0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #680 -: Април 23, 2009, 16:31:52 pm »
Здравейте докторе синът ми е на 3месеца и 12дни от кото сме се върнали от родилното имаме проблем с едното оченце постояно сълзи и е в гурелчета сутрин е като зашито.Капали сме капки Офталмосептонекс и сега тобрадекс.Помагат само в началото а след това пак се влушава окото промивам с лайка постояно.Моля дайте съвет
46737.png[/IMG][/URL]
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #681 -: Април 24, 2009, 01:04:14 am »
Здравейте Докторе, на челцето на моето момченце се появиха малки пъпчици и залющвания преди 10 дни(крусти лактеа).Обадих се на педиатърката по телефона и по моето обяснение ми каза да не се притеснявам.Но те не преминаха дори се влошиха и обхванаха по-голяма територия.Днес на консултация ни изписа Elocom.Няма ли друг начин да се повлияе?Да не е кортикостероид или поне да е някой по-лек, така да се изразя.

Ето снимки на крустите:http://pics.data.bg/albums/11973/тошето
« Последна редакция: Април 24, 2009, 01:07:43 am от _Elfita_ »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #682 -: Април 24, 2009, 12:15:25 pm »
Здравейте Докторе,ние сме на 8 месеца,сега сложихме 1-вата доза Преванар,кога ще препоръчате слагане на 2-рата и 3-тата доза?Задавам въпроса си тук,тъй като нашата педиатърка го сложи по-наше желание,тя не е убедена,че е наложително и за това не мга да разчитам на нейната преценка :?

8,10м и трета доза -12-15м възраст.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #683 -: Април 24, 2009, 12:17:16 pm »

Хумана 3 е за над годинка- до годинка-Хумана 2.
Здравейте, Докторе! По този повод искам да попитам - дъщеря ми е на Хумана 3 от началото на осмия месец, утре става на девет и не е имало проблеми с това мляко досега, след като пише на кутията, че е за след осми месец защо трябва да го даваме след годинка!? Не разбирам.
[/quote]
Хумана 2 е гъсто мляко и профилактира рефлукс.
Това само е логиката... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #684 -: Април 24, 2009, 12:19:09 pm »
Здравейте докторе синът ми е на 3месеца и 12дни от кото сме се върнали от родилното имаме проблем с едното оченце постояно сълзи и е в гурелчета сутрин е като зашито.Капали сме капки Офталмосептонекс и сега тобрадекс.Помагат само в началото а след това пак се влушава окото промивам с лайка постояно.Моля дайте съвет
Това вероятно е запушено слъзно каналче.
Поддържайте хигиена чрез употреба на стерилни марлички и Тобрекс (капки, от време на време). До 12м възраст се отварят каналчетата в 95% от децата.

НЕ СЕ сондират слъзни каналчета преди 12м възраст освен по много редки и специални показания!
« Последна редакция: Април 24, 2009, 12:22:47 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #685 -: Април 24, 2009, 12:21:33 pm »
Здравейте Докторе, на челцето на моето момченце се появиха малки пъпчици и залющвания преди 10 дни(крусти лактеа).Обадих се на педиатърката по телефона и по моето обяснение ми каза да не се притеснявам.Но те не преминаха дори се влошиха и обхванаха по-голяма територия.Днес на консултация ни изписа Elocom.Няма ли друг начин да се повлияе?Да не е кортикостероид или поне да е някой по-лек, така да се изразя.

Ето снимки на крустите:http://pics.data.bg/albums/11973/тошето

Намажете с А-Дерма Екзомега (хидратантен крем).
Забърсвайте потта,когато се изпотява по челото и не давайте горещо мляко (ако храните с АМ).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    milka_8411

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #686 -: Април 24, 2009, 13:17:48 pm »
здравейте, докторе.
Нямам време да изчета цялта тама, че и старата, за това направо питам. Извинявам се, ако повтарям нечии въпрос.

Бебка (5м) беше ваксинирана преди 2 дни с Пентаксим, 3ти прием. Понесе го добре, без Т. Само с обичайното за нея повръщане на 2-3 пъти. Но на следващия ден се събуди със сълзящо оченце. По-късно през започна и жълт секрет да отделя в ъгълчето на окото до носа - мокри гурелчета. Почиствах с преварена водичка. Днес обаче като се събуди просто не можа да си отвори двете очички от гурелчета. Беше като къртиче. Почистих с физ.разтовор.
Обадих се на педиатъра ни - каза да взема капки Тобрекс и мехлем Тобрек и да капя 2х1. Но от притеснение просто ми изкочи от главата да попитам колко време да капя и това кремче как и колко да мажа.   :oops:

Някакъв съвет? Различен от това, да му звънна обратно? В момента просто му е невъзможно да разговаря.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #687 -: Април 24, 2009, 14:11:00 pm »
Изчетете ги.Или ползвайте търсачката.
Не правете такива "изявления" МОЛЯ. Обидно е.
Точно два поста по-нагоре тук е писано по темата за слъзните каналчета, Например ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #688 -: Април 24, 2009, 14:53:31 pm »
Да разбирам ли, че като се храним вече с Хумана 3 и нямаме проблем си продължаваме с него? А по повод хидратантет крем на А-Дерма Екзомега - взех го, защото кожния доктор ни беше казал по повод лишеите по ръчичките и коремчето на Ребека, че е от суха кожа и сега мажа тялото с този крем. Дерматологът ни беше препоръчал на Биодерма  за атопична кожа, не помня точно как се казваше кремът, но предпочетох да се съобразя и с вашите препоръки и взех на А- Дерма. Лишеите почти са изчезнали и смятам вечер след баня да мажем с него...
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #689 -: Април 24, 2009, 14:54:28 pm »
Докторе, благодаря за отговора.Забравих да кажа, че малкия се роди с пиодермия, която третираха много агресивно още в родилния дом с АБ, бани хибискръб, пудри и затова исках да избегна кортикостероидите засега.Балгодаря отново.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #690 -: Април 24, 2009, 15:34:09 pm »
Пиодермията се лекува с АБ-бързо и резултатно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #691 -: Април 24, 2009, 15:35:34 pm »
Да разбирам ли, че като се храним вече с Хумана 3 и нямаме проблем си продължаваме с него? А по повод хидратантет крем на А-Дерма Екзомега - взех го, защото кожния доктор ни беше казал по повод лишеите по ръчичките и коремчето на Ребека, че е от суха кожа и сега мажа тялото с този крем. Дерматологът ни беше препоръчал на Биодерма  за атопична кожа, не помня точно как се казваше кремът, но предпочетох да се съобразя и с вашите препоръки и взех на А- Дерма. Лишеите почти са изчезнали и смятам вечер след баня да мажем с него...
Добре-Хумана 3.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #692 -: Април 24, 2009, 16:15:21 pm »
Пиодермията се лекува с АБ-бързо и резултатно.
Да така е - за 4 дни слава богу.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #693 -: Април 24, 2009, 18:56:42 pm »
Dr.Birdie
 какво ще ме посъветвате..синът ми е на 3 месеца и 10 дена и повръща почти след всяко ядене,храня го с АМ.Педиатърката каза че е нормално при бебетата.Той връща още от както се е родил,иначе наддава нормално около 1 кг на месец.От втория месец му давам сок,а от няколко дена му давам картофено пюре по няколко лъжички на обяд и дохранвам с АМ.Междухраненията му давам и плодово пюре 2 пъти на ден.
 Притесняваме това че повръща...да прадължавам ли с пюретата или да ги спирам.споpед вас това рефлукс ли е
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #694 -: Април 24, 2009, 19:11:54 pm »
Здравейте, Докторе!
Искам да ви попитам за зъбките на едното ми момченце, дано да можете да ми дадете съвет. Първите 2 зъбчета и на двамата излязоха на 6 месеца. На Дани обаче са наполовина излезнали в сравнение с на Криси и леко жълтеят. В основата има и нещо като плака и имам чувство, че се ронят връхчетата. На 9 месецаи малко му излязоха и 4 зъбчета отгоре, те засега са добре. На какво според вас се дължи това, има ли връзка с флуора? Не мога да ви кача снимка, защото стиска устата и не ми дава дори да ги погледна. Мием ги отдавна след храненето с пюретата задължително.
Благодаря ви предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #695 -: Април 24, 2009, 19:26:42 pm »
Dr.Birdie
 какво ще ме посъветвате..синът ми е на 3 месеца и 10 дена и повръща почти след всяко ядене,храня го с АМ.Педиатърката каза че е нормално при бебетата.Той връща още от както се е родил,иначе наддава нормално около 1 кг на месец.От втория месец му давам сок,а от няколко дена му давам картофено пюре по няколко лъжички на обяд и дохранвам с АМ.Междухраненията му давам и плодово пюре 2 пъти на ден.
 Притесняваме това че повръща...да прадължавам ли с пюретата или да ги спирам.споpед вас това рефлукс ли е
Не се захранва на тази възраст.
Даването на сокчета на тази възраст е недопустимо.

Вземете антирефлуксно АМ-ще реши проблема, ако състоянието е рефлукс.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #696 -: Април 24, 2009, 19:28:04 pm »
Здравейте, Докторе!
Искам да ви попитам за зъбките на едното ми момченце, дано да можете да ми дадете съвет. Първите 2 зъбчета и на двамата излязоха на 6 месеца. На Дани обаче са наполовина излезнали в сравнение с на Криси и леко жълтеят. В основата има и нещо като плака и имам чувство, че се ронят връхчетата. На 9 месецаи малко му излязоха и 4 зъбчета отгоре, те засега са добре. На какво според вас се дължи това, има ли връзка с флуора? Не мога да ви кача снимка, защото стиска устата и не ми дава дори да ги погледна. Мием ги отдавна след храненето с пюретата задължително.
Благодаря ви предварително!
Без снимка или да видя... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #697 -: Април 24, 2009, 19:41:49 pm »
 :) Ще се постарая следващите дни да снимам, дано ми позволи :)
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #698 -: Април 27, 2009, 13:30:27 pm »
Здравейте д-р Бърди !
Синът ми е на 8м.и половина - искам да ви попитам вредно ли е да давам каша два пъти на ден- за закуска и за следобеда.Захранихме се на 6м. До сега режимът ни беше следния- сутрин кърма, на обед зеленчуково или месно пюре-редувам ги през ден.Следобед каша и вечерта пак кърма.Проблемът е, че не знам какво да давам за закуска-попарата е изключвам.Скоро го пробвах направих му сутринта каша и си е хапна с удоволствие-затова мисля, че трябва да има още едно ядене с твърда храна .Слагам вътре малко пасиран банан, че отказваме да ядем каквито и да е било плодове, сокове също не пием.Ще ви бъда много благодарна, ако ми кажете  какво и колко трябва да яде едно бебе на тази възраст.Благодаря ви предварително  :bighug:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #699 -: Април 27, 2009, 14:17:56 pm »
Теглото е критерий. Иначе има калориен прием/дневно.
Може да давате каша два пъти, стига да не наддава много от това.

Може да опитате плод-бурканчета-Гербер, например. Някои деца по-добре ядат плода от бурканче.
Сутрешната закуска не е задължителна, ако наддава добре.
« Последна редакция: Април 27, 2009, 14:20:21 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.