0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #400 -: Февруари 27, 2009, 15:34:42 pm »
Дайте 2-3 дена вместо плод каша-или с ванилия или друга-само каша +банан.
Ако се приема добре-може да давате известно време, като спрете всички бурканчета за това време. Мисля детето реагира към тях-Хип и т.н. не са добър избор. Моля изберете Гербер картоф+тиквичка (или подобно)-може ли сами да приготвите това?
Детето е на 7.5 месеца. С теглото проблеми няма.
Защо за Бога това бързане с храните????
Този обрив по лицето (бузките) ще минат седмица-две за да се оправи напълно, както се развиват нещата.
Защо авокадо? и тези бурканчета Хип????

Не е практика да се дава Фенистил след ваксинация.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #401 -: Февруари 27, 2009, 16:24:47 pm »
Здравейте Докторе!
Отскоро имам съмнения, че кърмата ми вече не ни достига.Ние сега ще направим 7м. Може ли да ми кажете от вашият опит кое АМ се приема добре от изключително кърмените бебета,защото синът ми неиска да пие тези които съм пробвала- Фризолак (защото такова им даваха в болницата като се роди), и на нестле АМ .
Благодаря ви,че сте толкова търпелив.Такъв може да бъде само един наистина добър човек, който си обича професията
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #402 -: Февруари 27, 2009, 17:14:48 pm »
Здравейте Докторе!
Имам проблем с поведението на сина ми,който е на 6 месеца.Състои се в това,4е когато запо4не да пла4е/по-скоро да се дере от рев/в някой слу4аи спира да диша.Запо4ва да колабира и да посинява от липсата на кислород.Слу4ва се ве4е за трети път и незнам,какво да правя в такива ситуации.И трите пъти ми помогна това,4е от стреса,който изживявам изкрещявам името му и така той се стряска и си поема дъх,но всеки път това ме срива психи4ески.Моля ви за съвет,какво трябва да се прави в такава ситуация за да съм по-уверена и да се справя с проблема.Благодаря ви предварително за отговора и за това,4е ни помагате.
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #403 -: Февруари 27, 2009, 19:04:59 pm »
Просто нямам думи да Ви благодаря за вниманието което ни отделяте. Моля позволете ми да Ви поздравя с едно произведение, което аз самата свиря с удоволствие. Съжалявам, не в изпълнение на Рихтер.

http://www.youtube.com/watch?v=5mC4PpAcnAI&feature=related

.............и да се върнем към действителността-

Сега се върнахме от дерматолог (не съм доволна от доктора). Тя каза че единственото което трябва да направя е да се подложа на диета, защото съм кърмачка и проблемите идват от мен. Да не консумирам свинско, яйца, бобови храни, шоколад (хапвам много рядко и единствено черен ЛИНД), цитрусови плодове (всяка сутрин пия фреш от портокали или грейпфрути на гладно вече 3 години). Да сменя козметиката с LIPIKAR. Казах и че съм поръчала Авеено, но ми се стори че го чува за първи път, защото повтаряше АВЕНТ. Да го водя на море, като порасне (водих го в Гърция на 1 и 1/2 месец). И това е всичко. Не ме попита дори какво яде.

Обадих се не педиатъркета и я помолих да ми каве как да го лекувам според нея. Посъветва ме да смесвам елуком с кремчето му А-дерма 1 към 3 и да мажа вечер за 5 дни. Няма да го правя, ако Вие не ме посъветвате.

Относно храненето-току що му дадох 1/2 банан с 1с.л. чиста оризова каша. Изяде с охота 2/3.
 Аз не искам да му давам бурканчета, но сезонът е такъв и не мога да се доверя на продуктите предлагани на пазара. Имам само картофи, моркови, кромид и ябълки домашно производство.
На Гербер разнообразието не е толкова голямо иначе съм чела че ги препоръчвате.
Мисля да купя спанак тези дни да го накисна във вода за около час и да му го приготвя на пюре. Той с какво се смесва?
Не мисля че има проблеми с теглото. Около 9кг е, 72см.
Много е подвижен, засмян и жизнерадостен.
 Аз мислех че изоставаме с храните, а пък се оказва че бързаме..........вече се обърквам.

Не съм давала нито Фенистил, нито Панадол днес.

Извинете ме за дългият пост.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #404 -: Февруари 27, 2009, 22:03:39 pm »
Здравейте Докторе!
Отскоро имам съмнения, че кърмата ми вече не ни достига.Ние сега ще направим 7м. Може ли да ми кажете от вашият опит кое АМ се приема добре от изключително кърмените бебета,защото синът ми неиска да пие тези които съм пробвала- Фризолак (защото такова им даваха в болницата като се роди), и на нестле АМ .
Благодаря ви,че сте толкова търпелив.Такъв може да бъде само един наистина добър човек, който си обича професията
Вземете Хумана 1. Ако имате проблем и с нея слагайте за начало 1/2 мезурка от някоя силно миришеща каша, например една от тези:
Nestle-> Пшеница 5 плода, Пшеница портокал и банан и Бисквитена
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #405 -: Февруари 27, 2009, 22:05:56 pm »
Здравейте Докторе!
Имам проблем с поведението на сина ми,който е на 6 месеца.Състои се в това,4е когато запо4не да пла4е/по-скоро да се дере от рев/в някой слу4аи спира да диша.Запо4ва да колабира и да посинява от липсата на кислород.Слу4ва се ве4е за трети път и незнам,какво да правя в такива ситуации.И трите пъти ми помогна това,4е от стреса,който изживявам изкрещявам името му и така той се стряска и си поема дъх,но всеки път това ме срива психи4ески.Моля ви за съвет,какво трябва да се прави в такава ситуация за да съм по-уверена и да се справя с проблема.Благодаря ви предварително за отговора и за това,4е ни помагате.
Не мога от разстояние да кажа от какво детето може да прави тези неща.
Има редица причини-обсъдете ги с педиатъра.

Ако се касае за "задържане на дишането" (често в детската възраст) можете да му духнете в лицето, когато започнат тези неща. Реагират почти веднага.

Но има и други причини,които трябва да обсъдите.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #406 -: Февруари 27, 2009, 22:13:00 pm »
Просто нямам думи да Ви благодаря за вниманието което ни отделяте. Моля позволете ми да Ви поздравя с едно произведение, което аз самата свиря с удоволствие. Съжалявам, не в изпълнение на Рихтер.

http://www.youtube.com/watch?v=5mC4PpAcnAI&feature=related

.............и да се върнем към действителността-

Сега се върнахме от дерматолог (не съм доволна от доктора). Тя каза че единственото което трябва да направя е да се подложа на диета, защото съм кърмачка и проблемите идват от мен. Да не консумирам свинско, яйца, бобови храни, шоколад (хапвам много рядко и единствено черен ЛИНД), цитрусови плодове (всяка сутрин пия фреш от портокали или грейпфрути на гладно вече 3 години). Да сменя козметиката с LIPIKAR. Казах и че съм поръчала Авеено, но ми се стори че го чува за първи път, защото повтаряше АВЕНТ. Да го водя на море, като порасне (водих го в Гърция на 1 и 1/2 месец). И това е всичко. Не ме попита дори какво яде.

Обадих се не педиатъркета и я помолих да ми каве как да го лекувам според нея. Посъветва ме да смесвам елуком с кремчето му А-дерма 1 към 3 и да мажа вечер за 5 дни. Няма да го правя, ако Вие не ме посъветвате.

Относно храненето-току що му дадох 1/2 банан с 1с.л. чиста оризова каша. Изяде с охота 2/3.
 Аз не искам да му давам бурканчета, но сезонът е такъв и не мога да се доверя на продуктите предлагани на пазара. Имам само картофи, моркови, кромид и ябълки домашно производство.
На Гербер разнообразието не е толкова голямо иначе съм чела че ги препоръчвате.
Мисля да купя спанак тези дни да го накисна във вода за около час и да му го приготвя на пюре. Той с какво се смесва?
Не мисля че има проблеми с теглото. Около 9кг е, 72см.
Много е подвижен, засмян и жизнерадостен.
 Аз мислех че изоставаме с храните, а пък се оказва че бързаме..........вече се обърквам.

Не съм давала нито Фенистил, нито Панадол днес.

Извинете ме за дългият пост.

Благодаря за записа!

***
Това сега с бузките е остър проблем, от седмица, 10 дена. Доколкото разбрах.
Не е имал преди никакви обриви по лицето?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #407 -: Февруари 27, 2009, 22:18:26 pm »

Вземете Хумана 1. Ако имате проблем и с нея слагайте за начало 1/2 мезурка от някоя силно миришеща каша, например една от тези:
Nestle-> Пшеница 5 плода, Пшеница портокал и банан и Бисквитена


БЛАГОДАРЯ !
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #408 -: Февруари 27, 2009, 22:40:32 pm »
Всичко започна на 2ри ден от започването на лечението му (11 фев). Имаше честа кашлица и силна хрема. Лекувах с Клацид, Фенистил и капки за нос приготвени в аптеката. Писах Ви всичко подробно, племениците бяха със Стрептокок пневмония, малкият на почти 2 месеца бе в болница 1/2 месец. Посъветвахте ме, ако не е правена Превенар да лекувам с АБ. Изследванията му бяха добри, но той изглеждаше доста зле.
Бях спряла захранването за около 15дни и въпреки това му излезе една екзема под устната на 11.02. Писах Ви и прикачих снимка, а Вие много подробно ми обяснихте, че се дължи на слюнка или разливане на храна. Препоръчахте Фуцидин за 2 дни. След седмица, когато привършваше антибиотика се появи и 2ра екзема под долната устна. Не я мазах с нищо. Започнах захранването отново с прословутото авокадо, като плод и приготвени на пара картоф, морков, карфиол, броколи, кромид и зехтин за обяд. След 3 дни лицето и ръцете му станаха на петна. Прикачих снимки, а Вие препоръчахте да спра за 2 дни със захранването и да го оставя само на кърма. Направих го. Всички обриви, освен двата около устните минаха на другият ден. Предложихте да изчакам 3-4 дни да видим как ще се развият нещата. Междувременно аз му дадох картоф+тиквичка на Хипп и след 2-3 дни лицето му стана такова, каквото е на последните 3 прикачени снимки. Вечер силно се зачервява, а на дневна светлина е много бяло, но със силно лющене.

Преди това е имал само 1 пъпка, когато беше на около месец. Мина сама след няколко дни.
« Последна редакция: Февруари 27, 2009, 22:58:05 pm от asya »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #409 -: Февруари 27, 2009, 22:58:22 pm »
Благодаря. Това е анамнеза "за учебник". Не съм чувал даже лекар да ги подреди така ясно, точно.  8O
Губи ми се поредицата на нещата.
Има и друго-от последните снимки видях сухи, зачервени бузки. Това е по принцип така, или след последните "картоф+тиквичка на Хипп"?
Моля спрете окончателно всичко от този "Хипп". За 4 години "из форумите" колкото деца имат някакъв хранителен проблем все от Хипп е.

Аз мисля следното:

*направете кремчето с Елокон, сложете вътре и 1/2 тубичка Фуцидин и 1/2 тубичка Дактарин (или аналог).
*спрете всичко от бурканчета (без Гербер), авокадо,праскови.
*оставете детето само на кърма (АМ) +плод следобяд или каша на прах. Или както Ви бях писал за оризова каша + плод.

Ако след два-три дена нещата не са утихнали и завяхващи, ще ползвате кремчето.
Ако екземите около устата (двете петна) са активни както и досега-може още утре да ги намажете.
Но да мажете целите бузки е още рано... .
Надявам се детето по принцип няма сухи,грапави,зачервени бузки?

После ще слагате обратно храните, но без нищо от Хипп! Нищо, нито каши нито "пуйки със сметана"! Дори и плодови бурканчета!

"Междувременно аз му дадох картоф+тиквичка на Хипп"
->Защо това? как е възможно човек да се ориентира, щом непрекъснато бомбардираме детето с цял Френски ресторант меню? а детето е на 7 месеца?
Аз да не съм магесник, че да познавам какво сме давали "апокрифно"?

Хм... ще дърпаме уши ;) така до "алерголог" ще стигнем... .
« Последна редакция: Февруари 27, 2009, 23:04:26 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #410 -: Февруари 27, 2009, 23:07:15 pm »
Добър вечер,докторе!
Опитвам се да спазвам всички препоръки по разтваряне на Хуманата,но винаги остават едни кристалчета по стените на шишето.Има и такива утаени на дъното.Първо слагам топлата вода - 2/3,1 л.АМ и бъркам,2-ра л.АМ и бъркам и 3-та л. и пак разбърквам.Доливам вода и пак разбърквам.Оставям да се успокои и го давам.Пробвах с по-хладка и по-гореща вода и все има кристали.Дали на пазара ни да има Хумана менте?Или аз не правя нещо какта трябва?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #411 -: Февруари 27, 2009, 23:11:08 pm »
Не. И тук това е така :( > Многократно съм ги питал за това и смислен отговор не получих. Но не е проблем това... .

Хапва добре Хумана?
Оставете детето на свободни количества (ако не повръща).
"Коликите" може да са глад!
« Последна редакция: Февруари 27, 2009, 23:12:39 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    asya

  • **
  • 72
  • вече православен християнин
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #412 -: Февруари 27, 2009, 23:14:15 pm »
До преди 11 фев е имал порцеланова кожа на лицето. Никакви проблеми.

Тялото му стана грапаво около 5ти месец. Подобри се за седмица само след минералните бани във Велинград. И тук го къпах с минерална вода, но не помага.

Забравям напълно за ХИПП.

Само ГЕРБЕР, ако е наложително.

Сега видях, че имам неотворен Дактарин, който съм купувала преди да родя, но синът ми нямаше млечица и е останал непокътнат. Ще купя и Елокон.

Няма да ползвам авокадо, папая, манго и т.н.

Днес хареса безмлечната оризова каша на Милупа+банан. Продължавам само с нея+ кърма за храненето между 4 и 6pm

Сутрин лецето изглежда добре, но вечер е възбудено.

Никога до сега не е имал нито грапави, нито зачервени, нито сухи бузки.

Нищо никога на ХИПП.

Хиляди благодарности!!!

П.с. Разбирам Ви напълно, но майката е пред дилемата "Да рискувам ли с натъпканите с нитрати продукти от пазара или да купя специално приготвена от висококачествени продукти бебешка храна, или да чакам то да стане на 1год и тогава да захранвам :wink:?"
« Последна редакция: Февруари 27, 2009, 23:24:20 pm от asya »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #413 -: Февруари 27, 2009, 23:25:55 pm »
Добре. Пишете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #414 -: Февруари 27, 2009, 23:27:53 pm »
Не. И тук това е така :( > Многократно съм ги питал за това и смислен отговор не получих. Но не е проблем това... .

Хапва добре Хумана?
Оставете детето на свободни количества (ако не повръща).
"Коликите" може да са глад!
Хапваме я добре  :D
Не смея да давам по-големи количества,защото смуче много лакомо и повръща след храна въпреки,че е уригната.Взехме биберони на НУК,но ми се струва,че въпреки че дупката е от горната страна при ядене биберона пуска много силно.След ядене и уригване се слагаме в столчето за кола и за сега сме овладели нещата благодарение на съветите ви!
А иначе често огладняваме на мах.2 часа.Явно и трябва повече АМ на един прием.

Относно обривите - взех сапунчето на ,но вместо кремчето ми дадоха това  http://shop.bodfeld-apotheke.de/produkte/redirect?partner=idealo&productNr=0702877
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #415 -: Февруари 27, 2009, 23:35:21 pm »
Здравейте д-р Birdie! Преди време се консултирах с вас за нослето на синчето ми (изолираха предимно SERRАTIА при многото МБ изследвания). Само информативно- бебчо е по-добре- има все още секрет , но вече  промиваме много рядко, спи и се храни много добре :D.
Имам някалко въпроса и ще съм благодарна на отговорите.
1. Синът ми е на 5м и 24дни. Роди се  в 30гс и сега е на 3м 13 дни кориг. възраст. Предстои захранване.Кога според вас трябва да започне(според неонат-17-23 седм.коригирана възраст-т.е.-6,5м календарни при нас).Препоръча ми да започнем с картоф и морков, но вашата схема ми допада по-вече. Има ли храни, които трабва да съобразя с недоносеността.
2. Последните 3 седмици започна много усилено да си слага ръцете в устата. Не ползваме залъгалка. Посъветваха ме да го приуча към нея като по-добра алтернатива.
3. Когато го хвана за ръце се опитва да седне. Според неонат мога  да го оставям седнал по дълго време след 6м коригиран.
4.Преванар ваксина- препоръчвате я на всички деца или на тези които боледуват по-често. Досега не сме се разболявали :D :D :D(Чукам на дърво)
5. Има пъпчици по личицето -акне(ако не греша :?) . Необходимо ли е да се третитра и с какво. Джипи -то ме посъветва със 70%спирт локално, но пак се паявяват.
Най-сърдечни благодарности за съветите и мнението Ви относно нашите проблеми
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #416 -: Февруари 28, 2009, 00:10:40 am »
Здравейте докторе,
и аз да питам за храненето - колко след първото заместено трябва да има второ външно хранене и какво да е то? Чела съм че след месец някъде, но нашата педиатърка каза, засега да не давам каши, защото били много калорични, а според нея Габи расте бързо /на 18.02 беше 7300 - наддала 700гр за 1 месец/. Захраних на 5м и 8 дни с ябълка, а точно на 6 заместих с картофено пюре обедното хранене. В момента се храним така:
7 - кърма + 100АМ
12 - зеленчуково пюре с АМ 200гр /обикновено готвя на пара и пасирам зеленчуците с АМ/
16 - 160АМ
18 - 100 плод
21 - 160АМ
разбира се часовете са ориентировъчни.
Да променя ли нещо според вас? Мисля да захраня с месо на 7 м, жълтък 8-9?

Друго което ме притеснява е леко груба кожа на лявото коляно, така е от доста време /поне 2 месеца/, педиатърката ни каза че било като крустите на главата, но те отдавна изчезнаха /мазах със стелакер на мустела/ а това на коляното си стои. Не е зачервено или подуто и на снимка не се вижда, просто на пипане е грапаво. Всяка вечер след баня правя лек масаж на цялото тяло с олиото на мустела ако това има значение.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #417 -: Февруари 28, 2009, 00:56:05 am »
@naiema

Ползвайте само сапуна засега.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #418 -: Февруари 28, 2009, 01:01:51 am »
Здравейте д-р Birdie! Преди време се консултирах с вас за нослето на синчето ми (изолираха предимно SERRАTIА при многото МБ изследвания). Само информативно- бебчо е по-добре- има все още секрет , но вече  промиваме много рядко, спи и се храни много добре :D.
Имам някалко въпроса и ще съм благодарна на отговорите.
1. Синът ми е на 5м и 24дни. Роди се  в 30гс и сега е на 3м 13 дни кориг. възраст. Предстои захранване.Кога според вас трябва да започне(според неонат-17-23 седм.коригирана възраст-т.е.-6,5м календарни при нас).Препоръча ми да започнем с картоф и морков, но вашата схема ми допада по-вече. Има ли храни, които трабва да съобразя с недоносеността.
2. Последните 3 седмици започна много усилено да си слага ръцете в устата. Не ползваме залъгалка. Посъветваха ме да го приуча към нея като по-добра алтернатива.
3. Когато го хвана за ръце се опитва да седне. Според неонат мога  да го оставям седнал по дълго време след 6м коригиран.
4.Преванар ваксина- препоръчвате я на всички деца или на тези които боледуват по-често. Досега не сме се разболявали :D :D :D(Чукам на дърво)
5. Има пъпчици по личицето -акне(ако не греша :?) . Необходимо ли е да се третитра и с какво. Джипи -то ме посъветва със 70%спирт локално, но пак се паявяват.
Най-сърдечни благодарности за съветите и мнението Ви относно нашите проблеми
1.На 6м. Няма такива храни. Е, не неординарни неща, които така или иначе не даваме.
2.Хм... интересен въпрос. Не е въпрос на "алтернатива". Не въвеждайте биберон щом досега не сте. Честно да Ви кажа обаче-нямам отговор. Може би защото смятам и едното и другото за естествено.
3. Не съм съгласен, защото няма доводи да не го правите сега. Стига да се подпира гръбчето (за детето е по-удобно, не че е вредно и без да се).
4.На всички, разбира се.
5. Снимка? не знам какво "кръщават" за "акне"... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (6 част)
« Отговор #419 -: Февруари 28, 2009, 01:06:47 am »
Здравейте докторе,
и аз да питам за храненето - колко след първото заместено трябва да има второ външно хранене и какво да е то? Чела съм че след месец някъде, но нашата педиатърка каза, засега да не давам каши, защото били много калорични, а според нея Габи расте бързо /на 18.02 беше 7300 - наддала 700гр за 1 месец/. Захраних на 5м и 8 дни с ябълка, а точно на 6 заместих с картофено пюре обедното хранене. В момента се храним така:
7 - кърма + 100АМ
12 - зеленчуково пюре с АМ 200гр /обикновено готвя на пара и пасирам зеленчуците с АМ/
16 - 160АМ
18 - 100 плод
21 - 160АМ
разбира се часовете са ориентировъчни.
Да променя ли нещо според вас? Мисля да захраня с месо на 7 м, жълтък 8-9?

Друго което ме притеснява е леко груба кожа на лявото коляно, така е от доста време /поне 2 месеца/, педиатърката ни каза че било като крустите на главата, но те отдавна изчезнаха /мазах със стелакер на мустела/ а това на коляното си стои. Не е зачервено или подуто и на снимка не се вижда, просто на пипане е грапаво. Всяка вечер след баня правя лек масаж на цялото тяло с олиото на мустела ако това има значение.
Вие имате второ външно хранене.
Добра е програмата-разнообразявайте с нови храни в двете хранения.
Писал съм доста за това и в "Оценка на моториката", и тук.
Да, за месото и жълтъка.

Това с колената е често. Не е проблем. Може да ползвате сапунчето на Еуцерин по-горе, но обикновено това остава за доста време (+ суха кожа на подбедриците).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.