0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #840 -: Май 19, 2009, 12:02:37 pm »
Благодаря Ви!  :bighug:
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #841 -: Май 19, 2009, 15:10:47 pm »
здравейте докторе. на дъщеричката ми й излязоха ситни пъпчици по нослето и бузките, предполагам от слънцето. мажа с мустела бебе 50 фактор от няколко месеца, всеки ден преди да излезем, не я излагам директно на слънце, но въпреки усилията ми май слънцето "победи". пускам снимка, надявам се да видите пъпчиците (апаратът ми не е много добър  :?) и да ме посъветвате с какво да третирам. м/у временно продължавам да мажа с мустела, но тя все пак не лекува. благодаря предварително!
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=284625


здравейте отново. моля за коментар на снимката,ако е възможно от дистанция, разбира се. пъпчиците не минават, на едната бузка се увеличиха  :? следобед ще я заведа при личната педиатърка, но все пак вашият коментар е ценен за мен. благодаря!
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #842 -: Май 19, 2009, 20:11:59 pm »
Здравейте, д-р Бърди!
Ще Ви помоля отново за мнение и съвет. Предварително благодаря!

Дъщеричката ми е на 6 месеца и 8 дни. Резултатите от изследванията показват хемоглобин 105, който според педиатърката е доста нисък. Препоръча незабавно да започна да давам жълтък, месо, спанак, коприва.
До момента сме въвели следните храни:
Зеленчуци: картоф, тиква, морков, тиквичка, пащърнак /в много малки количества/;
Плодове: ябълка, круша, синя слива;
Зърнени: оризова каша.

Как ще ми препоръчате да продължа?
Не е ли рано за жълтъка?
Много ли е притеснителна тази стойност на хемоглобина и според Вас ще успеем ли с храненето да го повишим или трябва да се предприемат някакви други мерки?
Таткото е с недоимък на глюкозо-6-фосфатдехидрогеназа, може би има връзка?


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #843 -: Май 19, 2009, 20:53:29 pm »
здравейте докторе. на дъщеричката ми й излязоха ситни пъпчици по нослето и бузките, предполагам от слънцето. мажа с мустела бебе 50 фактор от няколко месеца, всеки ден преди да излезем, не я излагам директно на слънце, но въпреки усилията ми май слънцето "победи". пускам снимка, надявам се да видите пъпчиците (апаратът ми не е много добър  :?) и да ме посъветвате с какво да третирам. м/у временно продължавам да мажа с мустела, но тя все пак не лекува. благодаря предварително!
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=284625


здравейте отново. моля за коментар на снимката,ако е възможно от дистанция, разбира се. пъпчиците не минават, на едната бузка се увеличиха  :? следобед ще я заведа при личната педиатърка, но все пак вашият коментар е ценен за мен. благодаря!
С какво сме мазали нослето?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #844 -: Май 19, 2009, 20:58:54 pm »
Здравейте, д-р Бърди!
Ще Ви помоля отново за мнение и съвет. Предварително благодаря!

Дъщеричката ми е на 6 месеца и 8 дни. Резултатите от изследванията показват хемоглобин 105, който според педиатърката е доста нисък. Препоръча незабавно да започна да давам жълтък, месо, спанак, коприва.
До момента сме въвели следните храни:
Зеленчуци: картоф, тиква, морков, тиквичка, пащърнак /в много малки количества/;
Плодове: ябълка, круша, синя слива;
Зърнени: оризова каша.

Как ще ми препоръчате да продължа?
Не е ли рано за жълтъка?
Много ли е притеснителна тази стойност на хемоглобина и според Вас ще успеем ли с храненето да го повишим или трябва да се предприемат някакви други мерки?
Таткото е с недоимък на глюкозо-6-фосфатдехидрогеназа, може би има връзка?


Долната граница за Хб на тази възраст е 105 (10.5 g/dL).
Така че, само по това не може да се направи заключение че детето има проблем, налагащ намеса. Или просто казано-105 за тази възраст е нормална стойност.
Но Вие си захранвайте по план, както сте го правили досега.

Би трябвало да изследвате за G6PD също и детето.
« Последна редакция: Май 19, 2009, 21:20:32 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #845 -: Май 19, 2009, 21:11:23 pm »
Благодаря Ви, докторе!
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #846 -: Май 20, 2009, 00:12:45 am »
Може и Вие да се ваксинирате срещу Хеп Б и Хеп А. Мислех че сте ваксинирани.
За детето-Хеп А+менингкокова тип С+ Превенар.


Доктор Бърди, днес попитах педиатърката за двете ваксини, които препоръчвате за поставяне на сина ми. Отговори ми, че са излишни. Тя така каза и за Превенара преди време, но му е била вече 2 дози по мое настояване.
Аз обаче се порових малко и открих 2 интересни статии за Хепатит А и Менингококов Менингит.
Прикачвам ги по 2 причини- 1во може да са в помощ на други майки, и 2ро да ги коментирате, ако не сте съгласен с конкретна информация.
http://www.hepasist.org/index.php?page=menu5&sub=5_2
http://www.express.bg/story/12380

Моля, бихте ли обяснили кога се поставят ваксините при децата. Ако съм добре информирана ще и дам адекватна информация, както направих и с Превенара, защото тя нямаше информация за ваксината.

Ако съдя по американския имунизационен календар(http://www.cispimmunize.org/IZSchedule_Childhood.pdf ) и за двете ваксини е още рано за сина ми, а по английския (http://www.immunisation.nhs.uk/Immunisation_Schedule), вече сме закъсняли за Мен С.

П.с. Много жалко, че родителите "ставаме" педиатри, но както всички ще се съгласите по-ценно от децата ни няма. Всичко си струва, за да ги запазим живи и здрави.

Хиляди благодарности!
« Последна редакция: Май 20, 2009, 00:29:55 am от asya »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #847 -: Май 20, 2009, 02:19:12 am »
Решението кога да се прави менингококовата ваксина (Не става изобщо въпрос за Менинго А+С)е индивидуално за всяка страна. Затова са и тези разлики. Средиземноморските страни имат много Менингококови заболявания и затова там ваксината е особено актуална. В северните страни-не е така.

Интервюто с колежката е общо взето коректно. Някои подробности не са. Но това е без значение, и не променя същността.
Говорете със сериозни хора за да получите сериозна информация.
« Последна редакция: Май 20, 2009, 02:29:57 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #848 -: Май 20, 2009, 02:30:11 am »
Истината, докторе е че разчитам на Вашата компетентност изцяло. Педиатърката на сина ми е много хвалена в Благоевград, откъдето сме. Друго, което ми остава е сама да чета и питам други майки, ама и те като незнаят, а аз не мога да се ориентирам какво точно да направя, като не съм учила за педиатър :?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #849 -: Май 20, 2009, 02:43:15 am »
Може да направите Менингококовата тип С със схема 12м и втора доза- след 24м.
Хеп А- 12м възраст и втора доза 6-12м след първата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #850 -: Май 20, 2009, 02:53:57 am »
От сърце Ви благодаря,

И ако позволите последни въпроси, относно тези ваксини:
1. Предполагам, че и двете са не точно на 12 месец, а след това. Да речем- 12м, Хеп А, 13 мес Рубеолата (задължителната), 14 м Мен С или греша?
2. Как се казва ваксината за Менингоковата тип С?
3. Имаме 2 приема Превенар, кога да е последния прием?

 
Дано не възразите за прикачения линк
http://www.youtube.com/watch?v=DerXfjx_MrI&feature=related

Какво щяхме да правим без Вас?
« Последна редакция: Май 20, 2009, 03:11:35 am от asya »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #851 -: Май 20, 2009, 03:10:17 am »
На 12м възраст правите първо Менингококовата тип С ( "NeisVac C", Meningitec, Menjugate, Meninvact ->> която намерите), после Хеп А, най-накрая МПР. Но не отлагате МПР... през около седмица ги правите всичките. След МПР не е добре месец да правите ваксини!

Броят нужни Ви дози "Превенар" зависи от това на коя възраст правите първата доза.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #852 -: Май 20, 2009, 03:15:57 am »
Много изчерпателно, благодаря!

Първа доза "Превенар" на 7 месеца, 2ра на 9. По мои изчисления третата ще се падне 14-15м или месец след МПР.
Предполагам, всички са мускулни.
« Последна редакция: Май 20, 2009, 03:58:50 am от asya »
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #853 -: Май 20, 2009, 11:37:24 am »
Здравейте докторе,
реших да сменя млякото на дъщеря ми /10 мес,/ от Фризо ХА на Хумана 3. Тя няма алергии. Как точо да въведа новото мляко? По лъжичка в старото мляко или да дам наведнъж цялото количество от новото мляко?
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #854 -: Май 20, 2009, 12:52:23 pm »
Поздрави и от мен докторе!

Имам един последен въпрос за кашите Хумана.На тези млечните пише че съдържат обезмаслено прясно мляко( не АМ )и са за деца над 4 месеца.По принцип млякото не се ли въвежда по-късно и може ли наистина да се дават млечните каши на 4-месечни бебета?
Опитвам се да си направя предварително някаква схема за бъдещето захранване като ползвам Вашите съвети.Знам и мнението Ви за кашите,но пък мисля че ще е добре от време на време да включвам такава в менюто на детето.Т.е съм почти сигурна,че когато е при баба си тя ще му дава бананова кашичка,защото това е било единственото,което аз съм яла преди години,а е можела да ми го дава само веднъж на ден - била съм многоооооо злоядо дете.Та баба е страшен фен на въпросната каша и знам,че ще даде на Белослава като порасне още малко.
(извинете за отклонението)

И относно оризовото брашно.Нещо не мога да открия такова за бебета.Оризовата каша върши ли същата работа?

Благодаря Ви!


И понеже не мога да пиша в темата Оценка но моториката да Ви питам

Имам изкарам Хип.Б на 16 год възраст.Австр.антиген ми е отрицателен.Трябвало ли е да се вземат някакви допълнителни мерки след раждането на бебето?
« Последна редакция: Май 20, 2009, 13:01:24 pm от naiema »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #855 -: Май 20, 2009, 13:22:44 pm »
Много изчерпателно, благодаря!

Първа доза "Превенар" на 7 месеца, 2ра на 9. По мои изчисления третата ще се падне 14-15м или месец след МПР.
Предполагам, всички са мускулни.
Третата доза ( и последна) "Превенар" направете месец след МПР. Но не по-късно от 13-15м възраст.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #856 -: Май 20, 2009, 13:23:25 pm »
Здравейте докторе,
реших да сменя млякото на дъщеря ми /10 мес,/ от Фризо ХА на Хумана 3. Тя няма алергии. Как точо да въведа новото мляко? По лъжичка в старото мляко или да дам наведнъж цялото количество от новото мляко?
Колко ХА АМ пие и в кои часове?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #857 -: Май 20, 2009, 13:26:40 pm »
Поздрави и от мен докторе!

Имам един последен въпрос за кашите Хумана.На тези млечните пише че съдържат обезмаслено прясно мляко( не АМ )и са за деца над 4 месеца.По принцип млякото не се ли въвежда по-късно и може ли наистина да се дават млечните каши на 4-месечни бебета?
Опитвам се да си направя предварително някаква схема за бъдещето захранване като ползвам Вашите съвети.Знам и мнението Ви за кашите,но пък мисля че ще е добре от време на време да включвам такава в менюто на детето.Т.е съм почти сигурна,че когато е при баба си тя ще му дава бананова кашичка,защото това е било единственото,което аз съм яла преди години,а е можела да ми го дава само веднъж на ден - била съм многоооооо злоядо дете.Та баба е страшен фен на въпросната каша и знам,че ще даде на Белослава като порасне още малко.
(извинете за отклонението)

И относно оризовото брашно.Нещо не мога да открия такова за бебета.Оризовата каша върши ли същата работа?

Благодаря Ви!


И понеже не мога да пиша в темата Оценка но моториката да Ви питам

Имам изкарам Хип.Б на 16 год възраст.Австр.антиген ми е отрицателен.Трябвало ли е да се вземат някакви допълнителни мерки след раждането на бебето?
Никоя бебешка каша не се прави с нормално прясно мляко на прах. Това за кашите,които се дават до 12м възраст.
Бебешко оризово брашно на Нестле-> "Каша ориз".
Ако имате (-) Австралийски антиген и другите Ви имунологични изследвания в този аспект са в норма... няма въпрос,който да стои.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #858 -: Май 20, 2009, 13:32:01 pm »
Много,много Ви благодаря!

Уплаших се с този хепатит.Незнам дори аз от какво се заразих - бях девствена,не съм правила медиц.интервенции.От изследванията ми е правен само австр.антиген (-).Имунологични нямам  :(
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #859 -: Май 20, 2009, 13:38:44 pm »
Здравейте докторе,
реших да сменя млякото на дъщеря ми /10 мес,/ от Фризо ХА на Хумана 3. Тя няма алергии. Как точо да въведа новото мляко? По лъжичка в старото мляко или да дам наведнъж цялото количество от новото мляко?
Колко ХА АМ пие и в кои часове?
По 210 гр. вода /7 мерителни лъжички/ 2 пъти дневно - сутрин и вечер.