0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #40 -: Декември 19, 2008, 17:35:38 pm »
Милена, нищо извънземно.
моят син пропълзя и започна да обикаля прав кошарата на 8 месеца, а успя да се задържи седнал едва на 9 месеца. при това не е бил недоносен, както твоята дъщеря.
като гледам, тя върви по същата схема - скоро ще седне, но ти я слагай упорито.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #41 -: Декември 19, 2008, 18:57:54 pm »
Коки и Милена Б, я се кротнете! Бебешкия организъм да не е механичен часовник! По този въпрос аз лично мразя всякакви статистики - кога детето /бебето трябва да прави това или онова. Виж, ако се забави дадено действие с достатъчно месеци, можем да говорим за патология, но се преценява общо уменията на детето до момента, здравословното му състояние и психическото му развитие, средата , в която живее и битовите условия, в които се отглежда.
Но това за проговарянето на година и един месец ме уби. Моят син на година и пет месеца изрича мама, тата, баба, ка, гей , гай , ки-ки  и някакво джумолене , което не мога все още да си преведа, но не смятам, че детето ми е бавноразвиващо се.
« Последна редакция: Декември 19, 2008, 19:05:17 pm от lady_11 »
*
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #42 -: Декември 19, 2008, 19:12:32 pm »
Мда, Джам, така и се опитвам да правя. За крайъгълните камъни съм чела не веднъж. Всъщност, ако говорим само за тях единственото ми притеснение е W - образното седене, което Боян продължава да практикува  :?

Лейди, баш така си мисля и аз, особено за проговарянето.
Между другото аз мисля, че съм писала тук за ужасните думи, които чух от една невроложка, когато Боян беше на 6,5 месеца и не се обръщаше все още. Да е жив и здрав, една седмица след това се обърна сам, без да го гимнастирам и да го къпя в орехова шума.
До кога ще гледат на децата като на излезли от калъп, не знам :?

Сега да ви попитам нещо друго.
Ако детето е яло нещо ново и след поне 6 часа на бузата се видят малки, с големината на пъпки червени петна, това може ли да е реакция от храната?
Кожата е абсолютно гладка, а петънцата изглеждат точно като пъпки. Има ги само от едната страна и понеже последния един час не съм била с детето, не знам дали не се отъркал в нещо изкуствено например.
По принцип съм забелязала, че когато си играе на леглото и си потърка лицето в постелката, която е от изкуствена материя, му излизат такива червени петна  :?
Храната е пюре с шунка и макарони на Нестле. Моя е вината, че явно не съм дочела етикета, че пюрето съдържа сметана  :( Той по принцип е на ХА мляко и млечни продукти до сега не е приемал(като изключим АМ - Хумана, което пиеше преди Хипоалергенното)

Извинявам се, стана страшно дълго  :oops:
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #43 -: Декември 19, 2008, 19:18:55 pm »
Коки и Милена Б, я се кротнете!

 :lol:Добре, кротвам се. Благодаря за коментарите.

Джам, много ти благодаря за споделеното мнение и опит.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #44 -: Декември 19, 2008, 19:33:22 pm »
Цитат
Сега да ви попитам нещо друго.
Ако детето е яло нещо ново и след поне 6 часа на бузата се видят малки, с големината на пъпки червени петна, това може ли да е реакция от храната?
Кожата е абсолютно гладка, а петънцата изглеждат точно като пъпки. Има ги само от едната страна и понеже последния един час не съм била с детето, не знам дали не се отъркал в нещо изкуствено например.
По принцип съм забелязала, че когато си играе на леглото и си потърка лицето в постелката, която е от изкуствена материя, му излизат такива червени петна  :?
Храната е пюре с шунка и макарони на Нестле. Моя е вината, че явно не съм дочела етикета, че пюрето съдържа сметана  :( Той по принцип е на ХА мляко и млечни продукти до сега не е приемал(като изключим АМ - Хумана, което пиеше преди Хипоалергенното)
Според мен си е алергична реакция, но от постелката или пюрето не знам. Ето ти една рецепта за таквоз пюре в домашни условия:
1. Сваряваш макарони - 20 минути ;
2. Кипваш шунка - по възможност тип "Пражка" - 5 минути;
3. Слагаш в пасатора като добавяш нужно количество АМ. Ако искаш да е на парчета - в блендер - 3 минути.
Готово за половин час! Добър апетит!
« Последна редакция: Декември 19, 2008, 19:35:14 pm от lady_11 »
*
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #45 -: Декември 19, 2008, 19:37:36 pm »
Лейди благодаря за рецептата, задължително ще я изпробвам тия дни. Само кажи на кое му се казва пражка шунка, че аз до сега все чисто месо съм му готвила  :oops:

Аз на Боян му готвя всеки ден, днес просто така се случиха нещата  :?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #46 -: Декември 19, 2008, 20:22:02 pm »
Лейди благодаря за рецептата, задължително ще я изпробвам тия дни. Само кажи на кое му се казва пражка шунка, че аз до сега все чисто месо съм му готвила  :oops:

Аз на Боян му готвя всеки ден, днес просто така се случиха нещата  :?
Ти да не мислиш, че в Хип пюрето има действително шунка. Ако  готвя на детето си нещо със шунка /от два месеца насам съм я въвела/ бих предпочела пилешка шунка на "Джиев" - поне знам че е българска , а след нея пражката шунка - самия вид е такъв и е повече филе, отколкото шунка.  Ако искаш направи го с каквото месо си захранила - сварено и пасирано. А бульона от кипването/варенето на месото можеш да използваш за приготвянето на АМ. Така няма да се изхвърли естествената мазнина на свареното месо.
Между другото - макароните се правят с яйчен меланж или яйце , включително белтъка му. Ако детето е склонно към алергия, не давай макарони. Ако държиш да яде "бебешка италианска кухня" , пробвай горната рецепта с оризови спагети - става трепач и времето на сваряване на варивото се намаля с 10 минути.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #47 -: Декември 19, 2008, 20:26:32 pm »
лейди, като виден консултант по храненето не ти препоръчвам да даваш на детето шунки и филета. пълни са със сол, овкусители и консерванти.
а макаронени изделия има и без яйца - повечето български са без яйца.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #48 -: Декември 19, 2008, 20:30:54 pm »
По някакви мои спомени, беше обсъждано преди в темата за захранване, че шунката в пюретата на Хипп не е това, което ние си представяме. А просто е свинско месо, идвало от превода. Но не съм сигурна де. Но е логично, при условие, че Хипп нямат пюрета със свинско.

п.п. А и на картинката мисля бут е нарисуван, а не шунка.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #49 -: Декември 19, 2008, 20:35:08 pm »
точно така, Василена.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #50 -: Декември 19, 2008, 21:04:02 pm »
Милена и аз да те успокоя, Деси проходи на 10м., за една седмица се научи да седи стабилно - на 6м., а се обърна за първи път на 7м. :wink:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #51 -: Декември 19, 2008, 21:14:38 pm »
лейди, като виден консултант по храненето не ти препоръчвам да даваш на детето шунки и филета. пълни са със сол, овкусители и консерванти.
а макаронени изделия има и без яйца - повечето български са без яйца.

Аз зачитам твоето мнение на виден консултант по храненето. Давам шунка на Джиев на три седмици веднъж. Пражка шунка съм дала точно два пъти и то 10 грама. Пояснение - за сега пропорциите на менюто се мерят всяка на кухненски кантар.
*
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #52 -: Декември 19, 2008, 21:17:21 pm »
е, айде сега, чак пък всяка порция на кухненски кантар :wink:
важното е детето да яде все пак прилична и с ясен произход храна, а не дали пропорциите са спазени до милиграм :lol:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #53 -: Декември 19, 2008, 23:29:46 pm »
Малиии, Кристина муа вече всико като луда и колкото иска /това значи и малко и много/, никакви милиграмове  :lol: Под всичко нямам предвид солени, подправени и неясни неща, но всякакво разнообразие.
Сватя, ше ми огладиш девойката ти, ако и мериш с грамове, тя на килограми го кара  :lol:
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #54 -: Декември 20, 2008, 00:04:38 am »
По някакви мои спомени, беше обсъждано преди в темата за захранване, че шунката в пюретата на Хипп не е това, което ние си представяме. А просто е свинско месо, идвало от превода. Но не съм сигурна де. Но е логично, при условие, че Хипп нямат пюрета със свинско.

п.п. А и на картинката мисля бут е нарисуван, а не шунка.


И аз потвърждавам. Schinken, не означава шунка :D. Означава някаква част от свинското месо. Ако са го привели грешно на бг...... :D :D

Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #55 -: Декември 20, 2008, 06:19:54 am »
Сега не искам да внасям излишна паника при Милена, ама си има едни рискове за двигателното развитие при недоносените деца, и не трябва и съвсем да се пренебрегват. Надявам се, че няма нищо такова при вас! Все пак, ако имаш съмнения за седенето, консултирай се с невролог и кинезитерапевт, работещ с бебета. Аз имам едно дете с леки двигателни затруднения и едно без никакви такива (пу-пу), разликата е от земята до небето. Дани седна на 9 месеца, коригирани 8м 1с. Но и досега има "слаб гръб", предпочита W-сядането, за да си закрепи гърба прав, ходи изправен, но ако седи правилно на пода, гърбът му се извива като на котка. Това изисква непрекъснати масажи, всеки ден, както и кинезитерапия поне 3 пъти седмично. А колкото по-рано се почнат тези неща, толкова по-сигурно ще се избегнат гръбначни изкривявания и изобщо всякакви двигателни усложнения в бъдеще. Пак казвам, надявам се при Миша всичко да е наред и това да са преходни бели кахъри, но ти си майка, ти най-добре ще прецениш дали има основание за тревога.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #56 -: Декември 20, 2008, 06:21:50 am »
Сватя, ше ми огладиш девойката ти, ако и мериш с грамове, тя на килограми го кара  :lol:
Хе-хе, нема да ти я огладя. Меря месото и накрая общата маса на яденето, щото иначе и 400 грама да му дам и тях ще омете и ще иска още.
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #57 -: Декември 20, 2008, 10:56:07 am »
Здравейте, питах д-р Бърди, но ми се ще да питам и тук, ако някой има опит - ситната спи почти през цялата нощ с биберон, понеже реве непрекъснато - то спането е придремване де, но все пак... та от няколко дни й излезнаха пъпки около устата - първо една, после още една и после още няколко по-малки. Дали някой е имал подобен проблем като нашия от прекомерна употреба на биберон, или да търся други причини. Иначе като е будна не стои с биберона. Ползваме бибероните на Нук. Благодаря.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #58 -: Декември 20, 2008, 12:10:42 pm »
Здравейте, питах д-р Бърди, но ми се ще да питам и тук, ако някой има опит - ситната спи почти през цялата нощ с биберон, понеже реве непрекъснато - то спането е придремване де, но все пак... та от няколко дни й излезнаха пъпки около устата - първо една, после още една и после още няколко по-малки. Дали някой е имал подобен проблем като нашия от прекомерна употреба на биберон, или да търся други причини. Иначе като е будна не стои с биберона. Ползваме бибероните на Нук. Благодаря.

Да, възможно е. За да избегна риск от такива пъпки ползваме ето тези залъгалки:
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #59 -: Декември 20, 2008, 12:18:14 pm »
Лейди, не се виждат залагалките, може ли да напишеш, каква марка са, моля те
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.