0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #300 -: Декември 19, 2008, 11:42:56 am »
Ефирче, добре си го написала.
Аз също бих искала да се регистрирам там и да им благодаря за подкрепата. Даже сега ще го направя.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #301 -: Декември 19, 2008, 12:13:04 pm »
нека да обобщя.

сдружение Зачатие и фондация Искам бебе организираха своя присъствен протест на 15 декември 2008. освен това, представители на двете организации проведоха многобройни срещи с представители на властта, имаха много участия в телевизионни предавания, дадоха много интервюта. освен това, подкрепящите каузата на Зачатие изпращаха и продължават да изпращат протестни мейлове и картички до парламента, медиите и другите държавни институции. освен това, създаде се официална петиция до най-висшите хора на държавата, която в момента активно се подписва. срещите на ръководството на двете организации с управляващите и журналистите продължават.

постигна се обещание за прокарване на фонда ин-витро по две направления в първите дни на януари. постигна се обещание за създаване на национална програма по стерилитет. получи се официално извинение от парламента за нанесените обиди.

за сега, това са действията и резултатите от дейността на сдружение Зачатие и фондация Искам бебе. за момента, организиране на нови присъствени протести и демонстрации от страна на сдружението не се предвижда.

който желае, може да се включи и в протестите, организирани от други лица и организации.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #302 -: Декември 19, 2008, 12:15:40 pm »
Преди час и аз се регистрирах там , но още нямам потвърждение.Чакам и също искам да им благодаря.Те в момента са на площада с маски на лицата.Полицията ги е спряла и е записала данните им в случай , че има безредици  искали да се презастраховат.Спряли пък тракторите на земеделците блозо до Пзарджик и часове им "проверявали" документите тази нощ.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #304 -: Декември 19, 2008, 15:42:22 pm »
много добра статия, личи си, че авторката се е подготвила добре и анализира умно.
не съм чела по-добър анализ на случващото се досега.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #305 -: Декември 19, 2008, 15:53:22 pm »
Янина Здравкова е отличен журналист. Разговаряла съм лично с нея няколко пъти на теми от репродуктивното здраве и медицина и съм чела нейни много добри материали. 

Политизирането на проблема винаги крие рискове. Много пъти сме го обсъждали в сдружението и винаги сме били на мнение, че това не бива да се допуска - проблемът не е на никоя политическа партия, той е на цялата нация. От друга страна, няма начин да се направи нещо сериозно без подкрепата на политици, особено такива, които имат законодателна власт. И се получава омагьосан кръг, от който единствен изход е всички политици да забравят от коя партия са и заедно да мислят за здравето и доброто на народа, който ги е избрал. Е, това не се случи вчера, нито днес, остава да вярваме, че ще стане утре.

С отделни тези от статията не съм съгласна, но не е момента да ги обсъждаме.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #306 -: Декември 19, 2008, 15:58:32 pm »
Не мога да коментирам, защото не съм много наясно с политиката, но не мисля, че Антония Първанова е очаквала, че ще се вдигне такава врява около този проектозакон. Плюс това си мисля, че най-много гласност дадоха по проблема Ани, Радина, д-р Стаменов, д-р Табакова. Ако съм пропуснала някого е неволно! И пак ще кажа - това е мое мнение... Както каза и Любен Дилов, че Слави бил употребен... Май наистина нищо вече не разбирам. Всеки се опитва да помогне по някакъв начин и винаги се намира някой, който да изопачи истината. Но като се има предвид държавата, в която живеем, наистина нищо вече не може да ме учуди. След неприемането на проектозакона - наистина няма какво да ме учуди!!! Както се казва: ИСТИНАТА Е НЯКЪДЕ ТАМ!
Съжалявам за дългия пост!!!
Искам да попитам дали ще продължаваме да пращаме картички до правителството? А писма?
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #307 -: Декември 19, 2008, 16:56:03 pm »
Мда хубава статия, но съм съгласна с Мели
С отделни тези от статията не съм съгласна, но не е момента да ги обсъждаме.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #308 -: Декември 19, 2008, 17:03:41 pm »
А има ли го накъде качен законопроекта на А. Първанова, за да го прочетем?
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #309 -: Декември 19, 2008, 17:14:07 pm »
press <press@president.bg>
От този мейл получих, че ми е прочетено писмото.  :D

http://www.parliament.bg/?page=app&lng=bg&aid=4&action=show&lid=2328
Това е проектозакона!
« Последна редакция: Декември 19, 2008, 17:18:03 pm от котенце десси_г »
*

    shoshkata

  • **
  • 50
  • Пусть всегда будет солнце!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #311 -: Декември 19, 2008, 18:11:33 pm »
Честно да кажа, статията не ми хареса поради скритото противопоставяне на жените с репродуктивни проблеми и останалите болни, както и определението "атрактивни".........Остава горчивия вкус в устата, че безплодието е нещо атрактивно понеже не се гърчиш от физическа болка и си средната класа........Жалко ако се мисли така.

А за това, че ндсв се опитва да си ражда електорат - може и да е вярно, но не виждам смисъла от цяла статия за това. Според мен доста глупави трябва да са ако си мислят, че след този провал една победа ще им осигури гласове.

Кога в тази държава за социалните проблеми ще се мисли са хората, за нуждите им и как да се разрешат те? Без сложни терминологии, използване на чуждици и дълги фрази!!!


Момичета, поздравявам ви за постигнатото до сега!
Дай Боже да има фонд, да има още много дарения и още много деца!

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #312 -: Декември 19, 2008, 19:18:09 pm »
Цитат
Честно да кажа, статията не ми хареса поради скритото противопоставяне на жените с репродуктивни проблеми и останалите болни, както и определението "атрактивни".........Остава горчивия вкус в устата, че безплодието е нещо атрактивно понеже не се гърчиш от физическа болка и си средната класа........Жалко ако се мисли така.

А за това, че ндсв се опитва да си ражда електорат - може и да е вярно, но не виждам смисъла от цяла статия за това. Според мен доста глупави трябва да са ако си мислят, че след този провал една победа ще им осигури гласове.

Абсолютно! Като прибавя и това, че ни представя полово невежи, следствие на което от многото нелекувани болести сме на този хал! И изобщо цялата статия не ми харесва.

Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #313 -: Декември 19, 2008, 19:56:33 pm »
Наближава Рождество. А казват, че тогава се сбъдват мечти. Нека си пожелаем повече усмивки през следващата година. Нека в повече български домове изгрее по една малка звездичка, която да се оглежда в очите на вашето дете! Нека да бъдем заедно в трудностите и в красивите моменти.

Защото всеки има право да се бори за мечтите си!
Всеки има право да се бори за мечтите си !
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #314 -: Декември 19, 2008, 21:14:49 pm »
http://forum.slavishow.com/viewtopic.php?p=418315#418315


Не посягайте на свободата на словото. Стига лъжи, нещата си имат истински имена. Слави ни протегна ръка, той е гласът на обикновените хора! Половин век цензура ни бе достатъчна. Докажете ни, че живеем в свободна и демократична държава!

« Последна редакция: Декември 19, 2008, 21:30:48 pm от cygnus »
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #315 -: Декември 19, 2008, 21:18:08 pm »
Нашите хора вече си свършиха предсрочно и икономично работата за тази година и днес вече излязоха преди всички в заслужена коледна ваканция!

*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #316 -: Декември 19, 2008, 21:23:44 pm »
Нашите хора вече си свършиха предсрочно и икономично работата за тази година и днес вече излязоха преди всички в заслужена коледна ваканция!
Да, сега отиват на курсове ...
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #317 -: Декември 19, 2008, 21:26:05 pm »
http://forum.slavishow.com/viewtopic.php?p=418315#418315


Не посягайте на свободата на словото. Стига лъжи, нещата си имат истински имена. Слави протяга ръце на народа, той е гласът на обикновените хора! Половин век цензура ни бе достатъчна. Докажете ни, че живеем в свободна и демократична държава!



По този повод от ББ МАМА изпращаме писма до СЕМ.Ето го и моето :

Уважаема комисия , обръщам се към вас защото смятам , че живеем в демократична страна , където има свобода на словото и печата.От няколко дни "Шоуто на Слави" застана на старната на семействата с репродуктивни проблеми.Той и неговия екип изказаха гласно и моите мисли.Това е реалната истина в Република България.Нито г-н Трифонов , нито екипа е казал и една лъжа.Трябва ли уважаеми господа да наказваме телевизии и предавания за представяне на истината?
Надявам се това да не се случи.

Поздрави
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #318 -: Декември 19, 2008, 21:29:31 pm »
И аз изпратих, дано постъпят мъдро.
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #319 -: Декември 19, 2008, 21:49:39 pm »
И аз изпратих, дано постъпят мъдро.
Дано, въпреки че в последно време се нагледахме на ъпсурди  :?

lb2f