0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #20 -: Декември 18, 2008, 21:03:33 pm »
Мисля, че Пердето казваше /може и да бъркам/, че продължителното безапетитие - за мен месец си е доста време, индикира за проблем.
Повтори МБ.

П.П. Аз вече съм параноичка на тема МБ - ейго на двете последните взети в един и същи момент, но изследвани в две лаборатории имат различни резултати. Ко да говорим.


Джам, поздравления за интервюто за бебешките сокове в сп. "Мама" - направо трябва да те вземат за консултант.
*
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #21 -: Декември 18, 2008, 21:13:02 pm »
Правилно е запомнила Лейдито.
Милена моят съвет е да повториш МБ, но в проверена лаборатория.

Аз няма да ви се оплаквам, че съм вече за лудницата, но покрай протеста, малко си отклоних вниманието към неспиращите проблеми на Тони.Мислех да не го правя, но ще се консултирам и с Бърди.

Здраве и усмивки за всички.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #22 -: Декември 18, 2008, 22:59:10 pm »
Миленка, ако има обилен секрет Миша, може от това да повръща. За съжаление Дани ми е склонен да влачи хремите над месец, та в тежките случаи сме имали подобно повръщане след хранене, имаше по 2-3 дни само на AM.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #23 -: Декември 18, 2008, 23:07:38 pm »
Благодаря ви за споделените мнения.
Мисля да повторя МБ.

Мармотка,
и ние имахме 2-3 дни само на АМ. После на АМ и каши, един вид на ново се захранихме. Доки обяснява, че щото я боляло гърлото, от това повръщала.
Макар и обяснението "зъби" да ми звучи малко несериозно, ако е това, то нека пробиват пустите зъби, че да се кротнем всички.
Притеснява ме факта, че свали грамове, иначе е порастнала с 1см и главата и е порастнала с 1см, но пък се е вталила със 100г. :lol:

Чела съм, че и преди сте коментирали безапетитие, свързано с никнене на зъби. Ама свалят ли децата на тегло?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #24 -: Декември 18, 2008, 23:24:34 pm »
Миленка сваля грамове защото не се храни. :?
Може безапетитието да е от гърлото. Тони при гърлобол,ангини и диаричните му истории отказва да се храни, буквално си кара на фотосинтеза 8O за мой ужас, разбира се.
Безапетитието може и да е от растящи зъбки, ето ще ти дам например пак Тонино  :wink: :) при растящи долни зъбки, ядеше по на често и в по големи количества и точно обратното при растящи горни.
В момента имаме нестихващи болести, като преминават една в друга, съпроводени с диарични изхождания, моментни температурни амплитуди и резултата е нови 2 най крайни кътника. Каквото и да ми се говори, каквото и да прочета, аз вече съм убедена от наблюдението си разбира се, че растат ли ни зъбки моментално имаме проблем с изхожданията и коремчето.

Миленче не те съветвам да даваш нови храни при неразположение от всякакъв род на детето.
« Последна редакция: Декември 18, 2008, 23:26:55 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #25 -: Декември 18, 2008, 23:45:45 pm »
Здравейте и хубава седмица пожелавам!
Да се включа и аз с два въпроса. Дойде ми цикълът и кърмата ми рязко намаля. Малкият е вече на 4 м и седмица и е изключително кърмен, но последните 3 дни усещам как не му стига. Ще се възстанови ли след това кърмата или като дойде редовна м-ция кърмата спира?

Днес вече не издържах и купих Аптамил да го дохраня малко след кърмене. Дадох му съвсем малко, нямаше и 10 мл, така, за проба да видя как ще го понесе. Излапа го много лакомо, но след 20 мин имаше силни колики и рева. На следващото хранене пак му дадох същото количество и пак рева. Почти не е имал колики, а сега си порева доста и усещах, че го боли. Чудя се  дали да му давам АМ пак утре? От глад ли да реве или от колики :? Това нормално ли е когато се въвежда АМ или да купя друго мляко?

Ако от АМ има колики как ще въвеждам пюрета?! 8O Направо се уплаших :(
Благодаря предварително за всички мнения.
« Последна редакция: Декември 18, 2008, 23:47:58 pm от Bijou »
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #26 -: Декември 19, 2008, 00:37:24 am »
Бижу, има майки които при менструално кървене им намаля кърмата, после пак се нормализира, до следващия цикъл. Но не спира кърмата като цяло, е, може да има и такива случаи.
А за пюренца просто му е рано. Поне след месец, месец и половина, даже два.
Определено дохранваш с АМ, а не с друго мляко. Но вещите с АМ да споделят, аз тук не съм на ясно.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #27 -: Декември 19, 2008, 01:06:44 am »
Милена, консултирай се с Бърди.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #28 -: Декември 19, 2008, 05:43:57 am »
Бижу,
много е вероятно да е гладен и затова да плаче. Направи му повече АМ и давай след кърмене, колкото иска.
Много е вероятно да е временно намаляването на кърмата.

lb2f
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #29 -: Декември 19, 2008, 08:56:29 am »
Цитат
Здравейте и хубава седмица пожелавам!
Да се включа и аз с два въпроса. Дойде ми цикълът и кърмата ми рязко намаля. Малкият е вече на 4 м и седмица и е изключително кърмен, но последните 3 дни усещам как не му стига. Ще се възстанови ли след това кърмата или като дойде редовна м-ция кърмата спира?
Аз съм от тия майки, които, като им дойдеше М и кърмата рязко намаляваше - до третия ден от цикъла, после пак се възобновявава. За такива случаи се цеди и замръзявай кърма.

Цитат
Днес вече не издържах и купих Аптамил да го дохраня малко след кърмене. Дадох му съвсем малко, нямаше и 10 мл, така, за проба да видя как ще го понесе. Излапа го много лакомо, но след 20 мин имаше силни колики и рева. На следващото хранене пак му дадох същото количество и пак рева. Почти не е имал колики, а сега си порева доста и усещах, че го боли. Чудя се  дали да му давам АМ пак утре? От глад ли да реве или от колики :? Това нормално ли е когато се въвежда АМ или да купя друго мляко?
Според мен е нормално, все пак АМ не е кърма. Купи Аптамил Комфорт.

Цитат
Ако от АМ има колики как ще въвеждам пюрета?! 8O Направо се уплаших :(
Благодаря предварително за всички мнения.
То за това СЗО препоръчва захранване след 6-ия месец, защото до тогава развитието на стомашно-чревният тракт позволява прием на храни, които да доведат до по-малко колики. Уф, дано ме разбра.
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #30 -: Декември 19, 2008, 09:00:04 am »
Бижу,
на мен ми дойде цикъла 6м. 20 дни след раждането. При мен по начало кърмата си ми беше твърде малко, но и сега си я има. Малко е, но има.
Възможно е детенцето да има колики от АМ. А може и от глад да е. :wink: Направи му повечко (60-90мл примерно) и нека хапне, колкото иска.
Бърди обикновено препоръчва Хумана, като най-добро АМ. Аз се спрях на Лактана био и много добре се приема от детето.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #31 -: Декември 19, 2008, 09:17:22 am »
Благодаря на всички за успокоителните думи. :bighug:
Миленче, най-вероятно се дави от секрети и затова връща. Случвало се е при Мия, когато е била със запушен нос, но при нея минава за седмица. В такива слуачаи аз предлагах само течна храна, за да се задавя възможно най-малко. Михаела пие ли поне АМ? Вижда ми се странно да продължава толкова дълго при вас, а още по-странно пък да е от зъби цялата работа. Защо не я заведеш на специалист по уши, нос, гърло?
Бижу, в първите дни на смесено хранене е възможно да има колики, докато организмът се адаптира към новата храна, обаче и аз по-скоро мисля, че вероятно плаче от глад. Пробвай да му дадеш повече мляко и да прецениш в последствие. Иначе Аптамил е много добро мляко.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #32 -: Декември 19, 2008, 10:04:25 am »
Бижу, и на мен кърмата ми намалявеше докато съм в цикъл, и то за седмица  :?
А, какъв биберон ползваш за дохранването? Може да е гладен и да се храни лакмо и да гълта повече въздух и от там - колики. 

Милена, и Боян беше с хрема за месец, и при него съвпадна с никнене на зъб  :? До последно секрета остана прозрачен и МБ - чиста.
Аз бих пуснала и урина.

Момичета, предполагам е нормално и не ми се ще да занимавам Бърди с това, ама мойто момче нищичко не казва. Нямам мама, тати, баба - нищоо. Издава някакви нечленоразделни звуци на негов си език и това е. А, личната всеки път ми казва - Вече говори, нали? Като отговоря отрицателно ми казва "И що така беее? Нищо той е момченце"  8O
*
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #33 -: Декември 19, 2008, 11:06:39 am »
Бижу, и на мен кърмата ми намалявеше докато съм в цикъл, и то за седмица  :?

и при мен беше точно така.  но продължихме да се кърмим без проблем още 4ри месеца, а отбиването беше по съвсем други причини.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #34 -: Декември 19, 2008, 12:22:19 pm »
коки, личната ти лекарка е тъпанарка. на 1 година и 1 месец още много деца не ходят, какво остава да говорят. ориентирай се по milestones (крайъгълните камъни) на развитието, които е дал Бърди в темите си, не по приказките на българските джипита и писанията в българските списания за мами. развитието на речта започва след стабилното ходене.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #35 -: Декември 19, 2008, 12:46:55 pm »
Благодаря на всички.
Днеска имам повечко кърма и съм обнадеждена и от вашите мнения, че това не е краят на кърменето, а само временно положение. Последните вечери искаше да суче през час и половина, 2 и определено не му стигаше.
Никога не съм имала толкова много кърма, че да замразявам. Изцеждала съм най-много 20-30 мл от гърда след хранене при това сутрин. Пак ще наблегна на стимулиране на лактацията та да видим.

Аз не мисля скоро да го захранвам - просто си помислих, че ако от Аптамил има колики, какво остава за пюрета.

Довечера пак ще му дам мъничко, за да свикне. Дано да го приеме по-добре. Определено вчера имаше колики - почна да плаче 20 мин след храненето и се прививаше.
Хубав ден и днес никакви проблеми с дечковците пожелавам!
*
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #36 -: Декември 19, 2008, 12:51:14 pm »
Слънчеви оставащи дни и от нас!
Да оздравяват всички болни дечица и мамите да нямат много грижи.
Да почерпим, днес ставаме на половин годинка. Кога мина това време...

И да се похвалим, Дани набързо изпревари брат си - вчера се сдоби с първо зъбче, днес с второ. Дано да започнат да спинкат вече вечер.
*
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #37 -: Декември 19, 2008, 13:06:26 pm »
Бижу, ако се наложи да даваш АМ, пробвай Комфорта на Аптамил, за което ти писа и Лейди.
*
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #38 -: Декември 19, 2008, 15:19:36 pm »
Бижу, и Алекс след като яде с аптамил плаче и се свива от корем. Минахме на аптамил комфорт 1, определено след ядене го няма този проблем. Но онзи ден постъпихме неочаквано в болница и се наложи да купим каквото намерим, моя мъж взел аптамил, ми пак започна да реве след ядене. Даже днес още не се е изакал, напъва се  сутринта, но не успява, може и да е съвпадение........но по принцип си се изаква по няколко пъти на ден. Когато е на комфорт, акото му е по течно, в сравнение са другото АМ.
Миленче, много съжалявам. Успех мила.
Re: Седмицата преди Коледа 15.12.-21.12.2008г.
« Отговор #39 -: Декември 19, 2008, 15:44:52 pm »
мими26,
да са ти живи и здрави момчетата!


Благодаря още веднъж на всички за споделеното.
Перденце, за твоите неволи с Тони чета редовно.  :( Съчувствам ти искрено. Стискам палци нещата да започнат да се оправят вече.

Мешко, да, Миша пие АМ, като изключим това, че на 4-5 пъти в рамките на месец ми го върна обратно. Но така или иначе, не е системно да повръща АМ. По-скоро повръща пюретаи каши.
Днес, например, е по-добре. По-малко кашля, а хрема почти няма. И така, в някои дни е по-добре, а в други се влошава.

Нещо друго има при нас ненормално. Миша не може да седи сама и не иска да седи. Слагам я седнала, а тя сякаш не понася тази поза и веднага гледа да се обърне на "четири крака" и да запълзи. Странното е, че повече и харесва да стои права. Сама се изправя и си обикаля кошарата и не се измаря.  8O Странно бебе ми се види моето, да не кажа лудо бебе. :lol: Доки я нарече "извънземно бебе" :lol: Случвало ли се е и при някое от вашите дечица това?


Мерииии, повече никакви болници, моля те! Дано не се налага! :bighug:
« Последна редакция: Декември 19, 2008, 15:48:11 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)