0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #260 -: Декември 18, 2008, 19:59:51 pm »
Получих отговор от администрацията на сайта за петиции, а именно

Zdraveite,

nevyzmojno e da se prehvyrliat glasove ot edna peticiq kym druga... vse pak horata sa se podpisvali pod opredelen tekst, nishto che ideata e ednakva.

Pozdravi

Ако събере много гласове ще я внесем заедно с официалната и готово...
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #261 -: Декември 18, 2008, 20:11:00 pm »
И аз се чудех дали не може да се внесат и двете!!!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #262 -: Декември 18, 2008, 20:42:59 pm »
Момичета, какво стана с идеята да се изпращат някакви писма или мейли....Простете, че загубих нишката и не разбрах........... :oops:

*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #263 -: Декември 18, 2008, 20:53:11 pm »
Драги приятели, искаме да ви съобщим, че и днес не сме спрели да работим за общата кауза. Утре предстоят нови срещи между сдружение Зачатие и фондация Искам бебе от една страна и представители на различни институции от друга. Ние сме обнадеждени от последните развития на събитията и смятаме, че ще успеем да реализираме основната идея - да се обърне сериозно внимание и да се получи финансова подкрепа за хората с репродуктивни проблеми в България.

Моля продължавайте да подписвате петиция http://www.bgpetition.com/fond-asistirana-reprodukcia/index.html, както и да изпращате вашите писма до съответните институции. Поне в комисията по парламентарна етика писмата ни се четат и им се обръща внимание. Не губете надежда!
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #264 -: Декември 18, 2008, 20:55:40 pm »
Получих потвърждение, че ми е прочетена картичката от този мейл:
Stancho Fijkov <sfijkov@mh.government.bg>
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #265 -: Декември 18, 2008, 21:30:29 pm »
И тази петиция подписах, както и другите преди това. И в скайпа съм си я сложила.Бих искала да изпратя и картичка - къде мога да прочета за това?

Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #266 -: Декември 18, 2008, 22:00:01 pm »
Примерни картички има тук http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32268.0
и тук http://s388.photobucket.com/albums/oo321/Pesheck/Protest/

Контролен мейл за да знаем колко са пуснати:
glasuvam_za_fond_asistirana.r@abv.bg

Комисия по здравеопазването: health_committee@parliament.bg
Комисия по бюджет и финанси: budget@parliament.bg
Комисия по парламентарна етика: k_etika@parliament.bg

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32328.0
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #267 -: Декември 18, 2008, 22:04:35 pm »
колкото до клиника Селена, днес в една от пловдивските медии е имало интервю с техен представител, който се е изказал твърдо против фонда.

Направо ме разби!

Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #268 -: Декември 18, 2008, 22:15:40 pm »
има и трета петиция :
http://www.bgpetition.com/invitro/index.html

Ето от къде разбрах:
http://forum.slavishow.com/viewtopic.php?t=18804
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #269 -: Декември 18, 2008, 22:23:08 pm »
Относно извинението - и аз смятам, че то трябва да бъде от човека, произнесал репликата. Но и това е нещо. Трябва да има честта да си признае. Интересно, че все още не са сигурни кой е оплодителя.

А с откритото писмо на Любен Дилов -син в много отношения съм съгласна.

"Няма как в Парламента да има само гениални и добронамерени хора по простата причина, че избирателите не са само гениални и добронамерени.

Да се нападат с думи и камъни парламентите е полезно, често здравословно. Особено, когато имаш идея какво друго на тяхно място да предложиш. Ти какво предлагаш Слави, с призивите за негласуване?

Управление на Ахмед Доган? Защото неговите хора гласуват независимо от твоите призиви; Монархия?"

Подкрепям с две ръце!Народните ни представители са едни от нас и са такива, каквито сме ние - гражданите на България. Противник съм на правенето на обобщения. както не всички избиратели са съвестни граждани, така и не всички избраници са за пример. Лично мое мнение. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #270 -: Декември 18, 2008, 23:27:29 pm »
Ефирче - много благодаря!

Уж влизах в тази тема.......... :oops:


*

    shoshkata

  • **
  • 50
  • Пусть всегда будет солнце!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #271 -: Декември 19, 2008, 07:54:23 am »
Пускам едно мнение, публикувано във форума на Слави:

Цитат на: kozarets
Само ще си чешем езиците или ще си помогнем? Искам да ви питам колко от тези ощетени от низостта и нехайството на депутатите родители ще дойдат да протестират??? Ние (форума на Левски София, за който още не знае) сме още утре в 12:00 пред Парламента заедно със студентите, зърнопроизводителите и еколозите. И няма да спрем след един ден. Заради вашия проблем се ядосахме на "шегаджиите" - елате и вие да си помогнете. Ако само говорите - не заслужавате помощ! Нали искате деца бе, хора?! Свято нещо е това. Хайде заедно!

А това е темата: http://forum.slavishow.com/viewtopic.php?t=18828
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #272 -: Декември 19, 2008, 08:47:17 am »
Пускам едно мнение, публикувано във форума на Слави:

Цитат на: kozarets
Само ще си чешем езиците или ще си помогнем? Искам да ви питам колко от тези ощетени от низостта и нехайството на депутатите родители ще дойдат да протестират??? Ние (форума на Левски София, за който още не знае) сме още утре в 12:00 пред Парламента заедно със студентите, зърнопроизводителите и еколозите. И няма да спрем след един ден. Заради вашия проблем се ядосахме на "шегаджиите" - елате и вие да си помогнете. Ако само говорите - не заслужавате помощ! Нали искате деца бе, хора?! Свято нещо е това. Хайде заедно!

А това е темата: http://forum.slavishow.com/viewtopic.php?t=18828
Ми прав е човека до някъде.
*

    Ренци

Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #273 -: Декември 19, 2008, 08:54:33 am »
Съвсем прав си е човека мисля аз. Тръшкахме се, викахме, скачахме и накрая какво? Ясно е, че са ни обещали разни неща замазващи очите за момента и дано се изпълнят тези обещания, но не биваше така да се кротваме през това време при все, че за толкова години борба за пръв път реално получихме толкова голяма странична подкрепа от обществото. Според мен трябваше да се включим в протестите и да направим така, че до след Нова година непрекъснато да присъстваме в новините, за да не ни забравят хората. Дано не съм лош пророк и този път управниците ни наистина да си изпълнят обещанието. Дано!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #274 -: Декември 19, 2008, 09:08:34 am »
ами вие сте свободни граждани бе хора, ето- призовават ви, има и час и място, просто отидете, не си "чешете" езиците по форумите
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #275 -: Декември 19, 2008, 09:14:35 am »
ами вие сте свободни граждани бе хора, ето- призовават ви, има и час и място, просто отидете, не си "чешете" езиците по форумите
:balk_47: :good_post:

*

    Ренци

Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #276 -: Декември 19, 2008, 09:17:08 am »
Много кофти изказване за човек търсещ подкрепа. Щом ще се разграничаваме така то да не се чудите януари като ви изпързалят и ви затрябва пак обществена подкрепа защо всеки си прави пас. Честно казано съм разочарована, че клекнахте така, но не съм особено учудена. Очаквах го.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #277 -: Декември 19, 2008, 09:19:44 am »
Ренци, не се чувствам длъжна да ти се обяснявам, но аз имам дете на година и десет месеца и съм бременна в 9 месец, клякането ми е доста трудно в момента
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #278 -: Декември 19, 2008, 09:24:34 am »
И аз съм подкрепила постинга на мини защото всъщност организацията е вече налице и всеки. който желае може да подкрепи протеста. Не мисля, че някой се оттегля от първоначалната си позиция или нещо подобно. Предния път след призиви и увещания 2-3 дни се събрахме 100-ина души. Мисля, че не е нужно повече да се убеждаваме.

Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #279 -: Декември 19, 2008, 09:30:19 am »
Много кофти изказване за човек търсещ подкрепа. Щом ще се разграничаваме така то да не се чудите януари като ви изпързалят и ви затрябва пак обществена подкрепа защо всеки си прави пас. Честно казано съм разочарована, че клекнахте така, но не съм особено учудена. Очаквах го.
Не видях някой да се разграничава от протестите.

lb2f