0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Какво ще готвя тази вечер- 6!
« Отговор #740 -: Март 01, 2009, 11:18:21 am »
misi, ко ше го праите туй дживотно? как се казва?

точно днес си мислех колко обичам риба, но не ми се разправя, а и не умея, с чистене, дране, стъргане, обезкостяване и т.н...

Това е костур, хванат е на дупка, т.е. на замръзнал язовир. Обикновено се хващат такива в доста по-малки размери.
Много е вкусен, защото няма никакви кости, при нас мъжа ми се занимава и с чистенето и разфасоването. Сега това животно е в хладилника под формата на филенца, които намазваме с горчица и малко соев сос и след това ги пържиме, като ги овалваме в царевично брашно, червен пипер и една спецаилна подправка за риба. Става... мммм невероятно...  :eat:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер- 6!
« Отговор #741 -: Март 01, 2009, 11:36:59 am »
свинско месо на хапки с гъби, лук и подправки в зелеви "бохчички"
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Какво ще готвя тази вечер- 6!
« Отговор #742 -: Март 01, 2009, 13:32:30 pm »
Задушен зелен фасул ще объркам с половин кофичка кис.мляко и 2 яйца,ще му сложа прилично количество чесън,малко копър и ще запека във фурната.Като е готово ще чукна отгоре няколко яйца и ще го посипя с настърган кашкавал,след което пак ще запека

ето това -но аз сложих и малко сметана към млякото ,а заливката ми е  като за мусака и отгоре кашкавал -наистина е много вкусно -само аз  изядох половин тава  :eating:!

« Последна редакция: Март 01, 2009, 14:41:28 pm от nimika »


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Какво ще готвя тази вечер- 6!
« Отговор #743 -: Март 01, 2009, 13:40:48 pm »
misi, ко ше го праите туй дживотно? как се казва?

точно днес си мислех колко обичам риба, но не ми се разправя, а и не умея, с чистене, дране, стъргане, обезкостяване и т.н...

Това е костур, хванат е на дупка, т.е. на замръзнал язовир. Обикновено се хващат такива в доста по-малки размери.
Много е вкусен, защото няма никакви кости, при нас мъжа ми се занимава и с чистенето и разфасоването. Сега това животно е в хладилника под формата на филенца, които намазваме с горчица и малко соев сос и след това ги пържиме, като ги овалваме в царевично брашно, червен пипер и една спецаилна подправка за риба. Става... мммм невероятно...  :eat:

Хопа, ето още една булка на Рибар! :hug2: Мисинко!
Аз не съм мариновала така кустур, ще пробвам при нов улов.

Джам, костура е най-вкусната риба, която хваща моя рибар.
Аз я дера, тя по друг начин не може да се изчисти-
има броня и шипове същинска ризница!
Преди години гледах "На Кафе "гостуваше на рибарниците на язовир Батак.
Гала се оказа парче рибар и показа как се дере костур.
След това и аз пробвах, буквално с 2 движения става.
Иначе, ако нямаш ищах да се занимаваш с тея дейности
(то май само аз съм такъв мазохист) от другата страна на Халите
има много хубав магазин за риба и продават изчистен костур.

По темата-

Салати- :eat:Млечна и Печени пиперки с чесън и магданоз

Основно- :eat: Капама

Десерт- :eat: каквото донесът гостите!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 6!
« Отговор #744 -: Март 01, 2009, 13:49:44 pm »
Вчера готвих едни  свински котлети с идеи от нета, само че опростих и промених по мой вкус рецептата. Станаха превъзходни.

Задушени свински котлети в мляко:

продукти:
-свински котлети
-магданоз
-чесън
-лук
-моркови
-прясно мляко /300-400мл/

Готвя на око, така че точни мерки нямам.

С остър нож се цепват котлетите /трябва да са с дебелина около 2,5 см/, за да станат като джобче. Пълнят се с нарязани на ситно магданоз и чесън. Затварят се с клечка за зъби. След това се запържват леко в олио, колкото да се зачервят. Вадят се и се нареждат в иенска тава /трябва да е с от тези с капак/и се овкусяват със солта. В същата мазнина се запържват нарязаният на едро лук и моркови /количество според вкуса/. Запържените зеленчуци се изсипват върху котлетите. Сипва се  прясното мляко, може да се добави чубрица/. Слага се капака и се пече във фурната /220гр/ около 45 мин. Резултатът е превъзходен!

Ето и оригиналната рецепта.
« Последна редакция: Март 01, 2009, 13:51:27 pm от Елфи »
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Какво ще готвя тази вечер- 6!
« Отговор #745 -: Март 01, 2009, 14:12:22 pm »
винен кебап,салата от маруля,домати,краставици,пресен лук и 4есън.
десерта е мляко с ориз
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 6!
« Отговор #746 -: Март 01, 2009, 15:14:32 pm »
питка по рецепта на Марито
млечна салата,шопска салата
свинско печено
слепени бишкоти с млечен крем,оваляни в кокос и смлени орехи
останалото - каквото донесат гостите :oops:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер- 6!
« Отговор #747 -: Март 01, 2009, 17:10:19 pm »
Елфи, това с котлетите съм го споделила поне преди две години  :D

упс, преди 4 години било http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=713.msg12530#msg12530
« Последна редакция: Март 01, 2009, 17:12:38 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 6!
« Отговор #748 -: Март 01, 2009, 18:55:56 pm »
Елфи, това с котлетите съм го споделила поне преди две години  :D

упс, преди 4 години било http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=713.msg12530#msg12530

Моля, моля, аз тогава не бях регистрирана във форума, само четях в сайта. Отивам да видя дали я има тая рецепта в рецептурника.

П.П. Има я  :oops:
« Последна редакция: Март 01, 2009, 18:58:31 pm от Елфи »
*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 6!
« Отговор #749 -: Март 01, 2009, 20:40:29 pm »
Ние скромно на пържени кюфтенца и картофки. За гарнитура по чаша винце :D

*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 6!
« Отговор #750 -: Март 02, 2009, 10:33:15 am »
Снощи телешко филе с картофки на фурна, но експериментирах с начина на приготвяне. Стана страхотно. За салата ролца от раци с царевица.
Тази вече ще дояваме плюс панираните кашкавалчета на мъжа ми  :D
*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 6!
« Отговор #751 -: Март 02, 2009, 11:23:44 am »
пилешки бутчета печени в плик и отделно ориз с крилца на фурна
*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 6!
« Отговор #752 -: Март 02, 2009, 12:01:03 pm »
Сега ще слагам едни сърми от зелеви листа,има и от снощи риба и картофки

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Какво ще готвя тази вечер- 6!
« Отговор #753 -: Март 02, 2009, 12:09:07 pm »
Ние днес ще сме на миш-маш и баничка от вчера.

*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Какво ще готвя тази вечер- 6!
« Отговор #754 -: Март 02, 2009, 14:57:38 pm »
днес сме на пилешка супа и пиле с ориз и гъбки. :)
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Какво ще готвя тази вечер- 6!
« Отговор #755 -: Март 02, 2009, 15:20:51 pm »
Мен днес ми е паднало, и ще се развихря...

Значи, ще правя...
- борщ
- свинско филе със сметана на фурна, гарнитура гъби със сос горчица
- кюфтета на скара с гарнитура ориз с грах
- кекс
- мелба или плодова салата със сладолед (зависи кое ще преобладава, плодовете или сладоледа)

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Какво ще готвя тази вечер- 6!
« Отговор #756 -: Март 02, 2009, 15:30:44 pm »
от другата страна на Халите
има много хубав магазин за риба и продават изчистен костур.

имаш предвид Централните хали, нали? не се сещам къде наоколо има магазин за риба, но ще проверя непременно, близо е до работата. и без друго се виждам в чудо какво рибно разнообразие да постигна...

татко ми и бащата на мъжа ми бяха и двамата рибари, бог да ги прости! яли сме уловена риба, но те си я чистеха, аз не съм пипала и не знам как. мъжът ми още въздиша за пържени попчета, ама няма вече кой...

и за да не е съвсем спам - днес менюто на обяд котлет сьомга на тиган и салата айсберг, за вечеря пълнени чушки с кайма. следобяд ще правя боровинкови мъфини за пръв път, ако стане, пускам рецептата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Какво ще готвя тази вечер- 6!
« Отговор #757 -: Март 02, 2009, 15:32:13 pm »
ориз с домати
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Какво ще готвя тази вечер- 6!
« Отговор #758 -: Март 02, 2009, 15:59:27 pm »
от другата страна на Халите
има много хубав магазин за риба и продават изчистен костур.

имаш предвид Централните хали, нали? не се сещам къде наоколо има магазин за риба, но ще проверя непременно, близо е до работата. и без друго се виждам в чудо какво рибно разнообразие да постигна...


полезен спам-

Да около Централни хали, стар магазин е със секакъв улов, аквариум с жива риба и т.н.
Аз  съм ходила отдавна там, питах любимия ми рибар-закупчик вчера кат писах,
каза от другата страна на Халите.Сега го няма да питам с точност. :oops:

по темата
 :eat:Пилешка супа и  :eat:Капама от вчера
« Последна редакция: Март 02, 2009, 16:22:17 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер- 6!
« Отговор #759 -: Март 02, 2009, 16:10:25 pm »
аз ще взема една месеница да направя
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит