0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #340 -: Декември 21, 2008, 10:34:12 am »
ГЛЕДАЙТЕ БИ-ТИ-ВИ .....ПРЕДАВАНЕТО ОТПЕЧАТЪЦИ ....
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #341 -: Декември 21, 2008, 10:39:31 am »
Гости са журналисти - Мария Чепилиева - в-к Стандарт, Диляна Ценова - една от нас и журналист от 24 часа.
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #342 -: Декември 21, 2008, 10:45:20 am »
Тъкмо влязох да ви кажа и аз за предаването. Обаче досега говорят само за репликата за ин виво и ни дума за фонда, явно се търси скандала и това е...
  09.11.2007
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #343 -: Декември 21, 2008, 11:46:49 am »
Статия от вчерашният брой на в-к "Капитал":
За 270 хиляди бебета повече
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #344 -: Декември 21, 2008, 13:03:35 pm »
Обаче досега говорят само за репликата за ин виво и ни дума за фонда, явно се търси скандала и това е...

Така е, момичета. Разбира се, че е така. Естествено, че медийния интерес е повече около самия скандал. Така е, от както свят светува. Всяко общество е гладно за хляб и за зрелища. Нищо ново!
Ами каза го и Жоро Неделчев (бившият гл.редактор на Плейбой), който сега е "в ролята на бармана". Каза, че благодарение на този скандал обществеността научи за значимия проблем на семействата, борещи се за дете. Не го цитирам дословно, но това беше смисълът.

В началото на изминалата седмица пуснах до русенските печатни медии информация за случилото се пред НДК, за това как сме "задръстили" пощата на няколко институции от картички. Лично говорих с две журналистки, едната и преди е писала за нас и видимо прояви интерес. Е, знаете ли какво публикува тя в крайна смека - нищо от това, за което аз и говорих. Пусна статия на 2-ра стр. на "Утро" с изведено заглавие на първа: "Д-р Руденко Йорданов се извини за гаврата "in vivo" и подзаглавие "Русенският депутат подкрепя фонд за ин витро, но гласува "въздържал се".
Не можах да проследя във в-к Бряг дали излезе нещо по темата.

За жалост, това е положението. Каквото и да си говорим тук, журналистите винаги търсят някакъв скандал - иначе новината няма да привлече вниманието. Явно това си е правило при тях.

Относно защитата на редколегията на Слави Трифонов - тук бих се разграничила. Подкрепям Слави Трифонов като общественик и съм му благодарна, че зае нашата позиция в конфликта с властта, но не приемам вулгарния и циничен изказ на сценаристите му. Не е допустимо според мен да използват думи като боклуци, ла...ри идруги подобни!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #345 -: Декември 21, 2008, 14:41:54 pm »


в. Марица - Пловдив  :x
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #346 -: Декември 21, 2008, 17:34:22 pm »
Това не е ли д-р Ставрев от АГ"Селена"?

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #347 -: Декември 21, 2008, 20:10:41 pm »
Същия!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #348 -: Декември 21, 2008, 22:56:58 pm »
момичета, вижта на какво попаднах
http://www.focus-news.net/?id=n1100260
незнам сайта в който си пишат, но можем да го намерим. мисля, че нямат да имат нищо против да застанат зад нашата кауза.
« Последна редакция: Декември 21, 2008, 22:59:30 pm от joli75 »
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #349 -: Декември 21, 2008, 23:11:17 pm »
http://site-forum.levski.com/viewtopic.php?f=5&t=8618

В бг-мамма една юзерка оспами целия форум със това събщение. Не я критикувам. Само така може да се  съберат много хора.

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=356678.msg9603769#msg9603769
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #350 -: Декември 22, 2008, 08:58:22 am »
Днес от 9.30ч. Д-р Стаменов и Радина ще са гости на здравното предаване по БНТ1.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Бу

  • *
  • 32
  • Lactosaurus supportiva regina
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #351 -: Декември 22, 2008, 09:14:42 am »
http://site-forum.levski.com/viewtopic.php?f=5&t=8618
В бг-мамма една юзерка оспами целия форум със това събщение. Не я критикувам. Само така може да се  съберат много хора.
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=356678.msg9603769#msg9603769
Тамошните, както и тукашните модератори надали споделят мнението ти  :D
За съжаление, не е това начинът да се обърне внимание. В случая вместо да се изпишат вежди, се извадиха очи (и имаше съответните санкции).


*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #352 -: Декември 22, 2008, 13:49:46 pm »
Момичета ,с този фонд така и нищо не стана,остана само да се надяваме,че януари ще стане реалност!Ако го направят,дай боже,как ще се кандидатства,всяка от нас ли ще има право на тези пари?Питам тъй като аз януари запо4вам моя 2 опит ,и както всяко семейство и при нас парите не стигат,затова все се надявам за фонда  :?
Успех на вси4ки! :bighug:

П.П. Съжелявам,4е съм изпуснала предаването с Стаменов и Радина.
Вчерашния ден е история!
Утрешния е мистерия!
Днешният е дар от Бога!

Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #353 -: Декември 22, 2008, 22:06:54 pm »
Има ли го качено някъде предаването по БНТ?
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #354 -: Декември 22, 2008, 22:19:30 pm »
И аз съвсем оптимистично, да не кажа наивно, предположих, че файла, който са ми изпратили СЕЛЕНА, е с позитивен материал. По-късно го прегледах и се окачза, че са ми изтрили писмото ...  :oops:
В началото не можех да проумея защо са на такома становище, но явно всеки гони собствени интереси ... предполагам.

*

    eloiz

  • ***
  • 167
  • Чакам те бебчо...
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #355 -: Декември 23, 2008, 23:02:17 pm »
Преди малко попаднах на тази статийка и меко казано съм бясна.Слави застана зад нас,подкрепи ни,а какво получава в замяна :(
http://news.ibox.bg/opinion/id_897480445
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #356 -: Декември 24, 2008, 17:52:03 pm »
Преди малко попаднах на тази статийка и меко казано съм бясна.Слави застана зад нас,подкрепи ни,а какво получава в замяна :(
http://news.ibox.bg/opinion/id_897480445

Има много смешен пасаж в статията: ... да обясним на нашите по-непросветени другарчета, че „ин виво" не означава секс.

Как да обясня на този просветен г-н Любен Дилов-син тънката, но съществена разлика, че в секса има страст и удоволствие, а в предложението за ин виво - само груб и неподправен цинизъм.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #357 -: Декември 26, 2008, 12:20:55 pm »
И на мен изобщо не ми допадна тази статийка. Доста е груба и цинична и някак си обидна.
Да ви кажа аз какво направих. Изпратих писмо на СЕМ в защита на Слави. Ето го и писмото:


"Честита Коледа и Весели празници!!!
Не искам да бъда груба, но мисля, както и много български жени с репродуктивни проблеми, че Вашето отношение към БТВ и Шоуто на Слави е некоректно и враждебно! Слави Трифонов беше единственият човек, който защити нашата кауза! Застана в наша подкрепа, когато всички ни обърнаха гръб, дори /най-вече/ политиците! Подкрепи ни абсолютно безкористно, защото той се интересува от хората! Кой друг застана на наша страна? Никой!!! А сега искате да бъде санкциониран? Защо? ЗАЩО? Защото каза истината? Защото не го е страх да застане в ефир и да каже какво мисли за политиците?
Живеем в демократична държава и всеки има право на собствено мнение. Защо не санкционирате политиците, които внесоха проектозакона, а след това гласуваха "Въздържал се"? Сигурно, защото имат право на мнение...
Помислете си за нас - над 270 000 двойки с репродуктивни проблеми, които ще празнуват коледа сами, защото нямат средствата и възможността да имат рожби... Помислете си!!! Вие ще прегърнете своите деца, внуци и дай Боже правнуци... А ние? Ние накъде? Ние кого да прегърнем? Подкрепете ни! Не ни санкционирайте и вие!!! Достатъчно ни санкционира самият живот!!!
Весели празници!!!
Една жена с репродуктивни проблеми."

Честита Коледа на всички!!! Весели празници и много щастие, късмет и най-вече здраве!!!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #358 -: Декември 29, 2008, 12:34:41 pm »
чакам с нетърпение 14-ти Януари
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #359 -: Декември 29, 2008, 15:00:15 pm »
Няма скандал, няма конфликт. Така Любен Дилов-син коментира писмото си, изпратено до сценаристите от "Шоуто на Слави" по повод развихрилия се скандал около семействата с репродуктивни проблеми.

"Писмото ми е с доста философски характер. Трябва да се прави разлика между ин виво и ин витро. Защото ин виво не означава секс. Доста хора не го приемат като политическа сатира, а като факт. За мен историята е приключена и е добре да се извадят поуки от нея", заяви той.

Пари за "ин витро" и "ин виво" има, въпросът е как да се контролира разходът им, че да стигат по предназначение, а не някъде другаде, отбеляза Дилов-син, според когото Антония Първанова "успя по брилянтен начин да ви (екипът на Слави - бел.ред.) подведе да подкрепяте един проект, който най-малкото съдържа подозрения за конфликт на интереси".

Много често парламентът става арена на защита на лични цели, смята депутатът.

http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=123444