0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Няколко въпроса относно проекта за Фонда
« Отговор #20 -: Февруари 03, 2009, 13:53:30 pm »
А аз като този цикъл започвам процедура,дали имам шанс да се вредя,нали искат да си поемеш всичко и да ти възстановят после сумата.Извинете ако питам глупости,но това ме интересува.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    norma

  • **
  • 88
  • обичайте се
Re: Няколко въпроса относно проекта за Фонда
« Отговор #21 -: Февруари 06, 2009, 13:20:08 pm »
http://dnes.dir.bg/2009/01/22/news3890637.html
еи това не могаа да разбера,'"министерсвото на здравеопазването ще избира критериите" абе разни чиновници ли ще решават критериите за нашите проблеми,те ще бъдат ли специализирани доктори ......
*
Re: Няколко въпроса относно проекта за Фонда
« Отговор #22 -: Февруари 06, 2009, 13:25:02 pm »
Ох, ми дайте предложения кой да ги приема.  :?
Правилника от 3 дни е пуснат всеки да си каже забележките.
Четете хора!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Няколко въпроса относно проекта за Фонда
« Отговор #23 -: Февруари 06, 2009, 13:28:25 pm »
http://dnes.dir.bg/2009/01/22/news3890637.html
еи това не могаа да разбера,'"министерсвото на здравеопазването ще избира критериите" абе разни чиновници ли ще решават критериите за нашите проблеми,те ще бъдат ли специализирани доктори ......

Норма, ти прочете ли правилника (предварителния и все още неприетия) за Фонда?
Тази публикация е от 22/01/2009, оттогава досега има доста изписано и коментирано.
Дискусиите продължават и ако в крайна сметка се постигне възможно най-доброто, има ли значение кой точно е определил критериите?
Re: Няколко въпроса относно проекта за Фонда
« Отговор #24 -: Февруари 06, 2009, 13:34:15 pm »
И не само правилника , има препратки от проекта към НАРЕДБА № 28 от 20.06.2007 г. за дейности по асистирана репродукция.
Този правилник коментирахме тук
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32376.500

Всичко е пред очите ни , всичко е достъпно , ами прочетете, помислете , коментирайте!
Хайде холан , малко усилия , преди безпочвените възмутителни слова!
*

    norma

  • **
  • 88
  • обичайте се
Re: Няколко въпроса относно проекта за Фонда
« Отговор #25 -: Февруари 06, 2009, 13:54:03 pm »
Да така е съгласна съм с вас ,може би съм прекалено притеснена за нещата,неяснотите и какво предстои ...а то сега започва и дано да е полеко:)))
Re: Няколко въпроса относно проекта за Фонда
« Отговор #26 -: Февруари 14, 2009, 23:26:54 pm »
Каква е тази нечовешка дискриминация?КОЙ определя човек докога е способен да ражда.Аз като съм на 43години не ставам така ли?Нали нямаше да има ограничения за възрастта?Нямам думи.
Възрастова граница няма да има.Това е сигурно!Споко
Re: Няколко въпроса относно проекта за Фонда
« Отговор #27 -: Февруари 20, 2009, 07:27:08 am »
Момичета не ми стана ясно дали е вече пусната програмата ? кой подготвя документите ? къде трябва да се подават ? Жените за донорска яйцеклетка включени ли са и ако не това е дискриминация към нас ? Неможе така нали ние също се нуждаем от ин-витро даже плащаме почти двойно не чесно . Ако не вкючат това е безобразие. Обидо ,Долно и....не може да ни изхвърлят със лека ръка.Ние не сме ли от тази държава законите са всички ние имаме равни човешки права .
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Няколко въпроса относно проекта за Фонда
« Отговор #28 -: Февруари 20, 2009, 09:48:09 am »
Подкрепям Kari_13 , жените с донорски яйцеклетки  също трябва да бъдат подпомагани поне във втория етап инвитро или икси процедурата,нали след като вече съм получила яйцеклетки те стават "мои" /без да звучи грубо/ и от там нататък всичко е както при останалите двойки. Чувствам се наистина отхвърлена като единица от това общество и дискриминирана като жена желаеща също толкова детенце както и всички други. Кога наистина ще пораснем и ще станем истински европейци? При втория ми опит се получи бременност макар и извънматочна ,защо да не се получи и при третия и с какво детето,което бих родила ще е по-различно ,че да не получим подкрепа от държавата?
« Последна редакция: Февруари 20, 2009, 09:50:49 am от altea »
Re: Няколко въпроса относно проекта за Фонда
« Отговор #29 -: Февруари 20, 2009, 13:11:48 pm »
Напълно подкрепям Kari_13 и  Altea-трябва да се помисли и за семействата ,които се нуждаят от донорски -било то яйцеклетки или сперматозоиди.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Няколко въпроса относно проекта за Фонда
« Отговор #30 -: Февруари 20, 2009, 13:17:19 pm »
Тази година няма да се финансират двойки, нуждаещи се от донорство. Остава да си пожелаем догодина картината да е различна.

Re: Няколко въпроса относно проекта за Фонда
« Отговор #31 -: Февруари 20, 2009, 14:20:22 pm »
Момичета имате ли представа как мога и дали въобще е възможно да си набавя документи удостоверяващи , че съм правила няколко инсеминации.
Правила съм 4 такива , а на лист черно на бяло нищо нямам, вече не съм пациентка на тези клиники в които съм правила инсеминациите.
*
Re: Няколко въпроса относно проекта за Фонда
« Отговор #32 -: Февруари 23, 2009, 15:00:31 pm »
Моля, дайте своята подкрепа...
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=34024.msg545442;topicseen#new