0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #500 -: Юли 12, 2009, 13:08:41 pm »
Аз съм на линия за ЕЦ,но на 8 ден док нещо не беше доволен.Утре съм пак на преглед {11ден}и ще видим.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #501 -: Юли 12, 2009, 22:44:00 pm »
Стискам палци Радост! Дано всичко е наред утре.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #502 -: Юли 12, 2009, 22:46:38 pm »
Привет и от мен! Тече и моя втори опит инвитро на ЕЦ. LH ми беше доста високо, а  Естрадиола спадна на 9-ти ден спрямо показателите от 7-ми ден. И вече си мислех, че отново ще ми прекратят опита. Но днес - чудо -LH е спаднало малко, а естрадиола се е повишил.Лигавицата е 9 мм, ф-16 мм. Във вторник ми е пункцията.
Стискам палци на всички в процедури! Много късмет!!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #503 -: Юли 13, 2009, 00:51:08 am »
mira_m66, стискам ти палци!
Radosst, pop4o и на вас пожелавам успех! Аз в сряда съм на преглед, да видим какво ще каже док!
Момичета, вашите опити изцяло на ЕЦ ли са или са подпомогнати с малко инжекцийки?
Споделете, ако желаете,  колко пъти ходите на преглед, кога пускате хормони, вземате ли някакви лекарства?
Четох в темата на Анджи за метода, който прилага д-р Стаменов, в няколко последователни цикъла да замразява по 1 яйцеклетка и така до като станат повече за трансфер. Ще взема да попитам д-р Владимиров какво мисли за това?

Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #504 -: Юли 13, 2009, 01:00:32 am »
Мира-м вземала ли си нещо за ЛХ за да спадне?Моето ЛХ винаги при опитите е високо и ги обрича. :crossfingers:на пункцията.
Донис мерси :)
Хармони, Попчо късмет. yahoo_17
Душе аз съм без никакви инжекций,прегледите са ми 2 най-много 3.Вземам си обичайните за пролактина за инс.резист.и витамини.Много бавно вървят нещата при мен по този метод но дано!Успех в сряда!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #505 -: Юли 13, 2009, 10:24:22 am »
mira_m66 Успех утре на пункцията!
А да попитам пункцията на една Я с упойка ли се прави?
Успех на всички в процедура!  :goodluck:
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #506 -: Юли 13, 2009, 10:29:10 am »
А да попитам пункцията на една Я с упойка ли се прави?
Зависи... :lol: при кого си! Д-р Владимиров винаги прави пункцията с упойка, а д-р Стаменов ти предлага без упойка, но ако много искаш, не ти отказва такава. При другите лекари не знам как е. Успех на всички! Време е и в тази тема да има положителни тестове, нали?

Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #507 -: Юли 13, 2009, 10:44:40 am »
Днес ми мина прегледа имам 1ф.13/и 2по 10мм.Най-вероятно ще е големия,ако всичко е наред.А при док Стаменов пункцията на 1 ф-л съм правила винаги без упойка и изобщо не боли.,промивката преди това е доста по-неприятна.
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #508 -: Юли 13, 2009, 12:17:44 pm »

Зависи... :lol: при кого си! Д-р Владимиров винаги прави пункцията с упойка, а д-р Стаменов ти предлага без упойка, но ако много искаш, не ти отказва такава. При другите лекари не знам как е. Успех на всички! Време е и в тази тема да има положителни тестове, нали?
[/quote]
На мен Владимиров ми е правил пункция без упойка, по моя молба. Не е страшно и не боли много, усещането е все едно ти бият инжекция, ако можете спестявайте упойките , само страха е голям.
На всички силно стискам палци за успешни процедури , голям фен съм на ЕЦ и аз мисля да се включа към края на годината. 
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #509 -: Юли 13, 2009, 20:52:15 pm »
Harmony спокойно! На два от опитите ми ме боцкаха по два пъти и както казва Исед страха е голям. Пожелавам ти успех!
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #510 -: Юли 13, 2009, 21:32:08 pm »
Здравейте отново! Аз съм напълно на естествен цикъл - обикновено ги бълвам по 2 фоликула. Ходих на прегледи и хормони на 7-ми, 9-ти и 11-ден (неделя). Тази вечер в 11.45 ми е назначена инжекция - овитрел. Всъщност пункцията ми е в сряда - сбъркала съм вчера. Въобще не зная дали ще бъде с упойка- казаха ми да се явя гладна и жадна в 8.15. А предния ден да направя пълна кръвна картина - трябва да е готова за сряда. Сигурно не е страшно - аз цветната снимка и диагностичната хистероскопия си ги изтърпях без упойка. След прегледа на 7-мия ден д-р Персенска каза, че ЛХ-пак е високо и ще се качи бързо и има вероятност отново нищо да не стане - като миналия път. Но за всеки случай ми изписва Индометацин - по 1 т. дневно. Пих го два дни. На 9-тия ден беше доста височко - 13.20 доколкото видях. Но от този индометацин ме хванаха всичките странични ефекти, чувствах се ужасно и ми казаха да го спра. На ехографа - фоликулите и лигавицата се развиваха нормално. На 11-ия ден ЛХ-то излезна 8.53. Не зная на какво се дължи, но съм много доволна, че спадна.
Това е за сега. Само се моля фоликулите да не се спукат преди пункцията. На мен по принцип всички лекарствени средства ми действат бързо и безотказно.
Късмет! Стискам ви палци! Дано се вдигне успеваемостта на Инвитро на ЕЦ. Сигурна съм, че има смисъл в тази процедура!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #511 -: Юли 14, 2009, 10:37:15 am »
Благодаря за отговорите ви, момичета!  :D  За щастие съм при д-р Владимиров: с упойка :D :needleani: Ще се спести един страх - това без упойката ми се виждаше малко страшно  :lol: А останалото "каквото сабя покаже!" -пък после ще се хвалиме в другата тема  :D
 :goodluck:
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #512 -: Юли 14, 2009, 21:33:54 pm »
 harmony ,
Не се притеснявай,пункцията за 1 фоликул изобщо не боли и става за секунди.Няма смисъл от упойка,но каквото решиш.Само за сравнение - ЦС и биопсията болят в пъти,в пъти повече.
Успех,мила!

Момичета,стискам ви палци и от все сърце ви желая успех!!!!!!!
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #513 -: Юли 15, 2009, 19:31:01 pm »
Днес сутринта мина моята пункция на 1 фоликул. На пръв поглед казаха, че е добър. Толкова се надявам всичко да е ок.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #514 -: Юли 15, 2009, 22:26:42 pm »
Днес ми мина прегледа на 13ден от МЦ 2 ф-ла по 15мм 1/11мм.
В петък пункция ,но док не е доволен от прогестерона, каза че бил много висок,някой знае ли това какво означава?
Мира ,щом са казали че е добро яйчицето значи остава да стискаме палци и да се оплоди :crossfingers: :crossfingers:
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #515 -: Юли 16, 2009, 01:52:17 am »
mira_m66, Радост, желая ви хубави ембриони и бебета! Мислете позитивно!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #516 -: Юли 16, 2009, 10:29:42 am »
Ето ме и мен с един фоликул 11,5 на седми ден, но док каза, че лигавицата е тънка още - 5мм само.
mira_m66 yahoo_17 yahoo_17  :crossfingers:
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #517 -: Юли 16, 2009, 12:55:51 pm »
Harmony , mira_m66 много ще се радвам , ако ни зарадвате с хубави новини! УСПЕХ!
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #518 -: Юли 16, 2009, 16:02:50 pm »
Ние почиваме и събираме парички  :). Успех на вас!
Васи, всичко наред ли е с бебето?


извинявам се, че чак сега отговарям. с бебо всичко е наред.Имаше леко отлепяне на сакчето и малко кървене, полежах си една седмица на 5 етаж в майчен дом и сега лежа в къщи. кървенето спря, само от време на време леко зацапвам, но доки каза че имам хематом на мястото на отлепяне и докато не се резорбира ще е така.видяхме сърчицето, но аз все не мога да с зарадвам, сомо страх ми е в душата и това си е . Живея от преглед до преглед.........и така.
Мира, не се отказвай. И аз бях решила, че никога няма да стане, но късмета идва точно когато най-малко го очакваш.понякога почивката от 5-6 месеца е доста добра терапия, и понякога....бебетата стават точно в тази почивка :D
*
Re: IVF/ICSI на ЕЦ
« Отговор #519 -: Юли 16, 2009, 16:34:54 pm »
Здравейте скъпи момичета!Благодаря ви, че стискате палци! Да знаете - ефект има!
Имаме вече добре развиващо се за сега ембрионче! Утре от клиниката ще уточнят кога ще бъде трансфера!
Кураж и много късмет!
Имате и моите стиснати палци да успешни процедури!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."