0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #20 -: Април 25, 2007, 13:42:51 pm »
и аз имах раничка, която явно беше доста голяма и на кофти място ,защото д-р Клисурски от Мд като я видя и каза : "Оо, ти си направо за горене". препоръча ми да отида направо на лазер,защото не съм раждала. изчетох хиляди неща за тия ранички... все пак накрая отидох при проф. Карагиозов в МД, там ми взеха 20 лв. за прегледа, и още 20лв. на следващият месец за самото обгаряне. имам позната, на коят ов рамките на 2,5 години й се появява два пъти раничка и  й я горят с ток. ако все пак решиш да ходиш на лазер в МД при Карагиозов, дазнаеш че там записването става мн трудно,защото идват жени от цяла България, и на ден не могат да обработят повече от 5-6 жени. поне така беше миналата година. успех!! :wink:
*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #21 -: Април 26, 2007, 07:16:33 am »
   Keaty, ако си от София горещо ти препоръчвав д-р Тюфекчиева. Относно цитонамазки, горене на ранички , биопсии и т.н. е перфекционист в работата си.
*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #22 -: Април 26, 2007, 08:24:22 am »
   Keaty, ако си от София горещо ти препоръчвав д-р Тюфекчиева. Относно цитонамазки, горене на ранички , биопсии и т.н. е перфекционист в работата си.
И на мен тя ми гори клетките с дисплазия в шийката. 2 м. по-късно на прек(гледа каза, че шийката ми е идеална.
Keaty, горенето с лазер едва ли ще е проблем и за д-р Попов. Успех!
*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #23 -: Април 26, 2007, 10:55:25 am »
Момичета, простете ме за невежеството, но колпоскопия и обгаряне на раничката едно и също ли е? И ако в този цикъл се направи обгарянето, възможно ли е още в следващия да се пристъпи към АРТ процедура(инсе или ин витро)?

*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #24 -: Април 26, 2007, 10:57:57 am »
Душ, колпоскопията е преглед на шийката с микроскоп (колпоскоп). Няма общо с горенето.
Мисля, че няма проблем да се премине към процедура още следващия месец, но все пак се консултирай.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #25 -: Април 26, 2007, 11:20:44 am »
Solei ако може да ми дадеш кординати на д-р Тюфекчиева

*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #26 -: Април 26, 2007, 12:09:57 pm »
White, благодаря за разяснението, миличка!
Ти правила ли си? Да знаеш дали боли? Аз съм голяма пъзла! И за колко време става, че се притеснявам за пътуването ми. Записана съм за 16 часа, а последния ми автобус е в 18 часа. Дали да се обаждам да си сменя часа. И още нещо - казаха, че трябва да е около 20-тия ден, но се падали почивки и ме записаха чак за 24-ти ден на цикъла. Дали няма да е късно? Не можах да намеря много информация за процедурата.

*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #27 -: Април 26, 2007, 12:45:00 pm »
Ти правила ли си?
Съжалявам, но не съм правила. Защо не се обадиш по телефона и не питаш?
А, дали боли? То и да боли, друг изход няма. :wink:
Всичко ще е наред.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #28 -: Април 26, 2007, 13:23:35 pm »
Solei ако може да ми дадеш кординати на д-р Тюфекчиева

  Д-р Елиза Тюфекчиева

  частен к-т - бул."Витоша"51
  тел.9888224- понеделник и сряда след предварително записване
 
*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #29 -: Април 26, 2007, 14:19:04 pm »
Solei ако може да ми дадеш кординати на д-р Тюфекчиева

  Д-р Елиза Тюфекчиева

  частен к-т - бул."Витоша"51
  тел.9888224- понеделник и сряда след предварително записване
 

Благодаря Ти Solei  :balk_64:

*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #30 -: Април 26, 2007, 22:27:13 pm »
White -  :thankyousign: !

*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #31 -: Април 26, 2007, 22:29:48 pm »
Bellla -  :thankyousign: !
Благодаря ти, миличка! Дано наистина не боли много, но какво ли не изтърпяваме в името на мечтата си, нали?

*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #32 -: Април 26, 2007, 23:16:53 pm »
Мерси много момичета :bighug: :bighug: :bighug:
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #33 -: Април 27, 2007, 11:49:06 am »
На мен са ми горили раничка два пъти и дори не усетих!
:dontknow: :dontknow:
И аз почти не усетих секцио-то, ама бях с упойка и докато :balk_83: "дъра - бъра" с анастезиоложката и то станало.
А същата лекарка ми гори раничка преди това.  Не бих казала, че не се усеща. Ама не боли де.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #34 -: Април 27, 2007, 11:53:25 am »
 Ама не боли де.

E аз какво казах!Естествено като си на гинекологичния стол и със спекулум в теб не е много приятно, но се преживява все пак! Секцио-раничка-доста различни неща!
« Последна редакция: Април 27, 2007, 11:55:57 am от Bellla »
Пристрастена към д-р Хаус!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #35 -: Април 27, 2007, 12:07:46 pm »
 :balk_103:  :balk_602:
Приемам - не боли. Болката е малко по-силна от тази при мензис. Ако болеше в частните клиники биха сложили упойка, най-малкото за повече парички, нали.
Ама определено не е приятно. Аз през цялото време имах чувството, че ако се замисля за нещо друго, инстинктивно ще си свия краката. Нали знаете - инстинктивно се свиваш при такива дразнениея или не знам коя дума да използвам. И като те изгъделичкат в корема ти се иска да се свиеш, ама не боли.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #36 -: Май 02, 2007, 11:25:00 am »
Ами  да се включа и аз.
Имах доста голяма раничка. Знам, че ми я гориха, но не помня с какво ( беше преди година). Помня, че трябваше да се гори до 15 ден на цикъла.
Мен не ме боля, но док. ми сложи местно обезболяващо. Усеща се горенето и понамирисва на изгоряло. Струваше ми 60 лв. Но въпреки големината на раничката и възможността да не стане от 1-вия път, при мен всичко мина добре, зарасна и не ми се наложи второ горене. Помня, че 10 дни след това слагах някакви глобули и кекса беше забранен за настоящия цикъл.
*

    деница

Re: обгаряне на раничка на шийката на матката
« Отговор #37 -: Май 07, 2007, 21:53:32 pm »
здравейте  :?   имам 2 деца и съм на 34 години.
след обгаряне на раничка на шийката на матката,на са6тия ден получих силно течение.много ме е страх от този факт.искам да ми кажете дали това е нормално,колко време трае и дали е симптон на някакво усложнение.много ще съм Ви благодарна.
           
             благодаря Ви предварително за помоща
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #38 -: Май 08, 2007, 08:52:40 am »
Зависи какво разбираш под силно течение. Все пак си е горене на раничка и не зависимо с какво се гори пак се получава нещо подобно на това ако си изгориш пръста на котлона.
Ако течението е наистина силно най-добре се обади на лекаря, който я е горил и питай него. Той знае най-добре.
При мен не е имало кървене, по-скоро аз реших, че е някаква лимфа и понеже не разбирам си оставих нещата така. Но не беше силно течение, а по-скоро имах чувството, че е силно. Нещо познато - да кажем като при първия ден от мензис.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #39 -: Май 09, 2007, 22:43:03 pm »
Деница, нормално е да има кръвотечение, но не по-силно от менструалното. на мен лекаркат атака ми каза. Ако смяташ, че е силно се обади на лекаря, който ти е правил горенето, да идеш да те прегледа. При мен имаше леко кървене няколко дни - 2 или 3, не си спомням вече.
Успех!