0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #540 -: Март 31, 2009, 18:19:15 pm »
Докторе, много благодаря!

*

    pavlinakrumova

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #541 -: Март 31, 2009, 20:47:45 pm »
Докторе, моля за мнение!

Дъщеря ми е на 2 месеца. Кърмена е 20 дни. След като спрях да кърмя (не достигаше кърма) започнахме АМ - Милумил. Детето започна да повръща на фонтан - 2-3 пъти дневно. Мнението на гастроентеролога (без да прави изследвания или ехографски преглед) беше, че детето има рефлукс. Минахме на Аптамил АР, но от него получи запек - твърди изпражнения през 3-4 дни. Повръщанията се разредиха до 1 на 2-3 дни. По съвет на гостроентеролога минахме на Фризовом. От него повръщанията спряха, а изпражненията са кашафи и всеки ден.
Това, което ме притеснява е, че около час след хранене детето очевидно има проблеми, преглъща често и според мен болезнено, защото плаче - вероятно храната се връща по хранопровода без да има повръщане. Детето спи на повдигнат матрак.
Откакто започна рефлукса има непрекъснато запушен нас - без секрет и сополи, но гъгне и поняко пречи на храненето. Според педиатъра няма нищо тревожно - да се пръска Стеримар. Правен е носен секрет - чист е.
Детето наддава добре - 900гр. за първия месец.
Въпросите ми са следните:
- възможно ли е тези симптоми да са признак за нещо по-сериозно от рефлукс, например пилорна стеноза
- как мога да облекча състоянието след хранене
- израства ли се рефлукса и кога
- какво да направим за запушения нос
Благодаря предварително!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #542 -: Април 01, 2009, 11:08:22 am »
Здравейте д-р Бърди!
Дъщеря ми е почти на 5 месеца, все още сме на кърма и АМ. Последното хранене от около месец е м/у 21 и 22ч. Въпросът ми е тъй като все още не е захранена какво мога да дам вечер с последното хранене за да издържи поне до 6.30 7ч. сутринта? Сега се буди към 4.30 - 5ч. за първо хранене. Много рядко издържа и до 7ч. И ако сега добавя нещо към вечерното хранене това ще пречи ли на захранването, което планирам да е към 5,5 месеца?
Благодаря Ви предварително!
Лек ден!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #543 -: Април 01, 2009, 11:22:43 am »
Здравейте докторе  :)
Чест и почитания ,пожелавам ви много здраве и все така да помагате
Детенцето ми е на почти 11 месеца,роди се с едни израстъчета на ушичките ,които премахнахме миналия месец в София.Но оттогава дойде и проблема ,почти седмица след интервенцията започна много да плаче вечер,да вдига температура и беше със сополки....мислехме че е от зъбките,докато не потече гной от ухото :(,веднага отидохме на УНГ,оказа се Остро гнойно възпаление на среното ухо  :(,взеха му материал за изселдване и антибиограма,и се оказа че Аугментина  ,който ни изписа доктора ,както е Ксилометазолин и Цилоксан за ухото са точното попадение....Културелното изследване е Стафилококус ауреус.Назначиха ни лечение 10 дни,пихме си лекарствата ,които приключихме преди седмица и от 2 дни пак почна да плаче вечер много и да си бърка в ухото :(....пак ще го водим да видим.....много ми е притеснено ,наистина ли е много упорит този Стафилокок,не се ли лекува успешно с АБ....възможно ли е да е нещо по сложно....Извинете ме за дългото писание
Благодаря ви предварително
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #544 -: Април 01, 2009, 12:39:18 pm »
Посявката вероятно е грешно разчетена.
Нужно е поне 10 дневно лечение.
Убедете се че няма постоянна перфорация.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #545 -: Април 01, 2009, 12:44:16 pm »
Докторе, моля за мнение!

Дъщеря ми е на 2 месеца. Кърмена е 20 дни. След като спрях да кърмя (не достигаше кърма) започнахме АМ - Милумил. Детето започна да повръща на фонтан - 2-3 пъти дневно. Мнението на гастроентеролога (без да прави изследвания или ехографски преглед) беше, че детето има рефлукс. Минахме на Аптамил АР, но от него получи запек - твърди изпражнения през 3-4 дни. Повръщанията се разредиха до 1 на 2-3 дни. По съвет на гостроентеролога минахме на Фризовом. От него повръщанията спряха, а изпражненията са кашафи и всеки ден.
Това, което ме притеснява е, че около час след хранене детето очевидно има проблеми, преглъща често и според мен болезнено, защото плаче - вероятно храната се връща по хранопровода без да има повръщане. Детето спи на повдигнат матрак.
Откакто започна рефлукса има непрекъснато запушен нас - без секрет и сополи, но гъгне и поняко пречи на храненето. Според педиатъра няма нищо тревожно - да се пръска Стеримар. Правен е носен секрет - чист е.
Детето наддава добре - 900гр. за първия месец.
Въпросите ми са следните:
- възможно ли е тези симптоми да са признак за нещо по-сериозно от рефлукс, например пилорна стеноза
- как мога да облекча състоянието след хранене
- израства ли се рефлукса и кога
- какво да направим за запушения нос
Благодаря предварително!
*възможно е да са симптоми на пилорна стеноза с оглед възрастта. Направете УЗ изследване.
*нужно е да намерите добро антирефлуксно мляко (=НАН АР или Хумана АР). Друг вариант е да ползвате Фризовом+добро нормално АМ (Хумана, например)и да ги смесвате в такова съотношение, че да имате ефект и детето да няма диария. Фризовом е ужасен продукт, за съжаление-или диария ще предизвика, или запек, или рефлукса няма да спре напълно. Ако намерите добро АР мляко, "израстването" няма да е проблем.
*овлажнявайте въздуьа в стаята на детето. Вадете секретите с помпичка. ИМА връзка с рефлукса също това (тази хрема).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #546 -: Април 01, 2009, 12:45:47 pm »
Здравейте д-р Бърди!
Дъщеря ми е почти на 5 месеца, все още сме на кърма и АМ. Последното хранене от около месец е м/у 21 и 22ч. Въпросът ми е тъй като все още не е захранена какво мога да дам вечер с последното хранене за да издържи поне до 6.30 7ч. сутринта? Сега се буди към 4.30 - 5ч. за първо хранене. Много рядко издържа и до 7ч. И ако сега добавя нещо към вечерното хранене това ще пречи ли на захранването, което планирам да е към 5,5 месеца?
Благодаря Ви предварително!
Лек ден!
Може спокойно да дадете оризова каша-2-3-4 лъжички.
Друг вариант е да изместите последното хранене назад.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #547 -: Април 01, 2009, 16:31:57 pm »
Благодаря Ви за бързия отговор!Успешен ден Ви желая!!!!!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #548 -: Април 01, 2009, 19:13:50 pm »
Здравейте д-р Бърди, на фона на проблемите, които имат другите майки ми е неудобно да ви питам ..... Много бих искала да ми препоръчате хубав хидратантен крем за лице- ние сме на почти 8 месеца и кожата на лицето е доста суха, най-вече в гънките на нослето, там дори се бели. Другото, което искам да ви питам е за хубаво слънцезащитно мляко впредвид оправянето на времето. Благодаря ви предварително! Желая ви здраве !
*

    pavlinakrumova

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #549 -: Април 01, 2009, 21:44:47 pm »
Докторе, моля за мнение!

Дъщеря ми е на 2 месеца. Кърмена е 20 дни. След като спрях да кърмя (не достигаше кърма) започнахме АМ - Милумил. Детето започна да повръща на фонтан - 2-3 пъти дневно. Мнението на гастроентеролога (без да прави изследвания или ехографски преглед) беше, че детето има рефлукс. Минахме на Аптамил АР, но от него получи запек - твърди изпражнения през 3-4 дни. Повръщанията се разредиха до 1 на 2-3 дни. По съвет на гостроентеролога минахме на Фризовом. От него повръщанията спряха, а изпражненията са кашафи и всеки ден.
Това, което ме притеснява е, че около час след хранене детето очевидно има проблеми, преглъща често и според мен болезнено, защото плаче - вероятно храната се връща по хранопровода без да има повръщане. Детето спи на повдигнат матрак.
Откакто започна рефлукса има непрекъснато запушен нас - без секрет и сополи, но гъгне и поняко пречи на храненето. Според педиатъра няма нищо тревожно - да се пръска Стеримар. Правен е носен секрет - чист е.
Детето наддава добре - 900гр. за първия месец.
Въпросите ми са следните:
- възможно ли е тези симптоми да са признак за нещо по-сериозно от рефлукс, например пилорна стеноза
- как мога да облекча състоянието след хранене
- израства ли се рефлукса и кога
- какво да направим за запушения нос
Благодаря предварително!
*възможно е да са симптоми на пилорна стеноза с оглед възрастта. Направете УЗ изследване.
*нужно е да намерите добро антирефлуксно мляко (=НАН АР или Хумана АР). Друг вариант е да ползвате Фризовом+добро нормално АМ (Хумана, например)и да ги смесвате в такова съотношение, че да имате ефект и детето да няма диария. Фризовом е ужасен продукт, за съжаление-или диария ще предизвика, или запек, или рефлукса няма да спре напълно. Ако намерите добро АР мляко, "израстването" няма да е проблем.
*овлажнявайте въздуха в стаята на детето. Вадете секретите с помпичка. ИМА връзка с рефлукса също това (тази хрема).

Благодаря за бързия отговор!
- Възможно ли е да е пилорна стеноза при положение, че от 15 дни има само едно повръщане? Вечер има връщане на храната по хранопровода, което видимо причинява неразположение, но без да повръща. Освен това наддава. Ще направим УЗ, но ако не се докаже стеноза какъв е варианта за облекчаване на състоянието. Беше спомената от един лекар и възможността за АБКМ, но няма други симптоми.
- В БГ не мога да намеря НАН АР или ХУМАНА АР. Детето не е с типична диария. Изхожда се 1-2 пъти на денонощие с кашава консистенция. Ще опитам варианта да смесвам Фризовом с друго мляко. Какво е мнението Ви за Лактана Био?
- С помпичката не изкарвам никакъм секрет, овлажнявам въздуха, но проблема с хремата остава и пречи. Какво друго мога да направя?
- При тези проблеми кога и с какво да правим захранване?

Благодаря отново!
« Последна редакция: Април 01, 2009, 21:59:43 pm от Birdie »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #550 -: Април 01, 2009, 22:02:48 pm »
Здравейте д-р Бърди, на фона на проблемите, които имат другите майки ми е неудобно да ви питам ..... Много бих искала да ми препоръчате хубав хидратантен крем за лице- ние сме на почти 8 месеца и кожата на лицето е доста суха, най-вече в гънките на нослето, там дори се бели. Другото, което искам да ви питам е за хубаво слънцезащитно мляко впредвид оправянето на времето. Благодаря ви предварително! Желая ви здраве !
А-Дерма екзомега.
Или Еуцерин, ако намерите.

Вземете нещо от А-Дерма за слънцезащитно. А-дерма е добра фирма за детска козметика.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #551 -: Април 01, 2009, 22:07:09 pm »
@pavlinakrumova

Пилорната стеноза има много "лица". Ако имате съмнение, просто направете Уз.
Не се "хващайте" за "алергични" хипотези! Не давайте Фризопеп без стабилна аргументация.

Ако нямате диария опитайте да увеличите леко Фризовома (ако го правите в съотношение с АМ). Ако давате само Frisovom, и повръщането не се подобрява, по добър е варианта добро АМ + оризово бебешко брашно.

Е, каква хрема щом няма секрети?
Захранваме обикновено, нормално.
« Последна редакция: Април 02, 2009, 02:10:15 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #552 -: Април 01, 2009, 23:28:40 pm »
Здравейте пак, Докторе :P Засега овладяхме положението с връщането след храна и спането. Но пък това акане като козичка... Почти всеки път като сменяме памперса има по няколко бонбона като пластелин :wink: Не иска да пие вода и освен млякото сутрин и вечер мноооого трудно и още по-рядко пие няколко глътки чай на Хумана с голям инат от моя страна. Ама нали вече яде и месо и се притеснявам за течностите, не знам дали основателно. Спокойна вечер!
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #553 -: Април 02, 2009, 10:18:58 am »
Здравейте отново Докторе,
Габи вчера се събуди с подут клепач и почти затворено ляво оченце, водихме я на преглед при очен лекар, според него няма проблем, каза, че вероятно я е налазило нещо и изписа мехлем, който сега не мога да разчета от рецептата за да напиша точно. Постепенно оттока сам си спадна и се нормализира всичко, но днес сутринта отново се събуди подута от дясно. Тя предната вечер за първи път от както беше съвсем мъничка спа на страни /ляво/, а снощи на дясно и ми се струва, че това е причината. Вие какво мислите? И нормално ли е това?
През ноща на два пъти я обръщах по гръбче, но тя се буди, плаче и пак се завърта настарни. Какво мога да направя за да няма тези оттоци?

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #554 -: Април 02, 2009, 10:28:57 am »
Докторе, притесняват ме тези пъпчици по лицето на Симеон - спазват добра хигиена..като изключим някои целувки, но пъпките не изчезват. Ето и снимки: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11136225
Извинете ме, че се самоцитирам, обаче ще се радвам да получа отговор от вас, докторе.
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #555 -: Април 02, 2009, 11:42:27 am »
Здравейте отново Докторе,
Габи вчера се събуди с подут клепач и почти затворено ляво оченце, водихме я на преглед при очен лекар, според него няма проблем, каза, че вероятно я е налазило нещо и изписа мехлем, който сега не мога да разчета от рецептата за да напиша точно. Постепенно оттока сам си спадна и се нормализира всичко, но днес сутринта отново се събуди подута от дясно. Тя предната вечер за първи път от както беше съвсем мъничка спа на страни /ляво/, а снощи на дясно и ми се струва, че това е причината. Вие какво мислите? И нормално ли е това?
През ноща на два пъти я обръщах по гръбче, но тя се буди, плаче и пак се завърта настарни. Какво мога да направя за да няма тези оттоци?
Мъничка невисока мека възглавничка.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #556 -: Април 02, 2009, 12:55:50 pm »
Благодаря!
Жив и здрав да сте!

*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #557 -: Април 02, 2009, 23:52:22 pm »
Здравейте, докторе  :)
Отново имам нужда от вашият съвет...
Кои са критериите, че не достига кърма на детето?
Синът ми е на 5м и 6 дни. Все още е само на кърма. Продължава да огладнява на 3 часа, понякога дори на 2,5. Доскоро пропускаше храненето в 3 през нощта, но от наколко дни започна пак да се буди.Нормално ли е на тази възраст 8-9 хранения? Ака по веднъж почти всеки ден, понякога пропуска.
Ако трябва да го дохранвам с АМ на всяко хранене ли да го правя? Какво да бъде според вас? И трябва ли да хипоалергенно- така препоръча педиатърката ни...
Благодаря Ви предварително!



*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #558 -: Април 03, 2009, 01:46:39 am »
Критериите са теглото, спокойствието между храненията.
Ако е нужно дохранване, нормално АМ избираме.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #559 -: Април 03, 2009, 02:02:12 am »
Критериите са теглото, спокойствието между храненията.
Ако е нужно дохранване, нормално АМ избираме.

УФФФ, ама съм и аз.... :oops:
Естествено, че теглото е най-важното, забравих да напиша...
За една седмица (откакто имам съмнения) е качил 50 гр.(7,200кг е)
Иначе между храненията е спокоен.
 :)