0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте всички! Не знам в кой форум точно да си пусна темата, затова я пускам тук с молба модераторите да я преместят, ако е необходимо.
И така - на въпроса.Отидох на гинеколог с направление от личния си лекар. Оказа се, че трябва да ми се изгори раничка на шийкта на матката, а докторът каза да нося 50 лв., когато отида за процедурата. Тогава не се сетих, но послеми хрумна, че тази процедура може да се поеме и от здравната каса, но не съм сигурна. Някой има ли представа касата заплаща ли я? Този доктор май се опитва да ме изцеди лекичко...   :balk_154:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #1 -: Март 11, 2006, 11:22:09 am »
Цитат на: moonlight
Здравейте всички! Не знам в кой форум точно да си пусна темата, затова я пускам тук с молба модераторите да я преместят, ако е необходимо.
И така - на въпроса.Отидох на гинеколог с направление от личния си лекар. Оказа се, че трябва да ми се изгори раничка на шийкта на матката, а докторът каза да нося 50 лв., когато отида за процедурата. Тогава не се сетих, но послеми хрумна, че тази процедура може да се поеме и от здравната каса, но не съм сигурна. Някой има ли представа касата заплаща ли я? Този доктор май се опитва да ме изцеди лекичко...   :balk_154:


Здравей!
Никой не ти е отговорил,затова се включвам.
Нямам представа, дали се поема от Здр.каса тази процедура.
Струва ми се доста, 50 лв. за раничка.Вярно е ,че зависи от това  каква е ,колко е голяма, колко манипулации ще се правят по нея и т.н.
Едно момиче (не съм сигурна за името и затова няма да го цитирам),спомена, че за раничка също са и искали 50 лв., но с уговорка да се вземе материал и да се изследва.
Ако си е просто най-обикновенната процедура по раничката, мисля че е много.
Аз имах раничка преди 2 год.,мазаха ми  май 3 пъти и платих около 20-25 лв и то в часна клиника.
Много си зависи и от лекаря.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #2 -: Март 11, 2006, 15:23:02 pm »
Благодаря, че ми отговори Денис! Наистина за раничка не трябва да ми вземат повече от 25лв. Проучих въпроса и се оказа, че касата поема процедурата. Самото лекарство струва 23лв., така че ще говоря с гинеколога си.  :?
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #3 -: Януари 17, 2007, 20:38:36 pm »
denis, mojesh li da preporuchash nqkoq 4astna klinika ili da kajesh kude ti si hodila za twoita ranichka.shte ti bada blagodarna....
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #4 -: Януари 17, 2007, 21:25:36 pm »
denis, mojesh li da preporuchash nqkoq 4astna klinika ili da kajesh kude ti si hodila za twoita ranichka.shte ti bada blagodarna....
Денис е имала в предвид,че раничката й е третитана със лекарството "Сулхожин".Като си го купиш от аптеката за 23 лв,,можеш с направление да отидеш в който и да е гинекологичен кабинет.Там със него ще ти мажат раничката."Сулхожина" ще ти стигне за три интервенции.
*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #5 -: Януари 17, 2007, 22:02:52 pm »
мене в събота ми обгаряха.взеха ми 20 лева и хич не беше толкова страшно, колкото си мислех.
солкоджин-а е само за по-малки и повърхностни ранички, на мене маркова ми я тушира с цялото количество и пак не помогна.а и май съм се прекарала, защото аз си го купих за 26 лв. :D
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #6 -: Януари 25, 2007, 11:25:30 am »
Здравей,
Не знам за каква процедура ти искат 50 лв. Аз дълго разпитвах и проверявах, на мен за обгаряне на раничка с лазер ми искаха 80 лв само за процедурата и въпреки че съм със поставена диагноза и е ясно, че раничката ми е голяма и третиране с медикаменти няма да доведе до никакъв резултат, лекарите към които ме насочиха, държаха да ме "полекуват" както се изрази мед. сестра на единия, излишно е да обяснявам, че идеше реч за частните им кабинети, от което се досещаш, че цената доста ще нарастне.  :? Та в тази връзка, може би 50 лв не са чак толкова много, не знам, не мога да преценя :?
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #7 -: Март 07, 2007, 20:20:46 pm »
Здравейте!
В момента и аз съм съм с такъв проблем.Имам раничка от близо 5 години,обработвана е с този препарат и винаги са ми вземали пари,това не се покрива от здравната каса,но и няма никакъв ефект.След време пак започваш да имаш проблеми и стигаш до друг вид лечение.За обгарянето с ток е съвсем друго, то се поема от здравната каса, но ви казвам че е адски болезнено, щях да умра от болка и се отказах.Сега търся къде могат да ми я обгорят с лазер като се надявам процедурата да е доста по-безболезнена,в противен случай не знам какво ще правя.Препоръчаха ми "Майчин дом" - София,проф.Карагьозов.Във Варна все още няма такъв лазер.Има и още един начин за лечение,чрез замръзяване,но за него не знам почти нищо.
Моля,някой който е минал по този път да ми пише по-подробно за тези 2 вида лечение и дали е добре да се приложат преди да си раждала.
*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #8 -: Март 11, 2007, 19:34:21 pm »
За Карагьозов от МД много момичета са доволни от него - горене на ранички, конизации и т.н. На мен лазерът, заради дисплазия, ми го парви друг лекар в "Майчин дом" - София и цената беше 45 лв. Казаха ми, че не се поема от здр. каса, а аз не се юрнах да проверявам. 50 лв. е нормално.
*

    adelaida

  • *
  • 9
  • Любовта е единственото нещо от което се нуждаеш
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #9 -: Март 13, 2007, 09:30:49 am »
На мен преди година ми гориха и сми взеха горе-долу същата сума..не помня точно колко защото то на всяко ходенеси беше изръсване. Но хем ми казаха, че може и да не се гори,че не е кой знае каква, хем лекаря предпочете да я гори защото не е желателно да имаш при евентуална бременност...относно процедурата сумати и приятелки ми бяхя казали, че изобщо не усещаш, и аз не се уплаших, но при мен беше мнотго болезнено, ама многгоооо :?...и си задавах после едни въпроси сама на себе си..но беше вече късно, така че трябва да се има сто процента доверие на лекаря който се посещава
За всяко нещо си има място и време.
*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #10 -: Март 13, 2007, 13:02:42 pm »
На мен ми гориха раничка голяма колкото 1 лев преди две години в частен кабинет и ми взеха около 40 лв.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #11 -: Март 21, 2007, 14:43:44 pm »
На мен ми гориха раничка с ток преди около 5 години. Не мога да кажа, че не болеше, а още по-малко, че не се чувства нищо, но и не беше болка за умиране.
Аз имах пълно доверие на лекарката и тя си ми каза почти всичко още преди да се гори раничката. Каза си ми, че раничката е голяма и е много вероятно да се наложи да се гори на два пъти, но не е нещо необичайно, че само да се притеснявам без причина. Аз разбира се си се притеснявах.
След самото горене се чувствах също малко странно, не ме болеше нищо, но имах чувството, все едно че имам някакво течение, макар че нямаше нищо. Но си бях предупредена предварително и не ме хвърляше в размисли това.
Другото, което ми каза докторката беше, че самата раничка също може да пречи на забременяването. Защо точно обаче забравих, а догатки едва ли ще ви интересуват.
И понеже вадя стара тема няма да казвам коя е лекарката сега. Казвала съм я преди.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #12 -: Март 21, 2007, 17:47:07 pm »
Искам да ви попитам нещо момичета и аз имам раничка обяснете ми миля ви много ли е опастна,досега съм си правила една цитонамазка преди 1г и няколко месеца скоро планувам и втора.Мерси предварително :)
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #13 -: Март 22, 2007, 13:48:59 pm »
Не, не е много опасно. Отиваш на лекар и я изгарят. Но ако чакаш да мине сама може да стане опасно.
По принцип и да те понаболва някой зъб не е опасно, ама само времето няма да го излекува.
Ако искаш мнение, че не е опасна, влачи си я, май не си избрала най-доброто място да попиташ :). Но ако твоя лекар е една седмица в отпуска не е нужно да тичаш при първия. Сигурно може да почака до края на месеца.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #14 -: Март 25, 2007, 22:32:42 pm »
Възможно ли е да се появи отново раничка, след като преди няколко години е била изгорена :?:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #15 -: Март 29, 2007, 10:02:11 am »
Възможно ли е да се появи отново раничка, след като преди няколко години е била изгорена :?:
Възможно е, но познавам две момичета, на които не са им се появили - при едната са минали 4 г. след горенето, а при втората, май, десетина г.
*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #16 -: Април 04, 2007, 16:43:41 pm »
Ей знам,че въпроса ми може и да е глупав,но  се притесних-вчера ми взеха цитонамазка и когато доктора ме попита течение имам ли аз му отговорих,4е не съм забелязала,а после ве4е късно разбира се сетих,че всъщност имам ,но е малко.Дали течението може да повлияе на резултатите от цитонамазката т.е. заради него да излязат грешни?
*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #17 -: Април 04, 2007, 17:14:37 pm »
Няма проблем, Кийти. Резултатите ще са достоверни. Пожелавам ти да са и добри. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #18 -: Април 06, 2007, 11:34:31 am »
Здравейте  :D
Да споделя и моя опит с раничката. Преди около 1 година ми я откриха голяма колкото 20 ст. Първо ми я мазаха с "Солкожин" - нямаше ефект. Преди седмица бях на електрокоагулация (ток) да си призная боли си, но се търпи. Сега чакам контролния преглед да видя дали е зараснала. За по малки ранички знам че мазането помага, но за по-големи е само губене на време и излишни пари.
 :balk_103:
*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #19 -: Април 19, 2007, 13:18:59 pm »
Момичета дайте ми съвет кой е специалист в горенето на раничка на шийката на матката,защотото вчера ми каза Док. че била за горене,но никаква друга информация не ми даде,когато съм искала да съм отидела да ми вземели секрет,и ако секрета бил наред щели да ми я горят.И аз се ошашавих и взех да се ровя в нета и чета все различни неща,едни казват ,че се гори с лазер,други с лекарства,трети с ток..........абе ще се побаркам :(Та моля споделете кой за кои лекари е чувал в тази област
*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #20 -: Април 25, 2007, 13:42:51 pm »
и аз имах раничка, която явно беше доста голяма и на кофти място ,защото д-р Клисурски от Мд като я видя и каза : "Оо, ти си направо за горене". препоръча ми да отида направо на лазер,защото не съм раждала. изчетох хиляди неща за тия ранички... все пак накрая отидох при проф. Карагиозов в МД, там ми взеха 20 лв. за прегледа, и още 20лв. на следващият месец за самото обгаряне. имам позната, на коят ов рамките на 2,5 години й се появява два пъти раничка и  й я горят с ток. ако все пак решиш да ходиш на лазер в МД при Карагиозов, дазнаеш че там записването става мн трудно,защото идват жени от цяла България, и на ден не могат да обработят повече от 5-6 жени. поне така беше миналата година. успех!! :wink:
*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #21 -: Април 26, 2007, 07:16:33 am »
   Keaty, ако си от София горещо ти препоръчвав д-р Тюфекчиева. Относно цитонамазки, горене на ранички , биопсии и т.н. е перфекционист в работата си.
*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #22 -: Април 26, 2007, 08:24:22 am »
   Keaty, ако си от София горещо ти препоръчвав д-р Тюфекчиева. Относно цитонамазки, горене на ранички , биопсии и т.н. е перфекционист в работата си.
И на мен тя ми гори клетките с дисплазия в шийката. 2 м. по-късно на прек(гледа каза, че шийката ми е идеална.
Keaty, горенето с лазер едва ли ще е проблем и за д-р Попов. Успех!
*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #23 -: Април 26, 2007, 10:55:25 am »
Момичета, простете ме за невежеството, но колпоскопия и обгаряне на раничката едно и също ли е? И ако в този цикъл се направи обгарянето, възможно ли е още в следващия да се пристъпи към АРТ процедура(инсе или ин витро)?

*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #24 -: Април 26, 2007, 10:57:57 am »
Душ, колпоскопията е преглед на шийката с микроскоп (колпоскоп). Няма общо с горенето.
Мисля, че няма проблем да се премине към процедура още следващия месец, но все пак се консултирай.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #25 -: Април 26, 2007, 11:20:44 am »
Solei ако може да ми дадеш кординати на д-р Тюфекчиева

*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #26 -: Април 26, 2007, 12:09:57 pm »
White, благодаря за разяснението, миличка!
Ти правила ли си? Да знаеш дали боли? Аз съм голяма пъзла! И за колко време става, че се притеснявам за пътуването ми. Записана съм за 16 часа, а последния ми автобус е в 18 часа. Дали да се обаждам да си сменя часа. И още нещо - казаха, че трябва да е около 20-тия ден, но се падали почивки и ме записаха чак за 24-ти ден на цикъла. Дали няма да е късно? Не можах да намеря много информация за процедурата.

*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #27 -: Април 26, 2007, 12:45:00 pm »
Ти правила ли си?
Съжалявам, но не съм правила. Защо не се обадиш по телефона и не питаш?
А, дали боли? То и да боли, друг изход няма. :wink:
Всичко ще е наред.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #28 -: Април 26, 2007, 13:23:35 pm »
Solei ако може да ми дадеш кординати на д-р Тюфекчиева

  Д-р Елиза Тюфекчиева

  частен к-т - бул."Витоша"51
  тел.9888224- понеделник и сряда след предварително записване
 
*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #29 -: Април 26, 2007, 14:19:04 pm »
Solei ако може да ми дадеш кординати на д-р Тюфекчиева

  Д-р Елиза Тюфекчиева

  частен к-т - бул."Витоша"51
  тел.9888224- понеделник и сряда след предварително записване
 

Благодаря Ти Solei  :balk_64:

*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #30 -: Април 26, 2007, 22:27:13 pm »
White -  :thankyousign: !

*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #31 -: Април 26, 2007, 22:29:48 pm »
Bellla -  :thankyousign: !
Благодаря ти, миличка! Дано наистина не боли много, но какво ли не изтърпяваме в името на мечтата си, нали?

*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #32 -: Април 26, 2007, 23:16:53 pm »
Мерси много момичета :bighug: :bighug: :bighug:
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #33 -: Април 27, 2007, 11:49:06 am »
На мен са ми горили раничка два пъти и дори не усетих!
:dontknow: :dontknow:
И аз почти не усетих секцио-то, ама бях с упойка и докато :balk_83: "дъра - бъра" с анастезиоложката и то станало.
А същата лекарка ми гори раничка преди това.  Не бих казала, че не се усеща. Ама не боли де.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #34 -: Април 27, 2007, 11:53:25 am »
 Ама не боли де.

E аз какво казах!Естествено като си на гинекологичния стол и със спекулум в теб не е много приятно, но се преживява все пак! Секцио-раничка-доста различни неща!
« Последна редакция: Април 27, 2007, 11:55:57 am от Bellla »
Пристрастена към д-р Хаус!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #35 -: Април 27, 2007, 12:07:46 pm »
 :balk_103:  :balk_602:
Приемам - не боли. Болката е малко по-силна от тази при мензис. Ако болеше в частните клиники биха сложили упойка, най-малкото за повече парички, нали.
Ама определено не е приятно. Аз през цялото време имах чувството, че ако се замисля за нещо друго, инстинктивно ще си свия краката. Нали знаете - инстинктивно се свиваш при такива дразнениея или не знам коя дума да използвам. И като те изгъделичкат в корема ти се иска да се свиеш, ама не боли.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #36 -: Май 02, 2007, 11:25:00 am »
Ами  да се включа и аз.
Имах доста голяма раничка. Знам, че ми я гориха, но не помня с какво ( беше преди година). Помня, че трябваше да се гори до 15 ден на цикъла.
Мен не ме боля, но док. ми сложи местно обезболяващо. Усеща се горенето и понамирисва на изгоряло. Струваше ми 60 лв. Но въпреки големината на раничката и възможността да не стане от 1-вия път, при мен всичко мина добре, зарасна и не ми се наложи второ горене. Помня, че 10 дни след това слагах някакви глобули и кекса беше забранен за настоящия цикъл.
*

    деница

Re: обгаряне на раничка на шийката на матката
« Отговор #37 -: Май 07, 2007, 21:53:32 pm »
здравейте  :?   имам 2 деца и съм на 34 години.
след обгаряне на раничка на шийката на матката,на са6тия ден получих силно течение.много ме е страх от този факт.искам да ми кажете дали това е нормално,колко време трае и дали е симптон на някакво усложнение.много ще съм Ви благодарна.
           
             благодаря Ви предварително за помоща
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #38 -: Май 08, 2007, 08:52:40 am »
Зависи какво разбираш под силно течение. Все пак си е горене на раничка и не зависимо с какво се гори пак се получава нещо подобно на това ако си изгориш пръста на котлона.
Ако течението е наистина силно най-добре се обади на лекаря, който я е горил и питай него. Той знае най-добре.
При мен не е имало кървене, по-скоро аз реших, че е някаква лимфа и понеже не разбирам си оставих нещата така. Но не беше силно течение, а по-скоро имах чувството, че е силно. Нещо познато - да кажем като при първия ден от мензис.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #39 -: Май 09, 2007, 22:43:03 pm »
Деница, нормално е да има кръвотечение, но не по-силно от менструалното. на мен лекаркат атака ми каза. Ако смяташ, че е силно се обади на лекаря, който ти е правил горенето, да идеш да те прегледа. При мен имаше леко кървене няколко дни - 2 или 3, не си спомням вече.
Успех!
Re: Горене на раничка на шийката на матката
« Отговор #40 -: Март 14, 2018, 13:18:27 pm »
Здравейте! Преди седмица точно ми горяха ранички, защото бяха на голяма площ. До вчера имах прозрачно течение, което е нормално. Доктора каза, че и зацапвания с кафеникаво или кърваво е нормално. Днес имам кърваво, но като при цикъл. Някой от вас, който е минал през това, би ли споделил повече за теченията и последващите неща при горене. Благодаря!
« Последна редакция: Март 14, 2018, 13:22:45 pm от fireflower »