0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Надарените деца
« Отговор #40 -: Август 11, 2011, 12:59:57 pm »
Никъде не съм написала, че тези момиченца са по-интелигентни от други, нито съм ги дала за пример. Споделих какви деца учат в Валдорфското училище в Германия, без да ги иронизирам, изобщо не съм изказала моето мнение, само факти. А вие започвате да търсите под вола теле.
Друга тема за размисъл от живота на тези деца: лягат си в 18.00 часа и стават в 06.00 и не ядат захар, пият соево мляко. И да, децата свирят на флейта, но майката също е флейтист.
Родителите са професионални класически музиканти, жената е германка, мъжът българин. Родителите на съпрузите са лекари. Ако има значение изобщо образованието.
« Последна редакция: Август 11, 2011, 13:02:50 pm от Smaraidi »






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Надарените деца
« Отговор #41 -: Август 11, 2011, 13:04:49 pm »
Смарайди, по спокойно, никой не търси под вола теле :wink:
ако не си искала да се коментира защо го споделяш, това е просто още една насока за размисъл, всеки си има виждане по въпроса. И моите деца не ядат захар, но не свирят на флейта, и дядо им е лекар, та какво от това :wink: :lol:
*
Re: Надарените деца
« Отговор #42 -: Август 11, 2011, 13:17:39 pm »
Споделих, разбира се всеки може да си изкаже мнението, затова съм написала тези факти  :).
Само дето получих разбор какво съм искала да кажа с това. Ами, нищо не съм искала да кажа, разясних що е то Валдорфското школо.
И исках да уточня, че родителите и прародителите нямат жълти книжки или поне аз не знам  :wink:.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Надарените деца
« Отговор #43 -: Август 11, 2011, 14:10:11 pm »
"напивам се, защото Бойко е министър-председател".

Няма толкова пиене, докторе.... Тази тема искрено ме радваше и досега, но сега вече се смях до сълзи, благодаря ви!
« Последна редакция: Август 11, 2011, 14:20:35 pm от Birdie »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Надарените деца
« Отговор #44 -: Август 11, 2011, 14:20:05 pm »
Никъде не съм написала, че тези момиченца са по-интелигентни от други, нито съм ги дала за пример. Споделих какви деца учат в Валдорфското училище в Германия, без да ги иронизирам, изобщо не съм изказала моето мнение, само факти. А вие започвате да търсите под вола теле.
Друга тема за размисъл от живота на тези деца: лягат си в 18.00 часа и стават в 06.00 и не ядат захар, пият соево мляко. И да, децата свирят на флейта, но майката също е флейтист.
Родителите са професионални класически музиканти, жената е германка, мъжът българин. Родителите на съпрузите са лекари. Ако има значение изобщо образованието.
Това съм го чувал и от други ( за лягането в 18ч).
Нещо не го намирам за добро.
18 е следобед. Не е вечер.
Човек спи вечер обикновено.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Надарените деца
« Отговор #45 -: Август 11, 2011, 14:29:12 pm »
Друга тема за размисъл от живота на тези деца: лягат си в 18.00 часа и стават в 06.00 и не ядат захар, пият соево мляко. И да, децата свирят на флейта, но майката също е флейтист.
Добре де, без претенции изобщо някога да задавам въпрос по темата в заглавието, но на какъв размисъл се предполага да ме наведат тези факти?
Че захарта е принципно отровна или на кравето мляко му има нещо? Или че е нормално да спиш по 12 часа от 24, солидна част от тях при това - по светло (например в хубаво слънчево лято)? Хубаво е да свирят на флейта, но чий избор е това - техен или на родителите им? Малко се съмнявам да са го направили самички.
Вкратце, май там малко прекаляват. "Малко"то ми е опита да бъда тактична. Не разбирам с какво толкова се промени света, че "Войната на таралежите" вече да не е примера за прекрасно детство...
Re: Надарените деца
« Отговор #46 -: Август 11, 2011, 14:39:03 pm »
А сега някой да ми обясни как точно заспиват в 18 и стават в 6. МОето дете кипи от енергия в 18 часа :)
[/url][/url]
*
Re: Надарените деца
« Отговор #47 -: Август 11, 2011, 15:14:29 pm »
Вени, спавка заглавието на темата :lol:
демек "надарените деца" са така, ние с обикновените това не можем да го разберем :wink:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Надарените деца
« Отговор #48 -: Август 11, 2011, 15:29:36 pm »
А сега някой да ми обясни как точно заспиват в 18 и стават в 6. МОето дете кипи от енергия в 18 часа :)
Много просто - предпочитат да си легнат, вместо да прекарат още няколко часа свирейки на флейта :-).

А това пък за соевото мляко - думи нямам.Предполага се, че от някакви техни здавословни причини пият соя, нали? Същите по които са вегетарианци, не си ваксинират децата и играят с дървени играчки. Аман от криворазбрана цивилизация. Соевото мляко е повече вредно,от колкото полезно,  защото съдържа  естрогени. Не знам кой доброволно ще се тъпче с хормони, ако е наясно, че това прави. Освен това соята съдържа и инхибитори на храносмилатени ензими т.е. пречи на храносмилането. Съдържа и съставки, които увеличават скоростта на съсирване на кръвта. Въобще, аз  не знам от какъв зор е тази мания по соята в последно време, но хората вместо да повтарят като папгали, би било добре да се информират, пък ако ще не от Валдосрфското училище да са , а от не знам къде. За ваксините въобще не ми се коментира.


Смарайди, ами  ти какво очкаваш да коментираме като темата е за надарените деца.

Боби
« Последна редакция: Август 11, 2011, 15:33:29 pm от Bobbie »


  
*
Re: Надарените деца
« Отговор #49 -: Август 11, 2011, 15:51:16 pm »
Хехе, много весело е това с Валдорфската школа :)

Всичко има на този свят, всичко приемам, ама това дето не ги ваксинират, не! Те тука си върлуват болести, които са изчезнали от Европа отдавна, само защото циганетата не се ваксинират. Да го направят задължително трябва!

П.С. Аз съм вегетарианка, но не бих налагала на детето си какво да яде. Давам си и месо както си му е редно. Не бих рискувала нейното здраве.
« Последна редакция: Август 11, 2011, 15:56:50 pm от Раши »


Re: Надарените деца
« Отговор #50 -: Август 11, 2011, 23:20:23 pm »
....Хубаво е да свирят на флейта, но чий избор е това - техен или на родителите им? Малко се съмнявам да са го направили самички.

Аз не съм много съгласна с това, да се остави детето да прави избор за тези неща. То дайте да ги питаме и дали искат да ходят на училище, щото да е техен избор ;) Вярно е, че насила хубост не става, но съм сигурна, че изборът на повечето деца би бил да стоят по цял ден на компа, да гледат тв или просто да се шляят. Според мен у децата трябва да се създават някакви навици докато са още малки, за да не им тежи след време когато имат по-важни ангажименти. Без значение дали ще бъде спорт, музика или нещо друго, ще настоявам моето дете да се занимава с нещо извън училище /най-вероятно ще е спорт, защото на мен повече ми харесва ;)/


Re: Надарените деца
« Отговор #51 -: Август 11, 2011, 23:24:50 pm »
А сега някой да ми обясни как точно заспиват в 18 и стават в 6. МОето дете кипи от енергия в 18 часа :)

Жаси, нашите деца са по-малки и спят обеден сън. Предполагам, че става въпрос за деца в училищна възраст, които стават в 6 часа, цял ден имат занимания....свирят на флейта ;) и т.н. 18 ч ми се струва малко прекалено, но примерно 20 може би повече бих го разбрала ;)


*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Надарените деца
« Отговор #52 -: Август 12, 2011, 10:13:44 am »
....Хубаво е да свирят на флейта, но чий избор е това - техен или на родителите им? Малко се съмнявам да са го направили самички.

Аз не съм много съгласна с това, да се остави детето да прави избор за тези неща. То дайте да ги питаме и дали искат да ходят на училище, щото да е техен избор ;) Вярно е, че насила хубост не става, но съм сигурна, че изборът на повечето деца би бил да стоят по цял ден на компа, да гледат тв или просто да се шляят. Според мен у децата трябва да се създават някакви навици докато са още малки, за да не им тежи след време когато имат по-важни ангажименти. Без значение дали ще бъде спорт, музика или нещо друго, ще настоявам моето дете да се занимава с нещо извън училище /най-вероятно ще е спорт, защото на мен повече ми харесва ;)/

Напълно подкрепям казаното. Смятам, че на децата трябва да им се дава насока с какво да се занимават, спорта е нещо, което дава страхотна дисциплина и контрол. Отделно води дори до по-добри хранителни навици, а не до тъпчене с чипс и подобни. Аз също бих настоявала детето ми да се заминава с такъв, защото знам на мен колко много ми е дал той. :wink:
*
Re: Надарените деца
« Отговор #53 -: Август 12, 2011, 10:21:29 am »
А сега някой да ми обясни как точно заспиват в 18 и стават в 6. МОето дете кипи от енергия в 18 часа :)
Много просто - предпочитат да си легнат, вместо да прекарат още няколко часа свирейки на флейта :-).
Боби
хахахаха

Смарайди, кажи на колко години са децата, моля.

И аз искам моето дете да спортува. Много искам.
Ама той не ще, поне за сега. Не иска да плува, не иска да играе футбол, не иска да ходи на танци, не обича да кара колело, страх го е да се качи на скейтборд, кънките за него са нещо ужасно, даже топка не рита, само я хвърля  :?
Божеее, сега като го прочетох всичко това, кво правя аз в тази тема  :lol:
май, май и на флейта ще съм доволна един ден  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Надарените деца
« Отговор #54 -: Август 12, 2011, 10:25:16 am »
Коки, щом иска да хвърля топката, пробвай с волейбол или баскетбол. А защо не и хандбал? Продават малки кошове, можеш да сложиш един в коридора да видиш дали ще му възбуди интереса. Аз се чудя как да опазя интериора у нас от всичките 8-10 топки... Все има някоя да лети на някъде...
*
Re: Надарените деца
« Отговор #55 -: Август 12, 2011, 10:32:59 am »
Пффф, мими има кош, ама няма интерес към него. Волейбол обича - да гледа само  :wink: и да пее "победа, и пак победа..."
Истински го интересуват само колите и книгите.
*
Re: Надарените деца
« Отговор #56 -: Август 12, 2011, 10:54:16 am »
По темата с лягането: партньор на фирмата от Холандия ми се оплаква, че детето му става много рано - в 6ч. и пита моето кога си ляга и става. На отговор в 21ч ляга реагира с ООУУ и аз обяснявам, че знам, че съм късметлийка с ранолягащо дете, следва още по-дълго ООООООУУУ и се оказва, че там препоръката е на нашата възраст да са по леглата в 18,30 - 19ч най-късно.
*
Re: Надарените деца
« Отговор #57 -: Август 12, 2011, 11:00:28 am »
Щом коли и книги го интересуват, въобще не е малко :) След някоя година може да гледаме него вместо Шумахер  :D
Малко да поотрасне и го заведете на картинги. От опит знам, че се иска дисциплина, а и отделно нас треньора ни стимулираше - според оценките и обиколките, колкото по-висока оценка, повече обиколки, за 2 и 3 почиваш, докато не изкараш повече  :wink:
За лягането, моите спят точно 8 часа през нощта, изключителна рядкост е ако спят повече. Като легнат в 22ч, стават в 6ч. Как да ги сложа към 20, това означава че в 4 ще са наспани. Следобедния им сън е с продължителност от 2 до 4 часа. Вчера например спаха до 18, как да легнат после. Пробвала съм и да ги будя, но са криви и отново не искат да лягат преди 22ч. Ако легнат по-рано, то са приказки, ставане и т.н., отново до 22ч.
Re: Надарените деца
« Отговор #58 -: Август 12, 2011, 12:02:44 pm »
По темата с лягането: партньор на фирмата от Холандия ми се оплаква, че детето му става много рано - в 6ч. и пита моето кога си ляга и става. На отговор в 21ч ляга реагира с ООУУ и аз обяснявам, че знам, че съм късметлийка с ранолягащо дете, следва още по-дълго ООООООУУУ и се оказва, че там препоръката е на нашата възраст да са по леглата в 18,30 - 19ч най-късно.

Доколкото зная, там децата на тази възраст вече не спят обеден сън.  Така че, събират се същите околко 11-12 часа сън, които и нащите деца спят за денонощие.  А обеден сън от 4 часа за мен лично е неразумно решение.  С малко упорство и време може да се коригира на по-малко и да се компенсира с по-дълъг сън през нощта.  Да, опитвала съм го.
Re: Надарените деца
« Отговор #59 -: Август 12, 2011, 15:06:41 pm »
Щом коли и книги го интересуват, въобще не е малко :) След някоя година може да гледаме него вместо Шумахер  :D
Малко да поотрасне и го заведете на картинги. От опит знам, че се иска дисциплина, а и отделно нас треньора ни стимулираше - според оценките и обиколките, колкото по-висока оценка, повече обиколки, за 2 и 3 почиваш, докато не изкараш повече  :wink:

:) Тъкмо щях и аз да давам подобно предложение :)
П.С: Като стана въпрос за картинг пък, нашият татко със сигурност ще има жълто на гащите ако малкия избере този спорт ;)

За лягането, моите спят точно 8 часа през нощта, изключителна рядкост е ако спят повече. Като легнат в 22ч, стават в 6ч. Как да ги сложа към 20, това означава че в 4 ще са наспани. Следобедния им сън е с продължителност от 2 до 4 часа. Вчера например спаха до 18, как да легнат после. Пробвала съм и да ги будя, но са криви и отново не искат да лягат преди 22ч. Ако легнат по-рано, то са приказки, ставане и т.н., отново до 22ч.

Точно за това предположих, че става въпрос за по-големи деца, които не спят обеден сън... И на мен ми се иска малчо да си ляга по-навреме, но имам чувството, че колкото повече го искам, той все по-късно започва да заспива вечер :) Надявам се зимата да оправим нещата...
« Последна редакция: Август 12, 2011, 15:10:24 pm от джиджи »