0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #520 -: Март 30, 2009, 11:27:52 am »
Здравейте,д-р Бърди!
Изчетох всички теми в търсене на подобен на нашия проблем, но не намерих. Затова ще си позволя да поискам мнението Ви. Дъщеря ми е на 8 месеца и половина, 7,500кг, 67см. Родена е 3,200, 48см, нормално и много бързо раждане, без проблеми. Когато беше на 40 дни прекара бронхиолит (висока температура, затруднено дишане, обща интоксикация). Болестта се овладя много бързо със стандартното за BG лечение - 5 дни на венозен антибиотик и урбазон. Всичко беше наред и на 2 месеца и поставиха първия Пентаксим. В третия месец всичко започна от една обилна и бистра хрема - след седмица детето беше с упорито учестено дишане с тираж. Приеха ни отново с диагноза бронхиолит, но в друга болница. Рентгенографията не показа бронхиолит, детето беше без температура и кашлица. ПКК (венозна кръв)беше добра,сатурация -в норма, посявки урина, назален и гърлен секрет също. Кардиограмите и ехокардиографският преглед (д-р Шивачев) не показаха никакви сърдечни аномалии. Вирусни инфекции и имуноглобулини - отрицателни. Трансфонтанелна ехография - всичко наред. Повторната рентгенография показа мигриращ характер на "петната" (незнам термина) и хипервентилация. На слушалка също се чуваха мигриращи крепитации. Потен тест - 30 млек/л - казаха, че е отрицателен. Назначиха инхалации с вентолин и урбазон венозно. Учестеното дишане веднага изчезна, но по-бързо се повлия от вентолина. Лекувщата лекарка се усъмни, че детето прави микроаспирации (тя от раждането връща непрекъснато и се дави). Рефлуксът се доказа чрез водно-сифонен тест - 2 степен. Назначиха ни лечение (позиционно, сгъстена формула, Мотилиум и Зантак) и ни изписаха. Епизодите на учестено дишане (с тираж) силно се разредиха, но не изчезнаха. Появяват се с всяка водниста хрема и се повлияват само от вентолин (само веднъж пи 1/2 таблетка метилпреднизолин). Детето не кашля - хито при хремата, нито когато диша учестено. Изпратиха ни за консулт в Пулмологията на Александровска болница при доц. Периновска. Като разгледа рентгеновите снимки от периода на най-силна тахипнея категорично охвърли муковисцидоза и ни изпрати в гастроентерологията. Там само потвърдиха назначеното лечение. Междувременно дъщеря ми направи атопичен дерматит - червени ясно очертани "гривнички" в свивките на колената, лактите и мишниците, и малки (като монети) лишейчета тук-таме по тялото. Овладявахме ги с А-Дерма. Последва обаче остра алергична реакция от млечна каша (Хумана и Милупа)- обриви по цялото тяло и много учестено дишане. След това още по-остра реакция от соево мляко. Вече два месеца бебето е на Фризопеп - обривите и дерматита изчезнаха.Но не и честите епизоди на учестено дишане и воднистите хреми. Не сме спрели периодично да и правим ехокардиографии - всичко е наред, ПКК - наред, секрети и урина - наред. Направихме и генетични изследвания за муковисцидоза (чакаме резултат). Когато започне да учестява пие вентолин по схема - 5 дни 3 по 1мл (през 8 часа), 2 дни 2 по 1мл, и се оправя - до следващия път! Тахипнеята не и намалява нито желанието да играе, нито апетита, нито и пречи особено на съня!Напоследък забелязвам, че е придружена от постоянно хриптене и по-шумно дишане (като кученце, само опашчица и липсва да върти). За това лекарите не казват нищо. Все по-често диша, а и спи с отворена уста.
Най-интересното са "диагнозите":
личен педиатър - детето прави бронхиолити (без кашлица, температура?)
гастроентеролог -или е от рефлукса, или е муковисцидоза
кардиолози - детето е астматик (без кашлица?)
следящ лекар - микроаспирира и проявява хиперчувствителност на бронхите (възможно ли е без кашлица?!)
проф. Бранков (засега само виртуална консултация)- типични прояви на рефлуксна болест
д-р Павлова (Варна)- това е алергична реакция и нищо друго

Въпросът ми е: Какво пропускат лекарите? Какво пропускам аз? Възможно ли е всичко да е от ГЕР?
Елица (дъщеря ми) реве само когато не и дадеш това, което иска, не се спира - вече се изправя и се опитва да обикаля, бърбори си нещо непрекъснато, много се смее. Пие 3 пъти по 200 мл мляко (сгъстено с оризово брашно), яде: картофи, тиквички, моркови, броколи, зелени чушки, спанак, пуйка (домашни пюрета), круша, слива и ябълка (Гербер). По изричното настояване на гастроентероложката от края на 7 месец яде глутен (а пие Фризопеп?!)под форма на пшеничена каша на Хип и фиде. Няма никакви гастро смушения.
Простете за дългия "ферман", но вече страдам от уникална форма на муковисцидоза, астма и алергия - мозъчна!
Благодаря Ви предварително!

Мили майчета, ако някоя от вас има с детето си подобен проблем ще се радвам да ми пише. И вие ме извинете за дългия пост, но място не мога да си намеря!
Д-р Бърди, моля Ви, кажете си мнението. Аз съм написала една глупост: детето има гастро смущения: много чести оригвания, хълцане, някакво преглъщане. Няма никакви чревни смущения. Благодаря!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #521 -: Март 30, 2009, 13:17:03 pm »
Здравейте докторе! Радвам се, че отново сте сред нас и имате време да съветвате всички тук :) С пожелания за хубав ден!
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #522 -: Март 30, 2009, 16:47:39 pm »
Д-р Бърди здравейте, радвам се, че отново сте тук ))Дъщеричката ми (на четири месеца почти) е вече трета седмица с хрема. Понякога изчезва и след няколко часа пак е със запушено носле. Не сме прави посявка за носен секрет , понеже след Суметролима и ксилометазолина ми казаха че няма да се отрази причинителя. Сега сме с Коларгол и Хибитан 1:1. Така като, че ли има ефект за определено време.
Имам следния въпрос: Може ли да направим втори прием на Превенар без да сме изследвали секрет за причинител на този етап и ефективна ли е ваксината ако има наличие на такъв при поставянето и. Може ли да има някакъв негативен резултат. Благодаря ви и лек ден от мен )).
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #523 -: Март 30, 2009, 21:22:49 pm »
Ако наддава добре-не.
Старата снимка по ми харесваше :)
Благодаря, ще пробваме с по-нови фотографии:) Искам да ви питам дали е възможно от Хумана 3 да получи рефлукс детето? Започнах да го давам при навършени осем месеца, но не постепенно  да редувам с Двойката, а направо. От два-три дни се буди нощем с плач без видима причина, а и вчера и днес повръща по малко, което не е правила от времето на коликите...
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #524 -: Март 30, 2009, 21:26:25 pm »
Може би да пробвам с друго мляко, Тройката на Хумана е с банан и ванилия, може би на НАН!? Не познавам другите млека и ми е трудно да направя избор ей така :wink:
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #525 -: Март 30, 2009, 23:09:08 pm »
Поставете оризово брашно в 2-3 биберона.
И не сменяйте млякото.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #526 -: Март 30, 2009, 23:10:02 pm »
Д-р Бърди здравейте, радвам се, че отново сте тук ))Дъщеричката ми (на четири месеца почти) е вече трета седмица с хрема. Понякога изчезва и след няколко часа пак е със запушено носле. Не сме прави посявка за носен секрет , понеже след Суметролима и ксилометазолина ми казаха че няма да се отрази причинителя. Сега сме с Коларгол и Хибитан 1:1. Така като, че ли има ефект за определено време.
Имам следния въпрос: Може ли да направим втори прием на Превенар без да сме изследвали секрет за причинител на този етап и ефективна ли е ваксината ако има наличие на такъв при поставянето и. Може ли да има някакъв негативен резултат. Благодаря ви и лек ден от мен )).

"Коларгол и Хибитан 1:1" <<< това къде го ползвате?? 8O
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #527 -: Март 30, 2009, 23:16:12 pm »
Поставете оризово брашно в 2-3 биберона.
И не сменяйте млякото.
Благодаря! Ще го направим още утре, вярвам, че ще се успокои детенцето. Спокойна вечер!
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #528 -: Март 31, 2009, 00:50:14 am »
така ме посъветва докторката ни. Бихте ли ми дали съвет. както и да ми отговорите на въпроса за ваксината.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #529 -: Март 31, 2009, 02:01:53 am »
Простете, но да се слага Хабитан в нослето на дете на която и да е било възраст е безумие. За Коларгол-и реч. Това е първобитен илач... .

Може  да направите ваксината, разбира се.
Може да сложите овлажнител в стаята на детето-ще помогне.
Иначе, може да направите посявки, разбира се.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #530 -: Март 31, 2009, 10:21:47 am »
Благодаря докторе, така и ще направя. Спирам илачите. Лек и слънчев ден от мен. :)
« Последна редакция: Март 31, 2009, 10:23:39 am от dimony »
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #531 -: Март 31, 2009, 12:14:46 pm »
Здравейте Докторе и добре дошъл отново!

Четох последните ви отговори и се замислих, че може би и нашето лечение е било неправилно. Габи беше с разстройство, лека кашлица и запушено носле, като почти не успявам да изкарвам сопли с аспиратора, но я чувам как хъхри понякога. Беше и подсечена 10-на дни - нашата педиатърка каза че е от растройството и изписа ентерол /аз мазах със судокрем/, за кашлицата - флудитек и вит.Ц на ампула, а за нослето - гаразон, като  аз в началото слагах олинт, но нямаше ефект и няколко дни ползвах и гаразона. Уж беше се оправила, но от вчера забелязвам че отново започва да се запушва нослето и на няколко пъти се закашля. Ще съм благодарна на мнението ви!

Друго, което ме притеснява е че още от както се е родила понякога и излизат ситни пъпчици под оченцата, досега ги свързвах с слънцето, обикновено след като сме били на разходка и е било топло се появяваха, но миналия ден излязоха отново, а не бяхме се разхождали и със сигурност не е била претоплена през ноща. Имате ли идея на какво може да се дължи? Ползваме продуктите на мустела, но мия лицето само с вода.

*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #532 -: Март 31, 2009, 14:40:44 pm »
Здравейте Д-р Бърди,
дъщеричката ми е на 4,5 мес., все още сме само на АМ. От 1-2 седмици непрекъснато се опитва да седне. След хранене я оригвам хубаво, носим се на ръце и после я слагам в кошчето за кола на дивана или в люлката. Не и харесва да е толкова легнала и започват едни напъни, свивания  и опити да се изправи, в резултат на което почва да повръща. Същото го прави и като я сложа легнала.
Предполагам, че е още рано да я слагам да седи,но това го прави постоянно ако не е на ръце/в право положение/.    :(
Ако може някакъв съвет :oops:
Храним се 5 пъти на ден по 150-170 мл. Как ви се струва?
Благодаря предварително за отделеното време
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #533 -: Март 31, 2009, 14:43:33 pm »
Здравейте Докторе и добре дошъл отново!

Четох последните ви отговори и се замислих, че може би и нашето лечение е било неправилно. Габи беше с разстройство, лека кашлица и запушено носле, като почти не успявам да изкарвам сопли с аспиратора, но я чувам как хъхри понякога. Беше и подсечена 10-на дни - нашата педиатърка каза че е от растройството и изписа ентерол /аз мазах със судокрем/, за кашлицата - флудитек и вит.Ц на ампула, а за нослето - гаразон, като  аз в началото слагах олинт, но нямаше ефект и няколко дни ползвах и гаразона. Уж беше се оправила, но от вчера забелязвам че отново започва да се запушва нослето и на няколко пъти се закашля. Ще съм благодарна на мнението ви!

Друго, което ме притеснява е че още от както се е родила понякога и излизат ситни пъпчици под оченцата, досега ги свързвах с слънцето, обикновено след като сме били на разходка и е било топло се появяваха, но миналия ден излязоха отново, а не бяхме се разхождали и със сигурност не е била претоплена през ноща. Имате ли идея на какво може да се дължи? Ползваме продуктите на мустела, но мия лицето само с вода.
Ако няма носна инфекция, най-често сухият въздух е причина за тези запушвания.
Останалото,което описвате, не е проблем.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #534 -: Март 31, 2009, 14:45:31 pm »
Здравейте Д-р Бърди,
дъщеричката ми е на 4,5 мес., все още сме само на АМ. От 1-2 седмици непрекъснато се опитва да седне. След хранене я оригвам хубаво, носим се на ръце и после я слагам в кошчето за кола на дивана или в люлката. Не и харесва да е толкова легнала и започват едни напъни, свивания  и опити да се изправи, в резултат на което почва да повръща. Същото го прави и като я сложа легнала.
Предполагам, че е още рано да я слагам да седи,но това го прави постоянно ако не е на ръце/в право положение/.    :(
Ако може някакъв съвет :oops:
Храним се 5 пъти на ден по 150-170 мл. Как ви се струва?
Благодаря предварително за отделеното време
Оставяйте я да седи, и изправена също.
Къде е проблема?

Ако повръща от рефлукс, може или да ползвате оризово брашно, или да давате АР тип АМ.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #535 -: Март 31, 2009, 14:45:52 pm »
Здравейте, Докторе.  Радвам се, че се завърнахте.  Моля за съвет.

Дъщеря ми е на 6 месеца и 5 дни.  До скоро вечер преди си лягаше в 9, като денем имаше 3 едночасови сънчета. 

От десетина дни спря едно от дневните си сънчета.  Другите 2 понякога са по 30-40 мин., понякога час-час и половина.  Откакто спря следобедното сънче от 7 вечерта е раздразнителна и в 8 заспива.  Ако опитам да я сложа да дремне преди това става още по-раздразнителна и плаче.  Преди, като заспеше в 9 беше спокойна, до събуждането за хранене в 3.  Сега се буди 45 мин. след като е заспала и плаче пронизително, като да я боли нещо.  Гушвам и се успокоява, заспива, но като я остява в кревата веднага пак запищява.  Снощи и дадох няколко лъжички оризова каша преди кърменето преди лягане, но ефект нямаше.  Също така, от скоро започна пак да се буди за хранене в 1 през нощта, и реално на ден има 8 хранения, като сме заместили обедното и следобедно кърмене със зеленчук и плод съответно (130 гр. и спира да отваря уста :)).

Аз съм под голям стрес от третия месец на бременността си и въпреки, че с детето изглеждам слонски спокойна, вътрешно съм си почти постоянно напрегната.  Съвет "да се успокоя" няма да ми помогне - обстоятелствата са такива, че на този етап не е възможно.  Звучи глупаво, но дали кърмейки не предавам на детето стреса си и то затова да е така неспокойно?  Дали нещо ще се промени, ако заменя например вечерното кърмене с АМ?  Мисля, че кърмата и стига, защото от около месец суче по 5, максимум 10 минути (много рядко толкова дълго) и като спре кърма в гърдата си има.  Или просто да отида на психиатър  :??
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #536 -: Март 31, 2009, 14:52:52 pm »
Изместете храненето от 21 в 21.30-22.
Може да давате и повече оризова каша преди последното хранене за 4-5 дена.
През деня оставяйте да спи в столче за кола (или подобно).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #537 -: Март 31, 2009, 15:02:54 pm »
Докторе, притесняват ме тези пъпчици по лицето на Симеон - спазват добра хигиена..като изключим някои целувки, но пъпките не изчезват. Ето и снимки: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11136225
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #538 -: Март 31, 2009, 15:04:09 pm »
Много Ви благодаря, Докторе!  Will do.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #539 -: Март 31, 2009, 17:45:55 pm »
Ами според педиатърката е още рано да седи, и трябва едва ли не да я бутам надолу.
Възможно ли е да се появи рефлукс на тази възраст?
Като по - малка връщаше по малко мляко, но 1-2 пъти дневно. Към 3-тия месец спря,и сега се появава от 2 седмици, та затова го свързвам с напъните за изправяне