0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #500 -: Март 25, 2009, 12:03:25 pm »
Здравейте доктор Бърди ,дъщеря ми е на 5 месеца и нещо.От скоро започнахме да се захранваме и пропорционално с това забелязвам че по бузките и излизат нещо като петна ,които са посухи от останалата кожа и зачервени -приличат на лишеи.Мазах със судокрем,Ажен за нетолерантна кожа и себамед но не изчезват, а временно завяхват и пак се появяват .Дайте съвет
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #501 -: Март 25, 2009, 13:48:30 pm »
Добър ден д-р Бърди,така като нашата педиатърка не ни дава компетентни отговри,бих искала да ви задам няколко въпроса.Детето ми е на 5м и 15д. фонтанелата му е доста голяма,така си е от раждането,като казвам голяма 7см.на 5см.,до този момент не е започнала да се затваря.Пием по 5каптки Вигантол ойл,смесени в лъжичката с няколко капки АМ,сега ни изписаха чист витамин Д3,Трябва ли да се притеснявам за фонтанелата и по толкова капки ли трябва да даваме и правилно ли ги даваме?
Другия ми въпрос,на сина ми днес фонтанелата е съвсем леко подута,притеснително ли е?
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #502 -: Март 26, 2009, 12:29:40 pm »
Здравейте,д-р Бърди!
Изчетох всички теми в търсене на подобен на нашия проблем, но не намерих. Затова ще си позволя да поискам мнението Ви. Дъщеря ми е на 8 месеца и половина, 7,500кг, 67см. Родена е 3,200, 48см, нормално и много бързо раждане, без проблеми. Когато беше на 40 дни прекара бронхиолит (висока температура, затруднено дишане, обща интоксикация). Болестта се овладя много бързо със стандартното за BG лечение - 5 дни на венозен антибиотик и урбазон. Всичко беше наред и на 2 месеца и поставиха първия Пентаксим. В третия месец всичко започна от една обилна и бистра хрема - след седмица детето беше с упорито учестено дишане с тираж. Приеха ни отново с диагноза бронхиолит, но в друга болница. Рентгенографията не показа бронхиолит, детето беше без температура и кашлица. ПКК (венозна кръв)беше добра,сатурация -в норма, посявки урина, назален и гърлен секрет също. Кардиограмите и ехокардиографският преглед (д-р Шивачев) не показаха никакви сърдечни аномалии. Вирусни инфекции и имуноглобулини - отрицателни. Трансфонтанелна ехография - всичко наред. Повторната рентгенография показа мигриращ характер на "петната" (незнам термина) и хипервентилация. На слушалка също се чуваха мигриращи крепитации. Потен тест - 30 млек/л - казаха, че е отрицателен. Назначиха инхалации с вентолин и урбазон венозно. Учестеното дишане веднага изчезна, но по-бързо се повлия от вентолина. Лекувщата лекарка се усъмни, че детето прави микроаспирации (тя от раждането връща непрекъснато и се дави). Рефлуксът се доказа чрез водно-сифонен тест - 2 степен. Назначиха ни лечение (позиционно, сгъстена формула, Мотилиум и Зантак) и ни изписаха. Епизодите на учестено дишане (с тираж) силно се разредиха, но не изчезнаха. Появяват се с всяка водниста хрема и се повлияват само от вентолин (само веднъж пи 1/2 таблетка метилпреднизолин). Детето не кашля - хито при хремата, нито когато диша учестено. Изпратиха ни за консулт в Пулмологията на Александровска болница при доц. Периновска. Като разгледа рентгеновите снимки от периода на най-силна тахипнея категорично охвърли муковисцидоза и ни изпрати в гастроентерологията. Там само потвърдиха назначеното лечение. Междувременно дъщеря ми направи атопичен дерматит - червени ясно очертани "гривнички" в свивките на колената, лактите и мишниците, и малки (като монети) лишейчета тук-таме по тялото. Овладявахме ги с А-Дерма. Последва обаче остра алергична реакция от млечна каша (Хумана и Милупа)- обриви по цялото тяло и много учестено дишане. След това още по-остра реакция от соево мляко. Вече два месеца бебето е на Фризопеп - обривите и дерматита изчезнаха.Но не и честите епизоди на учестено дишане и воднистите хреми. Не сме спрели периодично да и правим ехокардиографии - всичко е наред, ПКК - наред, секрети и урина - наред. Направихме и генетични изследвания за муковисцидоза (чакаме резултат). Когато започне да учестява пие вентолин по схема - 5 дни 3 по 1мл (през 8 часа), 2 дни 2 по 1мл, и се оправя - до следващия път! Тахипнеята не и намалява нито желанието да играе, нито апетита, нито и пречи особено на съня!Напоследък забелязвам, че е придружена от постоянно хриптене и по-шумно дишане (като кученце, само опашчица и липсва да върти). За това лекарите не казват нищо. Все по-често диша, а и спи с отворена уста.
Най-интересното са "диагнозите":
личен педиатър - детето прави бронхиолити (без кашлица, температура?)
гастроентеролог -или е от рефлукса, или е муковисцидоза
кардиолози - детето е астматик (без кашлица?)
следящ лекар - микроаспирира и проявява хиперчувствителност на бронхите (възможно ли е без кашлица?!)
проф. Бранков (засега само виртуална консултация)- типични прояви на рефлуксна болест
д-р Павлова (Варна)- това е алергична реакция и нищо друго

Въпросът ми е: Какво пропускат лекарите? Какво пропускам аз? Възможно ли е всичко да е от ГЕР?
Елица (дъщеря ми) реве само когато не и дадеш това, което иска, не се спира - вече се изправя и се опитва да обикаля, бърбори си нещо непрекъснато, много се смее. Пие 3 пъти по 200 мл мляко (сгъстено с оризово брашно), яде: картофи, тиквички, моркови, броколи, зелени чушки, спанак, пуйка (домашни пюрета), круша, слива и ябълка (Гербер). По изричното настояване на гастроентероложката от края на 7 месец яде глутен (а пие Фризопеп?!)под форма на пшеничена каша на Хип и фиде. Няма никакви гастро смушения.
Простете за дългия "ферман", но вече страдам от уникална форма на муковисцидоза, астма и алергия - мозъчна!
Благодаря Ви предварително!

Мили майчета, ако някоя от вас има с детето си подобен проблем ще се радвам да ми пише. И вие ме извинете за дългия пост, но място не мога да си намеря!
« Последна редакция: Март 26, 2009, 13:20:38 pm от ker »
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #503 -: Март 28, 2009, 03:04:58 am »
Ето Ви отново в редиците ни докторе!Дано сме Ви липсвали!!!!!Включвам се само да Ви пожелая лека вечер,а утре ще Ви питам нещо за Пентаксима  :wink:
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #504 -: Март 28, 2009, 19:21:21 pm »
Здравейте, Докторе! Дъщеря ми вече е на осем месеца, храни се четири пъти в денонощието като обяд и следобед са заместени, сутрин и вечер яде по 210 АМ. Не трябва ли да давам още нещо с АМ като закуска?
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #505 -: Март 28, 2009, 22:18:12 pm »
Ако наддава добре-не.
Старата снимка по ми харесваше :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #506 -: Март 28, 2009, 23:20:46 pm »
Здравейте доктор Бърди,

Бихте ли ме посъветвали, дали да дам ваксината РОТАРИКС на сина ми.

Благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #507 -: Март 29, 2009, 13:56:54 pm »
Аз не правя Рота ваксина, защото се страхувам от нея. Все още.
Освен това, детето е на 8 месеца.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #508 -: Март 29, 2009, 14:02:53 pm »
И аз искам да попитам за Превенар, ако поставя първата на 10 месеца, втората на 12 месеца, да поставям ли трета и кога?
Съжалявам за баналните въпроси, но бълг. педиатри не са наясно с тази ваксина, за съжаление.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #509 -: Март 29, 2009, 19:49:03 pm »
Доктор Birdie,здравейте!
Искам да Ви питам няколко въпроса за Пенксима.
1. Ако ваксината не е съхранявана правилно,а е бита на детенце,има ли опасност за него или просто не действа?Питам Ви защото на една моя приятелка аптекарка и казала,че често ваксината идва не в хладилни чанти и седи на вън докато правят описа на РС и тя се е притеснила.
2. Хъркането в носа на Белослава причина ли е да отложим ваксинирането?Нямаме други проблеми,но посявка не сме правили.Докторе само да вметна,че тези подутинки като лещено зърно зад ушенцата / бях Ви писала за тях / май били лимфни възелчета.Опасно ли е или е нормално?Знам,че е най-добре да я видите,за да дадете мнение,но все пак искам и Вашето мнение!
3. Това май е най - тъпия въпрос,но относно флакона с прах,който има в пакета на ваксината,праха под формата на таблетка ли е?
Благодаря Ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #510 -: Март 29, 2009, 22:00:25 pm »
И аз искам да попитам за Превенар, ако поставя първата на 10 месеца, втората на 12 месеца, да поставям ли трета и кога?
Съжалявам за баналните въпроси, но бълг. педиатри не са наясно с тази ваксина, за съжаление.
Третата-на 14-15м възраст.
Минимално разстояние между втората и третата Ви доза би трябвало да е 2 месеца (8 седмици).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #511 -: Март 29, 2009, 22:02:29 pm »
Доктор Birdie,здравейте!
Искам да Ви питам няколко въпроса за Пенксима.
1. Ако ваксината не е съхранявана правилно,а е бита на детенце,има ли опасност за него или просто не действа?Питам Ви защото на една моя приятелка аптекарка и казала,че често ваксината идва не в хладилни чанти и седи на вън докато правят описа на РС и тя се е притеснила.
2. Хъркането в носа на Белослава причина ли е да отложим ваксинирането?Нямаме други проблеми,но посявка не сме правили.Докторе само да вметна,че тези подутинки като лещено зърно зад ушенцата / бях Ви писала за тях / май били лимфни възелчета.Опасно ли е или е нормално?Знам,че е най-добре да я видите,за да дадете мнение,но все пак искам и Вашето мнение!
3. Това май е най - тъпия въпрос,но относно флакона с прах,който има в пакета на ваксината,праха под формата на таблетка ли е?
Благодаря Ви!
1.Не е ефективна.
3.Понякога Да, понякога-не.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #512 -: Март 29, 2009, 22:07:02 pm »
Доктор Birdie, здравейте!
Синът ми скоро ще стане на два месеца. От около три седмици започна да повръща доста често на фонтан. Храня го с кърма, която цедя и давам от бутилка. Понякога давам НАН1. Пробвах да го кърмя, но той се държи винаги като гладен(яде си ръчичките, тресе главичка и т.н )и помислих, че повръща от прехранване. Затова сега давам по 110мл на 6 или 7 храненя, но за съжаление повръщането не спря. Когато спи  повръща много рядко, НО Буден ли е става страшно - както си лежи повръща на фонтан, когато го държиш  изправен пак.
Бихте ли ме посъветвали какво да правя.
Благодаря Ви предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #513 -: Март 29, 2009, 22:27:15 pm »
Бих Ви посъветвал да обсъдите с педиатъра, да направите ако е нужно, изследвания.
Ако има спорни моменти, неясни неща, бих дал мнение.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #514 -: Март 30, 2009, 01:34:00 am »
Докторе, добре дошли отново сред нас.
 Бихте ли погледнали това петно на крачето на малката и да кажете какво може да е, забелязох го преди два-три дена, мажа с хидратиращия крем на Клоран по съвет на една мама от тук, за да стои хидратиран участъка. Има по-малко такова петънце на лявата ръчичка отгоре. Това е снимка на сгъвката долу на десното краче.
Благодаря предварително.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #515 -: Март 30, 2009, 02:08:21 am »
Стафилококова инфекция е това. Винаги е възможно и гъбички да има.
Фусикорт/Дактарин е добър избор за лечение.
« Последна редакция: Март 30, 2009, 02:10:14 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #516 -: Март 30, 2009, 02:10:42 am »
Аз не правя Рота ваксина, защото се страхувам от нея. Все още.
Освен това, детето е на 8 месеца.

Много Ви благодаря докторе, ще се съобразя с Вашето мнение.
Беше ми препоръчана и затова се допитах до Вас.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #517 -: Март 30, 2009, 02:20:54 am »
Много благодаря за бързия отговор докторе, ще мажем с дактарин, явно детето е по-чувствително към микроорганизми, постоянно има нещо  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #518 -: Март 30, 2009, 02:23:27 am »
Много благодаря за бързия отговор докторе, ще мажем с дактарин, явно детето е по-чувствително към микроорганизми, постоянно има нещо  :?
И С фусикорт!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #519 -: Март 30, 2009, 02:29:10 am »
Благодаря за уточнението, приех наклонената черта като възможност за избор между двете. Лека вечер.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит