0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
За лактобацилите и лактофлора
« -: Март 01, 2006, 15:24:19 pm »
Момичета, абе я ме консултирайте по един въпрос- знам че много от вас пият лактобацили ( но не знам защо ги пие всяка от вас)
В стремежа си да стигна до нормална влагалищна флора и фауна :)
вече се чудя какво да направя. понеже сега съм постигнала някакво равновесие ( надявам се не за 2 дена само) , което обаче е доста тънко ( все още има  наличие на грам + бактерии , 3-4 левкоцита) , но вече и лактобацили(!) искам да го подкрепя по всички възможни начини. Та освен имуномодулатора, който пия си взех и един Лактофлор антистрес .
Док по принцип ми се изсмя като споделих с него идеята да увеличавам лактобацилите на едно място ПИЕЙКИ лактобацили:)
ама аз все пак да питам - какъв е вашия опит?
По колко пиете на ден? Преди , след ядене?
Имат ли някакви лекарствени взаимодействия? Не че не мога намеря инфо в нета, но иска да чуя и живия опит:))
The impossible is often the untried [/i]
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
За лактобацилите и лактофлора
« Отговор #1 -: Март 01, 2006, 21:00:00 pm »
Цитат
Док по принцип ми се изсмя като споделих с него идеята да увеличавам лактобацилите на едно място ПИЕЙКИ лактобацили


И аз ще ти се изсмея. С лактобацили можеш да трепеш гадинки като гуардинерела вагиналис и по принцип са за запазване на положението "нормална бактериална флора", но не и за лечение . Трепане на грам-положителни бактерии - стрептокок, стафилокок и прочие се прави по друга схема. Антибиотик , антигъбично и имуностимулатор. Има и разни бабини рецепти,  но те не са за широка аудитория и хора , които си мислят, че изпивайки две-три чайчета, ще им помогне да се оттърват от бактериите.
*
За лактобацилите и лактофлора
« Отговор #2 -: Март 02, 2006, 09:02:58 am »
Лейди, преди да бързаш да се изсмееш, прочети по-внимателно какво съм написала!   :!:
Става въпрос не за "трепане" на грам положителни бактерии , които в момента след лечение  по мнение на  докторите са в норма и не може да се изписват антимикотични и други препарати, а за ЗАПАЗВАНЕ на нормалната флора, освен чрез имуномодулатор и евентуални локални превантивни мерки от типа промивки с лайка. Просто исках да направя всичко, което е възможно за помогна на появилите се лактобацили да просъществуват и да се множат, затова обмислях идеята и за Лактофлор или нещо друго, което би помогнало!
Така че бих приветствала ако някой друг има подобен опит,  и нещо смислено да сподели, да го направи!
The impossible is often the untried [/i]
За лактобацилите и лактофлора
« Отговор #3 -: Март 02, 2006, 09:35:20 am »
Алфи, единствените несъвместими лекарства с лактобацилите е антибиотиците (какъвто и да е) и противобактериалните средства.

Можеш да си вземеш и интимен гел с лактобацили (за външно измиване).
*
За лактобацилите и лактофлора
« Отговор #4 -: Март 02, 2006, 10:01:52 am »
Цитат на: little_rabbit
Алфи, единствените несъвместими лекарства с лактобацилите е антибиотиците (какъвто и да е) и противобактериалните средства.

Можеш да си вземеш и интимен гел с лактобацили (за външно измиване).


Зайо, благодаря ти! Знаех си аз, че ще има добри идеи! Ползвала ли си такъв гел? Да ме ориентираш в марките? :)
The impossible is often the untried [/i]
За лактобацилите и лактофлора
« Отговор #5 -: Март 02, 2006, 10:08:03 am »
Алфи, от 8 месеца съм с Лактацид Фемина (6 лв.) - гел за външно измиване (има и течност за вътрешни промивки, но не съм й фен). Преди това имах рецидивиращи гъби, но последните 8 месеца не са се явявали. Една опаковка ми стига за 3 месеца, като я ползвам обикновено веднъж на ден, но понякога и два пъти.

Лейдито не беше доволна от тази марка и препоръчваше нещо друго, пак с лактобацили.
За лактобацилите и лактофлора
« Отговор #6 -: Март 02, 2006, 10:08:59 am »
А, лактобацилите на хапчета са добри за храносмилателната система, не пречи да си ги пиеш.
*
За лактобацилите и лактофлора
« Отговор #7 -: Март 02, 2006, 10:38:20 am »
Зайко, ти си цяло злато!  :balk_47:  :balk_21:
Леле, как искам да се закрепя!
а за гъбите- преди години колко се борих с тях, знаех всички възможни средства и бях посетила 100 кг светила:(
 накрая една обикновена доФторка от пръв опит реши проблема ( тогава не беше масова практика да се прави антибиограма и се стреляше мнооооого на посоки), в тяхната лаборатория обаче случаят не беше такъв ... и стана!
 Ама много е гадно, наистина!
The impossible is often the untried [/i]
*

    kamii

За лактобацилите и лактофлора
« Отговор #8 -: Март 03, 2006, 12:01:38 pm »
ALFI, кажи моля те как се оправи от гъбите да предложа и аз на моя лекар, че той вече май няма идеи за лечението ми
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
За лактобацилите и лактофлора
« Отговор #9 -: Март 04, 2006, 15:31:55 pm »
Алфи, и аз ползвам Лактацид Фемина гел за външно измиване и съм страшно доволна. Преди при МБ-иите ми все имаше единични или пък въобще нямаше лактобацили сега след като започнах да го ползвам МБ ми се подобри значителни и за лактобацилите пише дори засилено присъствие, което по принцип четох че също не е добре. Трябва да е умерено за да има баланс. Незнам при всеки е различно, на някои не им повлиява този гел, други пък са доволни. Ала не мисля че ще ти навреди в твоя случай.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
За лактобацилите и лактофлора
« Отговор #10 -: Март 06, 2006, 09:39:19 am »
Старлет, аз още преди няколко дена си взех този Лактацид фемина и мисля че върши работа. Интересен ми е механизмът на действие- все пак ти се миеш външно с него, а ако има нещо дето да възниква ( дали гъби или нещо друго) , то се развива отвътре навън?

Камии, не помня коя беше печелившата комбинация, защото тогава в продължение на месеци бях пила всякакви възможни лекарства. Но помня коя беше докторката и лабораторията, които ми помогнаха- д-р Джонгова, мед. център Лора .  

Успех!
The impossible is often the untried [/i]
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
За лактобацилите и лактофлора
« Отговор #11 -: Март 06, 2006, 18:10:06 pm »
Цитат на: ALFI
Старлет, аз още преди няколко дена си взех този Лактацид фемина и мисля че върши работа. Интересен ми е механизмът на действие- все пак ти се миеш външно с него, а ако има нещо дето да възниква ( дали гъби или нещо друго) , то се развива отвътре навън?


Ми ALFI аз си обяснявам нещата така: колкото и да миеш външно все пак част от млечната киселина попада и малко по навътре във влагалището. А точно тя спомага за производството на лактобацили. Като ученичка искарах един страхотен грип и вследствие на антибиотиците ми се наложи да ползвам млечна киселина. Гинеколога тогава ми каза да си я разреждам в легенче с вода и да се мия с нея след стандартния тоалет. А сега този продукт има комбинирано дейстиве и явно е регулиран добре щом е разрешен за ежедневна употрепа. Важното е че се чувстваме добре в крайна сметка.  :D
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    balmi

За лактобацилите и лактофлора
« Отговор #12 -: Март 13, 2006, 12:06:40 pm »
Само да допълня и аз нещо с малко закъснение. В събота ми предписаха вагинално да слагам Вагизан - глобули с млечна киселина за поддържане на влагалищната флора. Освен това от няколко месеца и аз ползвам лактацид за външен тоалет и съм много доволна. Преди ползвах Трихлобактер, но напоследък има нередовен внос и преминах на Лактацид.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
За лактобацилите и лактофлора
« Отговор #13 -: Март 13, 2006, 13:03:22 pm »
Балми, той триклобактера не е за ежедневна употреба. той си е лекарствен препарат. няма да го ползваш така редовно :balk_77:
*

    balmi

За лактобацилите и лактофлора
« Отговор #14 -: Март 13, 2006, 14:11:24 pm »
Манхатънче, започнах да използвам триклобактер много отдавна - преди 3-4 години. Първо за вагинални промивки 1 път месечно и после реших, че така разреден мога да го ползвам и като интимен сапун. Твоите впечатления за този препарат какви са? Мислиш ли, че може да ми навреди по някакъв начин?  :balk_159:
Сега съм на лактацид фемина, но все пак, ако реша да се върна към него ...
 :balk_21:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
За лактобацилите и лактофлора
« Отговор #15 -: Март 13, 2006, 14:41:18 pm »
връщаш се към него, само ако имаш гъбички или бактерии и го спираш след като ги умориш :) иначе, НЕ. има доста дамски интимни гелове, щадящи флората.
*

    balmi

За лактобацилите и лактофлора
« Отговор #16 -: Март 13, 2006, 15:00:11 pm »
Благодаря !!! :balk_69: