с контра.
Т.е. с този постинг се опитвам да обясня малко от малко какви са правилата - и как да накараме кашината да работи. Аз лично не вярвах до днес, като се обади жената от кметството и каза че проблема е разрешен и поиска да затвори жалбата.

Поздрави и дано това че са ни взели асото с девятката преди малко да ни е достатъчно да разберем че правилата всъщност са други.

Това е много хубаво, обаче аз имам една друга история.
Лятото , градинката в нашия квартал - кучешки л**** и косми /от ресане на козина/, счупени бутилки от всякакъв род, употребявани пампесри, кутии от натурални сокове, мокри кърпички и по някоя използвана спринцовка за цвят. Седнахме майките, направихме подписка , пуснахме жалба. Кмета на района се задейства - прати фирмата-концесионер и изчистиха. Кошчетата и алеите около пейките се чистиха поне веднъж седмично след това. Само че мизерията продължи и за това си бяхме виновни всички "потребители" на градинката - майки, кучкари, тинейджъри.

Стефке, дей да заформим една сварка, бе жена, мани го дупето на Десито дет го шляпаш. :D
*
Re: Ранно пролетно почистване на Столицата ни
« Отговор #11 -: Февруари 05, 2009, 10:07:32 am »
знайш колко бях добра, ама съм загубила тренинг вече :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ранно пролетно почистване на Столицата ни
« Отговор #12 -: Февруари 05, 2009, 11:10:23 am »
не знам какво е това сварка?
ако е белот - искам и аз. ако играете бридж - също искам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ранно пролетно почистване на Столицата ни
« Отговор #13 -: Февруари 05, 2009, 11:38:09 am »
не знам какво е това сварка?
ако е белот - искам и аз. ако играете бридж - също искам.
Няма да ти потръгне.
Тва се играе с пари - а ти си свикнала на принципа "Банката винаги печели"  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ранно пролетно почистване на Столицата ни
« Отговор #14 -: Февруари 05, 2009, 11:50:29 am »
де да беше така, бийсте...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ранно пролетно почистване на Столицата ни
« Отговор #15 -: Февруари 06, 2009, 10:56:26 am »
това е вид покер :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ранно пролетно почистване на Столицата ни
« Отговор #16 -: Февруари 06, 2009, 11:20:50 am »
това е вид покер :lol:

ооо, ми така кажете бе. елате при кака, да ви обера паричките тогаз...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Ранно пролетно почистване на Столицата ни
« Отговор #17 -: Февруари 06, 2009, 17:32:31 pm »
http://www.fortegames.com/- айде правете една стая за белот и да се събираме виртуално.

П.П. Бийсте, извинявай, че оспамихме сериозната тема.
Re: Ранно пролетно почистване на Столицата ни
« Отговор #18 -: Февруари 06, 2009, 18:57:23 pm »
И аз се впечатлих от информацията, благодаря :D

Само, Бийст, искам да те попитам нещо, знаеш ли за кой район става въпрос, защото ние местоживеем до твоята месторабота и за тук отговорили, че договорът с концесионера бил такъв, че само изхвърляли кофите и не почиствали около тях 8O
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Ранно пролетно почистване на Столицата ни
« Отговор #19 -: Февруари 09, 2009, 13:38:21 pm »
И аз се впечатлих от информацията, благодаря :D

Само, Бийст, искам да те попитам нещо, знаеш ли за кой район става въпрос, защото ние местоживеем до твоята месторабота и за тук отговорили, че договорът с концесионера бил такъв, че само изхвърляли кофите и не почиствали около тях 8O
Ами опита е точно от квартала където работя  8O
Много бързо се изучиха тези беее.