0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
НК клетки и Активна имунизация
« -: Януари 27, 2009, 10:12:39 am »
момичета,
моите НК клетки са изследвани миналата година в Плевен и бяха повишени-трябва ли да ги изследвам пак преди другото ми ИКСИ?
И далил Активната Имунизация може да помогне на този проблем вкрайна сметка?
Re: НК клетки и Активна имунизация
« Отговор #1 -: Януари 27, 2009, 10:19:52 am »
С активната имунизация се изграждат антитела, които защитават ембриона от клетките на имунната система, вкл. НК клетките.
Доколокото ми е известно, препоръчват АИ при завишени НК клетки.
Но за понижаване на НК клетки има и други терапии - Имуновенин, Интралипид,кортикостериоди и други препарати.
Бих те посъветвала да ги изследваш преди ИКСИ, и евентуално да вземеш мерки, за да не си мислиш после, че си пропуснала да направиш нещо.
*
Re: НК клетки и Активна имунизация
« Отговор #2 -: Януари 27, 2009, 10:21:13 am »
А имаше ли значение на кой ден от цикъла се изследват НК клетките?
*
Re: НК клетки и Активна имунизация
« Отговор #3 -: Януари 27, 2009, 12:55:23 pm »
Не.
*
Re: НК клетки и Активна имунизация
« Отговор #4 -: Януари 27, 2009, 16:15:43 pm »
мерси много Оушън.
*
Re: НК клетки и Активна имунизация
« Отговор #5 -: Януари 31, 2009, 10:21:46 am »
На мен Д-р Стаменов ми взе чрез биопсия тъкан от матката,имунолозите му откриха и там завишени НК  клетки и сега ще ми правят за това "обливания на матката" с някакво лекарство на 8,11 и 13 ден в цикъла преди ИКСИ.
Моля,ако на някой друг е правена тази манипулация да пише как е минало и имало ли е ефект.
Re: НК клетки и Активна имунизация
« Отговор #6 -: Юни 04, 2009, 12:25:13 pm »
Angy_, аз сега имам същия проблем, виждам, че при теб нещата са били преди няколко месеца. можеш ли да пишеш как са протекли тези обливания, имат ли ефект и на какъв етап си вече?благодаря. 
*
Re: НК клетки и Активна имунизация
« Отговор #7 -: Юни 04, 2009, 12:51:36 pm »
Angy_, аз сега имам същия проблем, виждам, че при теб нещата са били преди няколко месеца. можеш ли да пишеш как са протекли тези обливания, имат ли ефект и на какъв етап си вече?благодаря. 
Май повечето сме с такъв проблем.
И на мен ми е любопитно да науча има ли резултат при някой.
Аз мога да дам информация засега само как протичат тези промивки. В кабинета за прегледи са, не са болезнени, не са и много неприятни, мога да ги сравня с инсеминация, но минават за около пет минути.
*
Re: НК клетки и Активна имунизация
« Отговор #8 -: Юни 04, 2009, 20:20:47 pm »
При мен промивките са с преднизолон,иначе от биопсията излезе,че за сега клетките са в норма
Re: НК клетки и Активна имунизация
« Отговор #9 -: Юни 04, 2009, 22:36:32 pm »
Аз също съм със завишени НК клетки,но досега док.Стаменов не ми е предлагал да ми прави биопсия на матката.Мече при теб защо са ти правили промивка с преднизолон при положение че при биопсията клетките са в норма?При мен изписва преднизолона за пиене след трансфер.
*
Re: НК клетки и Активна имунизация
« Отговор #10 -: Юни 04, 2009, 23:09:26 pm »
Радост,и аз пиех по време на трансфера преднизолон,но да ти кажа не разбрах защо ми я направи тази промивка и дали ще имам още такива промивки.По принцип с д-р Стаменов се гласяхме да правим трансфер на замразени ембриони няколко дни след промивката,но ми се наложи да замина и затова отложихме процедурата за другия месец.Мисля си,че ми я направи като презастраховане преди трансфера,защото преднизолона освен че има антиалергично и противовъзпалително действие,той спомага за имплантирането на ембрионите.
Радост,настоявай за биопсия,работа за 10 мин е  :lol:,но все пак дава някакви отговори .След 2-та ми неуспешни опита аз сама настоявах.
Re: НК клетки и Активна имунизация
« Отговор #11 -: Юни 05, 2009, 00:33:42 am »
Момичеа,тези обливания под упойка ли се правят? :(
НК-клетките в матката различни ли са като стойност от тези,установени с венозна кръв?
Вливанията на интралипид и имуновенин не са ли достатъчни?!
Ох,явно не са! :( :( :(


*
Re: НК клетки и Активна имунизация
« Отговор #12 -: Юни 05, 2009, 00:45:24 am »
godgift, промивките се правят в кабинета и изобщо не са болезнени.
От вливанията с имуновенин и интралипид всеки организъм различно се повлиява,виж че при мен са в норма след вливанията.
А за разликата в стойностите най-добър отговор ще ти даде резултатът от направена биопсия.
Re: НК клетки и Активна имунизация
« Отговор #13 -: Юни 05, 2009, 02:14:47 am »
Мече благодаря за отговора.Следващия път ще го попитам,но първо ще направя контрола,защото имам едно вливане на имуновенин да видя как са.
*
Re: НК клетки и Активна имунизация
« Отговор #14 -: Юни 05, 2009, 11:31:58 am »
Мече благодаря за отговора.Следващия път ще го попитам,но първо ще направя контрола,защото имам едно вливане на имуновенин да видя как са.
Попитай, и моите кръвни НК клетки бяха влезли в границите и имуновенин вливахме, но на биопсията излезнаха завишени.
Re: НК клетки и Активна имунизация
« Отговор #15 -: Юни 05, 2009, 12:49:35 pm »
Мече благодаря за отговора.Следващия път ще го попитам,но първо ще направя контрола,защото имам едно вливане на имуновенин да видя как са.
При мен след вливане на Имуновенин 40 амп. + Интралипид стойностите си останаха същите. Дано поне 28 дена да действат , но не съм ги изследвала през времето на предполагаемото им действие , а след това.
Re: НК клетки и Активна имунизация
« Отговор #16 -: Юни 05, 2009, 19:11:13 pm »
Момичета,просто съм изумена и тотално отчаяна!
Вливах 3-4 месеца по ред интралипид преди опити за бебе поради високи НК-клетки (26%) и сега се оказва,че вече са 39% :(. Това е 50% нагоре!
Чакам мъжът ми да се върне с точните резултати от Плевен и ще търся доц. Конова за мнение.
Явно аз съм едно абсолютно изключение на всичко положително,благоприятно,уви! :(


Re: НК клетки и Активна имунизация
« Отговор #17 -: Юни 07, 2009, 21:40:52 pm »
Момичета,само д-р Стаменов ли практикува биопсия и обливания на матката?
Моля ви,споделете за какъв процент НК клетки в кръвта и в матката става въпрос?
Има ли ефект от тези вливания?
Благодаря!