0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #360 -: Декември 29, 2008, 17:08:38 pm »
Ех, Любене Любене... :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #361 -: Декември 29, 2008, 19:59:01 pm »
Абе тоя д-р Ставрев в коя клиника работи?
Тези хора са ми много интересни.....
После се чудят защо едни клиники имат повече пациенти, а други нямат хич. Ми много просто - отиваш при доктора, който те подкрепя, а не при този дето застава срещу теб.
Дайте ми мейл на клиниката на въпросният Ставрев. С кеф ще им обясня защо колегите им Стаменов и Владимиров имат повече работа и защо хората повече им вярват.
Аман от нещастници  :x
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #362 -: Декември 29, 2008, 23:54:22 pm »
http://www.agselena.com/questions.html - това е форма за онлайн въпроси.

ето имейл на клиниката:
agselena@abv.bg
« Последна редакция: Декември 30, 2008, 01:02:49 am от jam »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #363 -: Декември 30, 2008, 00:40:56 am »
тоя Ставрев как точно се е изказал за 28-те жени пред НДК на протеста? може ли някой да сканира или препише интервюто?

имам желание да им направим едно коледно бомбардиране на тая клиничка Селена. хайде всички, които бяхме на протеста, да им драснем по един мейл да се отчетем, а?

само моля, да видя интервюто, ако може?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #364 -: Декември 30, 2008, 00:42:10 am »
Виж на предната страница го има , но много трудно се чете.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #365 -: Декември 30, 2008, 00:44:05 am »
видях го, Сигнус, ама не мога да го разчета! затуй помолих за превод...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #366 -: Декември 30, 2008, 00:55:53 am »
аууууууу, побеснях от тая мутра! Сигнус, виж дали не можем да пуснем интервюто така, че да се чете добре - там е плювнато и нашето сдружение и какво ли не още!

ето какво писмо изпращам на Селена и Ставрев аз. апелирам към всички да им изпратите и вие един мейл - нека ни преброи колко бяхме на протеста.

----------

д-р Ставрев,

с възмущение прочетох интервюто ви от 17 декември във вестник "Марица". би трябвало да се засрамите от клеветите, които сте наговорили в него и от отношението, което демонстрирахте към вашите потенциални пациенти!
като член на УС на сдружение "Зачатие" ви заявявам най-отговорно, че не ми е известно за наличие на каквато и да било формална връзка между сдружението и клиниката на д-р Стаменов, за каквато намеквате в интервюто си. сдружението обединява и защитава интересите на всички български семейства с репродуктивни проблеми без значение чии пациенти са. срамно е, че клиника "Селена" и лично вие предпочетохте да останете верни на бизнес интересите на партньорите си, а не подкрепихте морално своите пациенти - така, както направиха вашите колеги от водещите български клиники по стерилитет с доказани успехи.

колкото до броя на протестиращите, силно се надявам скоро да имате възможност да научите точната цифра - ще ви се отчетем поименно. аз бях там и мога да ви уверя, че имаше над 200 души. да бяхте дошли и вие, както направиха лекарите от клиники "София", "Надежда", "Щерев" и други - щяхте да ни преброите лично, а не да разпространявате лъжи.

и накрая, искам да ви уверя в още нещо - че ще положа всички усилия, щото това ваше интервю и отношение към хората със стерилитет в България да стане известно на възможно най-голям брой пациенти. сигурна съм, че ще усетите ефекта от публичността. време е да разберете, че пациентските организации са фактор - така, както го разбраха и други клиники преди вас.

с неуважение,
Ирина Попова
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #367 -: Декември 30, 2008, 01:10:30 am »
Няма, душата, друго. Тъй ми го пратиха :(
Освен ако някой от Пловдив не намери броя на Марица и да го сканира хубаво!

Перфектно си го написала! Направо си фурия :)
« Последна редакция: Декември 30, 2008, 01:19:20 am от cygnus »
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #368 -: Декември 30, 2008, 08:38:41 am »
Ето това написах аз на Ставрев (сигурно имам пунктуационни грешки,но бързах много):

Уважаеми г-н Ставрев,
След като прочетох публикацията ви във в-к Марица, останах силно възмутена от отношението ви към съдбата на УЖ и вашите пациенти.
От интервюто ви блика завист и ненавист към софийските ви колеги.
Относно броя на протестиращите в София, то може много да се спори, но очевидно няма смисъл. Ако бяхте си направили труда да подкрепите протеста (така, както ваши колеги го направиха), днес може би щяхме да сме на едно мнение.
Не се чудете тогава защо други клиники и доктори имат повече популярност и се ползват с повече доверие сред пациентите си. Не очаквайте вашата клиника да успее да стане толкова популярна, колкото са клиниките на д-р Стаменов, д-р Владимиров, д-р Щерев и д-р Табакова. Това уверявам ви няма се получи, поради простата причина, че вие като лекар, не вдъхвате доверие, а напротив.
Предполагам знаете колко са важни мненията на пациентите, отразявани във форуми като Зачатие и Бг Мама? Ако ли не, то със сигурност скоро ще го разберете. В нашите форуми, двойките с репродуктивни проблеми се допитват преди да изберат клиника и лекуващ лекар. В този ред на мисли, вие просто нямате шанс.
Дано се вразумите и заемете нашата страна, защото без нас, вие нито пари ще спечелите, нито пациенти.


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #369 -: Декември 30, 2008, 09:34:32 am »
...за съжаление и на мен ми трябваше превод...

Джам, написала си го така, както трябва да е - остро и силно...

захващам се....


Неуважаеми господин Ставрев,
не се обръщам с към вас д-р защото казаното от вас е в пълно противоречие с лекарската етика!

Обидно е всяко твърдение в интервюто ви от 17ти декември във в. Марица!
Аз бях на Протеста и мога поименно да изброя още поне 100 човека които познавам лично,
защото пред НДК бяхме повече от 200 човека!
Застанали там с лицата и душите си да защитим правата си на пациенти,
които вие с клевети и неистини погазвате, също както някои цинични депутати!

И бъдете сигурен, няма да остане без последствие за вас това интервю!
Защото ние сме будната част от нашето заспало обществото!
А пътя от София до Пловдив не е така дълъг,
а колегите ви застанали редом с нас, доказани специалисти!

Пожелавам на всички борещи се за рожба да успеят да сбъднат мечтата си,
със или без вас!

Мария Везарова
30.12.2008г
гр.София!
« Последна редакция: Декември 30, 2008, 10:02:24 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #370 -: Декември 30, 2008, 09:38:31 am »
Браво, момичета! Само така! Остава още да се включат и да му натрием носа на този ...
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #371 -: Декември 30, 2008, 10:46:01 am »
Според мен е нужно да се поиска право на отговор от в.Марица , още повече , ако е засегнато и името на сдружението , това е начина и неговите пациенти да научат на кого са доверили най-съкровените си мечти.
Аз не мисля да се отчитам на изпадналия в истерия , професионално неудовлетворен и неуважаващ, дори себе си ,господин.
Не успявам да прочета цялата статия , взимам предвид коментарите ви по нея.
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #372 -: Декември 30, 2008, 11:35:51 am »
Момичета, не мога да прочета, очевидно, бисерите на този господин... Има ли друг начин да прочета материала във в. Марица?
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #373 -: Декември 30, 2008, 11:48:41 am »
Ето това написах и аз...

Г-н Ставрев,

Няма да ви наричам Доктор, защото не заслужавате такова обръщение!
Възмутена съм от интервщто, което сте дали във вестник Марица, явно е , че оставате верни на бизнес интересите на партньорите си , а не подкрепяте своите пациенти, така че в моите очи вече преставате да бъдете Доктор.

Аз бях на протеста, за разлика от вас и мога да ви уверя, че протестиращите бяха повече от 200 души, така че разпространяваните от вас твърдения са далчеч от истината.

Искам да ви уверя, че точно в този момент и с това ваше отношение си правите една много сериозна антиреклама, с административни мерки няма да дойдат пациентите при вас!!! Но вие тепърва ще разберете за това! Нямате представа и колко много двойки с репродуктивни проблеми ще разберат за това ваше отношение и колко отвратени ще бъдат!


Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #374 -: Януари 03, 2009, 17:38:15 pm »
Така наречения Д-Р Ставрев не е никакъв доктор а машина за пари който се интерисува само колко ще влезне в неговия джоб.Взима пари и ако не е свършил работата си трае и не иска да връща парите за процедури които не е извършил, а като повдигнеш въпрос за това все едно,че е лапнал лимон когато се установи,че трябва да върне дадената сума.Това се случи с мен.Правих при него инвитро и съм много разочарована от него като доктор, не препоръчвам на никоя да прави инвитро при него , защото 99% няма да стане и парите ще са хвърлени на вятъра.
Жена която мечтае
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #375 -: Януари 03, 2009, 21:57:46 pm »
Снощи, прехвърляйки каналите, мярнах Любен Дилов - син. Беше гост в шоуто на Азис и загатна за позицията си и за писмото изпратено до Слави. Накртко споменаха и за законопроекта за фонда - Асистирана репродукция. И единствента добра реплика беше на Катерина Евро.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #376 -: Януари 03, 2009, 22:54:23 pm »
 И аз го гледах, бях супер възмутена!!!


*

    villi12

Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #377 -: Януари 03, 2009, 23:50:14 pm »
И на мен ми се струва идеята за протести по градове, като добра. Или поне в градовете където има АРТ центрове, знам ли. Идеята на Лейди е страхотна, мисля си ,че ако пусенм тези писма, то те ще имат и смисъла на петиция.
Немога да пиша текствое не ме бива в това.
Съгласна съм с нея и я подкрепям,но ако измислите и друго аз съм на среща
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #378 -: Януари 04, 2009, 19:32:39 pm »
Ако има протести и в по големите градове, а не само в София хората които протестират ще са много повече. Защото съгласете се не може всеки да тръгне за София при положение, че повечето хора работят и в събота и не всеки може да се освободи от работа. А пък и мисля,че ако са няколко града не само двама члена от семейство ще присъстват, а с тях и други които са съпричастни с нас ефекта ще е много по голям . В София има доста които биха протестирали но в страната мисля, че сме по голямата част които биха излезнали на протест. Това е моето мнение.
Жена която мечтае
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #379 -: Януари 05, 2009, 16:00:28 pm »
Утре сутринта имаме работна среща в министерство на здравеопазването. Ще обсъждаме параметрите на бъдещия фонд "Асистирана репродукция", ако той бъде гласуван с министерско постановление.
поканени са "Зачатие", "Искам бебе", експерти от МЗ, д-р Владимиров и д-р Николов. За обсъжданията ще ви информираме още утре  :)
Все пак ми е интересно защо д-р Стаменов не е поканен също...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde