0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
понеже виждам, че преобладават работещите в компютърния бранш, нека отбележа нещо.

ако пуснете една анкета, озаглавена просто "какво работят мъжете ви" - пак най-много ще излязат мъжете с тази професия.
просто, те са явно преобладаващ брой, така че е нормално да преобладавак процентно и в анкетата за мъжки стерилитет.

едва ли вече има много мъже, които да не работят седяща работа, а то това е важното, не облъчването от компютъра, каквото реално няма!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Цитат на: little_rabbit
Моят съпруг е "друго" - пилот от гражданската авиация. Мисля, че има връзка между радарите (облъчването) и проблемите сега.


заек, не забравяй и другите утежняващи фактори при съпруга ти! аз лично мисля, че те са по-меродавни от бившата му професия.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Цитат на: jam
понеже виждам, че преобладават работещите в компютърния бранш, нека отбележа нещо.

ако пуснете една анкета, озаглавена просто "какво работят мъжете ви" - пак най-много ще излязат мъжете с тази професия.
просто, те са явно преобладаващ брой, така че е нормално да преобладавак процентно и в анкетата за мъжки стерилитет.

едва ли вече има много мъже, които да не работят седяща работа, а то това е важното, не облъчването от компютъра, каквото реално няма!

Искам да отбележа, че това е анкета в нета. Има и доста двойки, които не ползват компютри и не влизат в нета, но имат проблеми с репродукцията. Също така, доста от тези двойки са с ориенталско мислене (т.е. мъжете е по-вероятно да не се изследват), и точно те работят по-скоро физическа работа.
С това искам да кажа само, че извадката ни тук, не може да се счита за представителна.
Зайо, нали така?
Цитат на: alia_alia
[
С това искам да кажа само, че извадката ни тук, не може да се счита за представителна.
Зайо, нали така?

Представителна за двойките не е, но е почти изчерпателна за посещаващите сайта ;)
Цитат на: jam
Цитат на: little_rabbit
Моят съпруг е "друго" - пилот от гражданската авиация. Мисля, че има връзка между радарите (облъчването) и проблемите сега.


заек, не забравяй и другите утежняващи фактори при съпруга ти! аз лично мисля, че те са по-меродавни от бившата му професия.

Мне, ако имаш предвид операцията и причините за нея - едва ли това оказва каквото и да било влияние върху показателите на спермограмата. По-скоро цигарите, цигарите... Откакто рече Чък да не пуши, не пуши. След три месеца очаквам показатели на отличник  :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
цигарите и възрастта, най-вече това...

надявам се на подобрение след спирането на цигарите!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

ох! Моят мъж спря цигарите преди година, не пие освен с повод, а нормокинезата му е 4% :cry:. Може пък проблемът му да е това, че е програмист :idea:, и май трябва да му купя шалварки за проветряне :wink:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Цитат на: jam
... и възрастта, най-вече това...

Не вярвам. С бройка по-добра от на доста младоци, с хормони в средата на референтните граници. Не е от възрастта. Професионалните вредности са от значение. След летенето (свалили са го на земята по едно време, щот не е бил член ;) ) е работил в печатна база - ми, мастилата, и те са полезни за растежа... За тонерите на копирните машини да не говорим...
Kъде ,бе Зайко не е бил член ? :balk_21: .
А сега сериозно,може би наистина мъжете ,дето се занимават с физическа работа нямат проблеми,къде сте чули някой строителен работник,или земеделски да има проблеми.Я бързо по 1на мотика на мъжете и да почват  :lol:  
На Партията, Морковче  :lol:  :lol:  :lol:

А за физическия труд - не съм много съгласна. На Берито на мъжа варикоцелето вероятно е било точно от тежък физически труд.
*
МОЯ е тои не то4но работник  но натварването е голямо имам предвит психи4еското
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Da se vpicha i as. Maja mi e po obrasovanie injener i raboti po spezialnostta si. Inahe e bil profesionalen basketbolist do predi 6-7 godini, sega igrae kato amatior. Ima operazia ot koksartrosa kogato e bil na 14  godini dva pati s palna upoika. Toest saradi tesi problemi e sprial s profesionalnia sport. Imal e travmi, no ne snam dali tova moge da e prichina, sashtoto chuvam raslichni mnenia ot lekari. Ako iskate pichete mi.
Isvinete che pisha na latiniza.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Моят съпруг е военен пилот.
Първоначално проблемите ни започнаха при  него-намалена подвижност и повишен вискозитет,вероятно дължащи се на неизлекувана инфекция.След лечение и високи дози витамини и антиоксиданти и билки спермограмата се подобри значително  :)
 Лекарят каза, че е възможно известния мъжки фактор  да е и от високите дози ултрачестотни лъчения, които получава.
*
Моят мъж сега ралоти каквото му падне, но преди да го съкратят беше механиик на аерогарата! 12 г.
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Военен от сухопъните войски.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Инспектор в икономическа полиция. Спермограмата ни е със заключение Олигоастенозооспермия, придружена от Тератозооспермия  :(
  09.11.2007