0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Въпрос?
« -: Февруари 28, 2006, 13:52:07 pm »
При нас проблема е мъжки стерилитет.Мъжът ми не е боледувал сериозно в детска възраст.Близо 2 години е работил на ренген.Въпроса ми е дали има връзка между двете неща-работата с ренген и намаления брои сперматозоиди.Ако има -може ли да се лекува...Благодаря предварително
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Въпрос?
« Отговор #1 -: Февруари 28, 2006, 14:15:23 pm »
Цитат на: kareliya
При нас проблема е мъжки стерилитет.Мъжът ми не е боледувал сериозно в детска възраст.Близо 2 години е работил на ренген.Въпроса ми е дали има връзка между двете неща-работата с ренген и намаления брои сперматозоиди.Ако има -може ли да се лекува...Благодаря предварително


Карелия едно време (по бай Тошово време имам в предвид) изискванията за работа на мъже и жени на рентген бяха да са сключили брак и да имат поне едно дете. Има връзка работата му. До колко обаче незнам. При някои има силно при някои слабо влияние въпрос до човек е. А за лечение точно в тази насока немога да ти кажа нищо.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Въпрос?
« Отговор #2 -: Февруари 28, 2006, 14:16:38 pm »
Едва ли има връзка. Все пак не е имало директно облъчване. Иначе от емпиричен опит знам, че при директно облъчване с рентген следва влошаване на показателите, но те се връщат на изходно ниво след 3-4 месеца.

Потърсете причината другаде. Успех!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Въпрос?
« Отговор #3 -: Февруари 28, 2006, 14:38:48 pm »
Има връзка. Но доколко е увреден процесът на сперматогенеза и дали може да се възстанови, това трябва да се прецени чрез изследвания и после, в хода на лечението. И други причини също трябва да се търсят.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу