0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Изследвания за ИЯР и ден от цикъла
« -: Януари 04, 2009, 10:12:50 am »
Имам предписани изследвания за ИЯР ( инхибин Б, антимюлеров и т.н), но ми дойде точно по празниците и утре в първия работен ден  ще ми е 6 ти ден.
Как мислите - много ли ще е късно, ако пусна утре изследванията и това няма ли да се отрази на резултатите?
Лекуващият ми лекар е д-р Владимиров.
*
Re: Изследвания за ИЯР и ден от цикъла
« Отговор #1 -: Януари 04, 2009, 10:46:15 am »
Geritta2002, изследването на Инхибин Б и АМХ се прави на 3-ти ден от МЦ, поне на мен док. така ми каза, мисля, че 6-ти ден е късно, но все пак звънни на док. Владимиров и питай, успех!
Re: Изследвания за ИЯР и ден от цикъла
« Отговор #2 -: Януари 08, 2009, 10:18:53 am »
Geritta2002, изчакай следващия си цикъл, ако искаш да ги пуснеш заедно (инхибин Б и антимюлеров хормон). Иначе можеш по всяко време да пуснеш АМХ, но после ще трябва да пускаш отново Инхибин Б. Току-що пуснах мнение в моята си тема в Хормонални проблеми (Яйчников резерв?), една набързо преведена статия посветена на изследванията, с които се оценява яйчниковия резерв - може да ти бъде полезна.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Изследвания за ИЯР и ден от цикъла
« Отговор #3 -: Януари 08, 2009, 10:43:11 am »
Много благодаря за статията,

Мисля, че е изключително полезна, а още по-полезен намирам линка, защото там има доста други интересни статии. Има ли някъде по този форум място където да слагаме линкове към онлайн издания и на чужди езици?
 Вчера например попаднах  на следното списание Reproductive BioMedicine Online (http://www.rbmonline.com/), което може да представлява интерес по най-различни теми.
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Изследвания за ИЯР и ден от цикъла
« Отговор #4 -: Януари 16, 2009, 15:53:06 pm »
Имам предписани изследвания за ИЯР ( инхибин Б, антимюлеров и т.н), но ми дойде точно по празниците и утре в първия работен ден  ще ми е 6 ти ден.
Как мислите - много ли ще е късно, ако пусна утре изследванията и това няма ли да се отрази на резултатите?
Лекуващият ми лекар е д-р Владимиров.
Най-добре е да пуснеш инхибинВ, антимюлеров и FSH на 3-5 ден от цикъла и в същия ден да направиш ехография, за да се определят броя и размерите на антралните фоликули. При мен док. направи точно това, за да установи с точност има ли ИЯР.