0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моля ви да хвърлите един поглед и на моите изследвания и  коментирайте...

Avtoantitela:
Anti-kardiolipin IgG - 0.22 (N<1.1);
!!!Anti-kardiolipin IgM - 2.0 (N<1.1);!!!
Anti-b2GP-I - IgG - 2.5 (N<8.0);
Anti-b2GP-I - IgM - 4.1 (N<8.0);
Anti-protrombin AT - IgG - 0.28 (N<1.1);
Anti-protrombin AT - IgM - 0.42 (N<1.1);

Infekciozni pri4initeli:
!!!Chlamydia trachomatis IgG - 1.53 (N<1.1);!!!
!!!Chlamydia trachomatis IgA - 1.18 (N<1.1)!!!
Toxoplasma gondii IgG - 0.48 (N<1.1);
Toxoplasma gondii IgM - 0.31 (N<1.1);

Hormonalni izsledvaniq:
Tireotropen hormon (TSH) - 1.0
(0.25 - 5.0 мIU/ml);
!!!Anti-tireoglobulin antitela - 1.63 (N<1.1);!!!
!!!Anti-mikrozomalni antitela - 3.6 (N<1.1);!!!
Estradiol (E2) 66.1;
Prolactin - 23.9 (do 15ng/ml);
FSH - 9.45 (do 12 mIU/ml);
LH - 11.8 (1-15 mIU/ml);

Ехография на щитовидна жлеза:
правилна форма, нерязък контур. десен лоб - 18/18/48 мм, V = 8.1сс. Ляв лоб - 17/16/46 мм, V = 7.8сс. Леко изразена хипоехогенна, хомогенна структурадиузно.
Color Doppler- непроменена васкуларизация.
Закл.: нормални размери и обем на щитовидната жлеза, лекостепенни дифузни структурни промени
хроничен тиреодит
Клинично и хормонално еутиреоидна. в момента не се налага медикаментозно лечение. смнение за изследване на FT4, TSH; A-TPO след 4-6 месеца.

Генетични изследвания:
И на мен, и на мъжа ми не бяха установени данни за системни бройни и структорни хромозомни изменения.

Фактор V Leiden: хомозиготен носител по нормален алел;
!!!Мутация G20210A в Протромбиновия ген: хетерозиготен носител по мутантен алел;!!!
Генетичен вариант С677Т в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза: хетерозиготен носител по мутантен алел;
Генетичен вариант вгена на Тромбоцитен гликопротеин IIb/IIIa: хомозиготен носител на хаплотип А1

Интерпретация на резултата: Жени носителки на този генетичен дефект (FVL; мутация в гена на протромбина) сав по-голяма степен предлазположени (2.5 пъти повече, в сравнение с др жени неносителки към репродуктивни неудачи - загубана плод и др усложнения на бременността) .

Тези изследвания направих по препоръка на моя гинеколог - доц. Танчев /Плевен/ след 2 спонтанни аборта в 6-7 г.с.                                                    
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
а там, където ти назначиха и направиха този панел от изследвания, не ти ли направиха финална имунологична консултация с препоръка и заключение? такава, каквато ти е направена след ехографията на щитовидна жлеза?
ние все пак не сме лекари, какво да коментираме? видно е, кое не ти е в норма, оттук натататък лечение и интерпретация - от лекар-специалист.

и аз съм правила такива изследвания в Плевен, след което доц.Конова ми е написала на един лист диагноза и лечение.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

И аз мисля да направя 1 консултация с доц. Конова.  Трябва ли предварително да си взема час :?:  Каква е цента на консултацията :?:  :?:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
обади й се или й пиши имейл (координатите й ги има в сайта) за уговаряне на час.
не знам за пари, на мен досега пари не ми е вземала...
непременно се консултирай с нея!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Здравей, pgzenga! Преди броени дни бях в Плевен по същия повод.  Първо се прави генетична консултация с д-р Ковачева. Цената е 20 лв, обади се предварително и си запази час. После със заключението от генетичната консултация отиваш при доцент Конова за имунологична консултация и препоръки за лечение. (Консултацията не се заплаща, но се обади да си запазиш час). За съжаление ще се наложи да почакаш до 14.03, тъй като доцент Конова в момента е извън страната.
*

    Anonymous

мерси много за информацита :wink:
Госта бях АЗ :D
Панда, какъв е проблема при теб? Има ли нещо общо с моите?!? Доц. Конова какво препоръча?
*
Цитат на: pgzenga
Панда, какъв е проблема при теб? Има ли нещо общо с моите?!? Доц. Конова какво препоръча?

Anti-kardiolipin IgM антитела - единственото общо нещо до тук  :D
Пия аспирин протект. Като бях в Плевен си пуснах контролно изследване и още очаквам резултатите.
P.S. Писах ти на лични  :)
//www.az-jenata.com/pics/407.jpg