0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Защо от няколко дни през търсачката виждам, че има момичета които пишат из форумите, а ако влезна нормално информацията която ми излиза във форума е от преди 3 дена и немога да пиша и чета? Да не говорим че всички теми и подфоруми са ми  маркирани като прочетени?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Защо от няколко дни през търсачката виждам...
« Отговор #1 -: Януари 20, 2009, 11:57:51 am »
И така виждам че вече не би трябвало да имам проблем, защото "преместването" е приключило още на 18 аз изчаках все пак още ден поне, но проблема при мен си е същият. На всичкото отгоре немога да си чета личните съобщения нито да ги трия тоест проблема е същият като при форума. Единственият начин да направя това е отново през търсачката. Не виждам нито една нова тема от 9 дена насам ако случайно попадна на такава то е пак през търсачката на форума случайно. Моля който може да ми помогне и да ми отговори!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Защо от няколко дни през търсачката виждам...
« Отговор #2 -: Януари 20, 2009, 12:49:55 pm »
И така виждам че вече не би трябвало да имам проблем, защото "преместването" е приключило още на 18 аз изчаках все пак още ден поне, но проблема при мен си е същият. На всичкото отгоре немога да си чета личните съобщения нито да ги трия тоест проблема е същият като при форума. Единственият начин да направя това е отново през търсачката. Не виждам нито една нова тема от 9 дена насам ако случайно попадна на такава то е пак през търсачката на форума случайно. Моля който може да ми помогне и да ми отговори!!!
Ползваш ли прокси?
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Защо от няколко дни през търсачката виждам...
« Отговор #3 -: Януари 20, 2009, 13:01:59 pm »
Ползваш ли прокси?

Във вкъщи не, но доставчика ни ползва, иначе във вкъщи сме с рутер.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Защо от няколко дни през търсачката виждам...
« Отговор #4 -: Януари 20, 2009, 13:46:19 pm »
Ползваш ли прокси?

Във вкъщи не, но доставчика ни ползва, иначе във вкъщи сме с рутер.
Значи проблема е в проксито на доставчика ти - може ли да поговориш с него да инвалидира кеша на проксито на по-малки интервали - той явно е сложил таймаута да е 10-тина дни.
Или пък да изключи домейна *.zachatie.org пт проксито.

Поздрави
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Защо от няколко дни през търсачката виждам...
« Отговор #5 -: Януари 20, 2009, 16:24:25 pm »
Значи проблема е в проксито на доставчика ти - може ли да поговориш с него да инвалидира кеша на проксито на по-малки интервали - той явно е сложил таймаута да е 10-тина дни.
Или пък да изключи домейна *.zachatie.org пт проксито.

Поздрави

Съжалявам, но такъв каприз на един потребител (тоест аз) няма да бъде удовлетворен. А и по-принцип нямам проблем с ползването на други сайтове (съответно регистрациите ми в тях) и въобще с нета. До сега толкова години съм регистрирана тук не съм имала проблеми със сайта на zachatie.org а и повечето кабелни доставчици из страната действат на същият принцип а оплакващата тук съм само аз  :(. Все пак ще видя какво може да се направи от страна на моят доставчик, но честно да си призная съмнява ме че това ще е проблема.

Благодаря!

П.С. Да добавя само повече обяснение към проблема ми. Та значи като се логна в началната страница на форума на зачатие всичко изглежда добре, излиза ми че съм получила нови лични съобщения, излиза ми и че в подфорумите има непрочетени теми или нови теми. Като влезна обаче в някой от подфорумите ми се появяват теми от преди 9-10 дена. По същият начин и като влезна да си прочета съобщението то не ми излиза като чукна на получени. Та мисълта ми е ако проблема е в проксито на доставчика би следвало и главният форум и и подфорумите да виждам без промени, но те отразяват промяната в темите и мненията, а реално като влезна няма такава. Затова аз виждам последното изписано мнение в началната страница на определен под-форум и така влизам в темата за да пиша. Някои от темите пък следя редовно и просто ги пускам през търсачката на форума за мога да влезна в тях и да прочета актуалните последни мнения.
Уффф незнам дали се изразих разбираемо ама се надявам да ме разбереш  :D
« Последна редакция: Януари 20, 2009, 16:36:25 pm от Starlet »
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Защо от няколко дни през търсачката виждам...
« Отговор #6 -: Януари 20, 2009, 16:39:57 pm »
Съжалявам, но такъв каприз на един потребител (тоест аз) няма да бъде удовлетворен. А и по-принцип нямам проблем с ползването на други сайтове (съответно регистрациите ми в тях) и въобще с нета. До сега толкова години съм регистрирана тук не съм имала проблеми със сайта на zachatie.org а и повечето кабелни доставчици из страната действат на същият принцип а оплакващата тук съм само аз  :(. Все пак ще видя какво може да се направи от страна на моят доставчик, но честно да си призная съмнява ме че това ще е проблема.

Благодаря!

Дали даден ресурс трябва да се кешира и колко време се указва в метаданните на страницата (които не се виждат в сорса и, а са част от мета информацията която се подава от уеб сървъра към клиента).
Ние сме настроили каквото трябва при нас за да се инвалидират страниците често и да не се кешират в браузъра на клиента, но няма как да направим това при проксито на твоя доставчик. Той явно игнорира тази мета информация и си е задал други правила за съхранение на страниците.
Използвайки прокси той спестява огромно количество трафик, който той трябва иначе да плати.
Колкото до въпроса дали би се навил да добави правило - даден сайт да се изключва от проксито - смятам че всеки доставчик би се съобразил с желанията на клиентите си - това е относително лесна за извършване операция а и клиента става много по лоялен след един такъв малък жест от тяхна страна. Отделно всички доставчици на интернет поддържат армия от администратори и съпорт на които точно това им е работата и не би трябвало да ти отказват.

Поздрави
*
Re: Защо от няколко дни през търсачката виждам...
« Отговор #7 -: Януари 20, 2009, 16:44:40 pm »
Starletche, обясни им - обикновено работят разбрани момчета. Освен ако не се притесняваш за кой сайт става дума. В самото начало и аз имах малко задръжки, щото се познавахме нашите доставчици от много години, но в един момент ми падна пердето и изобщо не се смущавах от това, напротив даже им казах, че ми е страшно важно да ми се осигури нормален достъп, защото дори участвам в поддръжката на този ресурс и имам спешна работа. Нищо срамно не правя, не съм виновна, че имам репродуктивен проблем. Ако някой ми се подиграва зад гърба си е за негова сметка, на мен не ми пука от тях!
« Последна редакция: Януари 20, 2009, 16:49:19 pm от cygnus »
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Защо от няколко дни през търсачката виждам...
« Отговор #8 -: Януари 20, 2009, 16:58:56 pm »
Starletche, обясни им - обикновено работят разбрани момчета. Освен ако не се притесняваш за кой сайт става дума. В самото начало и аз имах малко задръжки, щото се познавахме нашите доставчици от много години, но в един момент ми падна пердето и изобщо не се смущавах от това, напротив даже им казах, че ми е страшно важно да ми се осигури нормален достъп, защото дори участвам в поддръжката на този ресурс и имам спешна работа. Нищо срамно не правя, не съм виновна, че имам репродуктивен проблем. Ако някой ми се подиграва зад гърба си е за негова сметка, на мен не ми пука от тях!

Сигнусче въобще не се притеснявам от това за кой сайт става въпрос. Повечето които ме познават от тук знаят че не съм от хората които се влиаят от такива глупости и съм доста твърда. За сега обаче ще оставя мъжът ми да се разправя с доставчика и ще пиша по-късно какво е станало. Сега обаче си направих труда да забележа с кои подфоруми имам проблем защото тук нямам такъв проблем (имам в предвид тук във "Въпроси, предложения, похвали и оплаквания"). Та имам проблем с подфоруми
"профилактика и грижа за репрудоктивното здраве"
"опити за забременяване"
"Стерилитет при жената"
"Хормонални проблеми при жената ..."
"Стерилитет при мъжа"
"Лек от природата"
"Асистираните репродуктивни ..." вкл. и този в чужбина
"Имунологични, генетични ..."
"Дългоочаквана бременност ..."

С останалите подфоруми нямам проблеми. Ще пиша отново след като говоря с доставчика си. Благодаря ви и на двамата отново  :D
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Защо от няколко дни през търсачката виждам...
« Отговор #9 -: Януари 20, 2009, 17:03:31 pm »
Ти ме хвърли в оркестъра направо.
Пробвай да изчистиш кеша и куките.
виж това символче горе за категорията подфоруми "репродуктивно здраве" в каква позиция е нагоре или надолу стрелката - за да се експанднат ако си ги свила.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Защо от няколко дни през търсачката виждам...
« Отговор #10 -: Януари 20, 2009, 18:12:11 pm »
Ти ме хвърли в оркестъра направо.
Пробвай да изчистиш кеша и куките.
виж това символче горе за категорията подфоруми "репродуктивно здраве" в каква позиция е нагоре или надолу стрелката - за да се експанднат ако си ги свила.

:lol: Много съм доволна, нещата се оправих само с изтриването на кукитата и не се наложи да се разправяме с доставчика. Благодаря ви за вниманието Сигнусче и beast
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Защо от няколко дни през търсачката виждам...
« Отговор #11 -: Януари 20, 2009, 18:51:38 pm »
Starletko  :bighug: