0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #440 -: Март 01, 2009, 10:46:54 am »
Може да ползвате Олинт 0.05%.
Не знам дали тази хрема е в рамките на вирусно заболяване, или не.
Може да направите посявки, обаче.
Да давате АБ "на сляпо" никога не е било добър подход.

Благодаря за бързия отговор!Проблема ,обаче е ,че в БГ сега за почивни дни до 04.03.и нищо и никой не работи,а детето се влошава,(като хрема),Иначе общото му състояние е добро-весел е ,играе си,има температура само вечер(38,2С),апетита му не е намалял,като изключа ,че едва пие от шишето,защото не може да диша.Не знам как да постъпя,като няма кой да направи посявка,а не мисля че трябва да чакам до сряда.Изобщо тук е батална картина в тая страна...Ще слагам Олинт ,но по колко(3 пъти на ден?)Благодаря ви!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #441 -: Март 01, 2009, 11:20:11 am »
Здравейте докторе! Често съм чела отговорите Ви на въпроси и съм се възхищавала на професионализма Ви. Днес и аз имам нужда от съвет - племенникът ми е на 20 дни, вечер започват да го мъчат колики..много е притеснително да го гледам така как се мъчи..всички са минали през това, но моля да дадете мнението си - в момента му се дават вечер капки Био Гая, когато го заболи...четох ваши мнения и им взех Саб Симплекс - само при болка ли да ги даваме или профилактично?
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
*

    dimony

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #442 -: Март 01, 2009, 13:10:30 pm »
Д-р Бърди моля Ви спешно за съвет. Преди 5 дни сложихме Превенара  на дъщеря ми - първи прием.Всичко мина добре. Но от около четири дни започна да се храни лошо, не иска АМ - бута яияето и плаче, после пак го иска и бута, пие повече водичка и сок. На моменти пъяка и охка сякаш нещо я боли. Педиатърката ми казва , че всичко енаред, но това продължава. Кажете и вашето мнение Моля. Благодаря Ви .
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #443 -: Март 01, 2009, 17:59:14 pm »
Здравейте, докторе!
Синът ми е на 40 дни и има пъпчици - ситни , червени, без връх, правят кожата груба.
На бузките кожата е станала много суха и червена, има по корема, краката, дори и по пениса му съм виждала. По гърба няма. Не навсякъде са с еднакъв интензитет - най-се виждат освен на лицето, на деколтето и около сгъвките на краката. Когато е по-спокоен избледняват, също така не всеки ден избиват, важи и за лицето.
За съжаление не мога да приложа снимка...
Личната му лекарка ги видя, но не сметна, че са опасни, само да ги мажа с цинк, което аз не правя, защото не знам първопричината на избиването им.
Ако може да ми дадете някакъв съвет - с какво да ги мажа, както и причина за възникването им.
Ако има значение - само на кърма е. Освен това не са от раждането, избиха по-късно.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #444 -: Март 02, 2009, 14:44:50 pm »
Здравейте!
Искам да попитам какво е бронхоспазъм и как да го разпозная?Синът ми има много лоша кашлица/11мес./,която не се повлиява от дадените му лекарства/Клацид,Вентолин,Ериус,Проспан/.През нощта се закашля,не можеше да спре да кашля,изкара всичкия въздух от дробовете си и едвам си пое въздух.Днес е 5-ти ден,откакто пие лекарства и няма промяна.Т:37,2 до 37,6.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #445 -: Март 02, 2009, 20:13:28 pm »
Здравейте д-р Birdie! Преди време се консултирах с вас за нослето на синчето ми (изолираха предимно SERRАTIА при многото МБ изследвания). Само информативно- бебчо е по-добре- има все още секрет , но вече  промиваме много рядко, спи и се храни много добре :D.
Имам някалко въпроса и ще съм благодарна на отговорите.
1. Синът ми е на 5м и 24дни. Роди се  в 30гс и сега е на 3м 13 дни кориг. възраст. Предстои захранване.Кога според вас трябва да започне(според неонат-17-23 седм.коригирана възраст-т.е.-6,5м календарни при нас).Препоръча ми да започнем с картоф и морков, но вашата схема ми допада по-вече. Има ли храни, които трабва да съобразя с недоносеността.
2. Последните 3 седмици започна много усилено да си слага ръцете в устата. Не ползваме залъгалка. Посъветваха ме да го приуча към нея като по-добра алтернатива.
3. Когато го хвана за ръце се опитва да седне. Според неонат мога  да го оставям седнал по дълго време след 6м коригиран.
4.Преванар ваксина- препоръчвате я на всички деца или на тези които боледуват по-често. Досега не сме се разболявали :D :D :D(Чукам на дърво)
5. Има пъпчици по личицето -акне(ако не греша :?) . Необходимо ли е да се третитра и с какво. Джипи -то ме посъветва със 70%спирт локално, но пак се паявяват.
Най-сърдечни благодарности за съветите и мнението Ви относно нашите проблеми
1.На 6м. Няма такива храни. Е, не неординарни неща, които така или иначе не даваме.
2.Хм... интересен въпрос. Не е въпрос на "алтернатива". Не въвеждайте биберон щом досега не сте. Честно да Ви кажа обаче-нямам отговор. Може би защото смятам и едното и другото за естествено.
3. Не съм съгласен, защото няма доводи да не го правите сега. Стига да се подпира гръбчето (за детето е по-удобно, не че е вредно и без да се).
4.На всички, разбира се.
5. Снимка? не знам какво "кръщават" за "акне"... .

Здравейте д-р Birdie! Простете , но захранването започва от 6м коригиран или календарен? Опитах да направя локални снимки ,но не се получи. надявам се да се ориентирате по приложените. Пъпчиците са подобни на младежките с бели връхчета и се появяват по бузките и по-малко по челото ,в основата на нослето.
http://www.petytz.snimka.bg/album.php?album_id=347440
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #446 -: Март 02, 2009, 20:18:58 pm »
Докторе, привет.
По метода на изключването през последните седмици установих, че малката явно има проблем с влажните кърпички, ако не измием дупето при смяна на памперс веднага се появяват ситни пъпчици и ярко червено оцветяване на дупето и интимните й части. Какво ще ми препоръчате в случая, при все че все повече ще излизаме навън и няма да мога постоянно да й мия дупето. Има ли някаква алтернатива на влажните кърпички. Само да уточня, че ползваме такива на НИвея, смених с кърпичките на Хип, но се появява същия проблем. С каката не сме го имали този проблем.
Благодаря предварително.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #447 -: Март 02, 2009, 20:38:06 pm »
Здравейте Д-р Бърди,

Имам въпрос относно кърменето и използването на лекарство от мен. Имам много проблемна и болезнена екзема на ръцете, която изисква използването на кортикостероиден крем, а незнам мога ли да го използвам при условие че кърмя? Предписан ми е крем със съставка Betamethasone Valerate 0.1% да го използвам сутрин и вечер. Знаете ли дали този кортикостероиден крем мога да използвам повреме на кърмене?

Благодаря ви предварително.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #448 -: Март 03, 2009, 10:11:22 am »
Здравейте Докторе,
синът ми е на 5 месеца,8.500кг. и 73 см.Изцяло е на АМ.До вчера беше на следния хранителен режим:
04.00-05.00ч-210 АМ
09.00       -60-70гр плодово пюре+150АМ
13.00       -120гр зеленчуково пюри+90АМ
16.30       -60-70 плодово +150АМ
20.00       -210АМ като вътре слагах 1 мензурка оризово брашно.
Млякото го правя с вода 210мл-6 мензурки сухо вещество,т.с. по рядко.
Вчера обаче ,на последното хранене, му направих 240АМ ,като с част от млякото  отделно му забърках и 2 чаени лъжички каша"нежно стомахче" с ориз и моркови на Нестле.Всичко се излапа с апетит.Заспа веднага.Към 21,30ч, се закашля и повърна на"фонтан",пак заспа и в 22,30 пак повърна така.
Въпросът ми е ,дали съм го прехранила или е непоносимост към кашата?
Благодаря Ви
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #449 -: Март 03, 2009, 10:37:07 am »
Здравейте докторе! Често съм чела отговорите Ви на въпроси и съм се възхищавала на професионализма Ви. Днес и аз имам нужда от съвет - племенникът ми е на 20 дни, вечер започват да го мъчат колики..много е притеснително да го гледам така как се мъчи..всички са минали през това, но моля да дадете мнението си - в момента му се дават вечер капки Био Гая, когато го заболи...четох ваши мнения и им взех Саб Симплекс - само при болка ли да ги даваме или профилактично?
Вземете добро АМ (ако детето е на АМ).
Давайте колкото иска (ако не повръща). Кърмете достатъчно-ако кърмите. Убедете се че има достатъчно кърма. Дохранвайте, ако няма.
НЕ давайте Био-Г... .Само влошава нещата.
Няма да имате нужда от Саб-Симплекс, ако следвате горните съвети.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #450 -: Март 03, 2009, 10:37:53 am »
Здравейте, докторе!
Синът ми е на 40 дни и има пъпчици - ситни , червени, без връх, правят кожата груба.
На бузките кожата е станала много суха и червена, има по корема, краката, дори и по пениса му съм виждала. По гърба няма. Не навсякъде са с еднакъв интензитет - най-се виждат освен на лицето, на деколтето и около сгъвките на краката. Когато е по-спокоен избледняват, също така не всеки ден избиват, важи и за лицето.
За съжаление не мога да приложа снимка...
Личната му лекарка ги видя, но не сметна, че са опасни, само да ги мажа с цинк, което аз не правя, защото не знам първопричината на избиването им.
Ако може да ми дадете някакъв съвет - с какво да ги мажа, както и причина за възникването им.
Ако има значение - само на кърма е. Освен това не са от раждането, избиха по-късно.
Без снимки нищо не мога да кажа, за съжаление.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #451 -: Март 03, 2009, 10:40:35 am »
Здравейте д-р Birdie! Преди време се консултирах с вас за нослето на синчето ми (изолираха предимно SERRАTIА при многото МБ изследвания). Само информативно- бебчо е по-добре- има все още секрет , но вече  промиваме много рядко, спи и се храни много добре :D.
Имам някалко въпроса и ще съм благодарна на отговорите.
1. Синът ми е на 5м и 24дни. Роди се  в 30гс и сега е на 3м 13 дни кориг. възраст. Предстои захранване.Кога според вас трябва да започне(според неонат-17-23 седм.коригирана възраст-т.е.-6,5м календарни при нас).Препоръча ми да започнем с картоф и морков, но вашата схема ми допада по-вече. Има ли храни, които трабва да съобразя с недоносеността.
2. Последните 3 седмици започна много усилено да си слага ръцете в устата. Не ползваме залъгалка. Посъветваха ме да го приуча към нея като по-добра алтернатива.
3. Когато го хвана за ръце се опитва да седне. Според неонат мога  да го оставям седнал по дълго време след 6м коригиран.
4.Преванар ваксина- препоръчвате я на всички деца или на тези които боледуват по-често. Досега не сме се разболявали :D :D :D(Чукам на дърво)
5. Има пъпчици по личицето -акне(ако не греша :?) . Необходимо ли е да се третитра и с какво. Джипи -то ме посъветва със 70%спирт локално, но пак се паявяват.
Най-сърдечни благодарности за съветите и мнението Ви относно нашите проблеми
1.На 6м. Няма такива храни. Е, не неординарни неща, които така или иначе не даваме.
2.Хм... интересен въпрос. Не е въпрос на "алтернатива". Не въвеждайте биберон щом досега не сте. Честно да Ви кажа обаче-нямам отговор. Може би защото смятам и едното и другото за естествено.
3. Не съм съгласен, защото няма доводи да не го правите сега. Стига да се подпира гръбчето (за детето е по-удобно, не че е вредно и без да се).
4.На всички, разбира се.
5. Снимка? не знам какво "кръщават" за "акне"... .

Здравейте д-р Birdie! Простете , но захранването започва от 6м коригиран или календарен? Опитах да направя локални снимки ,но не се получи. надявам се да се ориентирате по приложените. Пъпчиците са подобни на младежките с бели връхчета и се появяват по бузките и по-малко по челото ,в основата на нослето.
http://www.petytz.snimka.bg/album.php?album_id=347440
Може да намажете леко с Фуцидин.
Не претопляйте. Ограничете целувките по бузките-понякога така се разнасят микроби. Особено ако таткото е небръснат.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #452 -: Март 03, 2009, 10:41:43 am »
Докторе, привет.
По метода на изключването през последните седмици установих, че малката явно има проблем с влажните кърпички, ако не измием дупето при смяна на памперс веднага се появяват ситни пъпчици и ярко червено оцветяване на дупето и интимните й части. Какво ще ми препоръчате в случая, при все че все повече ще излизаме навън и няма да мога постоянно да й мия дупето. Има ли някаква алтернатива на влажните кърпички. Само да уточня, че ползваме такива на НИвея, смених с кърпичките на Хип, но се появява същия проблем. С каката не сме го имали този проблем.
Благодаря предварително.

Добър бариерен крем, ще Ви препоръчам-"Судокрем", например.
За редовна употреба.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #453 -: Март 03, 2009, 10:42:45 am »
Здравейте Д-р Бърди,

Имам въпрос относно кърменето и използването на лекарство от мен. Имам много проблемна и болезнена екзема на ръцете, която изисква използването на кортикостероиден крем, а незнам мога ли да го използвам при условие че кърмя? Предписан ми е крем със съставка Betamethasone Valerate 0.1% да го използвам сутрин и вечер. Знаете ли дали този кортикостероиден крем мога да използвам повреме на кърмене?

Благодаря ви предварително.
Да, може да го ползвате.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #454 -: Март 03, 2009, 10:45:02 am »
Здравейте Докторе,
синът ми е на 5 месеца,8.500кг. и 73 см.Изцяло е на АМ.До вчера беше на следния хранителен режим:
04.00-05.00ч-210 АМ
09.00       -60-70гр плодово пюре+150АМ
13.00       -120гр зеленчуково пюри+90АМ
16.30       -60-70 плодово +150АМ
20.00       -210АМ като вътре слагах 1 мензурка оризово брашно.
Млякото го правя с вода 210мл-6 мензурки сухо вещество,т.с. по рядко.<<<---ТОВА Е АБСОЛЮТНО ЗАБРАНЕНО!
Вчера обаче ,на последното хранене, му направих 240АМ ,като с част от млякото  отделно му забърках и 2 чаени лъжички каша"нежно стомахче" с ориз и моркови на Нестле.Всичко се излапа с апетит.Заспа веднага.Към 21,30ч, се закашля и повърна на"фонтан",пак заспа и в 22,30 пак повърна така.
Въпросът ми е ,дали съм го прехранила или е непоносимост към кашата?
Благодаря Ви
Абсолютно ЗАБРАНЕНО Е да приготвяте млякото (АМ) по грешни разреждания!
Прехранили сте.
« Последна редакция: Март 03, 2009, 10:46:48 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #455 -: Март 03, 2009, 11:00:45 am »
Здравейте Докторе,
синът ми е на 5 месеца,8.500кг. и 73 см.Изцяло е на АМ.До вчера беше на следния хранителен режим:
04.00-05.00ч-210 АМ
09.00       -60-70гр плодово пюре+150АМ
13.00       -120гр зеленчуково пюри+90АМ
16.30       -60-70 плодово +150АМ
20.00       -210АМ като вътре слагах 1 мензурка оризово брашно.
Млякото го правя с вода 210мл-6 мензурки сухо вещество,т.с. по рядко.<<<---ТОВА Е АБСОЛЮТНО ЗАБРАНЕНО!
Вчера обаче ,на последното хранене, му направих 240АМ ,като с част от млякото  отделно му забърках и 2 чаени лъжички каша"нежно стомахче" с ориз и моркови на Нестле.Всичко се излапа с апетит.Заспа веднага.Към 21,30ч, се закашля и повърна на"фонтан",пак заспа и в 22,30 пак повърна така.
Въпросът ми е ,дали съм го прехранила или е непоносимост към кашата?
Благодаря Ви
Абсолютно ЗАБРАНЕНО Е да приготвяте млякото (АМ) по грешни разреждания!
Прехранили сте.
Благодая Ви!Това с разреждането не е моя идея.
Да питам,обезпокоителни ли са размерите на детето?!Ние с баща му сме дългучи-185/196.Той се роди 4.500,само на АМ е и има "вълчи" апетит.Винаги плаче за още храна!Имам чувството ,че въообще незнае кога е сит. :oops:
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #456 -: Март 03, 2009, 12:25:05 pm »
Може да ползвате Олинт 0.05%.
Не знам дали тази хрема е в рамките на вирусно заболяване, или не.
Може да направите посявки, обаче.
Да давате АБ "на сляпо" никога не е било добър подход.

Благодаря за бързия отговор!Проблема ,обаче е ,че в БГ сега за почивни дни до 04.03.и нищо и никой не работи,а детето се влошава,(като хрема),Иначе общото му състояние е добро-весел е ,играе си,има температура само вечер(38,2С),апетита му не е намалял,като изключа ,че едва пие от шишето,защото не може да диша.Не знам как да постъпя,като няма кой да направи посявка,а не мисля че трябва да чакам до сряда.Изобщо тук е батална картина в тая страна...Ще слагам Олинт ,но по колко(3 пъти на ден?)Благодаря ви!

Д-р Бърди от вчера започнах Оспамокс и детето се подобрява,само че не иска да яде както обикновено.Нормално ли е това и смятате ли,че  антибиотика може да подтиска апетита му?Да променя ли хранененто му.И също,колко време да давам антибиотика-много е важно за мен вашето мнение!Благодаря ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #457 -: Март 03, 2009, 12:49:04 pm »
Здравейте Докторе,
синът ми е на 5 месеца,8.500кг. и 73 см.Изцяло е на АМ.До вчера беше на следния хранителен режим:
04.00-05.00ч-210 АМ
09.00       -60-70гр плодово пюре+150АМ
13.00       -120гр зеленчуково пюри+90АМ
16.30       -60-70 плодово +150АМ
20.00       -210АМ като вътре слагах 1 мензурка оризово брашно.
Млякото го правя с вода 210мл-6 мензурки сухо вещество,т.с. по рядко.<<<---ТОВА Е АБСОЛЮТНО ЗАБРАНЕНО!
Вчера обаче ,на последното хранене, му направих 240АМ ,като с част от млякото  отделно му забърках и 2 чаени лъжички каша"нежно стомахче" с ориз и моркови на Нестле.Всичко се излапа с апетит.Заспа веднага.Към 21,30ч, се закашля и повърна на"фонтан",пак заспа и в 22,30 пак повърна така.
Въпросът ми е ,дали съм го прехранила или е непоносимост към кашата?
Благодаря Ви
Абсолютно ЗАБРАНЕНО Е да приготвяте млякото (АМ) по грешни разреждания!
Прехранили сте.
Благодая Ви!Това с разреждането не е моя идея.
Да питам,обезпокоителни ли са размерите на детето?!Ние с баща му сме дългучи-185/196.Той се роди 4.500,само на АМ е и има "вълчи" апетит.Винаги плаче за още храна!Имам чувството ,че въообще незнае кога е сит. :oops:

"Благодая Ви!Това с разреждането не е моя идея."
Това звучи като->> "Ти отговори на въпроса. Другото не е твоя работа". ;)
Правете млякото в коректните му разреждания-този "вълчи апетит" може да е следствие от глупостите,които правите с АМ. Второ, не са нужни две плодови пюрета-това в 09 е излишно. Оставете там АМ само.

Децата се мерят,теглят, и данните се нанасят по криви. От тях се прави извод.
Около 9 кг тежи дете на 1 годинка и родено с тегло 3000-3300гр.
« Последна редакция: Март 03, 2009, 12:51:25 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #458 -: Март 03, 2009, 12:53:58 pm »
Може да ползвате Олинт 0.05%.
Не знам дали тази хрема е в рамките на вирусно заболяване, или не.
Може да направите посявки, обаче.
Да давате АБ "на сляпо" никога не е било добър подход.

Благодаря за бързия отговор!Проблема ,обаче е ,че в БГ сега за почивни дни до 04.03.и нищо и никой не работи,а детето се влошава,(като хрема),Иначе общото му състояние е добро-весел е ,играе си,има температура само вечер(38,2С),апетита му не е намалял,като изключа ,че едва пие от шишето,защото не може да диша.Не знам как да постъпя,като няма кой да направи посявка,а не мисля че трябва да чакам до сряда.Изобщо тук е батална картина в тая страна...Ще слагам Олинт ,но по колко(3 пъти на ден?)Благодаря ви!

Д-р Бърди от вчера започнах Оспамокс и детето се подобрява,само че не иска да яде както обикновено.Нормално ли е това и смятате ли,че  антибиотика може да подтиска апетита му?Да променя ли хранененто му.И също,колко време да давам антибиотика-много е важно за мен вашето мнение!Благодаря ви!
Оставете детето на спокойствие-колкото иска да хапва.
Да, този АБ и Аугментин дават такова безапетитие.
Стандартният АБ курс е 7 дена, но зависи за какво давате АБ-може да е и 8,9,10 дена.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #459 -: Март 03, 2009, 12:58:13 pm »

Добър бариерен крем, ще Ви препоръчам-"Судокрем", например.
За редовна употреба.

Ползвахме го, не помага  :(
нещо на Еусерин, виждам че ги препоръчвате
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит