0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Парламента Прояви Възрастова Дискриминация
« Отговор #20 -: Януари 23, 2009, 12:16:34 pm »
Жената каза че превес ще имат медицинските критерии, а иначе най-вероятно ще се приеме за граница границата на световната здравна организация от 15 до 49 години.
Старлет , този диапазон тя го спомена условно като граници на фертилна възраст при жената изобщо в медицинските стандарти, слушах я внимателно , нямаше пренос към фонда.
Не си представям 17 годишна девойка да прави ин витро , а и тя по-скоро се пазеше от това да говори за възрастова граница изобщо.

Естествено че ако има изчерпан яйчников резерв няма смисъл да бъдат отпускани средства на хаос. Дано не засегна някого, че като гледам как всички са станали болезнено раними в последните 48 часа.
Е с това няма как да се съглася , защото и на тези момичета може да се помогне , понякога с повече медикаменти , понякога ИКСИ на естествен цикъл, донорски яйцеклетки.
Проблемът на безплодието е многолик , знам че е утопично да се мисли ,че всички детайли ще се изчистят с магическа пръчка , но не пречи да дискутираме , ако това помага.

п.п.този проблем не ме засяга лично , но наистина би могла да засегнеш някого, нека сме по-деликатни! ..
*
Re: Парламента Прояви Възрастова Дискриминация
« Отговор #21 -: Януари 23, 2009, 12:18:54 pm »
Хора, естествено, че проблема е много комплексен и сложен и толкова много и добри специалисти работят по него. Те много добре са запознати и с методиките на лечение при този и онзи случай. Неслучайно има толкова видове протоколи и методи.
В случая коментирахме да няма черно на бяло възрастово ограничение, защото аз поне го възприемам като дискриминативно.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Парламента Прояви Възрастова Дискриминация
« Отговор #22 -: Януари 23, 2009, 12:23:07 pm »
Ами Старлетче, за съжаление с този ти коментар мен ме нарани! Моята диагноза е точно такава - изчерпан яйчников резерв, но! моят доктор смята, че има възможност да се получи бременност от ИКСИ на естествен цикъл. Значи какво - аз нямам право на помощ от дръжавата? Така ли да разбирам?

Рали тук става въпрос за превес, не за пълно отричане! Каквото и да си говорим обаче едно инвитро на естествен цикъл излиза в пъти по евтино от едно инвитро със стимулация. Не казвам, че не трябва да се помга, но и все пак не отричайте че трябва да има някаква горна граница. 49-50 години ми се вижда добра граница, за да няма случаи като с румънката дето роди на шейсет и няколко години. Отново се извинявам не искам да обидя никого нито с предният нито с сегашният си пост.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Re: Парламента Прояви Възрастова Дискриминация
« Отговор #23 -: Януари 23, 2009, 12:52:00 pm »
   Moмичета, дано всеки от нас грабне най-сетне своята желана до болка мечта. БЛАГОДАРЯ на Ани, Радина, на нашите лекари и на всички, които направиха толкова много за нас! Иначе аз лично през февруари навършвам 42. Какво да се прави, съдба! Всеки има някакви свои претенции, не могат да бъдат удовлетворени всички наши желания. По-важното е, че се направи една огромна стъпка напред.Дано няма възрастови ограничения, това е моята надежда!
*
Re: Парламента Прояви Възрастова Дискриминация
« Отговор #24 -: Януари 23, 2009, 12:54:15 pm »
Цитат
Каквото и да си говорим обаче едно инвитро на естествен цикъл излиза в пъти по евтино от едно инвитро със стимулация
Така е, но пък % успеваемост е много по-малък и трябват повече опити, така че няма да е справедливо тези опити да не се финансират
И аз съм с ИЯР
Цитат
Имах едночасов разговор след предаването с докторката. Ще се предвидят и варианти при изчерпан яйчников резерв. Всъщност от нас зависи в момента как точно ще се формулират условията.
Понеделник е следващата среща, на която ще са обсъдени всички тези подробности
Ще бъде добре и ако се обсъди и варианта за донорска яйцеклетка, в крайна сметка какво значение има каква е причината за стерилитета, нали всички искаме да имаме деца. Каква е разликата, дали нямаш тръби, сперматозоиди или яйцеклетки? Нека никой да не се обижда!
Във всички случаи донорската ще излиза повече от 5 000 лева, но ако поне 5000 лв. се поемат от държавата ще е голямо облекчение!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Парламента Прояви Възрастова Дискриминация
« Отговор #25 -: Януари 23, 2009, 13:04:17 pm »
Цитат
Каквото и да си говорим обаче едно инвитро на естествен цикъл излиза в пъти по евтино от едно инвитро със стимулация
Така е, но пък % успеваемост е много по-малък и трябват повече опити, така че няма да е справедливо тези опити да не се финансират
И аз съм с ИЯР

Не искам да споря с никого. Повтарям, че не искам и да обиждам никого! Както и повтарям, че не говоря за отричане!!! Ще помоля да не бъда цитирана по-нататък в менията, защото по този начин наистна разговора се превръща в нападка!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Парламента Прояви Възрастова Дискриминация
« Отговор #26 -: Януари 23, 2009, 13:15:26 pm »
Scarlet, извинявай, цитирах те единственно за да поясня, в никакъв случай не съм искала да прозвучи като нападка!